Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567189

 

αυτη εχω βαλει! βρηκα στο καταστημα, αλλα θα θελα το αυθεντικο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567189

 

αυτη εχω βαλει! βρηκα στο καταστημα, αλλα θα θελα το αυθεντικο!

 

Πάντως στα screenshot έχει ξυπνητήρι..μήπως ειναι στο ρολόι αντι για ειδοποιήσεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα screenshot έχει ξυπνητήρι..μήπως ειναι στο ρολόι αντι για ειδοποιήσεις;

 

ναι σε πολλα κινητα μονο απο το ρολοι εχεις προσβαση στο ξυπνητηρι...σε ολα τα android που εχω...μονο το δικο μου ειχε ξεχοριστο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται, εγω και ενας φιλος μου εχουμε 2 neo v με σπασμένη οθόνη και touch. θέλουμε να τα επισκευάσουμε με το ελάχιστο δυνατό κόστος και μιας και εχουμε ενα κοινο φιλο ηλεκτρονικο μας ζητησε να του πάμε τα ανταλλακτικα και να μας τα επισκευάσει αυτος δωρεαν. Ρίξαμε μια πρόχειρη ματιά στο ebay αλλα δεν μπορέσαμε να βγάλουμε ευκολα ακρη. Μήπως ξέρει κανεις απο εσας καποιο αξιοπιστο καταστημα να προτείνει απο σχετικη εμπειρία ώστε να μην την πατήσουμε σαν πρωτάρηδες?
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο μήνα έχω πρόβλημα με το Skype. Μπαίνω, μου λέει κάτι για skype credits, δεν μου δείχνει καθόλου τις επαφές μου και δεν μπορώ να βγώ, καθώς κάνει αιώνια sign out. Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα μια κάρτα μνήμης και θέλω να ρωτήσω αν θέλει κάποιο είδος format για να την αναγνωρίζει το κινητό και τι γίνεται με τις εφαρμογές και τα δεδομένα που έχω στην παλιά κάρτα? κάποιο πρόγραμμα για backup στο κινητό ή μέσω pc?
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο μήνα έχω πρόβλημα με το Skype. Μπαίνω, μου λέει κάτι για skype credits, δεν μου δείχνει καθόλου τις επαφές μου και δεν μπορώ να βγώ, καθώς κάνει αιώνια sign out. Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

 

Κάνε μία εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Skype.

Link to comment
Share on other sites

Γραφω εκ μέρους φίλου & κατόχου του κινητού.

Παίζει απο το πολύ φόρτωμα με εφαρμογές και λοιπά τσιβιτσιλικια, η μπαταρία να έχει κλάσει μέντες?

ενδεικτικά μου είπε ότι ούτε το ντεσκτοπ δεν μένει τόση ώρα στη φόρτιση.

Εχει/είχε κανείς θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας?

Επειδή το ψήνω κι εγώ να πάρω ένα καινούριο,θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη μπαταρία.

(προφανώς και δεν περιμένει κανείς να το λιώνεις το κινητό ολημερα σε ιντερνετ/παιχνίδια/αππς και η μπαταρία να κρατα μια εβδομάδα,αλλά 1 τουλάχιστον 24ωρο είναι νομίζω προϋπόθεση)

Edited by o_gayros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πήρα την παρασκευή το neo v όταν πατάω το κουμπί ενεργοποίησης είναι πολύ χαλαρό και κολλάει αριστέρα δεξιά..είναι σε όλα έτσι ή έχει πρόβλημα?επειδή το πήρα από το πλαίσιο καί είμαι εντός εβδομάδας να το γυρίσω πίσω..Πάντως το κινήτο για τα λεφτά του είναι φοβερό..!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αξιζει η μεταβαση. Ο διπυρηνος επεξεργαστης κανει τη διαφορα και ειναι ενα οικονομικο τηλεφωνο που εχει μικρο ρισκο να σε απογοητεύσει. Ναι, η κάμερα ειναι μάλλον κατώτερη, αλλα δε νομίζω να ισχύει το ίδιο και για την οθόνη. Και τα reviews και η προσωπικη μου εκτίμηση ειναι πως πρόκειται για μια άριστη οθόνη, με καλές γωνιες θεασης και χρωματική απόδοση. Και με το ics θα γίνει ακόμη καλύτερο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Με απασχολεί βέβαια που ένα τηλέφωνο νεότερο του ray, της ίδιας κατηγορίας, δεν είναι αναμφισβήτητα καλύτερο από αυτό (πχ κάμερα). Εφόσον όμως το ray το έχω ένα χρόνο και πρέπει να το αντικαταστήσω σιγά σιγά, ψάχνω το δυνατόν καλύτερο αντικαταστάτη σε αυτές τις διαστάσεις/ κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Νεο update για 4.0.4!

