Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MicroSD φίλε μου θα ζητήσεις. Αυτή είναι για το Neo V.Δες εδώ http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=20967&cat=4 αυτή αγόρασα και εγώ. Προτίμησε να είναι class 10, για πιο γρήγορες ταχύτητες.

 

εγω πηρα την SanDisk MicroSDHC 16 gb και παιζει τελεια στο Neo V. επιτελους θα εχω οσο χωρο θελω!!

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξαναπερναει το λειτουργικο απο την αρχη...

 

Το κατεβάζω στο τηλέφωνο και το κάνω install ?

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω στο τηλέφωνο και το κάνω install ?

 

Οχι. To κατεβαζεις στο Pc, το κανεις install και επειτα νομιζω πως εχει οδηγιες μεσα!

 

ναι βαλτο στο pc και σε καθοδηγει αυτο μετα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. έχω το κινητό 4 μέρες και από την πρώτη μέρα που το πήρα, παρατήρησα οτι όταν ήμουν στο twitter και έγραφα ένα μήνυμα, καθώς το πληκτρολογούσα μου έβγαζε στο ύψος του πληκτρολογίου μία φωτεινή "γραμμή" που αναβοσβηνε, όχι συνεχόμενα αλλά περίπου κάθε 1-2 λεπτά, δεν αναβόσβηνε όμως όλη η οθόνη. όταν έγραφα σε landscape δεν το έκανε καθόλου. επίσης αραιά και που μου το έκανε και όταν έγραφα κάτι online πχ στο google. να σημειώσω οτι δεν μου το κάνει καθόλου οταν γραφω ένα sms. μόνο online και στο twitter, και όχι σε όλη την οθόνη ούτε σε landscape.

μήπως ξέρετε γιατί το κάνει αυτό και αν λύνεται? δεν βρήκα τίποτα στο google :(

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ με τη σειρά μου την πρώτη εντύπωση μετά την εγκατάσταση του disable autobridness. Όντως τεράστια διαφορά στη φωτεινότητα της οθόνης, τώρα το εχω περίπου στο 40% και πραγματικά τυφλώνει η εικόνα που βλέπω. Κρίμα να μην έχουν ένα κουμπάκι όπως το iPhone για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες γιατί ποτέ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Τα ίδια πράγματα έχουμε απενεργοποιήσει.

 

Το έχω όλη μέρα με το supermode του Easybattery saver. Ότι εφαρμογή ανοίξω ζητάει σύνδεση με "network" ασχέτως αν δεν την χρειάζεται π.χ. το app2SD, πιστεύω ότι έχει να κάνει με τις διαφημίσεις των δωρεάν εφαρμογών, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ακόμα και τo keypad(της συσκευής) ζητάει "connection", πριν ή και μετά από κλήση!

Αύριο θα αφαιρέσω το πρόγραμμα διαχείρισης ενέργειας, θα έχω όλες τις ρυθμίσεις για network traffic & συγχρονισμούς απενεργοποιημένες, θα σημειώσω τα ΜΒ που έχω υπόλοιπο στο πακέτο, και δεν θα χρησιμοποιήσω καμιά εφαρμογή σχετική με ιντερνέτ. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει στο τέλος της μέρας, πόσα ΜΒ θα έχει καταναλώσει.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ με τη σειρά μου την πρώτη εντύπωση μετά την εγκατάσταση του disable autobridness. Όντως τεράστια διαφορά στη φωτεινότητα της οθόνης, τώρα το εχω περίπου στο 40% και πραγματικά τυφλώνει η εικόνα που βλέπω. Κρίμα να μην έχουν ένα κουμπάκι όπως το iPhone για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση.......

 

Οντως φιλε μου, μερα με την νυχτα!

Υπαρχει τροπος να το κανεις αυτο με κουμπακι!

