Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ρεσταρτ δουλεψε...αλλα εχω την απορια τωρα αν παω σε μια καφετερια και θελησω να μπω υπαρχει περιπτωση να μου το κανει και με εκεινο το ρουτερ ή ηταν τυχαια περιπτωση η συγκεκριμενη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας και χρόνια πολλά στους συνονόματους !

 

Κλείνω και γω βδομάδα με το κινητακι,η μπαταριά...ή καλύτερα η απόδοση της ειναι ετσι κ ετσι για τις απαιτησεις μου θα περάσω μερικά προγράμματα για να το ελαφρύνω λιγάκι,ούτε μια επανεκκίνηση μέχρι αυτή τη στιγμή και τώρα ξεκινάνε οι απορίες... :rolleyes:

 

1.Πρώτον κ σημαντικότερο,το δοκίμασα επανειλημμένα,όταν λαμβάνω μηνύματα δεν φωτίζετε η οθόνη(ακου τον ηχο βλέπω και το ledaki)αλλά μένει απενεργοποιημένη,τι κάνουμε για αυτό :confused: ?

 

2.Έγινε το ρουτ,μπήκε το τιτανιουμ μπακ απ,και disable auto brightness καθε φορα που ξεκλειδώνω το πληκτρ. πρεπει να λεει το '' disable ..... has been granted superuser permissions '' ?Μπορούμε να το παρακάμψουμε αυτό το μήνυμα ?

 

3.Χρησιμοποιω το Alarm Android ειναι πολυ χρήσιμο,το ρυθμίζω να εμφανίζετε στην σελίδα αναμονής,και στην 1η σελιδα μεσα στο μενου,αλλα μετα απο reboot εξαφανιζετε απο την επιφάνεια εργασίας και απο την 1η σελιδα του μενού και το βρισκω στην τελευταία σελίδα του μενού(είναι σε προσαρμοσμένη ταξινόμηση)

 

4.Μπορώ να δημιουργήσω φάκελο στο μενού και να βάλω μέσα οποία προγράμματα θέλω ?

 

5.Δεν βλέπω ταινίες θέλω να ακούω μπόλικα Mp3 και να χω αρκετά παιχνίδια και προγράμματα,μου προτείνετε 8 gb ή 16?

Είχα δει σε προηγούμενες σελίδες μια mustang στα 16 Gb με 27 ευρώ περίπου,πολύ καλή τιμή συμφωνείτε ?

 

2.Ανοιξε την εφαρμογη superuser πατησε το δεξι πληκτρο του κινητου και πηγαινε προτιμησεις μετα πηγαινε κατω και εκει που λεει ειδοποιησεις ξετικαρε το.

4.Στο μενου δεν μπορεις,μονο στις αρχικες οθονες.Αν θελεις στο μενου τοτε πρεπει να καταφυγεις σε καποιον launcher οπως ο go launcher.

5.Απο 8 και πανω σιγουρα,τα 16 ειναι μια χαρα.Επισεις κοιτα για class πανω απο 4.

καλησπερα εχω κανει αναβαθμιση me seus και δεν μπορω να επαναφερω τις εφαρμογες της καρτας μνημης στο μενου....μηπως ξερεις?ποιο τιτανιουμ μπακαπ χρησιμοποιεις??γτ με το δωρεαν εκανα μπακαπ μια εφαρμογη και δεν μποορω να την επαναφερω...

Κοιτα στη μαζικη λειτουργια στη επαναφορα αντιγραφων μηπως το βρεις.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

2.Ανοιξε την εφαρμογη superuser πατησε το δεξι πληκτρο του κινητου και πηγαινε προτιμησεις μετα πηγαινε κατω και εκει που λεει ειδοποιησεις ξετικαρε το.

4.Στο μενου δεν μπορεις,μονο στις αρχικες οθονες.Αν θελεις στο μενου τοτε πρεπει να καταφυγεις σε καποιον launcher οπως ο go launcher.

