Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι αν θελουμε να τα διαγραψουμε κι αυτα; Εκτος απο την συνδεση με το pc και διαγραφη τους απο εκει, υπαρχει αλλος τροπος; Καποιο file manager ή το Titanium;

 

κατεβασε το astro file manager και διεγραψετα απο εκει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνοντας απεγκατάσταση ή διαγραφή μιας εφαρμογής το αρχειο .apk παραμένει στην κάρτα;

Εξαρτάται... Αν το αρχείο .apk το είχες ρίξει εσύ στη κάρτα μνήμης και στη συνέχεια έκανες την εγκατάσταση από εκεί, τότε ναι, παραμένει, αν πρόκειται για εφαρμογή που κατέβασες από το market, τότε όχι, δεν παραμένει ως .apk στην κάρτα μνήμης.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Ενδιαφέρομαι για το Neo V και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει camera button(ίσως είναι ρητορική η ερώτηση αλλά θέλω να είμαι σίγουρος :) )

Θα εκτιμούσα επίσης αν κάποιος μπορεί να ανεβάσει μια φωτογραφία για να έχω μια ιδέα για την κάμερα του.

Ευχαριστώ!!

 

Eχει γερο ledακι,απλα αν δεν κανεις Disable Auto Brightness η οθονη του κινητου και σε πληρη φωτεινοτητα ειναι καπως σκουρα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο. Απο την στιγμη που εχει γινει εγκατασταση καποιου αρχειου, μετα μπορουμε να κανουμε διαγραφη του .apk ή δεν θα μπορει ετσι να λειτουργει το app;
Link to comment
Share on other sites

εχω την 0.62..

αξιζει να περιμενω για το 'ευκολο' ΡοοΤ η θα καθυστερησει αρκετα?

 

κανεις δεν ξερει

για μενα καλυτερα να περιμενεις παντως γιατι ειναι πολυπλοκη η διαδικασια για ρουτ τωρα

Link to comment
Share on other sites

εχω την 0.62..

αξιζει να περιμενω για το 'ευκολο' ΡοοΤ η θα καθυστερησει αρκετα?

 

Περιμενε λιγο ακόμη!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια που βοηθανε :)

Εχω αλλες δυο ερωτησουλες.. για μηνυματα sms εχω το handsent sms και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω αν παραδοθηκε το μηνυμα.. εχω ενεργοποιησει την αναφορα αλλα δεν βλεπω κατι διαφορετικο :wacko:

Επισης χρησιμοποιω το dolphin για το Internet, υπαρχει καποιος τροπος οταν ειμαι σε μια σελιδα πχ με ενα game και θελω να επιλεξω καποιο item και να το συρω να το βαλω καπου αλλου? (drag and droop style) (ελπιζω να καταλαβατε :p )

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και ποτέ δεν είχα σε συμπάθεια τις θήκες "σιλικονης" , σήμερα αγόρασα απο Αθήνα αυτη, http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/00313177448434e8b30cb5550d.jpg

 

Φυσικά είναι γνωστή η ποιότητα της εταιρίας! ;)

 

μπορεις να στειλεις λινκ της εταιριας σιλικονη ειναι?απο τιμη?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω ενα λινκ για την θηκη ειναι αληθεια...

και μια ερωτηση οταν ανοιγεις το gps με τα δεδομενα ανενεργα υπαρχουν χρεωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις gmail λογαριασμό ενεργοποιημένο και να είσαι συνδεδεμένος με wifi...

Εγώ τουλάχιστον το έκανα όντας συνδεδεμένος στο internet με wifi...

 

πας ρυθμίσεις --> Λογαριασμοί και συγχρονισμός --> Ενεργοποίηση αυτόματου συγχρονισμού και στη συνέχεια...

 

Διαχείριση λογαριασμών --> πατάς πάνω στο λογαριασμό σου --> και από το πλήκτρο ενεργειών ( το δεξί ) δίνεις να γίνει συγχρονισμός τώρα...

