Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους και οτι επιθυμητέ να το έχετε !!! εχω δυο απορίες :1) συνδέω το neo v με ο pc και ανοιγη το προγραμμα τησ se ολα καλα μέχρι εδω γιατι εφαρμογές που δεν είναι απο το μάρκετ δεν μου της βλέπει ως εφαρμογές στο htc το ιδιο πράγμα έκανα και μου της έβλεπε !!! τη κανω λαθος απορία 2) εχω βάλει για την μπαταριά το battery widget και ενω ειχα το τηλεφωνο κλειστό και το φόρτισα απο της 1 το βραδύ εως της 9 το πρωι το ανοίγω και μου λεει μπαταριά 95% μάλλον δεν μου τα λεει καλά να αλαλάξω εφαρμογή ;;;; έχετε καμιά να προτείνετε ;;;

ευχαριστώ εκ τον προτέρων σε οπίων απάντηση!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

παραθετω εναν τροπο που διαβασα για να αλλαξει το default προγραμμα που ανοιγει οταν πατας το κουμπι της καμερασ με το zoom fx για οποιον μπορει να ενδιαφερεται

 

PROBLEM SOLVED!

I was also dealing with the same problem - I even emailed the developer, but they didn't get back to me!

CAUTION - ROOT REQUIRED

1) Make Camera Zoom FX the default program in the App's Options

2) Root Your Phone

3) Download Autostarts from Market (https://market.android.com/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lbHNkb2VyZmVyLmFuZHJvaWQuYXV0b3N0YXJ0cyJd)

4) Open Autostarts and wait till it loads, it takes about 5-7 seconds

5) Find "Camera Button Pressed", touch it and there, you have some options:

Camera (the defaul Camera app) and

Camera ZOOM FX

Touch the Camera (default) and choose Disable

6) Exit the program and you're all set!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλή χρονια σε ολους!ευτυχισμενο το 2012με υγεια πανω απ'ολα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παραθετω εναν τροπο που διαβασα για να αλλαξει το default προγραμμα που ανοιγει οταν πατας το κουμπι της καμερασ με το zoom fx για οποιον μπορει να ενδιαφερεται

 

PROBLEM SOLVED!

I was also dealing with the same problem - I even emailed the developer, but they didn't get back to me!

CAUTION - ROOT REQUIRED

1) Make Camera Zoom FX the default program in the App's Options

2) Root Your Phone

3) Download Autostarts from Market (https://market.android.com/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lbHNkb2VyZmVyLmFuZHJvaWQuYXV0b3N0YXJ0cyJd)

4) Open Autostarts and wait till it loads, it takes about 5-7 seconds

5) Find "Camera Button Pressed", touch it and there, you have some options:

Camera (the defaul Camera app) and

Camera ZOOM FX

Touch the Camera (default) and choose Disable

6) Exit the program and you're all set!

 

Κάποιον μου θυμίζει αυτός ο myweca...

:p

Ναι παιδιά, εγώ το έγραψα και λειτουργεί!

 

Καλημέρα!!!

Καλή χρονια σε ολους!ευτυχισμενο το 2012με υγεια πανω απ'ολα!

 

Καλή χρονιά να έχουμε, με λίγα bugs και με πολλά updates!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

thanks

Μόλις έκανα την παραγγελία :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-16GB-Micro-SD-SDHC-Class-10-Card-Adapter-/260837719323?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2495894964355485220

Your payment for £24.45 has been processed by PayPal. You will receive an email receipt shortly.

Your item(s) should arrive between Dec 21 - Dec 29, 2011.

 

Τελικα ήρθε 29.

Διάβασα πολλες φορες για fat32. Εγω δεν έκανα τίποτα(δεν ξέρω να κάνω φορματ σε fat32). Τα έκανα copy paste οπως μου είπατε και το μονο που δεν μεταφέρθηκε σωστα ήταν οι φωτογραφίες... Όλα τα αλλα οκ.

 

Καλη χρονιά να έχουμε και πάνω από όλα με υγεία!