Πατας παρατεταμενα την επιφανεια εργασιας, διαλεγεις "widgets", και μετα πατα στο "On/ Off: Backlight"

Θα σου εμφανισει ενα εικονιδιακι με την συντομευση και θα μπορεις να κλεινεις και να ανοιγεις την φωτεινοτητα οποτε θες

Πραγματικα σε τυφλωνει πλεον!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια τελικα μια χαρα παει με νορμαλ χρηση και κλειστο το βραδυ

 

Aντι να το κλεινεις, μπορεις να το βαζεις σε λειτουργια πτησης!;)

Παντως πολυ καλη διαρκεια μπαταριας!!

Link to comment
Share on other sites

Aντι να το κλεινεις, μπορεις να το βαζεις σε λειτουργια πτησης!;)

Παντως πολυ καλη διαρκεια μπαταριας!!

 

οντως εντυπωσιαστηκα! δεν το περιμενα

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια τελικα μια χαρα παει με νορμαλ χρηση και κλειστο το βραδυ

 

πως τα καταφερες ετσι ρε φιλε? 5 μερες? μπραβο !

 

γνωριζει κανεις εαν υπαρχει εφαρμογη για να κλειδωνουμε καποιο αλμπουμ με φωτογραφιες μας?

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

πως τα καταφερες ετσι ρε φιλε? 5 μερες? μπραβο !

 

γνωριζει κανεις εαν υπαρχει εφαρμογη για να κλειδωνουμε καποιο αλμπουμ με φωτογραφιες μας?

 

εγω εχω το gallery lock

https://market.android.com/details?id=com.morrison.gallerylocklite&feature=search_result

einai πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερναει το λειτουργικο απο την αρχη...

 

Οχι. To κατεβαζεις στο Pc, το κανεις install και επειτα νομιζω πως εχει οδηγιες μεσα!

 

Ευχαριστώ

Θα το κάνω και θα ενημερώσω

 

Κι άλλη μια παρατήρηση : Ο ενσωματωμένος Browser , όταν υπάρχει ασθενές σήμα συνήθως αργεί πολύ να κατεβάσει σελίδες (καμμιά φορά και καθόλου) όταν με το Legend που είχα (με Opera ) , στο ίδιο σημείο πήγαινε σφαίρα .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

πως τα καταφερες ετσι ρε φιλε? 5 μερες? μπραβο !

 

γνωριζει κανεις εαν υπαρχει εφαρμογη για να κλειδωνουμε καποιο αλμπουμ με φωτογραφιες μας?

 

Επισης πολυ καλο ειναι και το Vaulty..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Θα το κάνω και θα ενημερώσω

 

Κι άλλη μια παρατήρηση : Ο ενσωματωμένος Browser , όταν υπάρχει ασθενές σήμα συνήθως αργεί πολύ να κατεβάσει σελίδες (καμμιά φορά και καθόλου) όταν με το Legend που είχα (με Opera ) , στο ίδιο σημείο πήγαινε σφαίρα .

 

Το legend είναι αλλο κινητό με αλλη ευαισθησία στο wifi αρα δεν υπάρχει συγκριση. Επίσης ο MINI opera (αν ειχες τον ΜΙΝΙ γιατί υπάρχει και ο mobile) δλδ, κάνει δικό του rendering των σελίδων (σε servers της OPERA) και εχουν περί το 30% του αρχικού μεγέθπους τους με αποτέλεσμα να δείχνουν ότι φορτώνουνπιο γρήγορα (αφού είναι λιγότερα kb).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή χαλαρά άντεχε 3 μέρες μέχρι το 10% όπου την επαναφόρτιζα! Σήμερα είχε σχεδόν 3 μέρες λειτουργίας και το battery widjet έδειχνε 21%! Ενώ μιλούσα, το κινητό έκλεισε ξαφνικά και η μπαταρία όταν έβαλα το φορτιστή επάνω είχε αδειάσει πλήρως!!! Πως γίνεται αυτό; Να έχει απόκλιση το πρόγραμμα τόσο μεγάλη; Μα ούτε η ένδειξη της μπαταρίας είχε γίνει κόκκινη, ούτε είχα προειδοποιηθεί ότι έφτασε στο 15%...πολύ περίεργο!

