Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα με το facebook app.

μολις παω να κανω status η κοινοποιηση μου βγαζει

αναγκαστικο κλεισιμο...ενω στο note μια χαρα,

τι μπορει να φταιει??:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαρεθηκα

νομιζα οτι ηταν ενα κλικ κι εφαγα ολο τ απογευμα.το παραταω (τουλαχιστον για την ωρα)

καλυτερα τις εφαρμογες που δε μου χρειαζονται παρα αλλες 10 ωρες να ψαχνω.

ευχαριστω παντως

 

Μάλλον μαζί τις φάγαμε τις ώρες!

Τελικά από τα διάφορα που προσπάθησα δεν θυμάμαι ακριβώς πως το πέτυχα και ήταν κι εύκολο.

Για δοκίμασε να "κατεβάσεις" την οθόνη με τις ειδοποιήσεις στην συσκευή ενώ είναι συνδεμένη στο πισι,όχι την πρώτη που λέει "Σνδέθ.ο εντοπισμός σφαλμ.USB" αλλά την από κάτω ειδοποίηση που δεν θυμάμαι τι ακριβώς έγραφε,αλλά μόλις την επέλεξα και άλλαξα την επιλογή της σύνδεσης του τηλ.με το pc,αμέσως μου κατέβασαν τους drivers αυτόματα τα windows και μόλις έτρεξα το root σε μισό λεπτό μετά την επανεκκίνηση της συσκευής έγινα επιτέλους superuser.:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το facebook app.

μολις παω να κανω status η κοινοποιηση μου βγαζει

αναγκαστικο κλεισιμο...ενω στο note μια χαρα,

τι μπορει να φταιει??:wacko:

 

και μενα το εχει κανει...δεν νομιζω να ειναι τιποτα..ενα κολλημα της ωρας..η στο βγαζει παντα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

επειδη το τηλ ειναι της αδερφης μου λεει

οτι εχει 3μερες τωρα που το κανει.

το εκανα delete το ξαναεβαλα αλλα παλι τα ιδια.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη το τηλ ειναι της αδερφης μου λεει

οτι εχει 3μερες τωρα που το κανει.

το εκανα delete το ξαναεβαλα αλλα παλι τα ιδια.:O

 

εμενα μου το εχει κανει και σε αλλες εφαρμογες αλλα για μια φορα μονο

 

εγγραφη φωνης εχει το κινητο?

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να κανεις απεγκατασταση το pc companion και ξανα βαλε το κινητο, μηπως και φτιαξει! :confused:

το εκανα αλλα τιποτα,τα ιδια

 

Δοκιμασε απο αυτο το link http://www.akshayy.com/sonyericsson/tutorials/installing-usb-flash-drivers/ ,κατεβασε απο εκει που λεει:

3. USB Driver Insatller, Automatic Install

ευχαριστω αλλα τιποτα...

 

Δοκιμασε σε αλλο πισι και θα σαι οκ!

ετοιμος ημουνα...

 

Μάλλον μαζί τις φάγαμε τις ώρες!

Τελικά από τα διάφορα που προσπάθησα δεν θυμάμαι ακριβώς πως το πέτυχα και ήταν κι εύκολο.

Για δοκίμασε να "κατεβάσεις" την οθόνη με τις ειδοποιήσεις στην συσκευή ενώ είναι συνδεμένη στο πισι,όχι την πρώτη που λέει "Σνδέθ.ο εντοπισμός σφαλμ.USB" αλλά την από κάτω ειδοποίηση που δεν θυμάμαι τι ακριβώς έγραφε,αλλά μόλις την επέλεξα και άλλαξα την επιλογή της σύνδεσης του τηλ.με το pc,αμέσως μου κατέβασαν τους drivers αυτόματα τα windows και μόλις έτρεξα το root σε μισό λεπτό μετά την επανεκκίνηση της συσκευής έγινα επιτέλους superuser.:blink:

χαχα μια μερα για ενα root..

 

Αν δεν κάνω λάθος από την εικόνα που βλέπω, μάλλον σου λείπουν και οι drivers του SM Bus Controller της μητρικής σου (όπως και κάποιας θύρας Ethernet). Μήπως να εγκαθιστούσες αυτούς πρώτα και να δοκίμαζες μετά? Κυρίως του SM Bus Controller. Νομίζω έχει άμεση σχέση με το πρόβλημά σου.