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη χρονια φιλοι μου να ειστε παντα χαμογελαστοι.

 

Ψαχνω μια εφαρμογη που να ανοιγει τις φωτο, να τιε επεξεργαζεται και να υπαρχει επιλογη για share. Να ειναι δοκιμασμενο γιατι οσα εχω βρει δεν δουλευουν σωστα.

 

:'(

 

καλη χρονια σε ολους

 

Το picsaypro κανει οτι ακριβως ζητας

Υπαρχςι και το picsay που ειναι δωρεαν και νομιζω πως κανει για την δουλεια που το θες

Δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Στη gallery δε δείχνει τα αρχεία που ΔΕΝ υποστηρίζει! ;)

 

σε μενα μου τα εδειχνε κατι σαν σπασμενη φωτογραφια..τα διεγραψα μετα αφου το ειδα αυτο..και μου εγγραφε και μυνημα οτι θελει κατι σαν αδεια να τα διαβασει

 

 

Με εντονη χρηση 1.5 με 2 μερες. Με ελαφρια δεν εχω δοκιμασει ακομα

 

Sent from my Xperia Neo V

 

οντως και σε μενα αντεχει πολυ

 

 

ιντερνετ, παιχνιδια, πειραγμα καθόλου;

 

εμενα εχει αντεξει με facebook και λιγο angry birds 1.5 μερα με 2 μερες..με wifi παντα..και λιγο μουσικη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον ADWLauncher EX, και διαπίστωσα ότι δε μπορούμε να έχουμε τα timescape και photo & video widget. Γνωρίζει κάποιος άλλο widget παρόμοιο με αυτά? Δηλαδή θέλω να φαίνονται τα συμβάντα με δυνατότητα σκρολαρίσματος (κλήσεις, μηνύματα κυρίως, δε με ενδιαφέρουν fb, twitter κλπ...) σε ένα widget, και επίσης θέλω ένα widget που να δείχνει τις εικόνες και τα βίντεο επίσης σκρολαριστά.

 

Μόλις βρήκα παρόμοιο widget με το timescape για όποιον ενδιαφέρεται, λέγεται Pure messenger widget και μπορείτε να το βρείτε εδώ:

https://market.android.com/details?id=org.koxx.pure_messenger&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5rb3h4LnB1cmVfbWVzc2VuZ2VyIl0.

Σχετικό με το photos and videos widget δεν έχω βρει ακόμα, όποιος γνωρίζει σχετικά ας αναφέρει...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον μου θυμίζει αυτός ο myweca...

:p

Ναι παιδιά, εγώ το έγραψα και λειτουργεί!

 

 

 

Καλή χρονιά να έχουμε, με λίγα bugs και με πολλά updates![/quoteΤΟ βρισκεις ποιο χρησιμο απτην default εφαρμογη?επισης ετσι μπορουμε να ορισουμε εμεισ με ποια προγραμματα θα ανοιγει βιντεο και μουσικη?

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια!

 

Λοιπον,αλλαξα καρτα μνημης και οταν χρειαστηκε να ξαναπερασω δικο μου ηχο κλησης και ηχο ειδοποιησης μηνυματων,πατωντας στο "βιβλιοθηκη μουσικης" μου γραφει οτι ειναι κενη.Πως μπορω να επιλεξω τα δικα μου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καλη χρονια καμια καρτα μνημης 16gb απο ελλαδα???

 

ναι στο πλαίσιο και κλας 10 !!! δεν την εχει το site αλλα την εχει το κατάστημα της μεταμόρφωσης εγω πείρα μια 8αρα αλλα εχει και 16αρα και πάλη λέω κλας 10 !!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καλη χρονια καμια καρτα μνημης 16gb απο ελλαδα???

 

Εγω εχω αυτη αλλα στα 8Gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια!

