Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά... Ναι! Παρατηρώ battery drain, συνήθως μου βγάζει 1 μέρα το κινητό, με μέτρια προς σκληρή χρήση (ξέρω πως αυτό είναι υποκειμενικό). Χωρίς HD παιχνίδια, με κλειστά AutoSync και Notifications.

Και για να είμαι ειλικρινής, η ιδέα να κάνω flasharisma με SEUS και να αρχίσω ξανά να περνάω εφαρμογές, παιχνίδια, root και τα λοιπά... βαρέθηκα κιόλας!

Οπότε να ρωτήσω... Εγώ έχω το κινητό με rooted την .42 και flasharismeno τον kernel της .283.

Δεδομένου πως θέλω να αποφύγω απώλεια δεδομένων, προτείνεις να δοκιμάσω να flasharo τον kernel της .62;

Λες να έχω κάποιο πρόβλημα; Ή να ανέβω σε .62 με τον οδηγό σου και ξανά στήσιμο του κινητού;

 

να παρεις ενα titanium back up απο τα παντα και να κανεις αυτο που λεει στον οδηγο του lousou για .62 rooted και μετα επαναφορα με titanium back up και θα ειναι οπως το ειχες με αλλο firmware.δοκιμασε το.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

να παρεις ενα titanium back up απο τα παντα και να κανεις αυτο που λεει στον οδηγο του lousou για .62 rooted και μετα επαναφορα με titanium back up και θα ειναι οπως το ειχες με αλλο firmware.δοκιμασε το.

 

Ευχαριστώ! Γέμισε πάλι το απόγευμά μου είχε δεν είχε!

:p:p:p

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μας εχει προσθετες δυνατοτητες που καποιοι μπορει να μην γνωριζουν

 

1) Υποστηριζει το Ρωσσικο συστημα γεωδεσιας GPS GLONASS!! αρα πιο ευκολα και με μεγαλυτερη ακριβεια "κλειδωνει"

 

2) Οι φιλοι του running /walking τρεξιματος /περπατιματος εχουν φθηνοτερα αξεσουαρ με ant+ κοστιζει λεφτα απο ενα bluetooth HRM καρδιοσυχνομετρο και foot pod μετραει βηματα

Το ant+ ειναι ανοικτο πρωτοκολλο επικοινωνιας γαι συσκευες που κυριως χρησιμοποιουνται για να ληφθουν βιομετρικα στοιχεια.

 

satiros

night elf 8.5 /emmanxperia

1.8 ghz

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές πείραξα κάτι στο κινητό (αλλά δεν θυμάμαι τί) και απο τότε μου βγάζει ένα μήνυμα στο status bar και λέει:

"Αδύν. η ενημέρ. απο το Facebook" !

πώς το βγάζω αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές πείραξα κάτι στο κινητό (αλλά δεν θυμάμαι τί) και απο τότε μου βγάζει ένα μήνυμα στο status bar και λέει:

"Αδύν. η ενημέρ. απο το Facebook" !

πώς το βγάζω αυτό??

 

μου το εκανε και εμενα για 2 μερες αυτο,,απλα το εκανα παγωμα απο titanium και μετα ενεργοποιηση παλι και δεν μου το ξαναεβγαλε

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και εμενα για 2 μερες αυτο,,απλα το εκανα παγωμα απο titanium και μετα ενεργοποιηση παλι και δεν μου το ξαναεβγαλε

 

μήπως μπορείς να μου το αξηγήσεις λίγο καλύτερα γιατί δεν πιάνω? :)

τι είναι το titanium?

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να μου το αξηγήσεις λίγο καλύτερα γιατί δεν πιάνω? :)

τι είναι το titanium?

 

ειναι ενα προγραμμα που βαζεις αλλα πρεπει να εισαι ρουτ πρωτα...τελος παντων δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση απο την μπαρα διαχειρισης κανε και κανα ρεσταρτ στο κινητο και λογικα θα φυγει η ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα data νομιζω στελνει μηνυμα και σε χρεωνει.

δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

 

Σωστος ! δεν υπαρχει επισκευη και σερβις μονο καινουργιο στο κουτι του με doa.

 

εμενα μηνυμα δεν εστειλε παντως εκτος αν δεν το εμφανιζει οτι σταλθηκε.το κακο ειναι οτι δεν εχω κανει ροοτ το κινητο και υποψιαζομαι οτι αλλω αυτα τα πραγραμματα με gps ειναι με αγορα

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα προγραμμα που βαζεις αλλα πρεπει να εισαι ρουτ πρωτα...τελος παντων δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση απο την μπαρα διαχειρισης κανε και κανα ρεσταρτ στο κινητο και λογικα θα φυγει η ειδοποιηση

 

οκ... ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μας εχει προσθετες δυνατοτητες που καποιοι μπορει να μην γνωριζουν

 

1) Υποστηριζει το Ρωσσικο συστημα γεωδεσιας GPS GLONASS!! αρα πιο ευκολα και με μεγαλυτερη ακριβεια "κλειδωνει

Παρατήρησα επίσης ότι όταν είναι ανοιχτό το bluetooth αργεί περισσότερο να κλειδώσει δορυφόρους από ότι συνήθως.

2) Οι φιλοι του running /walking τρεξιματος /περπατιματος εχουν φθηνοτερα αξεσουαρ με ant+ κοστιζει λεφτα απο ενα bluetooth HRM καρδιοσυχνομετρο και foot pod μετραει βηματα

Το ant+ ειναι ανοικτο πρωτοκολλο επικοινωνιας γαι συσκευες που κυριως χρησιμοποιουνται για να ληφθουν βιομετρικα στοιχεια.

Ξέρουμε από κατανάλωση μπαραρίας πως τα πάει; Να κρατάει ώστε να βγάλουμε κανένα 30αρι χιλιόμετρα αλλιώς μια χαρά είναι και το Polar μου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άμα πάω στην αντιπροσωπία της Sony Ericsson και τους ζητήσω να φτιάξουν το τρίξιμο στο πλάι λέτε να το κάνουν? Βέβαια το έχω από τον Δεκέμβριο και από τότε τρίζει αλλά έχει καταντήσει κουραστικό. Άσε που στο μέλλον μπορεί να προκαλέσει άλλα προβλήματα στην συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εχω ενα προβλημα... Ανοιγω το 3g και την κινηση δεδ. και καποιες φορες αργει πολυ να ανοιξει..Συμβαινει και σε εσας? :confused:
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εχω ενα προβλημα... Ανοιγω το 3g και την κινηση δεδ. και καποιες φορες αργει πολυ να ανοιξει..Συμβαινει και σε εσας? :confused:

 

ισως δεν βρισκει καμια εφαρμογη που να σε χρεωνει ανοικτη ωστε να ανοιξει γρηγορα..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν βρισκει καμια εφαρμογη που να σε χρεωνει ανοικτη ωστε να ανοιξει γρηγορα..

 

Mε το χ10 μινι θυμαμαι εβγαιναν καετευθειαν τα βελακια ...Τωρα τι να πω.

 

 

EDIT: Σα να χει κολλησει..Δεν ανοιγει την κινηση δεδ. ( δεν εμφανιζονται τα βελακια ) με τιποτα.. Εκανα ρεσταρτ και παλι τα ιδια

 

ΕDIT 2: Εσβησα το apn που ειχε και περασα χειροκινητα τις ρυθμισεις και ενταξει πλεον τς ανοιγει ..Αν και καθυστερει να κλεισει η κινηση δεδομενων τελος παντων... Αν εχω μονο 3g δικτυο θα καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια σωστα?

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω την ταχύτητα της μνήμης SD;

 

https://market.android.com/details?id=ales.veluscek.sdtools&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFsZXMudmVsdXNjZWsuc2R0b29scyJd

Link to comment
Share on other sites

Mε το χ10 μινι θυμαμαι εβγαιναν καετευθειαν τα βελακια ...Τωρα τι να πω.