 

Edit: Πάτα εδώ για να κατεβάσεις τους drivers του Neo V από xda-developers.com

εδω Ο ΜΕΓΑΛΟΣ εκανε την διαφορα.

με τους drivers που μου δεινεις να κατεβασω εγινα root!!!

 

spaul σου χρωσταω κερασμα!

Link to comment
Share on other sites

να παρεις micro sdHC κατα προτιμηση class 6 και πανω οσω για τιμη στα 16 gb class 10 εχω βρει εδω 24.45 με εξοδα αποστολης το ποσο ειναι σε λιρες αγγλιας http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-16GB-Micro-SD-SDHC-Class-10-Card-Adapter-/260837719323?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2495894964355485220

 

 

βαζοντας τη στον ανταπτορα χρησιμοποιειται κ σε καμερες πχ?

μεχρι 32 σηκωνει το κινητο?

 

με τοσες αποτυχιες στο ροοτ δεν μπρικαρε???

Edited by durutti
root
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εχει κανει και σε αλλες εφαρμογες αλλα για μια φορα μονο

 

εγγραφη φωνης εχει το κινητο?

 

Εγώ κατέβασα το tape a talk και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Απλό εύχρηστο και κάνει εγγραφή και με κλειστή την οθόνη

 

Για να βοηθήσω λίγο τον ZXR να δώσω μια πρώτη δική μου λίστα με τα απαραίτητα στο κινητό μας

 

1.SPB mobile shell για να ομορφύνει η αρχική οθόνη με 3d γραφικά!Βέβαια βρίσκω πολλά τα 10.50 ευρώ οπότε αν θέλετε κάτι πιο ελαφρύ και δωρεάν είναι το zeam launcher

 

2.Android assistant o βοηθός σας για όλα!Από file explorer μέχρι κατάσταση μπαταρίας

 

3.Root explorer απαραίτητος για όσους είναι root

 

4.APP2SD για όσους δεν είναι root και θέλουν να μεταφέρουν αρχεία στην sd τους

 

5.Droid Sail super app to sd για όσους είναι ήδη root και θέλουν να στέλνουν αρχεία στην sd

 

6.Disable auto Brightness για όσους είναι root και θέλουν να δουν την απόδοση την οθόνης στο 100% χωρίς την χρήση του αισθητήρα.ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΛΛΑΓΗ!!!Αξίζει όσο τίποτε άλλο τα 0,69€

 

7.Air Droid Μεταφέρετε εύκολα και γρήγορα χωρίς καλώδια τα αρχεία από το κινητό σας.Πατήστε το start στο κινητό,πηγαίντε στο pc και δώστε την σελίδα που σας γράφει και το pin και ορίστε το κινητό στο pc σας

 

8.ΝetCounter για να έχετε τα data υπό τον έλεγχο σας

 

9.Ιnternetonoff για να έχετε με ένα πλήκτρο ενεργόποιηση του 3G.Eπιπλέον επιλογή να κόβει το 3G αλλά να αφήνει τα mms.Aπλό και χρήσιμο

 

10.2G3G widgetακι για άμεση πρόσβαση με ένα πάτημα στο μενού 2g3g

 

11.Tune in radio για να ακούτε όλους τους ιντερνετικούς σταθμούς σε όλο τον πλανήτη.Επίσης μεγάλη ποικιλία και σε ελληνικά ραδιόφωνα

 

12.Office suite για όσους θέλουν να έχουν το office στο neo v

 

13.Autokiller για να έχετε περισσότερη ram στο neo v.Aπαραίτητο για root users.Eγώ στις 3 τελευταίες τιμές που σας ζητά εχω δώσει 150,160,170 και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε και restart και η ram παίζει γύρω στα 120 mb και το κινητό πετάειιιιι!!!!

 

14.Τitanium backup απαραίτητη και πασίγνωστη στους root χρήστες εφαρμογή backup και διαγραφής σαβούρας

 

 

Τα πάντα έχουν παίξει άψογα στο neo v μου και μου έχουν λύσει τα χέρια.

