Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινα root(ICS) για εναν λογο. Γιατι σερνόταν το εργαλείο. Τώρα θέλω να περάσω SEUS αλλα να μην χάσω και τίποτα!

 

Τώρα

1)κατεβάζω titanium(έκανα αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών αλλα και των δεδομένων του συστήματος.... δεν χρειάζεται τιποτα αλλο έτσι?)

2)κάνω backup όλλες τις εφαρμογές

3)περνάω seus

 

Σωστα τα λέω? Με ενδιαφέρει να μην χάσω τιποτα. Όσον αφορά την SD? την αντιγράφω στο PC?

 

Ευχαριστω.

Edited by philip88

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έγινα root(ICS) για εναν λογο. Γιατι σερνόταν το εργαλείο. Τώρα θέλω να περάσω SEUS αλλα να μην χάσω και τίποτα!

 

Τώρα

1)κατεβάζω titanium(έκανα αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών αλλα και των δεδομένων του συστήματος.... δεν χρειάζεται τιποτα αλλο έτσι?)

2)κάνω backup όλλες τις εφαρμογές

3)περνάω seus

 

Σωστα τα λέω? Με ενδιαφέρει να μην χάσω τιποτα. Όσον αφορά την SD? την αντιγράφω στο PC?

 

Ευχαριστω.

 

Σωστά και μετά το SUS, ξανά root, titanium και restore. Η SD δεν επηρεάζεται από το SUS. Το μόνο για το οποίο δεν είμαι σίγουρος είναι αν πρέπει να κάνεις αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων συστήματος ή αν αρκεί να κάνεις μόνο των εφαρμογών και των δεδομένων τους.

Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση

 

Έτσι ακριβώς. Freeze την Φωνηική κλήση και τη Φωνητική αναζήτηση.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...

 

Κ πως κάνω root; Έχω διαβάσει τον σχετικό οδηγό για παλαιότερη έκδοση, αλλά το τηλέφωνο έχει την .62 από την ημέρα παραλαβής (default)...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση? Υπάρχει μηπως καποιο πρόγραμμα που να μην χρειάζεται root και να ζηταει κωδικό οταν κάποιος προσπαθήσει να απεγκαταστήσει εφαρμογές απο το κινητο? :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..εχω το νεο v σε λευκο..λεω να τ βαλω την ασημενια προσοωη..αξιζει ειναι κατι καλυτερο?? θα ηθελα πολυ να ειναι μεταλικη αλλα δεν ειναι δυστηχω ετσι?? χχαθηκαν να βγαλουν μια σωστη προσοψη για ενα τετοιο κινητο? το πλαστικο ειναι αηδια..ενα ψευτομεταλλικο καπακι ηθελε...επισης τα κουμπια τα 3 μπροστα εχουν χασει τ χρωμα τους ειναι σαν χαλκινο το χρωμα τι συμβαινει?? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ποσες καταχωρησεις max μπορεις να βαλεις στον τηλεφωνικο καταλογο στο κινητακι?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...

 

Κ πως κάνω root; Έχω διαβάσει τον σχετικό οδηγό για παλαιότερη έκδοση, αλλά το τηλέφωνο έχει την .62 από την ημέρα παραλαβής (default)...

 

Το bt handsfree ενεργοποιεί την φωνητική αναζήτηση/κλήση αν πατηθεί το κουμπί του, έτσι την είχα πατήσει κι εγώ και καλούσα κόσμο και κοσμάκι χωρίς καν να το παίρνω είδηση...

Αν δεν θες να κάνεις root, μπορείς να κατεβάσεις από το Market την εφαρμογή Tiny Call Confirm, έτσι δεν θα ξανακαλέσεις κανέναν καταλάθος γιατί θα χρειάζεται επιβεβαίωση από σένα πριν γίνει η κλήση ακόμη και μέσω φων.αναζήτησης

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Το bt handsfree ενεργοποιεί την φωνητική αναζήτηση/κλήση αν πατηθεί το κουμπί του, έτσι την είχα πατήσει κι εγώ και καλούσα κόσμο και κοσμάκι χωρίς καν να το παίρνω είδηση...

Αν δεν θες να κάνεις root, μπορείς να κατεβάσεις από το Market την εφαρμογή Tiny Call Confirm, έτσι δεν θα ξανακαλέσεις κανέναν καταλάθος γιατί θα χρειάζεται επιβεβαίωση από σένα πριν γίνει η κλήση ακόμη και μέσω φων.αναζήτησης

 

Όντως είναι η φωνητική κλήση του bt...

 

Ξέρεις κάποια ασφαλή διαδικασία για root στην .62;

Link to comment
Share on other sites

δεν πέτυχε...το supersu ζητάει αναβάθμιση αλλά μου βγάζει σφάλμα...άλλη ιδέα???

