Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως θα το βαλω απο τους πρωτους και θα μπω να γραψω κατευθειαν τι γινεται....

Αν παιχτει καμια #$%^ παω κατευθειαν αντιπρωσοπεια για επαναφορα σε gb...

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aπό αυτά που διαβάζω στην ουσία (το ζουμί) προτρέπουν τους χρήστες να μην κάνουν την αναβάθμιση για να μην έχουν προβλήματα.

As a developer, you should therefore evaluate if HW acceleration is required or not, as it comes with a cost in terms of RAM usage, start-up time and possibly even battery duration which can have negative effects on the user experience.

 

Aν βγει κάποιος οδηγός για root σε αυτή την έκδοση για να σβήσουμε τη σαβούρα πιστεύω θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Συνδέω το κινητό με το σταθερό υπολογιστή μου. Μπορώ με κάποιον τρόπο μέσω αυτής της σύνδεσης usb να τραβήξω ίντερνετ από τον υπολογιστή στο κινητό; Ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος με καλώδιο με το ρούτερ.

 

Αυτός που θέλεις λέγεται reverse usb tethering. Μπορείς να δεις το post που επισυνάπτω, αλλιώς κάνεις μια αναζήτηση στο google γράφοντας "reverse usb tethering android 2.3".

 

Παίδες στα καλά καθούμε με εξαφανίστηκαν 200mb από την εξωτερική κάρτα. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά τίποτα. τι παίχτηκε?

 

Χρησιμοποίησε ένα card reader για να βάλεις την κάρτα στον υπολογιστή, και μετά κατέβασε και άνοιξε το δωρεάν πρόγραμμα Minitool και δες ακριβώς τι γίνεται με τη χωρητικότητα της κάρτας σου.

Edited by rioener

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Aπό αυτά που διαβάζω στην ουσία (το ζουμί) προτρέπουν τους χρήστες να μην κάνουν την αναβάθμιση για να μην έχουν προβλήματα.

As a developer, you should therefore evaluate if HW acceleration is required or not, as it comes with a cost in terms of RAM usage, start-up time and possibly even battery duration which can have negative effects on the user experience.

 

Aν βγει κάποιος οδηγός για root σε αυτή την έκδοση για να σβήσουμε τη σαβούρα πιστεύω θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.

 

Υπάρχει root για την 2.3.

Το έχουν βάλει τα παιδιά κάποια ποστ πιο πισω. Εγω θα το κάνω αφου κάνω 2-3 φορτίσεις-αποφορτίσεις για καλιμπράρισμα της μπαταρίας.

 

 

Παρεμπιπτόντως ή μπαταρία με έχει απογοητεύσει. Με ίδια χρήση που έκανα στο Galaxy 3 (ρουταρισμένο) εκεινο κρατούσε σίγουρα 2,5-3 μέρες ενώ το Νεο V πάει στις 22 ώρες! Καμιά βοήθεια ρε παιδιά; Λέτε να φταίει που ήταν η πρώτη φόρτιση του;

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει root για την 2.3.

Το έχουν βάλει τα παιδιά κάποια ποστ πιο πισω. Εγω θα το κάνω αφου κάνω 2-3 φορτίσεις-αποφορτίσεις για καλιμπράρισμα της μπαταρίας.

 

 

Παρεμπιπτόντως ή μπαταρία με έχει απογοητεύσει. Με ίδια χρήση που έκανα στο Galaxy 3 (ρουταρισμένο) εκεινο κρατούσε σίγουρα 2,5-3 μέρες ενώ το Νεο V πάει στις 22 ώρες! Καμιά βοήθεια ρε παιδιά; Λέτε να φταίει που ήταν η πρώτη φόρτιση του;

ή εγώ δεν το έγραψα καλά ή εσύ δεν το κατάλαβες, όπως και να έχει δεν πειράζει :p

Για την ics έγραψα τη γνώμη μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ενα Neo v απο voda (με ανανέωση συμβολαίου) και το δωσα στον πατέρα μου που έχει cosmote. Ολα δουλεύουν οκ αλλά στο market δεν μπορώ πουθενά να βρω το skype!!! Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ποτέ;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χω κατεβασει χωρις προβλημα :/ γραψε στο μαρκετ Skype for android μηπως το βρει ετσι!

