Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσον αφορα το sygic απλα σκοτωνει.κλειδωνει πολυ γρηγορα τελεια εικονα και πολυ καλο χαρτη για ελλαδα.

Φιλε leolipop θα θελα πολυ να μαθω για τον taskmanager που δουλευεις.

 

Οποιος θελει το task manager ασ μου στειλει με pm ενα email να του το στειλω, ουτε 300kb δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή το σκέφτομαι για αντικαταστάτη του SGSII, έχει φτιάξει το θέμα με την κάμερα;

Διάβασα πως είναι θέμα software. Έχει έρθει καμιά αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται τμηματικα.Διαβαζω στο xda πως στη δυτικη ευρωπη παιρνουν την G οπου οι πιο διακριτες διαφορες εχουν να κανουν με πιο smooth ui (δεν καταλαβαινω ποσο ακομα) και διορθωσεις στην εστιαση και γενικα στην καμερα οπου ολοι σχολιαζουν πολυ θετικα τις αλλαγες.

 

Καθε μερα δοκιμαζω μηπως ερθει και απο τη μερια μας.

 

Επειδη και εγω απο S2 πηγα στο 4Χ , πιστευω πως δεν θα το μετανοισεις να πας σε αυτη την αλλαγη χωρια οτι θα δωσεις 50-100 διαφορα μονο αν δωσεις το δικο σου και αναλογως παρεις κανουργιο η δευτερο χερι οπως εγω.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειμουν στο mall και περασα απο το πλαισιο να δω το τηλεφωνο ξανα.Ειχε ενα τελευταιο κομματι σε λευκο σφραγισμενο και το ανοιξε μπροστα μου και το ειδα .Η εκπληξη μου ηρθε οταν τον ρωτησα για τυπικους λογους την τιμη και μου ειπε ενα ξεγυρισμενο 499 αντι για 599 που ηξερα.Σε ερωτηση μου γιατι στο site εχει 599 και στο καταστημα 499 η απαντηση ηταν οτι ειναι ενα τελευταιο κομματι και το δινουν σε προσφορα για σημερα στα 499.Οποιος ενδιαφερεται ας σπευσει , εγω το εχω παραγγειλει ηδη απο καταστημα στο internet στα 357.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειμουν στο mall και περασα απο το πλαισιο να δω το τηλεφωνο ξανα.Ειχε ενα τελευταιο κομματι σε λευκο σφραγισμενο και το ανοιξε μπροστα μου και το ειδα .Η εκπληξη μου ηρθε οταν τον ρωτησα για τυπικους λογους την τιμη και μου ειπε ενα ξεγυρισμενο 499 αντι για 599 που ηξερα.Σε ερωτηση μου γιατι στο site εχει 599 και στο καταστημα 499 η απαντηση ηταν οτι ειναι ενα τελευταιο κομματι και το δινουν σε προσφορα για σημερα στα 499.Οποιος ενδιαφερεται ας σπευσει , εγω το εχω παραγγειλει ηδη απο καταστημα στο internet στα 357.

 

Σιγα μην ηταν τελευταιο κομματι.Εκθεσιακο και μοναδικο θα ηταν ανεκαθεν.Που πρεπει να ζεις ωστε να πας να το παρεις απο εκει χωρις να εχεις ψαξε οχι απαραιτητα στο σκρουτζ, αλλα στο ιντερνετ ποσο παιζει η αξια του.Οποιος τα σκασει εκει ,να το χαρει!

 

Εσταλη απο το Optimus 4Χ μεσω του Τapatalk 2 .

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

κι ομως φιλε leo ειναι πολλοι αυτοι που πανε και σκανε 150 & 250 ευρω παραπανω ν'αγορασουν κατι επειδη εχουν αγνοια...

εργαστηκα για χρονια σε καταστηματα κινητης τηλεφωνιας και τα εχω δει απο 1ο χερι...

btw και παλι thanks για τη βοηθεια, ολα μια χαρα με το ρουτ :)

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι για εσενα και λυπαμαι τους αλλους :D

 

Aπλα μου φαινεται πολυ περιεργο ,τετοια δυσκολη περιοδο που κοιταμε να βγαλουμε ολοι απο τη μυγα ξυγκι , να πετανε μερικοι αβιαστα ,οσο και να τα εχεις, το παζαρι θα το κανεις σε οποιο και να ειναι το αντικειμενο προς αγορα.Δε λεω απο καταστημα αλλα και επειδη και εγω στο εμποριο ειμαι ολο και καποιος θα ζητησει κατι καλυτερο σε τιμη.

