Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ποια μνήμη δεν έχει χώρο; Η εσωτερική ή αυτή που έβαλες; Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι ένα απλό copy-paste.

 

 

η εξωτερικη.

εκανα απλο copy paste αλλα εχουν μπερδευτει ολα,εχουν χαθει συντομευσεις,εχουν αλλαξει ηχοι κτλ.

εχουμε καμια απαντηση στην παραπανω απορια μου,για τη φορτωση του OS apo tin SD?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

8 είναι τα συνολικά, 4 είναι για τον χρήστη (τουλάχιστον αυτό αναφέρεται στα specs του κινητού)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω, είπα ότι βλέπω στο κινητό
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι η πρώτη φορά που το ακούω. Έχουμε κάποια πηγή να διαβάσουμε ή σου το έχει πει γνωστός που το είπε η θεία του μπαντζανάκη του ξαδερφού του;;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι,ειναι σε φαση του γιου του γκεκα.

για αυτο ψαχνω να δω τι παιζει.

υπαρχει καποιο νημα με Tips για να πηγαινει λιιιγο καλυτερο το NeoV ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα και χριάζομαι βοήθεια. Διάβασα τις 2 προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό και δεν έχω χρόνο να ψαξω περισσότερο. Χρησημοποιώ το νεο β εδώ και 4 μήνες που το έχω, με το wi fi του σπιτιού μου. Πήγα σε ένα μαγαζί και ενώ παλιότερα έμπενα στο wi fi του καταστήματος, η συσκευή μου δε το έβλεπε. Έκανα σάρωση, τίποτα.. Προσπάθησα να το κάνω προσθήκη αλλά τίποτα. Όταν γύρησα σπίτι δεν έβλεπε του σπιτιού! Κάνω σάρωση, τπτ, ξανακάνω τπτ. Κλείνω το ρούτερ μου το ξαναανοίγω, τπτ. Ο υπολογιστής μου από τον οποίο και γράφω, συνδέεται κανονικά στο wi fi του σπιτιού. Ά! Όταν κάνω σάρωση, βλέπει άλλα δίκτυα γειτωνικά κανονικά. Μόνο το δικό μου δε βλέπει... Βοηθάτε παιδιά, τα νέβρα μου! Μου το είχε κάνει και παλιότερα πάλι στη προσπάθειά μου να συνδεθώ στο δίκτυο του συγκεκριμένου πάλι καταστήματος αλλά έκανα αναβάθμηση στην 4. κάτι και διορθώθηκε. Τέλος να συμπληρώσω ότι έχω δοκιμάσει να κάνω επανεκίνηση του κινητού και του ρούτερ. Edited by theodwroz

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα και χριάζομαι βοήθεια. Διάβασα τις 2 προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό και δεν έχω χρόνο να ψαξω περισσότερο. Χρησημοποιώ το νεο β εδώ και 4 μήνες που το έχω, με το wi fi του σπιτιού μου. Πήγα σε ένα μαγαζί και ενώ παλιότερα έμπενα στο wi fi του καταστήματος, η συσκευή μου δε το έβλεπε. Έκανα σάρωση, τίποτα.. Προσπάθησα να το κάνω προσθήκη αλλά τίποτα. Όταν γύρησα σπίτι δεν έβλεπε του σπιτιού! Κάνω σάρωση, τπτ, ξανακάνω τπτ. Κλείνω το ρούτερ μου το ξαναανοίγω, τπτ. Ο υπολογιστής μου από τον οποίο και γράφω, συνδέεται κανονικά στο wi fi του σπιτιού. Ά! Όταν κάνω σάρωση, βλέπει άλλα δίκτυα γειτωνικά κανονικά. Μόνο το δικό μου δε βλέπει... Βοηθάτε παιδιά, τα νέβρα μου! Μου το είχε κάνει και παλιότερα πάλι στη προσπάθειά μου να συνδεθώ στο δίκτυο του συγκεκριμένου πάλι καταστήματος αλλά έκανα αναβάθμηση στην 4. κάτι και διορθώθηκε. Τέλος να συμπληρώσω ότι έχω δοκιμάσει να κάνω επανεκίνηση του κινητού και του ρούτερ.

