Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ακόμη καλύτερα αν έχεις ICS μπορείς να βάλεις On-Screen Buttons !!!

 

Ωραία'τα περνάω με cwm.αν θελω να τα απεγκαταστισω πως μπορω?

Εχουμε screen shots?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία'τα περνάω με cwm.αν θελω να τα απεγκαταστισω πως μπορω?

Εχουμε screen shots?

 

Αν έχεις Ultimate υπάρχει ανάλογη επιλογή στις ρυθμίσεις...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Ultimate υπάρχει ανάλογη επιλογή στις ρυθμίσεις...

 

Οχι την μανησια rom εχω

Αν θελω να τα απεγκαταστισω μετα,μπορω?

Link to comment
Share on other sites

Προϋπόθεση για σύνδεση με tv ειναι να διαθέτει η tv wifi φαντάζομαι;;;;ε;;;η υπάρχει κ άλλος τρόπος;;;
Link to comment
Share on other sites

Είναι branded cosmote??Δηλαδή έχει περιεχόμενο της cosmote μέσα?

 

Για ενημερωση, σε branded Cosmote, εχει ερθει η 4.04 εδω και 10 μερες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ,δεν το γνώριζα.Απλά δεν φαντάστηκα άλλο λογο που μπορεί να καθυστερεί τόσο ενα update σε κάποιοα κινητά...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω το sony ericsson Xperia Neo V και παλεύω εδώ και μέρες να το κάνω root αλλά δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει.Είμαι στην έκδοση 4.0.4 (Kernel 2.6.32.9-perf, αριθμός έκδοσης : 4.1.B.0.587). Ακολουθώ κατά γράμμα τον οδηγό της παρακάτω σελίδας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948 αλλά δεν περνάει την έκδοση MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf.Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω το sony ericsson Xperia Neo V και παλεύω εδώ και μέρες να το κάνω root αλλά δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει.Είμαι στην έκδοση 4.0.4 (Kernel 2.6.32.9-perf, αριθμός έκδοσης : 4.1.B.0.587). Ακολουθώ κατά γράμμα τον οδηγό της παρακάτω σελίδας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948 αλλά δεν περνάει την έκδοση MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf.Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

Μη περιμένεις ότι θα σου δείξει την .562 στις πληροφορίες, ακόμη και όταν περνάς παλαιότερο kernel συνεχίζει να δείχνει ότι έχει τον .587. Μήπως μπερδέυεσαι εκεί...?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω το sony ericsson Xperia Neo V και παλεύω εδώ και μέρες να το κάνω root αλλά δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει.Είμαι στην έκδοση 4.0.4 (Kernel 2.6.32.9-perf, αριθμός έκδοσης : 4.1.B.0.587). Ακολουθώ κατά γράμμα τον οδηγό της παρακάτω σελίδας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948 αλλά δεν περνάει την έκδοση MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf.Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

 

Είναι πολύ εύκολο. Δοκίμασε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314057&page=989

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..βρηκα στο ιντερνετ σχετικα με μια αναβαθμιση για το neo v.βεβαια ειχε βγει το καλοκαιρι αλλα εγω το που το ειχα αναβαθμισει σε ics κολλαγε αρκετα...εχει γινει καποια διορθωση απο τοτε?και αν ναι εχει καποια διαφορα στην λειτουργια του κινητου γιατι μου αρεσε η νεα εκδοση,...

επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει οδηγος εγκαταστασης για την ultimate hd 2.0 και τι χρειαζεται να κανεις και τι ωφελει το κινητο?

 

ευχαριστω πολυ και καλη χρονια

Edited by vaggelisch
Link to comment
Share on other sites

Μην πειράζεις τίποτα.Άσε το είναι στο default όπως είναι και θα είσαι ok.Εγώ τουλάχιστον δεν τα πείραξα ποτέ και δεν είχα και κανένα πρόβλημα.

Χρόνια πολλά με υγεία και καλή χρονιά σε όλους σας.

Μετά από 3 μέρες παιδέματος τελικά τα κατάφερα και ρούταρα την .587 κάνοντας κατά γράμμα τις οδηγίες σου φίλε soulfunkdjx στην σελίδα 989 :):)

Ύστερα από αποτυχίες που είχα είπα ξέχνα το root δεν είναι για σένα αυτά αλλά πείσμωσα και με διάβασμα βρήκα την λύση.

Ευχαριστούμε τα παιδιά που με τις γνώσεις τους ανοίγουν τα μάτια σε μας που ψαχνόμαστε τεχνολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα Καλή Χρονιά!!!!

 

Υπάρχει τρόπος να βγάζω foto με μέγεθος 5mp αλλά στα 16:9???

 

Στο xda-developers βρήκα αυτό, το έχει δοκιμάσει κανείς???

[MOD] Modded stock CAMERA apk For Better Image Quality-(6MP 16:9 opt added!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρονια πολλα κ καλη χρονια!!!

 

Αν κάνω αναβάθμιση το neo v της κοπέλας μου απο την έκδοση 4.0.4 στην 4.1.Β.0.587 με το pc companion θα χάσω τα δεδομένα που εχει;

Γιατι over the air δεν μπορω.

Σας ευχαριστω!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρονια πολλα κ καλη χρονια!!!

 

Αν κάνω αναβάθμιση το neo v της κοπέλας μου απο την έκδοση 4.0.4 στην 4.1.Β.0.587 με το pc companion θα χάσω τα δεδομένα που εχει;

Γιατι over the air δεν μπορω.