5.Απο 8 και πανω σιγουρα,τα 16 ειναι μια χαρα.Επισεις κοιτα για class πανω απο 4.

 

Κοιτα στη μαζικη λειτουργια στη επαναφορα αντιγραφων μηπως το βρεις.

 

oo φιλε ευχαριστω πολυ...τις εφαρμογες απο την καρτα μνημης πως μπορω να τις ριξω στο μενου μετα απο αναβαθμιση με seus??εγινα ροοτ δεν επρεπε οταν παταο να το κλεισο να μοθ χει και επανακινησ??ευχαριστω πολυ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζουμενους!!! Αγορασα σημερα το κινητακι αυτο και μπορω να πω οτι μ'αρεσει πολυ αν και δεν εχω εμπειρια σε τετοιου ειδους κινητα...Εχω ενα προβλημα ομως δεν μπορω να συνδεθω στο internet μεσω του wifi...αν και εντοπιζει το δικτυο μου λεει συνεχεια σαρωση...αποσυνδεθηκε χωρις να κανει τπτ...χρειαζεται τπτ extra για να συνδεθω?

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το κωδικό ασφαλείας που σου ζητάει...

μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος, όταν τον πέρασες για πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το κωδικό ασφαλείας που σου ζητάει...

μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος, όταν τον πέρασες για πρώτη φορά

 

σε ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον....δουλεψε με το ρεσταρτ...η απορια που εχω ειναι αν ηταν τυχαια περιπτωση ή θα μου το κανει με καθε ρουτερ...

Link to comment
Share on other sites

oo φιλε ευχαριστω πολυ...τις εφαρμογες απο την καρτα μνημης πως μπορω να τις ριξω στο μενου μετα απο αναβαθμιση με seus??εγινα ροοτ δεν επρεπε οταν παταο να το κλεισο να μοθ χει και επανακινησ??ευχαριστω πολυ φιλε

Αν εχεις κρατησει τα apk των εφαρμογων στην sd τοτε με εναν file manager πας στον φακελο της sd βρισκεις τα apk πατας πανω τους και σου βγαζει να κανεις εγκατασταση.Αν εννοεις οταν πατας το κουμπι της απενεργοποιησης δεν υπαρχει επιλογη για επανεκινηση και ας εχεις κανει root,για να κανεις επανεκινηση το κινητο κοιτα εδω

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον....δουλεψε με το ρεσταρτ...η απορια που εχω ειναι αν ηταν τυχαια περιπτωση ή θα μου το κανει με καθε ρουτερ...

 

Μπορει να σου ξανατυχει σε καποιο ρουτερ, καμια φορα τρωνε και αυτα κανα κολλημα :p

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον....δουλεψε με το ρεσταρτ...η απορια που εχω ειναι αν ηταν τυχαια περιπτωση ή θα μου το κανει με καθε ρουτερ...

 

τυχαια περιπτωση ειναι φιλε

μπορει να στι ξανακανει μπορει και οχι

οπως και με οποιδηποτε αλλο ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκαμπτο αλλά είναι πανέμορφη και ταιριάζει γάντι με το λευκό.:D

 

Καλά ότι ταιριάζει δεν υπάρχει θέμα, αλλά είναι και το πρόβλημα με το τζίν... έχει κανείς καμία ιδέα πέρα από δερμάτινη;

 

Για ένα iphone που είχα παλιότερα είχα πάρει μία iskin. Κάτι αντίστοιχο ψάχνω αλλά μέχρι στιγμής τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ermis1982 σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

2αποριες έμειναν :)

1.Το δοκίμασα επανειλημμένα,όταν λαμβάνω μηνύματα δεν φωτίζετε η οθόνη(ακουω τον ηχο βλέπω και το ledaki)αλλά μένει απενεργοποιημένη η οθονη,τι κάνουμε για αυτό ?