 

 

EDIT: Σα να χει κολλησει..Δεν ανοιγει την κινηση δεδ. ( δεν εμφανιζονται τα βελακια ) με τιποτα.. Εκανα ρεσταρτ και παλι τα ιδια

 

ΕDIT 2: Εσβησα το apn που ειχε και περασα χειροκινητα τις ρυθμισεις και ενταξει πλεον τς ανοιγει ..Αν και καθυστερει να κλεισει η κινηση δεδομενων τελος παντων... Αν εχω μονο 3g δικτυο θα καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια σωστα?

Ναι

Δέκα χαρακτηρες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το ξανά γραφώ μήπως κάποιος δε το είδε :O θυμάμαι αρκετούς με το πρόβλημα του τριξίματος κάνεις σας δε το πείρε για φτιάξιμο?

 

Άρα δηλαδή προτείνεις να το πάω στην αντιπροσωπία απευθείας και θα μου το φτιάξουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Δεν ξέρω αν κάποιος έχει δώσει απάντηση στο θέμα της μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα μνήμης. Και μιλάω για τις εφαρμογές που κατά την εγκατάσταση τους δεν έχουν την επιλογή για μεταφορά στην κάρτα sd. Έχω ήδη την εφαρμογή app2sd.

Ευχαριστώ πολύ

 

ε

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 μήνες και είναι σούπερ, αλλά τελευταία παρουσιάζει ένα πρόβλημα στην μπαταρία.

Συγκεκριμένα, στις τελευταίες 3-4 φορτίσεις, η ένδειξη του μετρητή της μπαταρίας παραμένει στο 100% για πολλές ώρες. Μπορεί μετά από 15-20 ώρες με 1 ώρα προβολή, λίγα λεπτά Internet και Bluetooth και κανά 15λέπτο κλήσεις να συνεχίζει να δείχνει η μπαταρία 100%. Και όταν κατέβει στο 15-20% βγάζει κατευθείαν 1% και σβήνει.

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό; Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πότε πραγματικά τελειώνει η μπαταρία για να το φορτίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 μήνες και είναι σούπερ, αλλά τελευταία παρουσιάζει ένα πρόβλημα στην μπαταρία.

Συγκεκριμένα, στις τελευταίες 3-4 φορτίσεις, η ένδειξη του μετρητή της μπαταρίας παραμένει στο 100% για πολλές ώρες. Μπορεί μετά από 15-20 ώρες με 1 ώρα προβολή, λίγα λεπτά Internet και Bluetooth και κανά 15λέπτο κλήσεις να συνεχίζει να δείχνει η μπαταρία 100%. Και όταν κατέβει στο 15-20% βγάζει κατευθείαν 1% και σβήνει.

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό; Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πότε πραγματικά τελειώνει η μπαταρία για να το φορτίσω.

 

κανε μια επανεγκατασταση λογισμικου με seus η pc companion

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 μήνες και είναι σούπερ, αλλά τελευταία παρουσιάζει ένα πρόβλημα στην μπαταρία.

Συγκεκριμένα, στις τελευταίες 3-4 φορτίσεις, η ένδειξη του μετρητή της μπαταρίας παραμένει στο 100% για πολλές ώρες. Μπορεί μετά από 15-20 ώρες με 1 ώρα προβολή, λίγα λεπτά Internet και Bluetooth και κανά 15λέπτο κλήσεις να συνεχίζει να δείχνει η μπαταρία 100%. Και όταν κατέβει στο 15-20% βγάζει κατευθείαν 1% και σβήνει.

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό; Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πότε πραγματικά τελειώνει η μπαταρία για να το φορτίσω.

 

Χρησιμοποιείσ juice defender;

 

Υπάρχει τρόπος να δω την ταχύτητα της μνήμης SD;

 

Sd tools νομίζω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα διάβασα στο official page τις Sony Ericsson που έγραψε ένας για ένα Ice Cream Sandwich.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό?

Μπορείτε να δείτε και εδώ..

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/12/21/ice-cream-sandwich-coming-to-2011-xperia%E2%84%A2-smartphones-from-end-marchearly-april-2012/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...