 

δοκιμασε με μια επαναφορα με seus..ισως φτιαξει

 

ειναι θεμα των ρυθμισεων βρε παιδια

παρτε ο καθενας τον παροχο του και πες τε τους πως δεν επιθυμειτε να σας ερχεται γραπτο μηνυμα

τοσο απλα

 

δεν με ενοχλει αλλα ειναι καπως σπαστικο να σβηνω συνεχεια ειδοποιησεις:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση σε 4.0.4 (6.1.1.B.1.10) χρησιμοποιώντας το Sony PC companion.

Το κινητό είναι αγορασμένο από vodafone και δεν έχει γίνει root.

Όλα πήγαν μια χαρά...

Edited by zodiac
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε μια φιλη μου το κινητο της neo v με τον υπολογιστη να κανει αναβαθμιση, της πεταξε σφαλμα πως δεν πετυχε η αναβαθμιση και εκλεισε. Απο τοτε βγαζει μονο ενα ερωτιματικο κ κλεινει...

Καμια βοηθεια?

 

δοκιμασε απο αλλον υπολογιστη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Moυ το εφερε και δοκιμασα και απο τον δικο μου υπολογιστη αλλα τιποτα... Βασικα ενα Θαυμαστικο βγαζει τωρα που το κοιταξα..
ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΡΕΛΑ.... ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΦΗ....
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή την ρομ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1905417 .Και αν αξίζει να την βάλω; δοκίμασα την fxp που είναι βασισμένη στην cm10 και δεν έμεινα ευχαριστημένος .τώρα είμαι με jelly sandwich 6.2.5.αξίζει να πάω στην remix ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο. Το έκανα και εγώ. Έχει οδηγίες στο xda developers forum. Απλά ψαξε στο Google και θα σου βγει.

το ξεκλείδωμα το ξέρω... φοβάμαι στο κλείδωμα πάλι μετα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το link2sd για να αυξήσω την εσωτερική μνήμη του κινητού αλλά τελικά το partition του 1Gb που προτείνεται στον σχετικό οδηγό για το link2sd μερικά posts πιο πίσω δεν είναι αρκετά μεγάλο καθώς ήδη έχει σχεδόν γεμίσει από τις εφαρμογές που έκανα link.

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την χωρητικότητα του partition στην κάρτα μνήμης χωρίς να χαθούν τα δεδομένα που περιέχει και αναγκαστώ να κάνω όλη τη διαδικασία από την αρχή;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο νημα με Tips για να πηγαινει λιιιγο καλυτερο το NeoV ?

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Μόνο το δικό μου δε βλέπει... Βοηθάτε παιδιά, τα νέβρα μου! Μου το είχε κάνει και παλιότερα πάλι στη προσπάθειά μου να συνδεθώ στο δίκτυο του συγκεκριμένου πάλι καταστήματος αλλά έκανα αναβάθμηση στην 4. κάτι και διορθώθηκε. Τέλος να συμπληρώσω ότι έχω δοκιμάσει να κάνω επανεκίνηση του κινητού και του ρούτερ.

 

δοκιμασε με μια επαναφορα με seus..ισως φτιαξει

Κάτσε βρε! Πονάει κεφάλι, κόψε κεφάλι;;; :p:D

Κάνε μια διαγραφή τα αποθηκευμένα δίκτυα από το κινητό, restart κινητό και router, αλλαγή καναλιού στο router κι αν δεν πιάσει τίποτα από αυτά μας το λες.

 

Χρησιμοποίησα το link2sd για να αυξήσω την εσωτερική μνήμη του κινητού αλλά τελικά το partition του 1Gb που προτείνεται στον σχετικό οδηγό για το link2sd μερικά posts πιο πίσω δεν είναι αρκετά μεγάλο καθώς ήδη έχει σχεδόν γεμίσει από τις εφαρμογές που έκανα link.

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την χωρητικότητα του partition στην κάρτα μνήμης χωρίς να χαθούν τα δεδομένα που περιέχει και αναγκαστώ να κάνω όλη τη διαδικασία από την αρχή;

Ευχαριστώ.