 

Χωρις να μου προκαλει εκπληξη το οτι σε διαφορα ειδη (οχι τεχνολογιας) υπαρχει προτιμηση στο μεταχειρησμενο η το ελλιπες παρα στο καινουργιο και ακριβοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο : Βάλτε το θέμα HD Ocean! Θεϊκό όπως και το κινητό!:yahoo:

 

Άντε να πω και 2 αρνητικά : Το γυαλί της οθόνης είναι μεν gorilla glass αλλά χαράσσεται.Απέκτησα μια μικρή κ ούτε κατάλαβα πως.Επίσης οι λήψεις της κάμερας στο σκοτάδι θα μπορούσαν να ήταν καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι για εσενα και λυπαμαι τους αλλους :D

 

Aπλα μου φαινεται πολυ περιεργο ,τετοια δυσκολη περιοδο που κοιταμε να βγαλουμε ολοι απο τη μυγα ξυγκι , να πετανε μερικοι αβιαστα ,οσο και να τα εχεις, το παζαρι θα το κανεις σε οποιο και να ειναι το αντικειμενο προς αγορα.Δε λεω απο καταστημα αλλα και επειδη και εγω στο εμποριο ειμαι ολο και καποιος θα ζητησει κατι καλυτερο σε τιμη.

 

Χωρις να μου προκαλει εκπληξη το οτι σε διαφορα ειδη (οχι τεχνολογιας) υπαρχει προτιμηση στο μεταχειρησμενο η το ελλιπες παρα στο καινουργιο και ακριβοτερο.

Φιλε Λεω , εγω απλα ειπα το περιστατικο που μου συνεβει.Δεν προετρεψα κανεναν να το παρει απο εκει , ουτως η αλλως εγω το εχω ηδη παραγγειλει απο ιντερνετ στα 357.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο : Βάλτε το θέμα HD Ocean! Θεϊκό όπως και το κινητό!:yahoo:

 

Άντε να πω και 2 αρνητικά : Το γυαλί της οθόνης είναι μεν gorilla glass αλλά χαράσσεται.Απέκτησα μια μικρή κ ούτε κατάλαβα πως.Επίσης οι λήψεις της κάμερας στο σκοτάδι θα μπορούσαν να ήταν καλύτερες.

 

 

 

Που το βρισκουμε αυτο το θεμα;

 

εχεις περασει το πατσακι για την καμερα;Αν οχι δοκιμασε να πειραξεις την φωτεινοτητα στην καμερα .Αλλιως δοκιμασε αλλα προγραμματα και κατι καλο θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

στον stock launcher εχει 4 θεματα,

συμπαθητικά ειναι, δε λεω, αλλα υπαρχει απο καπου να κατεβασουμε κι'αλλα?

Η εστω να κατεβασουμε εικονίδια μιας και μπορούμε να αλλαξουμε ολα τα εικονιδια του κινητου :)

Link to comment
Share on other sites

Tωρα που γραφω εδω περιμενω να κατεβει η V10G (beta λενε αλλα ολα καλυτερα δουλευουν και τιποτα χειροτερα)

Ρωτησα αν εχει ελληνικα και μετα απο τη θετικη απαντηση δεν καταλαβαινω γιατι να μην την βαλω απο τωρα...

Θα επανελθω.

Link to comment
Share on other sites

απο που καλε? official LG?

Το εκανα οπως ειπες και λεει πως εχω τη νεοτερη εκδοση! :D

 

Φυσικα οφισιαλ! και ιδου οι αποδειξεις.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

:up: :up: :up: ΟΛΕΕΕΕΕ :up: :up: :up:

 

δηλαδη σου δωσε τη δυνατοτητα απο το lgmobile software updater?

οποτε αυτες τις μερες λογικα το περιμενουμε και εμεις?

Link to comment
Share on other sites

Να χαρεια αλλα οχι τοσο.Το update το κατεβασα απο XDA οπου καποιος βρηκε την εκδοση.Υποτιθεται οτι ειναι beta αλλα αυτο δεν φαινεται πουθενα και περα απο καποιο lag σε ορισμενα παιχνιδια (συχνο φαινομενο κατα τα λεγομενα αρκετω εκτος απο τη V10a) ολα τρεχουν αν οχι το ιδιο αν οχι καλυτερα....

 

Την κατεβασα απο αυτο το θεμα ,το λινκ ειναι στο πρωτο ποστ και το τελευταιο ειναι δικο μου :p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=34916308#post34916308

 

Tην φλασαρα με Kdz με τον οδηγο που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκουμε αυτο το θεμα;

 

εχεις περασει το πατσακι για την καμερα;Αν οχι δοκιμασε να πειραξεις την φωτεινοτητα στην καμερα .Αλλιως δοκιμασε αλλα προγραμματα και κατι καλο θα βγει.