Ας την συνεχίσουμε όλοι μαζί,χρόνια πολλά σε όλους!

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το tape a talk και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Απλό εύχρηστο και κάνει εγγραφή και με κλειστή την οθόνη

 

Για να βοηθήσω λίγο τον ZXR να δώσω μια πρώτη δική μου λίστα με τα απαραίτητα στο κινητό μας

 

1.SPB mobile shell για να ομορφύνει η αρχική οθόνη με 3d γραφικά!Βέβαια βρίσκω πολλά τα 10.50 ευρώ οπότε αν θέλετε κάτι πιο ελαφρύ και δωρεάν είναι το zeam launcher

 

2.Android assistant o βοηθός σας για όλα!Από file explorer μέχρι κατάσταση μπαταρίας

 

3.Root explorer απαραίτητος για όσους είναι root

 

4.APP2SD για όσους δεν είναι root και θέλουν να μεταφέρουν αρχεία στην sd τους

 

5.Droid Sail super app to sd για όσους είναι ήδη root και θέλουν να στέλνουν αρχεία στην sd

 

6.Disable auto Brightness για όσους είναι root και θέλουν να δουν την απόδοση την οθόνης στο 100% χωρίς την χρήση του αισθητήρα.ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΛΛΑΓΗ!!!Αξίζει όσο τίποτε άλλο τα 0,69€

 

7.Air Droid Μεταφέρετε εύκολα και γρήγορα χωρίς καλώδια τα αρχεία από το κινητό σας.Πατήστε το start στο κινητό,πηγαίντε στο pc και δώστε την σελίδα που σας γράφει και το pin και ορίστε το κινητό στο pc σας

 

8.ΝetCounter για να έχετε τα data υπό τον έλεγχο σας

 

9.Ιnternetonoff για να έχετε με ένα πλήκτρο ενεργόποιηση του 3G.Eπιπλέον επιλογή να κόβει το 3G αλλά να αφήνει τα mms.Aπλό και χρήσιμο

 

10.2G3G widgetακι για άμεση πρόσβαση με ένα πάτημα στο μενού 2g3g

 

11.Tune in radio για να ακούτε όλους τους ιντερνετικούς σταθμούς σε όλο τον πλανήτη.Επίσης μεγάλη ποικιλία και σε ελληνικά ραδιόφωνα

 

12.Office suite για όσους θέλουν να έχουν το office στο neo v

 

13.Autokiller για να έχετε περισσότερη ram στο neo v.Aπαραίτητο για root users.Eγώ στις 3 τελευταίες τιμές που σας ζητά εχω δώσει 150,160,170 και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε και restart και η ram παίζει γύρω στα 120 mb και το κινητό πετάειιιιι!!!!

 

14.Τitanium backup απαραίτητη και πασίγνωστη στους root χρήστες εφαρμογή backup και διαγραφής σαβούρας

 

 

Τα πάντα έχουν παίξει άψογα στο neo v μου και μου έχουν λύσει τα χέρια.

Ας την συνεχίσουμε όλοι μαζί,χρόνια πολλά σε όλους!

 

τρανο αγορι...κατεβασα το airdroid και το tuneinradio..must have apps ειδικα το πρωτο..το ραδιοφωνο εχει ολους τους σταθμους της θεσσαλονικης και χτυπαει ανετα το wunder radio που ειναι με πληρωμη

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

13.Autokiller για να έχετε περισσότερη ram στο neo v.Aπαραίτητο για root users.Eγώ στις 3 τελευταίες τιμές που σας ζητά εχω δώσει 150,160,170 και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε και restart και η ram παίζει γύρω στα 120 mb και το κινητό πετάειιιιι!!!

 

Απορια,ειναι λαιμαργη στο να τρωει μπαραρια αυτη η εφαρμογη;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το post του sgatzo, τον οποίο και υπερ-ευχαριστώ, θα ήθελα να πω ότι κάθε είδους τέτοια βοήθεια είναι όχι απλά θεμιτή αλλά και απαραίτητη. Όπως θα δείτε και στο κείμενο του οδηγού (ο οποίος ελπίζω μέχρι το τέλος της βδομάδας να βγει) το αναφέρω ρητά ότι ο οδηγός είναι κάτι που θα φτιάχνουμε και θα βελτιώνουμε όλοι μαζί οπότε ας ακολουθήσουμε όλοι το παράδειγμα του sgatzo.