 

Υπενθυμίζω το πρόβλημα "Είμαι root στην 4 και έχω χωρίσει την sd σε 2 μέρη...με το link2sd κάθε φορά που πάω να μετακινήσω μια εφαρμογή στην sd μου βγάζει "segmentation fault" όταν όμως κάνω σύνδεση δεν έχει πρόβλημα...έχει κανείς κάποια ιδέα πως να διορθώσω το πρόβλημα;;; Ίσως κάτι να μου ξέφυγε στα βήματα..."

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση? Υπάρχει μηπως καποιο πρόγραμμα που να μην χρειάζεται root και να ζηταει κωδικό οταν κάποιος προσπαθήσει να απεγκαταστήσει εφαρμογές απο το κινητο? :/

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4122333

γραψε εδω καλυτερα

 

Παιδια ξερει κανεις ποσες καταχωρησεις max μπορεις να βαλεις στον τηλεφωνικο καταλογο στο κινητακι?

 

δεν εχει οριο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα στην γυναίκα και το άνοιξα να το σετάρω αλλά βλέπω ότι είναι πολύ σκοτεινή η οθόνη!!

Εννοώ είναι πολύ χαμηλή η φωτεινότητα παρ' ότι την έχω στο τέρμα! Μαύρα χάλια αν είναι έτσι το φυσιολογικό!!

(Να φανταστείτε, είναι σα να έχω κάτω από την μέση την φωτεινότητα του iPhone !!)

Το άλλο που πρόσεξα είναι πως όταν ψάχνω για αναβάθμιση για την 4.0 δεν βρίσκει τίποτα, παρ' όλο που στο κουτί απ' έξω λέει πως είναι αναβαθμίσιμο στην έκδοση αυτή! Τι παίζει?

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα στην γυναίκα και το άνοιξα να το σετάρω αλλά βλέπω ότι είναι πολύ σκοτεινή η οθόνη!!

Εννοώ είναι πολύ χαμηλή η φωτεινότητα παρ' ότι την έχω στο τέρμα! Μαύρα χάλια αν είναι έτσι το φυσιολογικό!!

(Να φανταστείτε, είναι σα να έχω κάτω από την μέση την φωτεινότητα του iPhone !!)

Το άλλο που πρόσεξα είναι πως όταν ψάχνω για αναβάθμιση για την 4.0 δεν βρίσκει τίποτα, παρ' όλο που στο κουτί απ' έκω λέει πως είναι αναβαθμίσιμο στην έκδοση αυτή! Τι παίζει?

Ευχαριστώ!:)

 

για την φωτεινοτητα δες αυτο αλλα θελει ρουτ

για την αναβαθμιση δοκιμασε απο αλλο pc

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

για την φωτεινοτητα δες αυτο αλλα θελει ρουτ

για την αναβαθμιση δοκιμασε απο αλλο pc

 

Δεν έχεις βάλει κάποιο link ...!!!:p

Όσο για την αναβάθμιση δεν δοκίμασα με PC αλλά κατευθείαν από το κινητό με wifi, μπορεί γι' αυτό να μην βρήκε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα στην γυναίκα και το άνοιξα να το σετάρω αλλά βλέπω ότι είναι πολύ σκοτεινή η οθόνη!!

Εννοώ είναι πολύ χαμηλή η φωτεινότητα παρ' ότι την έχω στο τέρμα! Μαύρα χάλια αν είναι έτσι το φυσιολογικό!!

(Να φανταστείτε, είναι σα να έχω κάτω από την μέση την φωτεινότητα του iPhone !!)

Το άλλο που πρόσεξα είναι πως όταν ψάχνω για αναβάθμιση για την 4.0 δεν βρίσκει τίποτα, παρ' όλο που στο κουτί απ' έξω λέει πως είναι αναβαθμίσιμο στην έκδοση αυτή! Τι παίζει?

Ευχαριστώ!:)

 

ειναι αυτοματη η φωτεινοτητα γιαυτο ειναι ετσι.αμα βγεις στον ηλιο πχ. ανεβαινει αυτοματα η φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε ICS και προσπαθώ να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα.Θέλω να ρωτήσω τα εξής.

1)Πάνω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει κάποια στοιχεία(?) ή δεδομένα χρήσης του τηλεφώνου,δεν ξέρω ακριβώς τα οποία συνεχώς εναλλάσσονται.Ακριβώς κάτω από την ένδειξη της μπαταρίας και του σήματος.Πώς τα βγάζω από εκεί?

2)Υπάρχει κάποιο widget,όπως υπήρχε στην προηγούμενη έκδοση.για να έχεις συγκεντρωμένες τις αγαπημένες επαφές?Είδα ότι μπορώ να τις βάλω μία-μία αλλά θέλω να δω αν υπάρχει κάτι όπως πριν.

