Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναιρείς τον εαυτό σου στο ίδιο post. Λες ότι δεν βλέπεις να βγαίνει root για την 4.0.4 και πιο κάτω ζητάς link για να το κάνεις root (4.0.4)!!!

Για ποια έκδοση θες να σου δώσουμε link για root;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητό μου είναι στην GB 0.42

μπορώ να βάλω το ICS με εύκολο τρόπο στην τελευταία έκδοση του χωρίς χάσω ΤΙΠΟΤΑ και να χρειαστεί να ξαναστήσω το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

Αναιρείς τον εαυτό σου στο ίδιο post. Λες ότι δεν βλέπεις να βγαίνει root για την 4.0.4 και πιο κάτω ζητάς link για να το κάνεις root (4.0.4)!!!

Για ποια έκδοση θες να σου δώσουμε link για root;

 

δεν τον αναιρει βρε, απλα δεν βλεπει να βγαινει oneclickroot και θα επιχειρησει να το κανει μονος του.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγηση τότε! GC-TCD, αντιδραστήρας, υπολογιστές, AutoCAD κι όλα αυτά ταυτόχρονα! Ένα μυαλό είναι!

Ετοιμάζεται ο οδηγός!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγηση τότε! GC-TCD, αντιδραστήρας, υπολογιστές, AutoCAD κι όλα αυτά ταυτόχρονα! Ένα μυαλό είναι!

Ετοιμάζεται ο οδηγός!

 

autoCAD?και αρχιτεκτων;;Πολυπραγμων μας βγηκες!:lol:

 

Επειδη σημερα κοιταω ολη μερα τον οδηγο σου μπας και εβγαλες το update για το root,γινεται να ενημερωσεις εδω για να το δω;;Θα σου λεγα να μου στειλεις πμ αλλα ξερω οτι πραγματευεσαι με πολλα αντικειμενα και δεν εχεις χρονο..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

1) Γράφε με μικρά.

2) http://www.skroutz.gr/s/386029/Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V.html?keyphrase=neo+v

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να συνδέσεις την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή σου, ώστε να δεις αν έχουν όντως διαγραφεί ή αν απλά δεν τις εμφανίζει το κινητό; Αν είνα έτσι, που λογικά έτσι θα 'ναι, μπορείς να πας μενού --> Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Όλα και βρίσκεις το "χώρος αποθήκευσης μέσων" και κάνεις εκκεθάριση δεοδμένων, στη συνέχεια μία επανεκκίνηση και είσαι οκ. Μόλις ξανανοίξει το κινητό θα σαρώσει την κάρτα μνήμης για να βρει όλα τα πολυμεσικά αρχεία που έχεις.

 

Μήπως μέσα από τις ρυθμίσεις --> Τοποθεσία (κάπως έτσι) έχεις απενεργοποιήσει κατι που είχες ενεργό μέχρι τώρα? το υπηρεσία τοποθεσίας Google, εμένα με βοηθά στο να κλειδώσει πιο γρήγορα το GPS.

 

Δεν θα έχεις θέμα, ακόμη και να μη σε αφήνει να κάνεις την αναβάθμιση, κάνεις μία επαναφορά με SUS (πρώην SEUS) και είσαι σαν να μη το πείραξες ποτέ. Αρχεία δε χάνεις, αλλά καλού κακού κάνε και ένα backup, ξέρεις καλύτερα από εμένα ότι σε τέτοιες περιπτώσεις δεν προχωράμε χωρίς backup!! :)

 

 

 

δεν υπαρχουν! πουθενα δεν υπαρχουν αυτο ειναι το θεμα =(

Link to comment
Share on other sites

autoCAD?και αρχιτεκτων;;Πολυπραγμων μας βγηκες!:lol:

 

Επειδη σημερα κοιταω ολη μερα τον οδηγο σου μπας και εβγαλες το update για το root,γινεται να ενημερωσεις εδω για να το δω;;Θα σου λεγα να μου στειλεις πμ αλλα ξερω οτι πραγματευεσαι με πολλα αντικειμενα και δεν εχεις χρονο..:O

Όχι βρε! Τί αρχιτέκτονας; Κάτι δίκτυα αερίων σχεδιάζω!

Έτοιμος ο οδηγός για rooting στην 4.0.4. Ρίξτε μια ματιά μην έχει γίνει καμία πατάτα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως πολυ δυσκολο. Εγω παραλιγο να κανω ζημια αφαιρωντας το. Με χιλια ζορια το εβγαλα μια και μοναδικη φορα και δεν το ξανατολμησα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες.Θελω να ρωτησω , τον αλλο μηνα φευγω για καναδα και δεν γνωριζω αμα το αγαπημενο μας κινητακι θα παιζει μπαλα με τα εκει δικτυα.Δεν εννοω roaming και τα σχετικα αλλα αμα το κινητο θα μπορει να παρει sim καναδεζικου παροχου και να δουλεψει κανονικα στα εκει δικτυα 2g/3g/hsudpa..

 

To εχω το κινητο εδω και κανα 8μηνο και το γουσταρω πολυ καθως δεν εχει μασησει πουθενα οποτε δεν ψηνομαι να το αλλαξω...αμα γνωριζει κανεις κατι...

