Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια..μηπως ξερεις ποσο ειναι η τιμη του?

 

http://www.skroutz.gr/s/386029/Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V.html?from=autocomplete

ισως το εχουν ομως και αλλα μαγαζια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε back up τις εφαρμογές σου με κάποια εφαρμογή και μόλις περάσεις την νέα ρομ απλά κάνε επαναφορά.

Σε 1 λεπτό είσαι έτοιμος.

 

Αυτό που λες για wipe μονο thn cache και την dalvic το χω κάνει πολλές φορές και έχω περάσει από πάνω την επόμενη έκδοση χωρίς πρόβλημα.

 

Υ.Γ. και πριν το φλασάρισμα νέας ρομ πάρε ένα cwm backup για να μην μείνεις χωρίς τηλέφωνο!

 

το κάνω κάθε φορα που πάω για update το backup αλλα αν δεν κάνω όλα τα βήματα που γραφή η συγκεκριμένη rom "Ice Cream Pureness" οτα ανοίγω το τηλέφωνο μένει στην οθόνη που γραφή SONY και δεν κάνει τίποτα, πρέπει να βγάλω μπαταρία για να κλίση και όταν περάνω αυτή την rom δεν έχει CWM καθόλου πρέπει να περάσω αφού το στήσω εγώ ξανά, μήπως κάνω κάτι λάθος.

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το τηλ από το cwm backup χωρίς να είναι περασμένο στο τηλ για παράδειγμα με flashtools

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω σκασει ρε παιδια με το neo v και θελω να σας πω το προβλημα μηπως και μπορείτε να μου απαντησετε στο προβλημα μου....

 

Παω στις ρυθμισεις ->περισσότερα ->Δικτυα κινητησ τηλεφ. ->λειτουργια δικτυου->επιλεγω μονο GSM και μου κανει restart συνεχειά.

 

πληροφοριες εχω βαλει το 4.0.4

 

ρε παίδες βοηθηστε...

 

Είμαι σε απογνωση...........

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

δεν ανταποκρινεται καλα οταν στρεφω το κινητο να ακολουθησει την ιδια φορα η οθονη. το παρατηρω οταν παω να γραψω μηνυμα και γενικοτερα. υπαρχει καποια λυση; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω σκασει ρε παιδια με το neo v και θελω να σας πω το προβλημα μηπως και μπορείτε να μου απαντησετε στο προβλημα μου....

 

Παω στις ρυθμισεις ->περισσότερα ->Δικτυα κινητησ τηλεφ. ->λειτουργια δικτυου->επιλεγω μονο GSM και μου κανει restart συνεχειά.

 

πληροφοριες εχω βαλει το 4.0.4

 

ρε παίδες βοηθηστε...

 

Είμαι σε απογνωση...........

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

εχεις την γνησια 4.0.4 η καποια αλλη ρομ? αυτες οι ρυθμισεις που κανεις τις κανουμε ολοι χωρις παρενεργειες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.υπάρχουν νέα για τη καινούρια αναβάθμιση;

 

την .537 λες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχεις την γνησια 4.0.4 η καποια αλλη ρομ? αυτες οι ρυθμισεις που κανεις τις κανουμε ολοι χωρις παρενεργειες

 

την γνησια φιλε απο το sony companion...παιζει να ειναι θεμα για service???

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω σκασει ρε παιδια με το neo v και θελω να σας πω το προβλημα μηπως και μπορείτε να μου απαντησετε στο προβλημα μου....

 

Παω στις ρυθμισεις ->περισσότερα ->Δικτυα κινητησ τηλεφ. ->λειτουργια δικτυου->επιλεγω μονο GSM και μου κανει restart συνεχειά.

 

πληροφοριες εχω βαλει το 4.0.4

 

ρε παίδες βοηθηστε...

 

Είμαι σε απογνωση...........

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

εχω ακριβος το ιδιο προβλημα με σενα φιλε μου οποτε δεν ειναι θεμα κινητων αλλα θεμα αναβαθμησης! και εμενα αρχισανε τα τρελα απο οταν το εκανα 4.0.4! εκτος το οτι ειναι βαρη και σερνετε κανει και χαζα.... εχω παρατηρισει οτι οταν ειμαι καπου που δεν εχω πολυ σημα τυχαινει να βγαινει εκτος δυκτιου και μετα να ζηταει pin, λογικα εχει κανει επανεκινηση και ειναι σ εκεινω το σημειο αλλα δεν το λεω με συγουρια γιατι δεν το εχω δει να κανει επανεκινηση!

αν βρειτε καποια λυση ανεβαστε την να δουμε τι θα γινει!!!! ευχαριστω

Edited by renault
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει αυτό, παρόμοιο έχω και εγώ.

 

Το μόnο που θα χρειαστείς είναι μία εφαρμογή για να σου δημιουργήσει ένα εικονικό drive στην sd card σου ώστε να μπορείς να χρησιμοποιήσεις εύκολα το φλασάκι σου.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν την εφαρμογή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1588940

μπορείς να βρεις και στο play store παρόμοιες.

