Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, είχα ένα πρόβλημα με την μπαταρία σήμερα..

Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το έβγαλα στις 1 όταν γεμισε. Το πρωί που ξύπνησα στις 9 η μπαταρία έφτασε στο 15%, πάτησα χρήση μπαταρίας να ελέγξω και έλεγε

ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΚΥΨΕΛΗΣ 45%, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ GOOGLE 32% και κάτι αλλά από 6% πάνω κάτω.

Πρέπει να το χω κλειστό το βράδυ; Τι να κάνω για να μη ξαναγίνει αυτο;

Εβγαλα και μια φωτό πως είναι τώρα η κατάσταση..

http://img845.imageshack.us/img845/2609/2a1cf474d1644015b7fb702.png

 

Φιλε μου μηπως εκει που το βαζεις οταν κοιμασαι δεν εχεις καλο σημα και το χανεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει περιπτωση με το ICS να μην βγαζει τις φωτο συμπιεσμενες ή πρεπει η SE να βγαλει καποιο update?

 

Δεν έχει καμία σχέση το ICS με αυτό.

 

Πως θέλεις να βγάζει τις φωτογραφίες δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είχα ένα πρόβλημα με την μπαταρία σήμερα..

Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το έβγαλα στις 1 όταν γεμισε. Το πρωί που ξύπνησα στις 9 η μπαταρία έφτασε στο 15%, πάτησα χρήση μπαταρίας να ελέγξω και έλεγε

ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΚΥΨΕΛΗΣ 45%, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ GOOGLE 32% και κάτι αλλά από 6% πάνω κάτω.

Πρέπει να το χω κλειστό το βράδυ; Τι να κάνω για να μη ξαναγίνει αυτο;

Εβγαλα και μια φωτό πως είναι τώρα η κατάσταση..

http://img845.imageshack.us/img845/2609/2a1cf474d1644015b7fb702.png

 

φιλε το λιγο σημα να ξερεις ειναι προβλημα..και εγω εδω που μενω 1-3 το πολυ γραμμες εχω στην καλυτερη και η μπαταρια μου δεν πολυ αντεχει οσο των αλλων..

το να προσπαθει συνεχως να βρει σημα τρωει μπαταρια..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

όντος, η αλήθεια είναι οτι μέσα στο σπίτι το σήμα έχει σκαμπανεβάσματα ενώ έξω είναι πάντα φουλ με cosmote...

μήπως να κατεβάσω και κάποιο πρόγραμμα για να κλείνω όσες εφαρμογές είναι ανοιχτές? πρέπει να υπάρχει κάτι τέτοιο αν δε κάνω λάθος, ή δε χρειάζεται?

HERETICAL
Link to comment
Share on other sites

όντος, η αλήθεια είναι οτι μέσα στο σπίτι το σήμα έχει σκαμπανεβάσματα ενώ έξω είναι πάντα φουλ με cosmote...

μήπως να κατεβάσω και κάποιο πρόγραμμα για να κλείνω όσες εφαρμογές είναι ανοιχτές? πρέπει να υπάρχει κάτι τέτοιο αν δε κάνω λάθος, ή δε χρειάζεται?

 

εγω αυτο χρησιμοποιω μερικες φορες οταν εχω ανοιξει παααααααρα πολλα προγραμματα και θελω να το ελαφρυνω λιγο

 

https://market.android.com/details?id=imoblife.memorybooster.lite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImltb2JsaWZlLm1lbW9yeWJvb3N0ZXIubGl0ZSJd

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

όντος, η αλήθεια είναι οτι μέσα στο σπίτι το σήμα έχει σκαμπανεβάσματα ενώ έξω είναι πάντα φουλ με cosmote...

μήπως να κατεβάσω και κάποιο πρόγραμμα για να κλείνω όσες εφαρμογές είναι ανοιχτές? πρέπει να υπάρχει κάτι τέτοιο αν δε κάνω λάθος, ή δε χρειάζεται?