 

2.Χρησιμοποιώ το Alarm Android ειναι πολυ χρήσιμο,το ρυθμίζω να εμφανίζετε στην σελίδα αναμονής,και στην 1η σελιδα μεσα στο μενου,αλλα μετα απο reboot εξαφανιζετε απο την επιφάνεια εργασίας και απο την 1η σελιδα του μενού και το βρισκω στην τελευταία σελίδα του μενού(είναι σε προσαρμοσμένη ταξινόμηση)

Link to comment
Share on other sites

Ermis1982 σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

2αποριες έμειναν :)

1.Το δοκίμασα επανειλημμένα,όταν λαμβάνω μηνύματα δεν φωτίζετε η οθόνη(ακουω τον ηχο βλέπω και το ledaki)αλλά μένει απενεργοποιημένη η οθονη,τι κάνουμε για αυτό ?

 

2.Χρησιμοποιώ το Alarm Android ειναι πολυ χρήσιμο,το ρυθμίζω να εμφανίζετε στην σελίδα αναμονής,και στην 1η σελιδα μεσα στο μενου,αλλα μετα απο reboot εξαφανιζετε απο την επιφάνεια εργασίας και απο την 1η σελιδα του μενού και το βρισκω στην τελευταία σελίδα του μενού(είναι σε προσαρμοσμένη ταξινόμηση)

Για το πρωτο το κοιταξα και επιλογη τετοια δεν εχει και δεν θυμαμαι στο δικο μου τι εκανε καθως πλεων δεν χρεισιμοποιω τη μαμα εφαρμογη!τωρα χρησιμοποιω το handcent sms το οποιο μπορεις να το παραμετροποιησεις οπως θελεις και να το φερεις στα μετρα σου,δοκιμασε το αν θελεις.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Μα έβαλα χθες τον MX Video Player και παίζει όλα τα αρχεία εκτός απο .mkv. :/

Edit: Έβαλα και κάτι codecs για τον συγκεκριμένο player.

 

απο που το κατεβασες? πως

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ολα καλα,αλλα με χρεωνει Ιnternet...

Αποεπιλεγω ''Δεδομενα ενεργα''στις ρυθμισεις δικτυου,και μετα απο λιγο ενεργοποιει τη λειτουργια μονο του...

Τα φωτα σας...σε εναν αρχαριο...

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω πως η διάρκεια της μπαταρίας είναι αρκετά καλή (τουλάχιστον σε σχέση με όση την περίμενα εγώ). Με τη δεύτερη φόρτισή της, έχω συμπληρώσει δυο εικοσιτετράωρα με πολύ σκάλισμα στο κινητό (wi-fi 5-6 ώρες σύνολο, λίγο gps, συνεχώς ανοιχτό bluetooth αλλά και ανοικτό το τηλ το βράδυ), και είμαι στο 30%.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

απο που το κατεβασες? πως

 

Εμενα ο mx player παιζει και .mkv. Απο το android market , απο που αλλου?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μπορεις να ρωτάς όσο θες. Όμως πρόσεξε πώς μπορείς να πάρεις απαντήσεις από μόνος σου. Αυτό που έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου είναι .exe αρχείο. Άρα μόνο σε Windows μπορεί να εγκατασταθεί. Τα εκτελέσιμα αρχεία του Android έχουν κατάληξη .apk άρα το SEUS.exe δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να εγκαθίσταται στο κινητό. ;)

Μεθοδολογία στη σκέψη χρειάζεται όχι γνώσεις!

 

