Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχην σε ευχαριστω. δευτερον δεν το βγαζει μονο στις φωτογραφιες αλλα και μονο του οταν ψαχνει να βρει σημα 3g. ακομα κατι οταν το συνδεω με το πσ μου λεει οτι στην μνημη των 16 γβ εχω πχ 13 ελευθερα και στη μνημη κινητου εχει 0 ελευθερα στα 643 μβ. αυτο υφισταται και πως το διορθωνω? δεν γινεται να ειναι γεματο καμια δυο τρεις εφαρμογες εχω βαλει μηπως εχω κανει κατι λαθος μηπως τα οφισε την εχουν φαει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καταρχην σε ευχαριστω. δευτερον δεν το βγαζει μονο στις φωτογραφιες αλλα και μονο του οταν ψαχνει να βρει σημα 3g. ακομα κατι οταν το συνδεω με το πσ μου λεει οτι στην μνημη των 16 γβ εχω πχ 13 ελευθερα και στη μνημη κινητου εχει 0 ελευθερα στα 643 μβ. αυτο υφισταται και πως το διορθωνω? δεν γινεται να ειναι γεματο καμια δυο τρεις εφαρμογες εχω βαλει μηπως εχω κανει κατι λαθος μηπως τα οφισε την εχουν φαει?

 

Δεν είναι γεμάτη η μνήμη του κινητού, αλλά δεν είναι και προσβάσιμη μέσω του υπολογιστή σου. Γίνεται προσβάσιμη αν χακάρεις τη συσκευή σου και μέσω του x-plore, που είναι πολύ καλός file explorer.

Από τα (ονομαστικά) 16gb της επιπλέον μνήμης δηλαδή κάπου στα 14,κάτι πραγματικά, το 1μιση που στην ουσία σου λείπει, είναι εφαρμογές, χάρτες κτλ. Οπότε μη σε ανησυχεί έτσι είναι κανονικά και όχι μόνο στη δική μας συσκευή, αλλά σε ότι μάρκα ή λειτουργικό να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω και γω στην κατοχή μου ένα 808 απο τον Ιούλιο, με το οποίο έχω ξετρελαθεί!!!:D Είμαι και ταυτόχρονα κάτοχος ενός θρυλικού πια Ν8!!Οπότε καταλαβαίνετε έχω δύο αγαπημένα θηρία. Στην αρχή, τους πρώτους δύο μήνες πειραματιζόμουνα με την κάμερα του 808 σε όλες σχεδόν τις ρυθμίσεις για να δω πια θα είναι η καλύτερη για μένα. Κάποιες φορές δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα ( σπάνια βέβαια:p) και κάποιες άλλες απλά τρελάθηκα με το αποτέλεσμα. Επειδή η δύναμη τις κάμερα του 808 είναι απλά απίστευτη... π.χ. έχω βγάλει φωτό στα 18,5 ΜΒ:p:lol: Οπότε κατέληξα απλά στην καλύτερη ανάλυση για μένα που είναι 8MP Pureview που είναι και η καλύτερη. Εγώ παιδιά έχω ξετρελαθεί με το κινητό και μακάρι να έκανε κάτι η Nokia και να κράταγε το symbian ζωντανό!

 

Υ.Γ. Έχει ένας φίλος μου μια 64GB Micro sd HC και αναρώτιομουνα αν την αναγνωρίζει το 808???Ξέρει κάποιος μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!!!!Δηλαδη 16GB + 64GB = 80GB χωρος στο 808 :p:lol::p:lol: πάρτυ θα κάνουμε με τις φωτό!
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια εφαρμογη :) αραγε δουλευει στο Ν8? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σε άσπρο για την κοπέλα μου. Πολύ όμορφο πανάθεμά το σε άσπρο, το ζήλεψα λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σε άσπρο για την κοπέλα μου. Πολύ όμορφο πανάθεμά το σε άσπρο, το ζήλεψα λίγο.

 

Είναι το άτιμο... Το ήθελα σε κόκκινο αλλά για καλή μου τύχη το βρήκα σε άσπρο.