Μετά από πόση ώρα ομιλίας έκλεισε; Μην περιμένεις το widget που χρησιμοποιείς να ενημερώνεται άμεσα ειδικά όταν μιλάς.

Παιδια εχω το κινητο 2 βδομαδες περιπου και πριν απο αυτο ειχα το motorola milestone και θα την πω την αμαρτια μου, την ποιοτητα κατασκευης δεν την εχει με την καμια και η οθονη καμια σχεση με τη φωτεινοτητα του milestone αλλα γενικα πολυ καλο κινητακι! Η μπαταρια πολυ καλη αλλα με το milestone καταλαβαινεις οτι κρατας σοβαρο κινητο στα χερια σου.

Απενεργοποιώντας την αυτόματη φωτεινότητα η οθόνη γίνεται άλλο πράμα!

Καμια ιδέα ρε παιδες για αγορα hands-free?Καθόλου ικανοποιημένος με αυτό που ειχε μέσα η συσκευασία.

Αν έπαιρνα hands free σήμερα αυτό θα αγόραζα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα στη λειτουργια πτησης με το να το κλεινω το κινητο? Μονο στη διαφορα οτι δεν περιμενω να ανοιξει αν το κλεισω, ειναι κατι αλλο? Γιατι το να μην μπορουν να με παρουν, οταν κοιμαμαι , τοτε το κλεινω, οταν κοιμαμαι δεν θα το χειριστω για να το εχω stand by. Ειναι κατι αλλο που δεν γνωριζω?
Link to comment
Share on other sites

Moυ παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα.Ενώ το wifi παίζει μια χαρά και το χρησιμοποιώ φουλ, σήμερα το πρωί βρήκα και συνδέθηκα από pc με κάποιο δίκτυο, αλλά το κινητό δεν το βλέπει καν.Ενεργοποιώ wifi κάνει σάρωση αλλά τίποτα.Καμιά ιδέα;

 

Ποια η διαφορα στη λειτουργια πτησης με το να το κλεινω το κινητο? Μονο στη διαφορα οτι δεν περιμενω να ανοιξει αν το κλεισω, ειναι κατι αλλο? Γιατι το να μην μπορουν να με παρουν, οταν κοιμαμαι , τοτε το κλεινω, οταν κοιμαμαι δεν θα το χειριστω για να το εχω stand by. Ειναι κατι αλλο που δεν γνωριζω?

 

Αν θέλεις να λειτουργήσει το ξυπνητήρι, αλλά δεν θες να έχεις ανοιχτό το κινητό, η λειτουργία πτήσης είναι ο μόνος τρόπος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να λειτουργήσει το ξυπνητήρι, αλλά δεν θες να έχεις ανοιχτό το κινητό, η λειτουργία πτήσης είναι ο μόνος τρόπος

 

Εχεις δικιο, για το ξυπνητηρι, αξιζει να το βαλεις στην λειτουργια πτησης, δεν το ειχα σκεφτει.

Link to comment
Share on other sites

Moυ παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα.Ενώ το wifi παίζει μια χαρά και το χρησιμοποιώ φουλ, σήμερα το πρωί βρήκα και συνδέθηκα από pc με κάποιο δίκτυο, αλλά το κινητό δεν το βλέπει καν.Ενεργοποιώ wifi κάνει σάρωση αλλά τίποτα.Καμιά ιδέα;

 

Κανε μια εκκαθαριση στα δικτυα που εχεις αποθηκευμενα στο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολίγον off topic, αλλά επειδή είχε αναφερθεί παλιότερα, ενημερώνω:

zxr, έστειλα στους δημιουργούς του pansi sms το ακόλουθο μην

Is support for 160 characters in Greek language added in the latest release of pansi sms?

Και η απάντησή τους μόλις σήμερα:

Hi,

We have added this feature yet.

You can find it in the settings-Advanced-settings-enable support for multiple language

Δηλαδή πλέον όπως αναφέρουν στην ελληνική γλώσσα υποστηρίζονται 160 χαρακτήρες!

 

Τίποτα πάλι.

 

Δοκίμασε restart του router σου και του κινητού, και μετά scan

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...