 

βαλε την επιλογη gsm στα δικτυα.θα χεις πολυ καλυτερο σημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και εγω το κινητακι. Καλα για τα λεφτα του ειναι απαιχτο! Δεν βρηκα ομως σε καμια vodafone ουτε θηκουλα ουτε screen protector. Τι παιζει γενικα εσεις ποια χρησιμοποιειτε? Λενε σε site οτι το κινητο εχει ηδη πανω του μια screen protector την οποια ομως εγω δεν βλεπω. Να το αφησω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και εγω το κινητακι. Καλα για τα λεφτα του ειναι απαιχτο! Δεν βρηκα ομως σε καμια vodafone ουτε θηκουλα ουτε screen protector. Τι παιζει γενικα εσεις ποια χρησιμοποιειτε? Λενε σε site οτι το κινητο εχει ηδη πανω του μια screen protector την οποια ομως εγω δεν βλεπω. Να το αφησω ετσι?

 

Εγω θηκη πηρα απο ενα κινεζο με 3 € . σου προτεινω να βρεις καμια απο το ιντερνετ.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

κανε το απεγκατασταση και επανεκινιση χωρις αυτο να δεις τι παιζει

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου αλλαζει τις θεσεις των εφαρμογων οταν ανοιγω το τηλ....

Εκανα απεγκατασταση το Titanium pro και το ανοιξα χωρις να εχω την εφαρμογη και παλι ολα ηταν αλλαγμενα.

Δεν νομιζω οτι φταιει το Titanium κατι αλλο συμβενει.

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει?????

Link to comment
Share on other sites

Eχει το brightness και το max brightness,η καπως ετσι,το ενα απο τα 2 ειναι ρυθμισμενο στο 230 και το κανεις πχ 250.Μετα πατας το πληκτρο επιστροφης,και στη συνεχεια πατας στις ρυθμισεις "αποθηκευση και εξοδς".....:)

Και το brightness και το Max brightness στο 255 είναι από το εργοστάσιο, δεν έχω αλλάξει κάτι. :confused:

Κάτι άλλο, καλό πρόγραμμα για Screenshot ποιο προτείνεται ;

 

Link to comment
Share on other sites

Και το brightness και το Max brightness στο 255 είναι από το εργοστάσιο, δεν έχω αλλάξει κάτι. :confused:

Κάτι άλλο, καλό πρόγραμμα για Screenshot ποιο προτείνεται ;

 

καλυτερο απο αυτο που εχει απο τη μανα του;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το brightness και το Max brightness στο 255 είναι από το εργοστάσιο, δεν έχω αλλάξει κάτι. :confused:

Κάτι άλλο, καλό πρόγραμμα για Screenshot ποιο προτείνεται ;

 

εχει απο μονο του προγραμμα για ScreenShot..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι ; Αν σας πω ότι δεν έχω το βρει θα με πιστέψετε ; :O

 

οχι δεν θα σε πιστεψω γιατι ειναι μεσα στα ματια σου...:lol:

πως κλεινεις το κινητο;

τελευταια εντολη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1950 score στο Quadrant Advanced με ολα stock!Μονο root ειμαι!

 

Ωραιος!!τι διαθέσιμη μνήμη έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παίδες το κινητό έχει επιλογή ταχείας κλήσης?

Μπορείς να βάλεις μια επαφή στα αγαπημένα αλλά είναι ολόκληρη διαδικασία για να κάνεις κλήση

Αυτό που θέλω είναι να ανοίγω τον dialer και πχ στο 7 να έχω μια επαφή και να την καλεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χθες αγόρασα το Xperia ΝΕΟ V και οφείλω να πω πως είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από τα λειτουργικά του και γενικά τον σχεδιασμό και την μεγάλη οθόνη που έχει μετά από το X8 που είχα :).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου αλλαζει τις θεσεις των εφαρμογων οταν ανοιγω το τηλ....

Εκανα απεγκατασταση το Titanium pro και το ανοιξα χωρις να εχω την εφαρμογη και παλι ολα ηταν αλλαγμενα.

Δεν νομιζω οτι φταιει το Titanium κατι αλλο συμβενει.

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει?????

 

Μέσα στο μενού των εφαρμογών κάτω αριστερά στη οθόνη το βελάκι με το αστεράκι και θα βρεις απάντηση γιατί αλλάζει τη σειρά των εφαρμογών. :D

Edited by tasoscor
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μενού των εφαρμογών κάτω δεξιά στη οθόνη το βελάκι με το αστεράκι και θα βρεις απάντηση γιατί αλλάζει τη σειρά των εφαρμογών. :D

Κάτω αριστερά αν βλέπω καλά!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...