 

Και πάλι ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!!

Ηθελα να κανω μια ερωτησουλα.

Η κοπελα μου εχει παρει το neo v και εχει ενα θεμα:Παιρνει sms απο καποια τηλεφωνα και απο καποια οχι.

Δυστυχως δε θα εχω το κινητο στα χερια μου μεχρι τη παρασκευη για να το ψαξω ή να κανω καμια επαναφορα μεσω seus κτλ.

Καθε ιδεα αποδεκτη!!!

 

Υ.Γ:

 

@ jimmys

δε γινεται να το χαλασεις το κινητο με το autokiller.Με 512 ram μπορεις να βαλεις οποια ρυθμισεις θες (ακομα και Ulltimate) αλλα ξεχνας το multitasking....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το καταλαβω το προγραμμα, που πρεπει να παω να κανω τις ρυθμισεις.

 

ανοιγεις εφαρμογη->πατας το κουμπακι για τις ρυθμισεις(στο neo v νομιζω ειναι το δεξι...)->προεπιλογες->διαλεγεις οποιο θες->μετα επιλεγεις allow ή επετρεψε στον superuser->εφαρμογη και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Titanium Backup κάνει μεταφορά εφαρμογών στην SD κάρτα ; Για να μην κατεβάζω και το App 2 SD ρωτάω μιας και το άλλο το έχω ήδη.

 

Ναι, το κάνει και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αν το αγοράσεις από το website της Vodafone έχεις δικαίωμα επιστροφής DOA ή μόνο από αγορά από κατάστημα; Κι αν ναι πού το επιστρέφεις; Σε οποιοδήποτε κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αν το αγοράσεις από το website της Vodafone έχεις δικαίωμα επιστροφής DOA ή μόνο από αγορά από κατάστημα; Κι αν ναι πού το επιστρέφεις; Σε οποιοδήποτε κατάστημα;

 

Την 'έχω και γω αυτήν την απορία :confused::confused::confused: Που πας για doa όταν το έχεις αγοράσει από το vodafone.gr . Σε οποιοδήποτε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!δε πάει άλλο αυτό το πράμα με τη Καθημερινή χρέωση της Cosmote....τι να κάνω????

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ-->

ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ-->

το κουτακι που λεει "Χρηση μονο Δικτυων 2G" πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο

και το κουτακι που λεει "ενεργοποιηση δεδομενων" πρεπει να ΜΗΝ ειναι τσεκαρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίηση δεδομένων το έχω ξετικαρισμενο αλλα ένα τέταρτο μετά με χρέωσε πάλι...πήρα τηλέφωνο και μου είπε να αλλάξω το όνομα του apn....μέγα ΚΟτσανα Θεωρώ...

Αυτο το χρήση δικτύου 2g γιατί δε το βλέπω????

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Πως βγαζω την καρτα μνημης ??? Νιωθω πολυ χαζος !!! Δεν μπορω να την συρω να βγει, εχει καμια ασφαλεια?
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίηση δεδομένων το έχω ξετικαρισμενο αλλα ένα τέταρτο μετά με χρέωσε πάλι...πήρα τηλέφωνο και μου είπε να αλλάξω το όνομα του apn....μέγα ΚΟτσανα Θεωρώ...

Αυτο το χρήση δικτύου 2g γιατί δε το βλέπω????

 

Συγνώμη, σου έστειλα τις ρυθμίσεις του Blade... Για το Neo V είναι αυτές:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ-->

ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ-->

το κουτάκι που λέει "Δεδομένα ενεργά" πρέπει να ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένο

και το κουτάκι που λέει "Λειτουργία δικτύου" το πατάς και επιλέγεις "Μόνο GSM".

 

Δες και αυτό:

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ-->

το πρώτο κουτάκι που λέει "Χρήση ασύρμ. δικτύων " πρέπει να ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένο.

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...