Σας ευχαριστω!!!

υπαρχει καποια διαφορα στην ανταποκριση του κινητου με την αναβαθμιση αυτη?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια διαφορα στην ανταποκριση του κινητου με την αναβαθμιση αυτη?

 

Καλή χρονιά και από μένα. Εγώ μέσω pc comp το έκανα και δεν είχα θέμα. Όσο για την απόκριση, είναι λίγο καλύτερο (σχετικά με κάτι κολλήματα που είχε ανοίγωντας το πληκτρολόγιο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Καλή Χρονιά :D Μια ερώτηση, είμαι στην 2.3.4 (rooted). Για να περάσω την Ultimate HD 2.0.3 πρέπει πρώτα να περάσω την Ics .587? Ή μπορώ και κατευθείαν;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Καλή Χρονιά :D Μια ερώτηση, είμαι στην 2.3.4 (rooted). Για να περάσω την Ultimate HD 2.0.3 πρέπει πρώτα να περάσω την Ics .587? Ή μπορώ και κατευθείαν;

 

Ναι θα πρέπει να περάσεις την τελευταία ics πρώτα. Αλλιώς θα φας bootloop

Link to comment
Share on other sites

Απλά περνάω την ics με το pc comp. και μετά κατευθείαν την Ultimate HD? Ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο πρώτα; Ευχαριστώ για την απάντηση ;)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

περνας την ics, κανεις ροοτ, εγκαθιστας το cwm (απαιτει ροοτ) και μεσω cwm κανεις εγκατασταση την 2.0.3 ultimate hd. συμβουλη μου ειναι να μην βαλεις την 2.0.3 αλλα την 2. Την εχει ανεβασει ο blooddonor εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4454332#post4454332
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω ψαξει εδω δεν βρηκα παρομοιο το θεμα λοιπον εχω ενα προβλημα με το sony pc companion ειναι το εξυς συνδεω το τηλεφωνο που ειναι ν SONY ERICSON XPERIA NEO V!!!! για να κανω ενημερωση για το κινητο μου ολα καλα μολις ξεκιναει η διαδικασια για το υπολογιστη να κανει προετιμασια για να τα ''στειλει΄΄΄στο κινητο μου μου λεεει ΣΦΑΛΜΑ 10 να παω στον πινακα ελεγκου και αλλα για το τειχο προστασειας δεν βρησκω αυτα τα προγραμματα που λεει να επιτρεπονται.!!!!!!!!!!!!λεει τι αδυνατη η ενημερωσης καποιων αρχειων αλλα και αδυνατη η επικοινωνια με το μηχανσμο.τη κανω σε αυτη τη περιπτωση/..???
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι πρότινος όλα λειτουργούσαν ΟΚ, από χτες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπροστά καμερα στο Skype. Μόνο την πίσω αναγνωρίζει και όταν πατάω το κουμπάκι κάτω αριστερά για την κάμερα αντί για μενού εναλλαγής κάμερας μπρος-πίσω απλώς μου απενεργοποιεί την κάμερα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

(Stock Rom, 2.3.4, rooted, link2sd. )

 

Υπήρχε και ένα κρυφό μενού που έβλεπες αν λειτουργούν διάφορα εξαρτήματα του τηλεφώνου. Το θυμάται κανείς, για να ελέγξω μήπως απλώς έχω πρόβλημα hardware?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι πρότινος όλα λειτουργούσαν ΟΚ, από χτες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπροστά καμερα στο Skype. Μόνο την πίσω αναγνωρίζει και όταν πατάω το κουμπάκι κάτω αριστερά για την κάμερα αντί για μενού εναλλαγής κάμερας μπρος-πίσω απλώς μου απενεργοποιεί την κάμερα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

(Stock Rom, 2.3.4, rooted, link2sd. )

 

Υπήρχε και ένα κρυφό μενού που έβλεπες αν λειτουργούν διάφορα εξαρτήματα του τηλεφώνου. Το θυμάται κανείς, για να ελέγξω μήπως απλώς έχω πρόβλημα hardware?

 

Ευχαριστώ!

 

Επειδή δε θυμάμαι τους αριθμούς δες αυτή την εφαρμογή,την ίδια δουλειά κάνει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.functiontester

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι πρότινος όλα λειτουργούσαν ΟΚ, από χτες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπροστά καμερα στο Skype. Μόνο την πίσω αναγνωρίζει και όταν πατάω το κουμπάκι κάτω αριστερά για την κάμερα αντί για μενού εναλλαγής κάμερας μπρος-πίσω απλώς μου απενεργοποιεί την κάμερα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

(Stock Rom, 2.3.4, rooted, link2sd. )

 

Υπήρχε και ένα κρυφό μενού που έβλεπες αν λειτουργούν διάφορα εξαρτήματα του τηλεφώνου. Το θυμάται κανείς, για να ελέγξω μήπως απλώς έχω πρόβλημα hardware?

 

Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασες να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής, μήπως έχει κολλήσει??

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και ένα κρυφό μενού που έβλεπες αν λειτουργούν διάφορα εξαρτήματα του τηλεφώνου. Το θυμάται κανείς, για να ελέγξω μήπως απλώς έχω πρόβλημα hardware?

 

Στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου *#*#4636#*#* για info

Στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου *#*#7378423#*#* για info και tests

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...