 

Aπό το google play:)Δεν είναι θέμα αλλά live wallpaper και κοστίζει 2 ευρώ.Είναι 3D και έχει υψηλής ανάλυσης γραφικά ( όχι σαν κάτι άλλα μάπα live walls).Το κακό είναι ότι προκαλεί ένα έστω και μικρό λαγκάρισμα στο scrolling του menu των εφαρμογών ( όχι ότι κολλάνε απλά δεν γίνεται τόσο smooth των scrolling σε αντίθεση με τις κεντρικές οθόνες που μετακυλίονται πολύ γρήγορα).

 

Θα το δω αυτό με την κάμερα όταν βρω χρόνο.:)

 

Η εστω να κατεβασουμε εικονίδια μιας και μπορούμε να αλλαξουμε ολα τα εικονιδια του κινητου :)

 

Άπειρες συλλογές εικονιδίων θα βρεις εδώ αλλά να προσέξεις τα εικονίδια να μην είναι μικρής ανάλυσης :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824656

 

Παιδιά κατέβασα δωρεάν τον Dolphin browser μετά από τα τόσο καλά σχόλια που άκουγα τριγύρω και θα κρατήσω αυτόν ως default internet browser γιατί είναι ο μόνος μέχρι στιγμής που έχει σχεδιαστεί σαν τους browsers για pc -> Έχει κανονικά μπάρα με καρτέλες που είναι συνεχώς εμφανείς , το γνωστό "+" δίπλα τους για άνοιγμα νέας καρτέλας, δυνατότητα να βάλεις home button δίπλα στα πίσω μπρος βελάκια, ένα "+" άμεσης προσθήκης σελιδοδείκτη.Στους άλλους browsers που δοκίμασα, chrome & opera, το interface τους είναι το γνωστό των κινητών και δεν με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελειωνω με το ξεκαθαρισμα. επειδη δε βλεπω ποτε να παιρνω αναβαθμιση ασυρματα , εσβησα εντελως το προγραμμα "αναβαθμιση λογισμικου" αλλωστε η θα το φλασαρω χειροκινητα πριν βγει ενημερωση στη χωρα ή μεσω του καλωδιου.

 

Το ρουτ οπως λενε ολοι ειναι το ιδιο, δεν αλλαζει τιποτα στη μεθοδο.Οπως και πριν η ραμ μου κυμαινεται στα 450-500ΜΒ αλλα ακομα και χωρις να βγαλω τις σαβουρες του συστηματος , με ενα κιλ μεσα απο τασκ μανατζερ το τηλ εδειξε 520ΜΒ ,οποτε οσοι απο εσας βλεπετε 300ΜΒ μονο βαλτε επειγοντως τασκ μανατζερ.

 

Τωρα το φορτιζω για να γεμισει και να κανω calibrate την μπαταρια , να διαπιστωσω αυτο που λεγεται και στο xda , για καλυτερη διαχειριση ενεργειας,Δεν εχω δουλεψει ακομα την καμερα ΑΛΛΑ και μονο που την ανοιξα , τουλαχιστον στην φωτογραφια ειδα καποια βελτιωση στον φωτισμο.Καποια στιγμη θα δοκιμασω και την εστιαση και στην φωτο και στο βιντεο.

 

Κατα τα αλλα οπτικη διαφορα ΚΑΜΙΑ.Ουτε καν ενα νεο theme! :p

 

(ετσι που μαζευομαστε πολλοι ,καλα θα ειναι να οργανωσουμε meeting καπου στο κεντρο να τα πουμε απο κοντα)

 

Aπό το google play:)Δεν είναι θέμα αλλά live wallpaper και κοστίζει 2 ευρώ.Είναι 3D και έχει υψηλής ανάλυσης γραφικά ( όχι σαν κάτι άλλα μάπα live walls).Το κακό είναι ότι προκαλεί ένα έστω και μικρό λαγκάρισμα στο scrolling του menu των εφαρμογών ( όχι ότι κολλάνε απλά δεν γίνεται τόσο smooth των scrolling σε αντίθεση με τις κεντρικές οθόνες που μετακυλίονται πολύ γρήγορα)

 

Το λαγκαρισμα που λες το παρατηρησα στο τηλ της κουμπαρας μου που ειδα χτες και ειχε Live και να σου πω την αληθεια με χαλασε πολυ...Πινει τοση μπαταρια το τηλ , να του βαλω και Live ...θα τη πεθανω!:lol:

 