Link to comment
Share on other sites

GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

UMTS HSPA 900, 2100 (Global except Americas)

UMTS HSPA 800, 850, 1900, 2100 (Americas)

 

Το τρίτο σε καλύπτει. Αν το κινητό σου δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιο παρόχο τότε ότι sim και να του βάλεις θα παίξει αδιαμαρτύρητα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε! Τί αρχιτέκτονας; Κάτι δίκτυα αερίων σχεδιάζω!

Έτοιμος ο οδηγός για rooting στην 4.0.4. Ρίξτε μια ματιά μην έχει γίνει καμία πατάτα!

Είναι οκ! μόνο στο τελευταίο στάδιο, στην εγκατάσταση του kernel .431 δεν υπάρχουν οι επιλογές "exclude" καθώς πρόκειται για μεμόνωμένο kernel και όχι ολόκληρη rom. Η εικόνα είναι αντίστοιχη με αυτή που έχεις πιο πάνω..!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα το tweak για ''Μείωση της καθυστέρης κατά την κλήση αριθμού'' μεσω του rom toolbox, εκανα επανεκινηση και τωρα η οθονες των μενου ειναι μετατοπισμενες λιγο δεξια σε σημειο που να φαινεται οριακα το πληκτρο για κληση αριθμου.τι μ πορει να εγινε? αν μπορει ας βοηθησει καποιος.ευχαριστω. Edited by koul01_
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν γινετε σε 4.0.4 4.1.Β.0.431 να κανουμε root; κ αν ναι απο που βρηκε την πηγή κ το εκανε;;; ευχαριστω!
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν γινετε σε 4.0.4 4.1.Β.0.431 να κανουμε root; κ αν ναι απο που βρηκε την πηγή κ το εκανε;;; ευχαριστω!

ρε φιλε... πλακα κανεις τωρα... δεν μπορει......

κοιτα μολις ενα ποστ πανω απο το δικο σου... ελεος...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν κανω πλακα, απλα καποιοι λενε οτι τα καταεραν πηγαινοτας σε 4.0.3 κ εκαναν κ μετα γυρισαν παλι 4.0.4, αλλα εγω δεν τα καταφερα
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα θέμα, τις προάλλες με έπιασε μια μπόρα πηγαίνοντας στο χωριό με τη μηχανή, με αποτέλεσμα το neo v να γίνει καλοκαιρινό. Μπήκε υγρασία και μόλις άνοιξα το τσαντάκι το κινητό είχε κλείσει. το άνοιξα, το στέγνωσα, το έβαλα σε ρύζι, πέρασε μία βδομάδα και πλέον όταν βάζω μπαταρία ανοίγει, ακούω τους ήχους του κεντρικού μενού αλλά η οθόνη είναι λευκή με χρωματιστές ανοιχτές ρίγες στο βάθος. θεωρώ ότι έχει καεί. Ξέρετε τι παίζει από χρεώσεις, ή αν μπορώ να βρω ανταλλακτικά μόνος μου;

 

Έχω κανει κάτι ανάλογο σε ενα lg kp500 που του είχα σπάσει κατά λάθος την οθόνη. Μπήκα ebay, παρήγγειλα οθόνη, και όταν ήρθε μπήκα YouTube όπου βρήκα αναλυτικό οδηγό αλλαγής οθόνης. Το έφτιαξα και ανεστησα ενα παροπλισμενο για πανω απο ενα χρόνο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

UMTS HSPA 900, 2100 (Global except Americas)

UMTS HSPA 800, 850, 1900, 2100 (Americas)

 

Το τρίτο σε καλύπτει. Αν το κινητό σου δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιο παρόχο τότε ότι sim και να του βάλεις θα παίξει αδιαμαρτύρητα!

 

Σε ευχαριστω πολυ zxr!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το κινητό στη θάλασσα και πλέον δε δουλεύει. Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος να το σώσω ή πάω για νέα συσκευή?

Πας για καινούριο φίλε μου. Ακόμα κι αν αλλάξεις οθόνη για παράδειγμα κάποια στιγμή θα σου βγάλει πρόβλημα. Το αλάτι είναι άτιμος εχθρός.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν κανω πλακα, απλα καποιοι λενε οτι τα καταεραν πηγαινοτας σε 4.0.3 κ εκαναν κ μετα γυρισαν παλι 4.0.4, αλλα εγω δεν τα καταφερα

και ξαναλεω... γιατι δεν καταλαβαινεις... (ή μαλλον μας δουλευεις) το ποστ σου ειναι το 12560... κουνα λιγο τη ροδελα απο το ποντικι σου προς τα πανω αν δεν σου ειναι κοπος και δες το ποστ 12558 υπαρχει λινκ... κανεις αριστερο κλικ πανω στο λινκ και εχει αναλυτικες οδηγιες..

 

υ.γ: μην απορουμε μετα γιατι εχουμε πιασει τις 800+ σελιδες....

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, βρήκα στο παρακάτω μια MIUI rom για locked boot loader.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1742989

Εγώ την έβαλα χτες και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλή και γρήγορη. Μόνο θεματάκι τα ελληνικά σε διαφορά μενού (αντικαθίστανται από Αγγλικά).

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...