Δεν μου ήρθε ειδοποίηση ακόμα από PC Companion. Του ήρθε κανενός;

 

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/08/21/new-ice-cream-sandwich-software-version-for-2011-xperia-smartphones/

Link to comment
Share on other sites

Νεο update για 4.0.4!

Δεν μου ήρθε ειδοποίηση ακόμα από PC Companion. Του ήρθε κανενός;

 

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/08/21/new-ice-cream-sandwich-software-version-for-2011-xperia-smartphones/

 

Μου ήρθε!!

Link to comment
Share on other sites

Κ άργησες να γράψεις εντυπώσεις:p

Το lag στον dialer το φτιάξανε;

Led;;

Από ταχύτητα;;

Αντε γράφεεεεε!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε!!

 

Κ άργησες να γράψεις εντυπώσεις:p

Το lag στον dialer το φτιάξανε;

Led;;

Από ταχύτητα;;

Αντε γράφεεεεε!!!

 

 

Και αν κρατάει το root είναι χρήσιμο να μάθουμε ;)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και αν κρατάει το root είναι χρήσιμο να μάθουμε ;)

 

Αν δεν έχεις πειράξει τίποτα από της μαμά εφαρμογές παρά μόνο είσαι root λογικά το κρατάει μέσω ota,αν έχεις σβήσει εφαρμογές της s.e δε νομίζω να το κρατάει;)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κοσμοτε;Δοκιμασε να βαλεις μονο GSM στη λειτουργια δικτυου

 

Αυτο ητανε σε ευχαριστω πολυ

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για κινητό μεσαίας κατηγορίας,το ray οταν λανσαρίστηκε ηταν πιο premium, γι αυτό και εχει καλύτερη κάμερα. Καμια σχεση ομως οι τιμες τους. Αν κινηθει καποιος στα 300,οπως κοστιζε τότε το ray, σιγουρα θα βρει καλυτερη συσκευή. Στα 200 κατι όμως του u, δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοσμοτε εχω...Θα το δοκιμασω φιλε μου σε ευχαριστω πολυ..

 

αυτο το προβλημα το εχω κι εγω

με το που μιλαω κλεινει η γραμμη η χανεται το σημα της cosmote

δεν το αποκτησα τωρα αυτο το προβλημα και παλια που ειχα αλλο νουμερο

κι αλλο κινητο τα ιδια εκανε τωρα παλι τα ιδια με το neo V και το Mini που ειχα

πριν τα ιδια

δεν ξερω τι να κανω

εχω την λειτουργια στο GSM

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το εχω κι εγω

με το που μιλαω κλεινει η γραμμη η χανεται το σημα της cosmote

δεν το αποκτησα τωρα αυτο το προβλημα και παλια που ειχα αλλο νουμερο

κι αλλο κινητο τα ιδια εκανε τωρα παλι τα ιδια με το neo V και το Mini που ειχα

πριν τα ιδια

δεν ξερω τι να κανω

εχω την λειτουργια στο GSM

δοκιμασε αλλη sim

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση? μπηκα και pc companion και sus αλλα τιποτα....

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Στην ICS δεν δουλεύει το .nomedia.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μην φαίνονται ήχοι στη μουσική μου και εικόνες από παιχνίδια ή gps στη συλλογή;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λίστα με τα bugfixes της νέας έκδοσης;

Την έχει βάλει κανείς; Με το root τί γίνεται;

 

Λογικά εγώ δε θα μπορώ να την περάσω με τόσο σκάλισμα-ξήλωμα που έχω ρίξει αλλά σε γενικές γραμμές, τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Στην ICS δεν δουλεύει το .nomedia.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μην φαίνονται ήχοι στη μουσική μου και εικόνες από παιχνίδια ή gps στη συλλογή;

Για της φωτογραφιες βαλε το QuicPic που εχει επιλογη ''αποκρυψη'' https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbGVuc3cuUGljRm9sZGVyIl0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...