 

παιδιά ετσι θα περαστουν οι επαφεϛ από το gmail στο κιν και πιθανοτατα θα χαθουν του κιν, εμειϛ θελουμε από το κιν να πάνε στο gmail .... και αν γίνεται πειτε μου αν αυτοϛ είναι ο τρόποϛ τότε πωϛ γίνεται και από το gmail να πάνε στο κιν;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι ότι το Android γενικότερα κάνει ένα σωρό στραβά με το συγκεκριμένο ακουστικό το οποίο όσο το δούλευα με το W705 και το Elm ήταν άψογο.

 

Δηλαδη εσενα αν απομακρυνεις πολυ μεχρι να αποσυνδεθουν το bluetooth με τη συσκευη και στη συνεχεια τα ξαναφερεις κοντα συνδεονται παλι αυτοματα? γιατι εμενα μετα πρεπει να κλεισω και να ξαναανοιξω το bluetooth στο κινητο για να συνδεθουν.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες τα .apk μενουν στην καρτα οταν εγκαθισταμε μια εφαρμογη, ενω καποιες φορες οχι, γιατι αυτο?

Και κατι αλλο, μπορουμε να στειλουμε μια εφαρμογη σε αλλο τηλεφωνο μεσω bluetooth ενω δεν εχουμε το .apk ?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να στειλεις λινκ της εταιριας σιλικονη ειναι?απο τιμη?

 

Την εχω κι εγω αυτη την θηκη και ειναι άψογη. Οχι η σουπερ προστασία αλλα πολυ ποιοτικη, μπαίνει-βγαινει εύκολα (οχι χωρίς λόγω όμως) και δεν προσθέτει καθόλου όγκο στο τηλ. Και πάμφθηνη!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/270859287810?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και της γυναικας μου και μπορω να πω οτι με τιποτα δεν ειναι ενα τηλεφωνο των 200€. Πολυ καλες εντυπωσεις ειδικα μετα το disable auto brightness. Δεν μπορω να βρω ομως με τιποτα πως θα να σορταρω τις επαφες με βαση το επωνυμο. Οι επαφες ειναι συνχρονισμενες με google και εκει ετσι τις εχω...
....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ετσι θα περαστουν οι επαφεϛ από το gmail στο κιν και πιθανοτατα θα χαθουν του κιν, εμειϛ θελουμε από το κιν να πάνε στο gmail .... και αν γίνεται πειτε μου αν αυτοϛ είναι ο τρόποϛ τότε πωϛ γίνεται και από το gmail να πάνε στο κιν;;;

 

Δε σβήνονται οι επαφές του κινητού παρά μόνο αν πατήσεις διαγραφή στο τηλέφωνο!

Καλού κακού κάνε ένα back up στην sd και κάνε μετά το sync.

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

:happy::p:happy::happy:Εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος απο τις δυνατοτητες και την εμφανιση του neo v τοσο που παρηγγειλα ακομη ενα για την κοπελα μου,μονο που το πηρα σε ασπρο αυτη την φορα!Η παραγγελια εγινε απο το ηλεκτρονικο καταστημα της vodafone την παρασκευη το μεσημερι και εφτασε σε μενα σημερα το πρωι!Θελω να ευχαριστησω και να δωσω συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια του φορουμ για τις πολυτιμες πληροφοριες που μας δινουνε τοσο καιρο! Επισης θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στον ZXR για ολη την βοηθεια που προσφερει και ιδαιτερα για τον οδηγο που εχει φτιαξει!! Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ετσι θα περαστουν οι επαφεϛ από το gmail στο κιν και πιθανοτατα θα χαθουν του κιν, εμειϛ θελουμε από το κιν να πάνε στο gmail ....

Φίλε mike,

εγώ είχα χάσει τις επαφές μου στο gmail...

τις είχα μόνο στη συσκευή...

και τις πέρασα στο gmail, με τον παραπάνω συγχρονισμό.

 

Δες και τα posts 4028 & 4029 στη σελίδα 269:)

.... και αν γίνεται πειτε μου αν αυτοϛ είναι ο τρόποϛ τότε πωϛ γίνεται και από το gmail να πάνε στο κιν;;;

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο... με συγχρονισμό.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51772

 

 

η θήκη του φίλου μας παραπάνω...τσουχτερη τιμή...τώρα για ποιότητα και αντοχή αν είναι ανάλογες της τιμής τότε μάλλον είναι πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

το εχεις αυτο?απλα δεν θελω να κανει "φουσκες" αερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...