Αν και δεν το έχω κάνει ποτέ θα έκανα το εξής στη θέση σου. Θα έβαζα την κάρτα σε έναν υπολογιστή και με κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης partition (πχ Partition Magic) θα έκανα extend το ήδη υπάρχον partition. To σκέφτεσαι και προχωράς!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

 

 

 

Κάτσε βρε! Πονάει κεφάλι, κόψε κεφάλι;;; :p:D

Κάνε μια διαγραφή τα αποθηκευμένα δίκτυα από το κινητό, restart κινητό και router, αλλαγή καναλιού στο router κι αν δεν πιάσει τίποτα από αυτά μας το λες.

 

Διαγραφή τα αποθηκευμένα δίκτυα έκανα και ρεσταρτ το κινητό και το ρούτερ. Αλλαγή καναλιού στο ρούτερ πως κάνω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή τα αποθηκευμένα δίκτυα έκανα και ρεσταρτ το κινητό και το ρούτερ. Αλλαγή καναλιού στο ρούτερ πως κάνω?

 

εγινε καμια αλλαγη η μπα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω τη συσκευή SE Xperia Neo V την οποία αγόρασα μεταχειρισμένη με custom rom στο ICS.

Επειδή δεν ξέρω πολλά από Android κινητά και custom roms (χρόνια κάτοχος jb iphone), θα ήθελα να ρωτήσω αν με το factory data reset από τις ρυθμίσεις του κινητού θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την custom rom ή απλά θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα και οι ρυθμίσεις με το σπασμένο λογισμικό να παραμένει ως έχει.

Το γράφω αυτό διότι σκέφτομαι να πουλήσω τη συσκευή και θέλω ο επόμενος κάτοχος να την πάρει καθαρή από δεδομένα προκειμένου να εισάγει τα δικά του.

Είναι λοιπόν αυτός ο σωστός τρόπος για να σβηστούν τα δεδομένα της συσκευής ή πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οταν τρεχεις το runme εχεις ακομα ανοιχτο το flashtool?

οσο για το οτι σου λεει οτι ακομα εχεις την .587, αστο μην το δινεις σημασια... απλα στο τελος μη ξεχασεις να φλασαρεις και τον κερνελ της .587

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από theodwroz>

 

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα και χριάζομαι βοήθεια. Διάβασα τις 2 προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό και δεν έχω χρόνο να ψαξω περισσότερο. Χρησημοποιώ το νεο β εδώ και 4 μήνες που το έχω, με το wi fi του σπιτιού μου. Πήγα σε ένα μαγαζί και ενώ παλιότερα έμπενα στο wi fi του καταστήματος, η συσκευή μου δε το έβλεπε. Έκανα σάρωση, τίποτα.. Προσπάθησα να το κάνω προσθήκη αλλά τίποτα. Όταν γύρησα σπίτι δεν έβλεπε του σπιτιού! Κάνω σάρωση, τπτ, ξανακάνω τπτ. Κλείνω το ρούτερ μου το ξαναανοίγω, τπτ. Ο υπολογιστής μου από τον οποίο και γράφω, συνδέεται κανονικά στο wi fi του σπιτιού. Ά! Όταν κάνω σάρωση, βλέπει άλλα δίκτυα γειτωνικά κανονικά. Μόνο το δικό μου δε βλέπει... Βοηθάτε παιδιά, τα νέβρα μου! Μου το είχε κάνει και παλιότερα πάλι στη προσπάθειά μου να συνδεθώ στο δίκτυο του συγκεκριμένου πάλι καταστήματος αλλά έκανα αναβάθμηση στην 4. κάτι και διορθώθηκε. Τέλος να συμπληρώσω ότι έχω δοκιμάσει να κάνω επανεκίνηση του κινητού και του ρούτερ.

 

μια απο τα ιδια με το φιλο εγω ειμουνα με ντζιντζερ εκανα αναβαθμιση σε αισκριμ μπασ και γινη τιποτα αλλα μπαααα

τις γηναικας μου σηνδεεται κανονικα!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου. Στο σπίτι και όπου αλλου έχει χρειαστεί μέχρι τώρα συνδέομαι κανονικά! Σε μία συγκεκριμένη καφετέρια δεν το βλέπει κάν το ρούτερ. Την πρώτη φορά που το είχα διαπιστώσει του έκανα επαναφορά εργοστασιακώμ ρυθμίσεων αλλά και πάλι τίποτα. Το συγκεκριμένο δύκτιο εξακολουθεί να μην το βλέπει. Εχω gingerbread.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...