Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για θηκη που να μπαινει ολο το κινητο μεσα εγω πηρα αυτη σε ροζ :p http://www.multirama.gr/products/product?pid=0620610&catid=100501 απο καταστημα vodafon στην ιδια τιμή και αφου ειδα πρωτα αν χωραει.Στιβαρη θηκη,μεσα υφασμα και ισα-ισα το χωραει.
Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο,παιδιά να προτιμήσω μια πεντάδα απο τις απλές screen protector η να παρω μια ''καλή'' με περισσότερα χρήματα; έχει μεγάλη διαφορά;

 

 

μια και καλή, ;) με τα μεταφορικά όμως πόσο θα σου πάει?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε εμενα που έγραψα για 3. Δεν το έκλεισα καθόλου και μια χαρά χρήση του έκανα.

 

σε εσενα και σε εναν αλλο φιλο που έγραψε για 5 μέρες αυτο μου ακούγετε τραγικό , δεν λεω οτι λες ψέματα αλλα μου ακούγετε πολυ και κάτι ακόμα ποσο σου τρώει στο (flight mode το βράδυ) ;;;;

Link to comment
Share on other sites

μια και καλή, ;) με τα μεταφορικά όμως πόσο θα σου πάει?

 

Εγώ πιστεύω πως δε χρειάζεται , γιατί η οθόνη μας είναι Scratch-ressistant. Εμένα μια φορά μου έπεσε με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις μόνο έπιασε σχεδόν 5 μέρες.Χωρίς καθόλου ίντερνετ και ανοιχτό το βράδυ.Με νορμάλ χρήση για τα δεδομένα τα δικά μου, βγάζει σίγουρα 3 γεμάτες μέρες άνετα και πιάνει 4η
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανένας στο κινητό bluεtoοth?

καταναλώνει πολύ μπαταρία? το έχω καμία ωρίτσα ανοιχτό, με 2-3 τηλέφωνα που έκανα έχει αρχίσει και ζεσταίνεται πίσω το κάλυμμα ( εκεί που είναι η μπαταρία του).

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και με υγεία και δουλειες για τον κόσμο (από τις ευχές μου εξαιρούνται οι πολιτικοί). Έχω μία χαζή ερώτηση. Το φλας που έχει το κινητό για την camera μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε σε ασχετη στιγμή για να χρησιμοποείται και ως φακός?
Link to comment
Share on other sites

σε εσενα και σε εναν αλλο φιλο που έγραψε για 5 μέρες αυτο μου ακούγετε τραγικό , δεν λεω οτι λες ψέματα αλλα μου ακούγετε πολυ και κάτι ακόμα ποσο σου τρώει στο (flight mode το βράδυ) ;;;;

 

(σχεδόν)Κάθε φορά που τελειώνει η μπαταρία κάνω αναφορά στο συγκεκριμένο τόπικ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ με ποσοστά αλλα και με χρόνο της κάθε λειτουργίας, για να βλέπει ο καθένας που βρίσκεται γιατί μερικοί έχουν μιλήσει και για τελείωμα της μπαταρίας σε 1.5 μέρα.

Οπότε μη μου λες για τραγικά πράγματα κτλ. Εξάλλου ήταν η πρώτη φορά που άντεξε 3 μέρες και κάτι. Συνήθως το φορτίζω στις 2,5.

 

flight mode 1 με 3%

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και με υγεία και δουλειες για τον κόσμο (από τις ευχές μου εξαιρούνται οι πολιτικοί). Έχω μία χαζή ερώτηση. Το φλας που έχει το κινητό για την camera μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε σε ασχετη στιγμή για να χρησιμοποείται και ως φακός?

 

χρόνια πολλά φιλέ και σε εσένα,

κατέβασε από το market το TINY FLASHLIGHT + LED

Έχει και ένα πολύ καλό widgetaki που ανάβει κατευθείαν το led από την αρχική οθόνη σου ;)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και με υγεία και δουλειες για τον κόσμο (από τις ευχές μου εξαιρούνται οι πολιτικοί). Έχω μία χαζή ερώτηση. Το φλας που έχει το κινητό για την camera μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε σε ασχετη στιγμή για να χρησιμοποείται και ως φακός?

 

 

Δεν ξέρω αν γίνεται, εγω πάντως έχω κατεβάσει ένα widget(φακο) που με ένα κλικ ανοίγει. Δεν θυμάμαι πως λέγεται.

 

EDIT: Αυτο που λέει ο xlidas έχω και εγω.

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγώ έχω παραγγείλει αυτή: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/PURO-Silicon-Case-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-Black-SNYERINEOSBLK.htm και την περιμένω αύριο! θα σας πω εντυπώσεις για όποιον θέλει να την αγοράσει!
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγώ έχω παραγγείλει αυτή: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/PURO-Silicon-Case-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-Black-SNYERINEOSBLK.htm και την περιμένω αύριο! θα σας πω εντυπώσεις για όποιον θέλει να την αγοράσει!

 

αν δουλεύετε ebay έχει θήκες σιλικόνη από 1 ευρώ μόλις.Στην τιμή του Πλαισίου μπορείς να πάρεις 5-6 και να σου μείνουν και ρέστα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γίνεται πολύς λόγος σχετικά με τη χρησιμότητα ή όχι των task killers είχα αποφασίσει να μην χρησιμοποιήσω στο neo v.