 

Δοκίμασα να το ψάξω με 1000 τρόπους, το μονο που μου βγάζει ειναι διαφοροι launchers κλπ.

 

Μπήκα ομως στο play store απο το pc και μου πετάει οτι ειναι incompatible με τη συσκευή μου!! Και μάλιστα γράφει cosmote sony ericsson! Επίσης δοκίμασα μόλις να βάλω το apk χειροκίνητα και να το τρέξω και μου βγάζει error. Αρα παίζει να είναι θέμα της voda...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα το neo v απο vodafon, ολα καλα εκτος απο τη συνδεση σε wifi ,ενω βλεπει τα δικτυα δε συνεεται με κανενα.Μηπως κανω κατι λαθος ή φταιει η συσκευη.Αν εχει τυχει σε καποιο φιλο αντιστοιχο προβλημα ας μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ενα Neo v απο voda (με ανανέωση συμβολαίου) και το δωσα στον πατέρα μου που έχει cosmote. Ολα δουλεύουν οκ αλλά στο market δεν μπορώ πουθενά να βρω το skype!!! Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ποτέ;

 

το εχω εγω το skype ειναι στο μαρκετ στις εφαρμογες με τα περισοτερα download

 

ακριβως φιλε μου..Απλα βλεπω μια μεγαλη πρεμουρα σε ολα τα θεματα των xperia.Αν ειναι πληρως λειτουργικη η 2.3 δεν καταλαβαινω γιατι χρειαζομαστε την 4 (σε περιπτωση που τελικα σε αποδοση το κινητο ειναι χειροτερο)

Να μου πεις απο 2.1 ή 2.2 σε 2.3 να το καταλαβω.αλλα η gb ειναι παρα πολυ σταθερη εκδοση.

 

εγω εχω πρεμουρα μηπως με το 4 αλλαξει η φωτηνοτητα του κινητου(απο αυτοματη σε manual).

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και γω απο voda το χω παρει και εχω cosmote μεσα! χμμ κανε μια επανεκιννηση στο κινητο μηπως φτιαξει :/ αν παλι δεν φτιαξει κανε αποσυνδεση στο play store και μετα ξανα συνδεση! :/ αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο, αλλα ποτε δεν ξερεις!

 

αν δεν εχεις τσεκαρει την επολογη αγνωστες πηγες δεν θα μπορεις να το κανεις install ως ξεχωριστο .apk! Θα πας ρυθμησεις>εφαρμογες και θα επιλεξεις αυτο που ειπα παραπανω! Τοτε θα μπορεσεις να το κανεις Install! (Αν το εχεις κανει αυτο τοτε αγνοησε αυτη την παραγραφο ;))

 

Το χα τικάρει αυτό, απο τα πρώτα πράγματα που έκανα αφου και γω android εχω (galaxy s) αλλά τελικά βρήκα τι έφταιγε: το φιλτράρισμα περιεχομένου στο market για κάποιο ανεξήγητο λόγο ήταν σεταρισμένο να δείχνει εφαρμογές με αξιολόγηση μονο για ανήλικους:rolleyes: whatever...:lol::lol::lol:

 

Τώρα έχω νέο "θέμα"! Δεν βρίσκω επιλογή στον κατάλογο για να κάνω ταξινόμηση με επώνυμο...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Η Google, στο generic Android, την έχει αυτήν την επιλογή αλλά αυτοί που κατάντησαν να έχουν το 2% της παγκόσμιας αγοράς θεώρησαν ότι ήταν βλακεία και...την αφαίρεσαν!!! :whip: Βάλε κάποιον άλλο dialer από το Market.