 

Λοιπον,αλλαξα καρτα μνημης και οταν χρειαστηκε να ξαναπερασω δικο μου ηχο κλησης και ηχο ειδοποιησης μηνυματων,πατωντας στο "βιβλιοθηκη μουσικης" μου γραφει οτι ειναι κενη.Πως μπορω να επιλεξω τα δικα μου;

 

Δοκίμασε να κάνεις το εξής που είχα κάνει και εγώ όταν διέγραψα από χαζομάρα την βιβλιοθήκη μουσικής του κινητού και δεν μπορούσε να μου εντοπίσει τα τραγούδια.. Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Όλες οι Εφαρμογές -> Χώρος αποθήκευσης πολυμέσων (Media Storage) και να κάνεις "Καθαρισμό Δεδομένων".. με ένα reboot το κινητό μετά εμένα μου τα ξαναεντόπισε όλα τα τραγούδια αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που ξερει πως δουλευει το "autostarts"(επιλεγει ποιες εφαρμογες θα ξεκινουν)

Επισεις βρηκα εδω μια λιστα ποιες εργοστασιακες εφαρμογες μπορουμε να αφαιρεσουμε:

store

trackid

adobe flash player

ειδ. timescape

officesuite

retail demo

ant radio service

neoreader

linkdin timescape

διαχειριση liveware

adobe reader

wisepilot

woody

sakura

xperia hot spots

 

Ειναι οκ και ασφαλης η αφαιρεση τους?

Ειμαι root,οποτε παω με το titanium και κανω τι?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που ξερει πως δουλευει το "autostarts"(επιλεγει ποιες εφαρμογες θα ξεκινουν)

Επισεις βρηκα εδω μια λιστα ποιες εργοστασιακες εφαρμογες μπορουμε να αφαιρεσουμε:

store

trackid

adobe flash player

ειδ. timescape

officesuite

retail demo

ant radio service

neoreader

linkdin timescape

διαχειριση liveware

adobe reader

wisepilot

woody

sakura

xperia hot spots

 

Ειναι οκ και ασφαλης η αφαιρεση τους?

Ειμαι root,οποτε παω με το titanium και κανω τι?

 

το xperia hot spots σε αφηνει απο μονο του το κινητο να την σβησεις..εχει το Χ πανω του

για χαβαλε..ποιο θεμα χρησημοποιειται..εγω εχω βαλει το sunflower..με βολευειι

 

Pedia kali xronia se olous ,exo ena mikro provlimataki me to kinito mou, epidi den exo wifi spiti empena sto internet apo to 3g diktio i oti kai an itan afto apo tin cosmote kai mou elege oti ta lefta mou meiotikan kata 1 evro epidi diafora programa xrisimopioun to internet gia updates kai apo mou elege pos na apenergpiiso to internet kai to ekana kai tora den xero pos na to energopiiso pali , mipos mporei kapios na voithisei :(:(

 

καλωσηρθες και αν μπορεις γραφε με ελληνικα

πηγαινεις στις ρυθμισεις - ασυρματο και δικτυα - δικτυα κινητης τηλεφωνιας και τικαρεις το δεδομενα ενεργα

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις το εξής που είχα κάνει και εγώ όταν διέγραψα από χαζομάρα την βιβλιοθήκη μουσικής του κινητού και δεν μπορούσε να μου εντοπίσει τα τραγούδια.. Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Όλες οι Εφαρμογές -> Χώρος αποθήκευσης πολυμέσων (Media Storage) και να κάνεις "Καθαρισμό Δεδομένων".. με ένα reboot το κινητό μετά εμένα μου τα ξαναεντόπισε όλα τα τραγούδια αυτόματα.

 

Thanks για την απαντηση,αλλα τζιφος.Παλι οτι ειναι κενη μου γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση,αλλα τζιφος.Παλι οτι ειναι κενη μου γραφει.

 

Έχεις περάσει σίγουρα τους ήχους στην κάρτα μνήμης την καινούρια? Γενικά δεν σου βρίσκει κανένα αρχείο? Προσπάθησε να ανοίξεις πρώτα την εφαρμογή "Μουσική" του κινητού για να κάνει εντοπισμό τραγουδιών και να φτιάξει την βιβλιοθήκη και μετά ψάξε τον ήχο για να τον βάλεις για ήχο ειδοποίησης μέσα από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχηθώ σε όλους σας αλλά και τις οικογένειές σας ευτυχισμένο το νέο έτος γεμάτο (κυρίως) υγεία. Καλά post σε όλους σας και καλή διατήρηση του άψογου μεταξύ μας κλίμα.

