Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει 2 in one δηλ. δυο νούμερα σε μια καρτα και γενικά το κινητό δεν μπορεί να εκτελέσει πολλές από τις λειτουργίες ακόμη και των πιο παλαιων κινητών!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας. εχω το lumia 610 και δεν μπορω να βρω καποια επιλογη για να του αλλαξω τον ηχο κλησης. Βρησκω αυτα που εχει μεσα απο την εταιρια , ενω εγω θελω να βαλω ηχο κλησης ενα τραγουδι. Μηπως δεν γινετε?

 

 

εχω και εγω το ιδιο 'προβλημα' ενω εχω περασει καποια τραγουδια στο κινητο δεν υπαρχει επιλογη για ηχο κλησης!!! σου επιτρεπει μονο τα ringtone που εχει ηδη η συσκευη! ειδα και το βιντεακι που προτεινε ο απο κατω αλλα και παλι τιποτα! μηπως δεν δεχεται ολοκληρο κομματι των 3 λεπτων π.χ αλλα δεχεται μονο με καποια δευτερολεπτα;;;

Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που βριζουν ολοι την apple.

 

να ρωτησω κατι αλλο. το skype τελικα δουλευει στο 610?

 

Εννοειται οτι γινεται . Πανε στις επαφες και στο νουμερο που θες προσθεσε την φωτογραφια. Μπορεις επισης να συγχρονισεις το κινητο σου με facebook ή msn και να τραβαει τις φωτο απο εκει .

 

εχω και εγω το ιδιο 'προβλημα' ενω εχω περασει καποια τραγουδια στο κινητο δεν υπαρχει επιλογη για ηχο κλησης!!! σου επιτρεπει μονο τα ringtone που εχει ηδη η συσκευη! ειδα και το βιντεακι που προτεινε ο απο κατω αλλα και παλι τιποτα! μηπως δεν δεχεται ολοκληρο κομματι των 3 λεπτων π.χ αλλα δεχεται μονο με καποια δευτερολεπτα;;;

 

Υπαρχει εφαρμογη στο market που μπορεις να κανεις αυτο το πραμα . Το τραγουδι πρεπει να κοπει.

 

διαβασα ολα τα σχολια στο φορουμ και λυθηκαν πολλες αποριες μου εκτος απο μια.. δεν υπαρχει επιλογη για αλλαγη προφιλ? (πχ εναλλαγη απο γενικο σε αθορυβο)

- μονο με το πληκτρο εντασης μπορω να το ρυθμισω?

 

Οχι γινεται και μεσα απο τις ρυθμισεις με ενα touch . Ρυθμισεις->Ηχοι κλησεων->Κουδουνισμα . Επισης υπαρχει και εφαρμογη στο μαρκετ για ευκολια .

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση αλλά δεν ξέρω ακόμα τι κάνει..... Έχει 10 λεπτά που δουλεύει και είναι ακόμα στο 5%....

 

edit

Τελείωσε μετά από 1 ώρα...

Νέο firmware 1066.0.8779.12340 από 1066.0.8779.12201

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

μολις το σεταρισα κι εγω. Εκανα και την αναβαθμηση. πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. μια απορια ομως. Συνηθως ολα τα κινητα στην πρωτη γραμμη της οθονης εχουν τις ενδειξεις , μπαταρια, ενταση σηματος, ωρα,wifi,3G ,bluetooth κτλ. εδω τα εχει κρυμμενα. μπορει να γινει να ειναι μονιμα ? επισης δεν βρισκω να αλλαξω το πιν τηε σιμ.
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Μόνο πατώντας στο επάνω μέρος της οθόνης.

 

υ.γ. Πόση ώρα έκανε σε εσένα;

 

περιπου δεκα λεπτα

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Πόσο; Γιατί τόσο λίγο;:confused:

του κουτιου ηταν. ισως επαιξε ρολο και αυτο

 

Τι πρεπει να λεει στις πληροφοριες?

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στην Cosmote και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει 2 νούμερα σε μια καρτα, γιατί είναι άλλου τύπου η Sim του 610.

 

Ποια εταιρία έχεις (cosmote, vodafone ή wind)?

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει την παλιά σου κάρτα sim. Αγοράζεις νέα micro sim

Εννοείται ότι micro sim έβαλα. Η cosmote "είπε" ότι οι καινούργιες κάρτες sim δεν υποστηρίζουν την 2 in 1 υπηρεσία. Εσύ ποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω αλλά με μία σύνδεση.

Πάντως στο παρακάτω site λέει πως δεν έχει dual sim.

http://www.smartprix.com/mobiles/nokia_lumia_610_vs_samsung_galaxy_ace_duos_s6802-c2115_2093.php

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με αυτο το wifi τι γινετε τελικα ? Μια φορα συνδεθηκε με το router και και απο τοτε καθε φορα που παω να κανω συνδεση μου λεει οτι δεν γινετε! Σε καταστημα nokia care μου ειπε να διαγραψω την συνδεση και να ξαναπροσπαθησω... μουφα δεν γινετε τιποτα !!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με αυτο το wifi τι γινετε τελικα ? Μια φορα συνδεθηκε με το router και και απο τοτε καθε φορα που παω να κανω συνδεση μου λεει οτι δεν γινετε! Σε καταστημα nokia care μου ειπε να διαγραψω την συνδεση και να ξαναπροσπαθησω... μουφα δεν γινετε τιποτα !!

 

Παντως σε εμενα δεν εχει προβλημα. συνδεεται με την πρωτη, και μαλιστα θα ελεγα οτι εχει πολυ καλη ληψη σηματος

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ έχεις Vodafone και δεν έχει γίνει η τελευταία αναβάθμίση κ γι αυτό. Τά 'χουμε πει στις προηγούμενες σελίδες...

Αν κάνεις ένα ρεσετ το ρουτερ θα συνδεθει μέχρι να ξαναφάει κόλλημα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ έχεις Vodafone και δεν έχει γίνει η τελευταία αναβάθμίση κ γι αυτό. Τά 'χουμε πει στις προηγούμενες σελίδες...

Αν κάνεις ένα ρεσετ το ρουτερ θα συνδεθει μέχρι να ξαναφάει κόλλημα...

 

Cosmote συνδεση , αγορασμενο απο πλαισιο...

reset κανω στο router και ειναι οκ μεχρι το επομενο κολλημα μετα απο καμια ωρα....

Να κανω update απο που ? nokia ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι δεν πάει τζάμι είναι γεγονός.

Είμαστε στο ίδιο μέρος 3 μοντέλα

Lumia 610, Samsung Hit και iPhone 4

Το iPhone συνδέθηκε μία φορά και δεν έχασε σύνδεση.

Το Samsung το ίδιο εκτός από μία φορά που την έχασε.

Το Lumia κάθε λίγο και λιγάκι έχανε την σύνδεση :(

υ.γ. Και επιτέλους συνδέθηκα και εγώ σε WPA2 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...