 

Θέλω να ρυθμίσω το hotmail χωρίς τον server της Nokia αλλά με τις ρυθμίσεις που του έκανα λαμβάνω μεν τα mail αλλά αν κάποιο το έχω διαβάσει στο pc πχ και το λάβω μετά στο κινητό δεν μου το εμφανίζει σαν αναγνωσμένο αλλά σαν αδιάβαστο. Τι μπορώ να αλλάξω?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι το άτιμο... Το ήθελα σε κόκκινο αλλά για καλή μου τύχη το βρήκα σε άσπρο.

 

Θέλω να ρυθμίσω το hotmail χωρίς τον server της Nokia αλλά με τις ρυθμίσεις που του έκανα λαμβάνω μεν τα mail αλλά αν κάποιο το έχω διαβάσει στο pc πχ και το λάβω μετά στο κινητό δεν μου το εμφανίζει σαν αναγνωσμένο αλλά σαν αδιάβαστο. Τι μπορώ να αλλάξω?

Σε κόκκινο δε κυκλοφορεί γενικά...

Μήπως είναι θέμα hotmail αυτό και όχι της συσκευής? Και εμένα το κάνει αλλά δε ξέρω τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

παιδες απιστευτη αυτονομια.προερχομαι και απο android οποτε......το εχουν και τα δικα σας η μονο το δικο μου :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδες απιστευτη αυτονομια.προερχομαι και απο android οποτε......το εχουν και τα δικα σας η μονο το δικο μου :lol:

 

Και τα δικα μας και τα δικα μας:p

Εγω που χρησιμοποιω παραλληλα και το SGS II βλεπω αισθητη διαφορα! Το 808 με εχει βγαλει και τρεις μερες, ενω το galaxy πρεπει καθε βραδυ να το φορτιζω.

Link to comment
Share on other sites

ε μερες κραταει και εμενα . γενικα εχω ενθουσιαστει απο το κινητο. εχθες τραβαγα βιντεο εν κινηση και εκανα ζουμ στον μπροστινο και εβλεπα την πινακιδα του και εστιαζε χωρις να χανει και δεν εκανε καθολου σπασιματα και οι φοινικες διπλα απο την ηταν λες και τους τραβουσα σταθερα
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μας και τα δικα μας:p

Εγω που χρησιμοποιω παραλληλα και το SGS II βλεπω αισθητη διαφορα! Το 808 με εχει βγαλει και τρεις μερες, ενω το galaxy πρεπει καθε βραδυ να το φορτιζω.

 

εχει περασει ηδη τις 2.5 μερες και τωρα πηγε μια γραμμη!σε αυτον τον τομεα εντυπωσιαστηκα θετικα.για τις φωτο...το ηξερα ηδη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχουμε καμια ενημερωση για καμια αναβαθμιση?

 

Εννοεις ενημέρωση λογισμικού μετα την FP2; Αν ναι, βιαζεσαι. :-)

Link to comment
Share on other sites

[το μονο που με νοιαζει ειναι οι ασυμβατοτητες με μερικα προγραμματα,κυριως του σιτζικ aura που ειχα βολευτει με το ν8 μου.κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....:confused:
Link to comment
Share on other sites

[το μονο που με νοιαζει ειναι οι ασυμβατοτητες με μερικα προγραμματα,κυριως του σιτζικ aura που ειχα βολευτει με το ν8 μου.κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....:confused:

 

Το τελευταίο aura είναι μη συμβατό (επίσημα) με το N8 (belle refresh). Η έκδοση που κυκλοφορεί είναι ανεπίσημη και την έχουν κάνει port από android. Αν περιμένεις να λυθεί αυτό με νέα αναβάθμιση θα περιμένεις πολύ. Εγώ θα ήθελα άλλα πράγματα. Βελτιώσεις στο λειτουργικό, πχ πολλαπλή επιλογή στην έκθεση και τέτοιες χαζολεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και το Garmin mobile XT

Εχει με διαφορά τους καλύτερους χάρτες (ειδικα αν βάλετε τους 5 σε 1 του Αριστοτέλη)