Επίσης να ευχηθώ το 2012 να φέρει στο προσκύνιο την MonηEricsson!!!

 

@isolove

Μερικά post πιο κάτω από κει που βρήκες το post που παρέθεσες αναφέρω ποιες αξίζει να κρατήσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το xperia hot spots σε αφηνει απο μονο του το κινητο να την σβησεις..εχει το Χ πανω του

για χαβαλε..ποιο θεμα χρησημοποιειται..εγω εχω βαλει το sunflower..με βολευειι

 

 

 

καλωσηρθες και αν μπορεις γραφε με ελληνικα

πηγαινεις στις ρυθμισεις - ασυρματο και δικτυα - δικτυα κινητης τηλεφωνιας και τικαρεις το δεδομενα ενεργα

 

Mαλλον απαντησες σε λαθος ποστ,δεν καταλαβαινω!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον απαντησες σε λαθος ποστ,δεν καταλαβαινω!

 

οχι απλος θελω να αναφερω (οχι σαν διορθωση) οτι το κινητο αφηνει το hot spots να απεγκατασταθει απο μονο του..εννοω στο μενου με τις εφαρμογες εχει Χ..οι αλλες που ανεφερες σχεδον δεν εχουν..αυτο ηθελα να πω;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καλη χρονια καμια καρτα μνημης 16gb απο ελλαδα???

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/9667/MUSTANG-SILVERSTONE-microSD-16GB-CLASS10!!!-SUPER-SPEED-(SD16GTFCL10MU-R)

 

Αυτή πήρα εγώ το Σάββατο και μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος γιατί παρατήρησα και καλύτερες επιδόσεις στο κινητό την ώρα χρήσης σε loading,videos κ.α.!

 

Πιστεύω έχει καλή τιμή απλώς δεν έχουν πολλά κομμάτια και μπορεί να καθυστερήσουν να στην φέρουν!Κάνε την παραγγελία μέσω ίντερνετ για να μπεις σε σειρά!

 

Η πλάκα είναι ότι το παιδί στην περιοχή μου είπε ότι "φεύγουν" σαν τρελές!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

τι τυχερός που νιώθω!!! πήρα το live with walkman και στο φόρουμ έχουμε φτάσει μόλις τις 28 σελίδες!! όχι όπως εδώ... θα πρότεινα σε κάποιους να ρίξουν μια ματιά και σε άλλα φόρουμ να καταλάβουν οτι δεν είναι πάντα καλό να πολυ πειράζουν κάποια πράγματα...

 

καλημερα καλη χρονια φιλοι μου να ειστε παντα χαμογελαστοι.

 

Ψαχνω μια εφαρμογη που να ανοιγει τις φωτο, να τιε επεξεργαζεται και να υπαρχει επιλογη για share. Να ειναι δοκιμασμενο γιατι οσα εχω βρει δεν δουλευουν σωστα.

 

Εσβησα το Gallery του κινητου, αλλα το μετανιωσα, ξερετε που θα το βρω ξανα; Στο μαρκετ δεν υπαρχει :(

Αυτη εδω ειναι αλλα δεν μπορεις να την κατεβασεις :'(

 

ψάξε στο φόρουμ :βελτιώσεις για το galaxy 3, ίσως την βρεις εκεί με το όνομα galery 3D μου φαίνεται οτι είναι η ίδια...! κοίτα Περισσότερο στους Κυρίλλο Αστροναύτη και κάποιους που δεν θυμάμαι τώρα, καλό ψάξιμο...!

 

θα ήθελα να ρωτήσω όμως... αν είσαι root οι αναβαθμίσεις γίνονται κανονικά; ε isolove η όποιος ξέρει...

Edited by k_lostadior
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...