Έτσι όμως δοκιμαστικά έβαλα αυτό Αποτέλεσμα 205mb free με 197 εφαρμογές εγκατεστημένες και το τηλέφωνο ΠΕ-ΤΑ-ΕΙ. Δεν ξέρω ακόμη για battery drain. Πάντως πιστεύω αξίζει να το δοκιμάσετε.:D

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια μια μερα με σκάλισμα οποτε βρω ευκαιρια,σημερα το εβαλα δευτερη φορα για φορτισμα και εχω απενεργοποιησει σχεδον τα παντα με autostarts.

Η οθονη δουλευει στο 100% με απενεργοποιημενο τον αισθητηρα φωτεινότητας.

Χρηση οχι τραγουδια,φακο και αλλα που θελουν πολυ ρευμα συν το ουι τον ηχο τον εχω απο χαμηλα εως κλειστο.περισοτερο browsing

Ακουλουθησα τις φορτισεις που ειπαμε

Ψσχνω ήδη για μεγαλυτερη μπαταρια,που θα βρω ειναι το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια μια μερα με σκάλισμα οποτε βρω ευκαιρια,σημερα το εβαλα δευτερη φορα για φορτισμα και εχω απενεργοποιησει σχεδον τα παντα με autostarts.

Η οθονη δουλευει στο 100% με απενεργοποιημενο τον αισθητηρα φωτεινότητας.

Χρηση οχι τραγουδια,φακο και αλλα που θελουν πολυ ρευμα συν το ουι τον ηχο τον εχω απο χαμηλα εως κλειστο.περισοτερο browsing

Ακουλουθησα τις φορτισεις που ειπαμε

Ψσχνω ήδη για μεγαλυτερη μπαταρια,που θα βρω ειναι το θεμα

 

Απενεργοποίηση οθόνης πόσο την έχεις ; Εγώ από όταν την έβαλα στα 30δ είδα μεγάλη διαφορά. Και η φωτεινότητα δεν νομίζω να χρειάζεται να είναι στο 100%.:D

Link to comment
Share on other sites

(σχεδόν)Κάθε φορά που τελειώνει η μπαταρία κάνω αναφορά στο συγκεκριμένο τόπικ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ με ποσοστά αλλα και με χρόνο της κάθε λειτουργίας, για να βλέπει ο καθένας που βρίσκεται γιατί μερικοί έχουν μιλήσει και για τελείωμα της μπαταρίας σε 1.5 μέρα.

Οπότε μη μου λες για τραγικά πράγματα κτλ. Εξάλλου ήταν η πρώτη φορά που άντεξε 3 μέρες και κάτι. Συνήθως το φορτίζω στις 2,5.

 

flight mode 1 με 3%

 

ΔΕΝ λεω τραγικά για εσένα αλλα για τον αλλο που ειπε 5 μέρες !!!! και δεν εχω καμια πρόθεση να σε πω ψεύτη και να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε πως ειχε βρει μια μπαταρια κοντα στα 2400ma αλλα το ειχε γραψει πολλες σελιδες πισω, που να το βρω τωρα, και ρωτουσε αν υπαρχει πιθανοτητα να σκασει...

Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει μεγαλυτερη μπαταρια...

 

Ω ναι κατι βρηκα...

 

http://www.ebay.com/itm/GOLD-2430MAH-BA700-BATTERY-SONY-ERICSSON-XPERIA-MT11-NEO-V-/190598327604?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c608bad34#ht_2243wt_1139

 

http://www.ebay.com/itm/1900MAH-BA700-HIGH-CAPACITY-BATTERY-SONY-ERICSSON-MK16-XPERIA-PRO-MT11-NEO-V-/130597429208?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e68369fd8#ht_2243wt_1139

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το φακό όλους όσους μου απαντήσατε.Sorry δεν ξέρω να χρησιμοποιώ την πολλαπλή παραθεση του forum. Άλλη ερώτηση.Back-up μόνο τις επαφές στο p/c πως παίρνουμε? Στο pc suite για το Elm ήταν εύκολο. Με το pc companion είχα πρόβλημα. Μου τα έστειλε σαν επαφές στο Windows live messenger της Hotmail

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το φακό όλους όσους μου απαντήσατε.Sorry δεν ξέρω να χρησιμοποιώ την πολλαπλή παραθεση του forum. Άλλη ερώτηση.Back-up μόνο τις επαφές στο p/c πως παίρνουμε? Στο pc suite για το Elm ήταν εύκολο. Με το pc companion είχα πρόβλημα. Μου τα έστειλε σαν επαφές στο Windows live messenger της Hotmail

 

MyPhoneExplorer

Δοκιμασε και αυτο ειναι απλα πολυ απλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το φακό όλους όσους μου απαντήσατε.Sorry δεν ξέρω να χρησιμοποιώ την πολλαπλή παραθεση του forum. Άλλη ερώτηση.Back-up μόνο τις επαφές στο p/c πως παίρνουμε? Στο pc suite για το Elm ήταν εύκολο. Με το pc companion είχα πρόβλημα. Μου τα έστειλε σαν επαφές στο Windows live messenger της Hotmail

 

Με το MyPhoneExplorer

 

Μπα, πάλι με πρόλαβαν...

Edited by rioener

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πως θα είναι το κινητό μας σε κανένα 3μηνο!

παγωτό λέμεεεεε.... :wink:

 

Πολύ γαμάτο θα γίνει. ανυπομονώ να βγεί. :lol::D

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...