Jump to content

Nokia Oldies Club: Συναντήσεις για τους «νοσταλγούς» των παλιών Nokia


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία ιδέα ! Θα προσπαθήσω κι εγώ να έρθω. Κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα μπορώ να πω με βεβαιότητα το τελικό ΝΑΙ !

 

Μην ξεχάσεις όμως να γεμίσεις και μια τσάντα,ή μήπως μια βαλίτσα καλύτερα,όπως θα έρχεσαι.:wink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για Αθήνα αν είναι κάποια στιγμή θα τιμήσω την παρουσία μου με ένα πλήρες λειτουργικό και καλοδιατηρημένο 3310 (τι να πάθει άλλωστε το συγκεκριμένο?). :happy:

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Οχιρε.... Και θα θελα να παίξω με δικό σου Ν9 η το Ν900 αν έχεις ακόμα ..

 

 

Και εγώ κατά 90% μπορεί να έρθω αρκεί να φέρετε και τις νέα Νοκια :)

 

Ναι ρε συ τα εχω και τα 2 (και το Ν8)

 

αλλα σιγα τα "σπανια"

ε αντε, λιγο το Ν900 :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρω να 'ρθω, σίγουρα κάτι θα ... δειγματίσω ! Αλλά μην περιμένετε τα κλασικά ... κάποια ... κουλά θα φέρω !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασσικα τι να τα κανουν τα παιδια. Μπορει να εχουν και εκεινοι μερικα απο τα κλασσικα! Τα κουλα θα ηθελαν να δουν πιστευω!
Link to comment
Share on other sites

Καιρός να ξαναβγάλω βολτίτσα το 8850 μου!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

να κανουμε μια checklist ποιοι θα είναι παρών;

προσωπικά έχω μια δουλιτα αύριο, που αν δε γίνει μέχρι το μεσημέρι, θα γίνει απόγευμα.

ΑΝ προλάβω έρχομαι και επειδή θα ειμαι ήδη έξω, δε θα φέρω συσκευές μαζί μου (εκτός του 7260 που το χω σε λειτουργία)

Link to comment
Share on other sites

να κανουμε μια checklist ποιοι θα είναι παρών;

προσωπικά έχω μια δουλιτα αύριο, που αν δε γίνει μέχρι το μεσημέρι, θα γίνει απόγευμα.

ΑΝ προλάβω έρχομαι και επειδή θα ειμαι ήδη έξω, δε θα φέρω συσκευές μαζί μου (εκτός του 7260 που το χω σε λειτουργία)

 

Παρόν εκτός απίστευτου απροόπτου με 8850 και E71(εκτός αν αλλάξω τελευταία στιγμή γνώμη,πράγμα δύσκολο...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εκ των πραγμάτων το 6-7 που είναι γραμμένο στην αρχή είναι λίγο άκυρο.Δεν νομίζω ότι θα στηθεί κάποιος από τις 6 να κάνει παρέα στο άγαλμα.:lol: Οπότε,όπως το βλέπω προσωπικά,κατά τις 7 θα αρχίσουμε να μαζευόμαστε.

Αν θέλει να δηλώσει κάποιος που θα έρθει παρόν το κάνει,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και κάποιος που δεν έκανε ποστ στο topic δεν μπορεί να έρθει.

Anyway.:)

Από μένα και τον @Johny-B ένα παρόν,εκτός φυσικά κάποιου απροόπτου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω παιδιά να τα καταφέρω και να 'μαι κι εγώ μαζί σας αύριο. 50-50 το κόβω εφόσον τελειώσω κάποια πράγματα που έχω να κάνω!

 

Υ.Γ.: Αν έρθει ο ζωγράφος, δε το νομίζω να χρειαστεί να πάρω κινητά μαζί μου για επίδειξη!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω παιδιά να τα καταφέρω και να 'μαι κι εγώ μαζί σας αύριο. 50-50 το κόβω εφόσον τελειώσω κάποια πράγματα που έχω να κάνω!

 

Υ.Γ.: Αν έρθει ο ζωγράφος, δε το νομίζω να χρειαστεί να πάρω κινητά μαζί μου για επίδειξη!!! :p

 

Καλά...Άμα πει να «κατεβάσει 11αδα» ο Ζωγράφος (και ναι,εννοώ ΜΟΝΟ 11 συσκευές) ,εμείς θα είμαστε για πάγκο!!! :lol::lol::lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αντε να παιρνουμε σειρα κι εμεις οι νοτιοι....:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έρθω παρέα με 6110(το παλιό εννοείται), 3650, 3310, 3410, Ν73, Ν95 και φυσικά Ν8.:D Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από μένα οριστικό όχι τελικά...:cry: Καλά να περάσετε... :)
Link to comment
Share on other sites

Και φυσάει πολλή ρε πεδία...