 

Προφανώς αυτό θα κάνω απλά το έψαχνα κανα τέταρτο όντας σίγουρος οτι αποκλείεται να μην υπάρχει σαν επιλογή, αφου θυμόμουν πολύ καλά οτι στο δικό μου το samsung υπάρχει! :X:shifty:

 

btw απ'οτι καταλαβαίνω η αυτόματη φωτεινότητα είναι ενεργοποιημένη σαν default ρύθμιση και δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί/απενεργοποιηθεί απο το μενού, σωστά;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Oντως η αυτόματη σκοτεινότητα τελεί υπό τας διαταγάς της συσκευής και όχι του ιδιοκτήτη της! :angry:

 

Μάλιστα, είναι λίγο ότι να ναι η ericsson μου φαίνεται....

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

 

Αρα ξεχνας με αυτο το τροπο να μπορεις να το πειραξεις...εκτος κι αν βαλουν επιλογη για enable/disable για τον αισθητηρα! Που δεν το νομιζω!

 

τα γνωριζω αυτα.περιμενω αυτο που λες και εσυ.ελπιζω τουλαχιστον

Edited by argi_7
Link to comment
Share on other sites

Εχθές-προχθές το είχα πετύχει σε προσφορά στο play.com στα ~17€. Διάβασα λίγο στις κριτικές και κατάλαβα πως δεν αξίζει. Μικρή διάρκεια μπαταρίας, συχνές αποσυνδέσεις (κυρίως σε όχι-sony (ericsson) κινητά) κλπ. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο προσφέρει πέραν του trend.

 

Το LIFEVIEW το έχω αγοράσει από τον Γερμανό αρχές Οκτωβρίου στα 19,90 €. Έχει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας αλλά συχνές αποσυνδέσεις όμως οι οποίες λύνονται με widget στο κινητό. Για μία τόσο μικρή τιμή όμως αξίζει να έχεις ένα ρολόι που δεν σου δείχνει απλά την ώρα αλλά έχεις και κάτι παραπάνω όπως αναγνώριση κλήσεων και ειδοποίηση με δόνηση!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το LIFEVIEW το έχω αγοράσει από τον Γερμανό αρχές Οκτωβρίου στα 19,90 €. Έχει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας αλλά συχνές αποσυνδέσεις όμως οι οποίες λύνονται με widget στο κινητό. Για μία τόσο μικρή τιμή όμως αξίζει να έχεις ένα ρολόι που δεν σου δείχνει απλά την ώρα αλλά έχεις και κάτι παραπάνω όπως αναγνώριση κλήσεων και ειδοποίηση με δόνηση!

 

ποιο widget φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Το LIFEVIEW το έχω αγοράσει από τον Γερμανό αρχές Οκτωβρίου στα 19,90 €. Έχει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας αλλά συχνές αποσυνδέσεις όμως οι οποίες λύνονται με widget στο κινητό. Για μία τόσο μικρή τιμή όμως αξίζει να έχεις ένα ρολόι που δεν σου δείχνει απλά την ώρα αλλά έχεις και κάτι παραπάνω όπως αναγνώριση κλήσεων και ειδοποίηση με δόνηση!

 

Link απο τον γερμανο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα,μπήκα σε μια σελίδα στο Ίντερνετ κ μου άνοιξε μια άλλη κ κάτι έβγαλε κ από τη βιασύνη πάτησα ΟΚ,από κείνη τη στιγμή μόλις ανοίγω τον στοκ browser μου κατεβάζει ένα αρχείο με κατάληξη bin..δε το ανοίγω κ το σβήνω αμέσως.

Πως θα γίνει να μη το κατεβάζει συνέχεια;αν σβησω το στοκ browser κ τον ξαναπερασω θα κάνω δουλειά;αλλιώς τι να κάνω;

Ευχαριστώ!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία λύση με αυτό το error όταν πας να κανείς update κάποια εφαρμογή;;;; Έκανα clear cache στο google play αλλά τίποτα. Τι μπορεί να γίνει;
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι η αναβαθμιση σε ICS δεν θα γινεται με ΟΤΑ?η αληθεια ειναι οτι με την 2.3 δεν εχω καποιο προβλημα,αλλα εχουν πει οτι στην ICS θα ληθει το θεμα με την συμπιεση των φωτογραφιων.
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι η αναβαθμιση σε ICS δεν θα γινεται με ΟΤΑ?η αληθεια ειναι οτι με την 2.3 δεν εχω καποιο προβλημα,αλλα εχουν πει οτι στην ICS θα ληθει το θεμα με την συμπιεση των φωτογραφιων.