Επισης συγκρινα τις καμερες , τα εβαλα διπλα διπλα και ακομα και ο κουμπαρος μου ανετα παρατηρησε τον καλυτερο φωτισμο που εχει η modded καμερα της V10f σε σχεση με την στοκ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ πιθανό να σκάσει σύντομα JB αναβάθμιση για το κινητο!! Δείτε στην παρακάτω σελίδα https://glbenchmark.com/phonedetails.jsp?benchmark=glpro25&D=LG+P880&testgroup=system όπου γίνεται ξεκάθαρη αναφορά στην έκδοση 4.1.2! Βέβαια καλό θα ήταν να υπάρξει και καμιά επίσημη ενημέρωση απ την LG... Λέτε???
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φιλε δεν ξαναειχες LG:lol:

Eπισημη αποκλειεται να βγει γιατι θα πεσει εξω 7-8 μηνες και απο τον πρωτο μηνα μη τηρησης της ανακοινωσης θα σπευσουμε ολοι να τα ξεφορτωθουμε εκνευρισμενοι.

Καλυτερα να μας εχει να ελπιζουμε και να περιμενουμε.

 

Δεν χαρακτηριζω οτι λες και μακαρι να ειναι κοντα κατι τετοιο.Αν θεωρεις κοντα το πρωτο 3μηνο του 2013 που ακουγεται για JB τοτε ειμαι μαζι σου.Αν περιμενεις εντος του μηνα πιστευω οτι εθελοτυφλεις!Δες τι τραβανε (τραβαγα και εγω) τα παιδια με το 2Χ.Απο τον Μαρτιο που ανακοινωσαν ics ακομα στο περιμενε...(δε λες παλι καλα που δεν εβγαλαν το 4Χ με gingerbread :lol:

 

Η ρομ που φλασαρα πριν λιγο λεει 13NOV 12.Αν απο εκει που εβγαζαν αναβαθμιση μια φορα το χρονο , τωρα βγαζουν 2 το 3μηνο θα ειμαστε ολοι τρισευτυχισμενοι!

Link to comment
Share on other sites

'Εχουν περάσει αρκετά LG απ τα χέρια μου! Είναι γνωστό οτι η LG είναι άλλα αντ άλλων στις αναβαθμίσεις αλλά...δε ξέρεις καμιά φορά τι γίνεται. Με πιθανότητες μιλάω κι εγώ και συνεπώς...ποτέ δεν ξέρεις!! Ειδικά με την LG...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο και δυστυχως λεμε οτι λεμε απο τις εμπειριες του παρελθοντος και μακαρι να υπαρξει μια μεταστροφη στην πολιτικη αναβαθμισεων της εταιριας.Ειναι κριμα να βλεπεις το S2 περσινο μοντελο να εχει JB πριν απο εσενα και σε ics ακομα να εχει νεοτερη εκδοση.

 

Με λυπουν καποια αρθρα που διαβαζω απο μερικους οτι το εχει ηδη εγκαταλειψει το 4Χ και θα επικεντρωσει την υποστηριξη στο optimus G και G2 μεταγενεστερα.(ας βγαλει το G στα 350€ οπως ειναι τωρα το 4Χ και δεν ξαναμιλαω :p)

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια το κινητο βγαζει μια μερα;

 

ρε παιδια δεν ξερω τι να παρω.....θελω να παρω κινητο μετα τις γιορτες και το lg ειναι οτι πιο φτηνο μπορω να βρω σε τετραπυρηνο (θελω να το κρατησω 2-3 χρονια)

 

αξιζει τα λεφτα του η θα ξενερωσω με την μπαταρια;σκεφτομουν και το nexus 4 αλλα δεν εχει μικρη χωρητικοτητα;και στην τιμη που θα ερθει εδω.....

 

απτην αλλη θα μπορουσα να περιμενω το s4 αλλα μεχρι να πεσει η τιμη του παλι θα την αναβαλω για του χρονου την αγορα

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια με βαρια τηλεφωνικη χρηση και για μουσικη κραταει παρα πολυ καλα γιατι χρησιμοποιει τον αργο πυρηνα.Για πιο απαιτητικες εφαρμογες η καταναλωση αυξανεται λογω κυριως της οθοναρας που εχει.Στο νεξους η μπαταρια αλλαζει;

 

Ειτε το αγαπας το τηλεφωνο αυτο ειτε το μισεις και δεν θελεις να το δεις ολοι εχουν να πουν οτι για τα λεφτα του ειναι κορυφη.

 

Αν το παρεις δεν θα το μετανοιωσεις κατα τη γνωμη μου.Θα εκπλαγεις με ολα τα καλα που εχει και θα προσπερασεις 2-3 κακα που αναφερονται και πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...