 

Μια χαρά είναι ο καιρός βρε.:p Ότι πρέπει για οφθαλμόλουτρο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το meeting της Θεσσαλονίκης πραγματοποιήθηκε με ικανοποιητικά αποτελέσματα,αν λάβουμε υπόψη ότι ήταν κάτι πρωτότυπο για την κοινότητα του myPhone.gr...Παρόντες οι impreza_sti,MemphisX,button και ο γραφών plankton69...

 

http://img196.imageshack.us/img196/5521/20120303003.jpg

 

Παρόντα τα εξής...

 

Nokia 8210 by MemphisX

Nokia 8850 by plankton69

Nokia 6210 by MemphisX

Nokia 2100 by MemphisX

Nokia 5100 by impreza_sti

Nokia N72 by MemphisX

Nokia E71 by plankton69

Nokia N97 by MemphisX

Nokia N97 mini by button

Nokia 701 by MemphisX

Nokia N8 by impreza_sti,εκτελώντας χρέη φωτογράφου!

 

Σίγουρα στο μέλλον θα υπάρξουν κι άλλα meetings στην Θεσσαλονίκη,οπότε...stay tuned!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Λέω κι εγώ γιατί είναι τόσο τέλεια η φωτογραφία! :D

 

Μπράβο παίδες, ελπίζω να είμαι κι εγώ στο επόμενο... :(

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πόσοι από εμάς είχαμε στο παρελθόν ή έχουμε ακόμα κάποια παλιά Nokia συσκευή; Πόσοι είμαστε αυτοί που μείναμε «σταθεροί» στην «κλίση» μας προς την Φινλανδική εταιρία, έχοντας ακόμα κάποια συσκευή της, ή «αλλαξοπιστήσαμε» για τον όποιο προσωπικό λόγο; Όλοι σχεδόν είχαμε κι από ένα στην κατοχή μας, και σίγουρα το θυμόμαστε, θετικά ή και αρνητικά, με βάση τα προσωπικά μας βιώματα.

 

Ακόμα και να μην είχατε όμως, το myPhone.gr «είναι εδώ», με σκοπό να σας φέρει «πιο κοντά» στο... παρελθόν της Nokia! Μια ιδέα που γεννήθηκε από το θέμα «Νοσταλγία για τα παλιά Nokia», παίρνει «σάρκα και οστά», μια κίνηση που γίνεται για πρώτη φορά στην ιστορία της σελίδας και του φόρουμ μας.

 

Έτσι λοιπόν, μετά από σκέψη, αποφασίσαμε να καθιερώσουμε το «Nokia Oldies Club», που, μέσα από συναντήσεις, θα φέρει νοσταλγία στους φίλους των παλαιών Nokia συσκευών, και θα βοηθήσει όσους δεν «πιάσατε» μια τέτοια συσκευή (είτε λόγω ηλικίας, είτε λόγω... προτιμήσεων!), να σας δώσει «μια γεύση» από αυτές!

 

Oι συναντήσεις μας θα έχουν σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών, μέσα από τα προσωπικά βιώματα του καθένα με αυτές τις συσκευές, και παράλληλα επιμορφωτικό χαρακτήρα, για όσους θέλουν να «μπουν» στον πειρασμό, και να γνωρίσουν αυτή την «χρυσή» εποχή της Nokia, που αγαπήθηκε όσο καμία άλλη στην ιστορία της κινητής τηλεφωνίας. Δεν χρειάζεται να έχετε κάποια παλιά Nokia συσκευή για να δώσετε το «παρόν» στις συναντήσεις αυτές, αλλά αν έχετε, μπορείτε να την φέρετε μαζί σας, είτε είναι σπάνια, είτε όχι. Σκοπός μας δεν είναι ένα απλό meeting νοσταλγικών συσκευών, αλλά κάτι αντίστοιχο του θέματος «Νοσταλγία για τα παλιά Nokia», απλά πιο ανοιχτό και... ζωντανό!

 

Με αφετηρία την Θεσσαλονίκη λοιπόν, και το επόμενο Σάββατο 3 Μαρτίου, το «Nokia Oldies Club» ξεκινάει και επίσημα τις συναντήσεις του! Η συγκέντρωσή μας θα γίνει στο άγαλμα Βενιζέλου (επί της Εγνατίας) στις 6 με 7 το απόγευμα, και θα ακολουθήσει μετάβαση σε καφετέρια. Θα χαρούμε να σας δούμε, είτε είστε ενεργοί νοσταλγοί των παλιών Nokia, είτε όχι!

 

θα ηθελα παρα πολυ να ερθω ****το και να φερω και τη σακουλα με τα παλια μου νοκια. Ανταλλαγες θα κανουμε???χεχεχεχεχεχε :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...