 

ναι.μονο μεσω pc companion

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως το χρησιμοποιώ ? μου λέει δεν υπάρχουν τηλεφωνα . :-)

επίσης μπορείς να μου πεις σε τι ακριβώς θα με βοηθήσει να σπάσω το τηλ ? γιατί βλέπω λίγο δύσκολη την διαδικασία κα ian δεν βοηθάει σε τρελα πράγματα ίσος να μην ασχοληθώ.

Μόλις παρελαβα!

Ωραίο και ποιοτικό φαίνεται, αλλα εχει μέσα προεγκατεστημένη πολλή σαβούρα!

Πως τα βγάζω;Root και σβήσιμο;

 

Αν τα βγαλω κα μετα αναβαθμιστω σε ICS 4.0 θα ξαναγυρισει η σαβούρα;

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Νομίζω οτι το μέγεθος του ειναι το πιο ιδανικό! Ουτε μεγάλο, ούτε μικρό. Τελικά οι 3.7 ιντσες οθόνης είναι ιδανικες!

Όντως!

Εγώ έχω δηλώσει ότι δε θα τη βάλω ακόμη,θα περιμένω να δω εντυπώσεις κ προβλήματα κ βλέπω,μια χαρά είναι η gingerbread!

Κάπως έτσι πρέπει να σκετόμαστε όλοι μας.

Παιδιά μια ερώτηση. Συνδέω το κινητό με το σταθερό υπολογιστή μου. Μπορώ με κάποιον τρόπο μέσω αυτής της σύνδεσης usb να τραβήξω ίντερνετ από τον υπολογιστή στο κινητό; Ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος με καλώδιο με το ρούτερ.

Reverse tehtering λέγεται αυτό. Λίγο δύσκολο γενικά

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Παρεμπιπτόντως ή μπαταρία με έχει απογοητεύσει. Με ίδια χρήση που έκανα στο Galaxy 3 (ρουταρισμένο) εκεινο κρατούσε σίγουρα 2,5-3 μέρες ενώ το Νεο V πάει στις 22 ώρες! Καμιά βοήθεια ρε παιδιά; Λέτε να φταίει που ήταν η πρώτη φόρτιση του;

Δώσε του λίγο χρόνο και θα φτάσει τις 2 μέρες κι αυτό.

Αληθευει οτι η αναβαθμιση σε ICS δεν θα γινεται με ΟΤΑ?η αληθεια ειναι οτι με την 2.3 δεν εχω καποιο προβλημα,αλλα εχουν πει οτι στην ICS θα ληθει το θεμα με την συμπιεση των φωτογραφιων.

Καλύτερα. Ελαχιστοποιείται το να πάει κάτι στραβά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα στην παρεα σας με το καινουργιο μου Neo V :)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!! κι εγω 2-3 μερες το εχω! τι εντυπωσεις εχεις?
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

 

Δώσε του λίγο χρόνο και θα φτάσει τις 2 μέρες κι αυτό.

 

 

Εννοείς οτι θα καλιμπραριστεί μονο του μετά απο κάποιες φορτίσεις ή οτι σε λιγο καιρό θα έχω πετάξει όλα τα άσχετα και θα ελαφρυνει;

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!! κι εγω 2-3 μερες το εχω! τι εντυπωσεις εχεις?

 

Σιγα σιγα το μαθαινω γιατι ειμαι καινουργιος με το android. ειχα για 7 χρονια το αθανατο k800i.

 

σαν καινουργιος, ψαχνω ακομα να βρω -βασικες λειτουργεις του-

τα τηλεφωνα τα εστειλα απο το k800i σtο neo v με το bluetooth και πηγαν ολα καλα.

Το προβλημα ειναι με το ημερολογιο (που το εχω γεματο) και δεν ξερω πως να το μεταφερω

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...