 

Ζεσταίνεται ιδιαίτερα όταν είναι συνδεδεμένο με USB stick; Μπορείς να παρακολουθήσεις μια ταινία πχ ή είναι καλύτερα να τη μεταφέρεις πρώτα στην sd;

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται ιδιαίτερα όταν είναι συνδεδεμένο με USB stick; Μπορείς να παρακολουθήσεις μια ταινία πχ ή είναι καλύτερα να τη μεταφέρεις πρώτα στην sd;

 

Δεν έχω παρατηρήσει να ζεσταίνετε.

Έχω δει ταινία από usb αλλά καλύτερα βαλτην στην sd για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβος το ιδιο προβλημα με σενα φιλε μου οποτε δεν ειναι θεμα κινητων αλλα θεμα αναβαθμησης! και εμενα αρχισανε τα τρελα απο οταν το εκανα 4.0.4! εκτος το οτι ειναι βαρη και σερνετε κανει και χαζα.... εχω παρατηρισει οτι οταν ειμαι καπου που δεν εχω πολυ σημα τυχαινει να βγαινει εκτος δυκτιου και μετα να ζηταει pin, λογικα εχει κανει επανεκινηση και ειναι σ εκεινω το σημειο αλλα δεν το λεω με συγουρια γιατι δεν το εχω δει να κανει επανεκινηση!

αν βρειτε καποια λυση ανεβαστε την να δουμε τι θα γινει!!!! ευχαριστω

 

Στήσιμο πάλι από την αρχή προτείνω εγώ με sus,επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ εγκατάσταση πάλι.Ίσως να μη περαστηκε σωστά η 4.0.4.

Η άλλη λύση πίσω σε 2.3 που είναι αψεγάδιαστη!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε εάν βγήκε η 537;Εχθές πέρασα τον launcher του s και κάποιες εφαρμογές όπως:weather widget,walkman,εξοικονόμηση ενέργειας,επαφές.Δουλεύουν μια χαρά και είναι πολύ εύκολη η εγκατάσταση τους.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για την .537.Έχεις κάποια πληροφορία;

 

οτι εχω δει εδω...αναμενουμε και εμεις...κατι θα κανει η sony πιστευω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ray κ σκέφτομαι την μετάβαση στο u, καθώς δεν βρίσκω πολλές συσκευές σε αυτό το μέγεθος.

Αξίζει να το κάνω; παρατηρώ ότι το u έχει καλύτερο επεξεργαστή, αλλά χειρότερη κάμερα. Επίσης συνέκρινα την οθόνη του u με του ray κ μου φάνηκε αισθητά χαμηλότερης ποιότητας. Ήταν ιδέα μου ή πράγματι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Για να το ανοίξεις εύκολο.για να κλείσεις οθόνη δύσκολο καθώς μπαίνει σκόνη κ δε μπορείς να τη βγάλεις τέλεια

 

αν το παω σε servise θα γλιτωσω την σκονη ή θα βαλουν και αυτοι μισο κιλο σκονη μεσα???

ειναι servise που τα στελνουν τα κινητα τα καταστηματα vodafone.

παντω μου ειπαν για μπροστα καπακι αριστερο πλαστικο τα 3 κουμπια 40€

Link to comment
Share on other sites

H 537 ειναι η jelly η ICE CREAM ?

 

Ice,δε νομίζω να πάρουμε jelly

 

αν το παω σε servise θα γλιτωσω την σκονη ή θα βαλουν και αυτοι μισο κιλο σκονη μεσα???

ειναι servise που τα στελνουν τα κινητα τα καταστηματα vodafone.

παντω μου ειπαν για μπροστα καπακι αριστερο πλαστικο τα 3 κουμπια 40€

 

Αυτό δε μπορώ να το ξέρω,λογικά δε θα βάλουν,τι σόι σέρβις είναι τότε;!:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αν το παω σε servise θα γλιτωσω την σκονη ή θα βαλουν και αυτοι μισο κιλο σκονη μεσα???

ειναι servise που τα στελνουν τα κινητα τα καταστηματα vodafone.

παντω μου ειπαν για μπροστα καπακι αριστερο πλαστικο τα 3 κουμπια 40€

 

Ανάλογα το «μάστορα» που θα το πιάσει στα χέρια του.

 

Πάντως 40€ είναι υπερβολικά πολλά. Στο ebay τα βρίσκεις σε εξευτελιστικές τιμές.

 

2 παιδιά από δω θυμάμαι που τα πήγαν σε σερβις, ο lousou και άλλος ένας. Και οι δύο βρήκαν γρατσουνιές όταν τα παρέλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

H 537 ειναι η jelly η ICE CREAM ?

 

ειναι αναβαθμιση της ics για να διορθωσει bugs

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ειναι αναβαθμιση της ics για να διορθωσει bugs

 

Λες να ειναι η έκδοση αυτή ο λόγος που θα δοκιμάσουμε ics;:p

600ώρες έκλεισα χωρίς restart αλλά έφαγε κόλλημα ο dolphin κ έκανε μόνο του restart:mad:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι η έκδοση αυτή ο λόγος που θα δοκιμάσουμε ics;:p

600ώρες έκλεισα χωρίς restart αλλά έφαγε κόλλημα ο dolphin κ έκανε μόνο του restart:mad:

 

αμα δεν εχει κολληματα εγω θα αναβαθμιστω..θα δουμε

εμενα τωρα ειναι στις 300;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...