Σωστός. Είδες τι κάνει ο φόβος του λάθους? Εμποδίζει την σωστή και λογική σκέψη.:confused::confused::confused: Και δε μου λες υπάρχει καμία εφαρμογή στο android market ώστε να πάρω τις γνώσεις σου και να τις εγκαταστήσω στο neo v μου?:lol::lol::lol:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν '' micro sd 32 gb class10 ''υπαρχει αυτο΄http://www.ebay.co.uk/itm/150726089965?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649΄' το εχω παραγγειλει πριν 10 μερες και το περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν στο κινητο υπαρχει επιλογη για το πληκτρολογιο οταν συνθετουμε ενα νεο μηνυμα ωστε να το εμφανιζει οχι σε μορφη qwerty, πληρες πληκτρολογιο δλδ αλλα σε μορφη πληκτρολογιο τηλεφωνου, οπως τα παλια κινητα? να τα εμφανιζει ομαδοποιημενα, τρια γραμματα σε ενα κουμπι? βρηκα μια τετοια ρυθμιση στο arc, εκει που λεει ρυθμισεις πληκτρολογιου, κατακορυφη προβολη, εκει μεσα κατι επιλογες νομιζω ειναι. γνωριζει κανεις? μπορει το κινητο να ρυθμιστει απο εκει η απο αλλο σημειο ωστε στην κατακορυφη προβολη να εχουμε πληκτρολογιο τηλεφωνου και οχι πληρες πληκτρολογιο?
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν στο κινητο υπαρχει επιλογη για το πληκτρολογιο οταν συνθετουμε ενα νεο μηνυμα ωστε να το εμφανιζει οχι σε μορφη qwerty, πληρες πληκτρολογιο δλδ αλλα σε μορφη πληκτρολογιο τηλεφωνου, οπως τα παλια κινητα? να τα εμφανιζει ομαδοποιημενα, τρια γραμματα σε ενα κουμπι? βρηκα μια τετοια ρυθμιση στο arc, εκει που λεει ρυθμισεις πληκτρολογιου, κατακορυφη προβολη, εκει μεσα κατι επιλογες νομιζω ειναι. γνωριζει κανεις? μπορει το κινητο να ρυθμιστει απο εκει η απο αλλο σημειο ωστε στην κατακορυφη προβολη να εχουμε πληκτρολογιο τηλεφωνου και οχι πληρες πληκτρολογιο?

Πηγαινεις ρυθμισεις<Γλωσσα και πληκτολ.<Διεθνες πληκτρολογιο<Κατκορ.πληκτρολογιο και επιλεγεις πληκτρολογιο τηλ.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Ειμαι και εγω κατοχος του ΝΕΟ V εδω και λιγες μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την γενικη εικονα του.

Ενα προβλημα που μου δημιουργηθηκε εδω και δυο μερες και θαθελα την βοηθεια σας , εχει να κανει με την προσθηκη φωτο στις επαφες.Ενω στην αρχη εβαζα κανονικα απο το gallery οπου ειχα αποθηκευμενες καποιες φωτο ,τωρα εχει μουλαρωσει και δεν δεχεται ουτε μεσα απο την επεξεργασια επαφων ουτε απο το gallery σαν ορισμος για προσθηκη φωτο σε επαφη.

καμοια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά από εμένα.είμαι και εγώ κάτοχος ενός neo V εδώ και ένα μήνα σχεδόν.όλα super αλλά έχω βάλει το handsent για τα μηνύματα και όταν έρχεται ένα μήνυμα έχω και ειδοποίηση και από την default εφαρμογή.εχω απενεργοποιήσει όλες τις ειδοποιήσεις αλλά και πάλι έχω number στο εικονίδιο.καμμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,μπορεί κάποιος να μου πεί πως ανοίγω τις ρυθμίσεις του winget καιρού το μαμίσιο?Για να αλλάξω την ώρα που θα κάνει update?Διότι εμένα κάνει κά θε λεπτό σχεδόν!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά από εμένα.είμαι και εγώ κάτοχος ενός neo V εδώ και ένα μήνα σχεδόν.όλα super αλλά έχω βάλει το handsent για τα μηνύματα και όταν έρχεται ένα μήνυμα έχω και ειδοποίηση και από την default εφαρμογή.εχω απενεργοποιήσει όλες τις ειδοποιήσεις αλλά και πάλι έχω number στο εικονίδιο.καμμία ιδέα;

Στα settings του handsent το εχεις βαλει ως default messaging application για sms και mms;

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Στα settings του handsent το εχεις βαλει ως default messaging application για sms και mms;

 

Έχεις απολυτο δίκιο.αυτό ήταν σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...