Παίζει μια χαρα στο 808 με ένα μονο πρόβλημα: Όταν θέλεις να γράψεις κάτι με το μαμα πληκτρολόγιο πρέπει

από το πλαινο πλήκτρο να κλειδώσεις και να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο για να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθέσω πως ενσωματωμένη εφαρμογή πανόραμα στην default μαμά εφαρμογή δεν θα δούμε ποτέ , σωστά? Γιατί πιστεύω μόνο αυτή η εφαρμογή θα μπορούσε να δώσει το καλύτερο αποτέλεσμα..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθέσω πως ενσωματωμένη εφαρμογή πανόραμα στην default μαμά εφαρμογή δεν θα δούμε ποτέ , σωστά? Γιατί πιστεύω μόνο αυτή η εφαρμογή θα μπορούσε να δώσει το καλύτερο αποτέλεσμα..

Ποτέ μη λες ποτέ με το symbian.. Είμαι σίγουρος (ίσως λίγο περισσότερο αισιόδοξος από όσο θα έπρεπε) ότι θα έχουμε αναβαθμίσεις στο 808, πόσο μάλλον στην κάμερα, όταν αυτή είναι και το βασικό του ατού.

 

18/12

Καλημέρα παιδιά, δύο ενημερώσεις σκάσανε μόλις μύτη στο nokia suite:

1. Διόρθ. συμβατότητ. εφ/γών

2. Μεγάλη οθόνη Nokia

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ακομα μια φορα ηθελα να σας πω οτι ενω στην αρχη μου φανηκε οτι απλα αναβοσβηνε παρατηρησα το εξης : οταν παιρνω τηλεφωνο η οταν απανταω και μονο τοτε σε καμια αλλη περιπτωση η οθονη μ ε το κλασικο απαντηση αποριψη η οταν το σηκωσω και μιλαω σβηνει ή αναβοσβηνει δηλαδη ειναι μαυρη και δεν μπορω να πατησω καποια επιλογη . αυτο συμβαινει ορισμενες φορες . εχει κανεις καποια εξηγηση το εχει παθει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ακομα μια φορα ηθελα να σας πω οτι ενω στην αρχη μου φανηκε οτι απλα αναβοσβηνε παρατηρησα το εξης : οταν παιρνω τηλεφωνο η οταν απανταω και μονο τοτε σε καμια αλλη περιπτωση η οθονη μ ε το κλασικο απαντηση αποριψη η οταν το σηκωσω και μιλαω σβηνει ή αναβοσβηνει δηλαδη ειναι μαυρη και δεν μπορω να πατησω καποια επιλογη . αυτο συμβαινει ορισμενες φορες . εχει κανεις καποια εξηγηση το εχει παθει κανενας?

 

Κάνε hard reset και πέρασε την λογισμικό ξανά απο πάνω με Nokia suite

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ακομα μια φορα ηθελα να σας πω οτι ενω στην αρχη μου φανηκε οτι απλα αναβοσβηνε παρατηρησα το εξης : οταν παιρνω τηλεφωνο η οταν απανταω και μονο τοτε σε καμια αλλη περιπτωση η οθονη μ ε το κλασικο απαντηση αποριψη η οταν το σηκωσω και μιλαω σβηνει ή αναβοσβηνει δηλαδη ειναι μαυρη και δεν μπορω να πατησω καποια επιλογη . αυτο συμβαινει ορισμενες φορες . εχει κανεις καποια εξηγηση το εχει παθει κανενας?

 

Μήπως καλύπτεις με το χέρι σου τον αισθητήρα της συσκευής ο οποίος κάνει ακριβώς αυτό που λες? Απενεργοποιεί την οθόνη όταν καλύπτεται από το πρόσωπο (υποτίθεται το βάζεις στο αυτί) για να μην πατιέται κάτι τη στιγμή που μιλάς και κλείσει κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εκανα την μικροαναβαθμιση αλλα το συτζικ εχει μουλαρωσει και δεν παιζει:( και ειχα μια ελπιδα.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...