3)Το touch που ξεκλειδώνει την οθόνη,αν το σείρεις προς την αντίθετη φορά από αυτή του ξεκλειδώματος τώρα ανοίγει την κάμερα.Υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω την σίγαση?

Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ.Σόρρυ αν ξαναρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί αλλά καταλαβαίνετε ότι 700 σελίδες είναι αυτές.Έχω ξεκινήσει μαραθώνιο και είμαι στην 130 άρα έχω δρόμο ακόμα.

Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα στην γυναίκα και το άνοιξα να το σετάρω αλλά βλέπω ότι είναι πολύ σκοτεινή η οθόνη!!

Εννοώ είναι πολύ χαμηλή η φωτεινότητα παρ' ότι την έχω στο τέρμα! Μαύρα χάλια αν είναι έτσι το φυσιολογικό!!

(Να φανταστείτε, είναι σα να έχω κάτω από την μέση την φωτεινότητα του iPhone !!)

Το άλλο που πρόσεξα είναι πως όταν ψάχνω για αναβάθμιση για την 4.0 δεν βρίσκει τίποτα, παρ' όλο που στο κουτί απ' έξω λέει πως είναι αναβαθμίσιμο στην έκδοση αυτή! Τι παίζει?

Ευχαριστώ!:)

 

οπως σου ειπαν,ειναι αυτοματη η φωτινοτητα της οθονης και το απενεργοποιεις ειτε με την εφαρμογη disableauto brightness απο το playstore ειτε απο τον οδηγο αρχαριων(κοιτα εδω στο myphone) χρειάζεσαι root

η αναβαθμηση σε ics γινεται μονο απο υπολογιστή και οχι on the air

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις βάλει κάποιο link ...!!!:p

Όσο για την αναβάθμιση δεν δοκίμασα με PC αλλά κατευθείαν από το κινητό με wifi, μπορεί γι' αυτό να μην βρήκε τίποτα!

Ναι τώρα το είδα

Χαχαχαχα συγνώμη φίλε μου

Μπες στον οδηγό επιβίωσης του zxr και θα το βρεις

 

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε ICS και προσπαθώ να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα.Θέλω να ρωτήσω τα εξής.

1)Πάνω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει κάποια στοιχεία(?) ή δ

2)Υπάρχει κάποιο widget,όπως υπήρχε στην προηγούμενη έκδοση.για να έχεις συγκεντρωμένες τις αγαπημένες επαφές?Είδα ότι μπορώ να τις βάλω μία-μία αλλά θέλω να δω αν υπάρχει κάτι όπως πριν.

3)Το touch που ξεκλειδώνει την οθόνη,αν το σείρεις προς την αντίθετη φορά από αυτή του ξεκλειδώματος τώρα ανοίγει την κάμερα.Υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω την σίγαση?

Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ.Σόρρυ αν ξαναρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί αλλά καταλαβαίνετε ότι 700 σελίδες είναι αυτές.Έχω ξεκινήσει μαραθώνιο και είμαι στην 130 άρα έχω δρόμο ακόμα.

 

2)ναι υπάρχει φίλε μου

 

http://oron.com/i2iil589k29t

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

2)ναι υπάρχει φίλε μου

 

http://oron.com/i2iil589k29t

 

Ωραία το κατέβασα στον υπολογιστή.Τώρα πού το πετάω?Εννοω σε ποιόν φάκελο της κάρτας μνήμης?

Καλά δεν μπορώ να κάνω μια παράθεση της προκοπής,τι το θελα το android????

Edited by zxr
Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αλάνια ... , θα το ψάξω και θα ενημερώσω!

Τελικά μια χαρά τηλεφωνάκι είναι για τα λεφτά του! :-)

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει φίλε μου

 

http://oron.com/i2iil589k29t

 

Ωραία το κατέβασα στον υπολογιστή.Τώρα πού το πετάω?Εννοω σε ποιόν φάκελο της κάρτας μνήμης?

Καλά δεν μπορώ να κάνω μια παράθεση της προκοπής,τι το θελα το android????

 

Απλά κάνε το εγκατάσταση,αφού το περάσεις κάπου μέσα στην κάρτα μνήμης βρές το με ένα file explorer ES File explorer............

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παιδιά έχω βάλει την ICS και εγώ, σε "μαμά" κινητό χωρίς "πειράγματα" αλλά.....δεν μπορώ να βάλω στην αρχική οθόνη συντόμευση για τη φωτεινότητα, όπως όταν είχα με την GB έκδοση......

 

Any help??

 

 

Δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό εννοείς, αλλά εγώ χρησιμοποιώ το power widget lite. Eναλλακτικά υπάρχει και το Brightness Level.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...