Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτο που μου κανει εντυπωση ομως ειναι οτι οι developers φαινεται να μην του εχουν δωσει σημασια μεχρι στιγμης και ειναι πολυ περιεργο καθως ειναι πολυ φθηνοτερο απο το HOX αλλα φορανε τον ιδιο CPU, αρα δεν ειναι μονο στην κατηγορια των Τegra 3, οπως ηταν καποτε ο Tegra 2.

 

Δεν ειναι θεμα τιμης,απλα κανενας απο τους παααρα πολλους devs που ειχαν 2x,δεν το ανταλλαξαν με 4x καθοτι ξενερωσαν με την υποστηριξη της lg,κ οσοι δεν ειχαν 2χ,ειτε προτιμουν το optimus g το οποιο ανακοινωθηκε λιγο μετα την κυκλοφορια του 4χ κ ειναι πολυ ανωτερο,με πιο πολλες δυνατοτητες στο πειραγμα ειτε ενα αλλο κινητο στυλ hox,s3 που ξεκλειδωνεται ευκολα κ πειραζεται ευκολα.

Κανενας dev δεν θελει κινητο με περσινο λογισμικο το οποιο δν θα αναβαθμιστει ποτε λογω lg.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλοι μου, οσοι θελετε ολη μερα να φλασαρετε roms μεχρι να τις δοκιμασετε ολεw ,πηγαινετε σε σειρα galaxy.Εγω να σας πω την αληθεια βαρεθηκα με αυτα.Οταν ειχα το 2Χ ,εβαλα την μια .εβαλα την αλλη και στο τελος την stock αφησα και το λειτουργουσα.Με το S2 μετα που πηρα με rom omega , μου ετρωγε μπαταρια γρηγορα και σε στοκ γυρισα και εχει και το εδωσα.Τωρα με το 4X καλυτερα που δεν υπαρχει ο πειρασμος για εμενα.Ολα παιζουν καλα.Ας μην ασχοληθει κανεις και βγαλει ρομ....

Ας φτιαξει λιγο την καμερα και την καταναλωση καποια στιγμη στο μελλον η LG και δεν θα ξαναμιλησω για κατι που αφορα το λογισμικο του...

Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρα αφης ενω τα ρυθμισα να ειναι ανοιχτα συνεχεια

αυτα σβηνουν σε 2-3 δευτερολεπτα και αναβουν

μολις χαμηλωσει ο φωτισμος της οθονης και σβηνουν

μετα μαζι με την οθονη.

Το εχει τσεκαρει καποιος ετσι λειτουργουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παράξενο αλλά όλα αυτά σχεδόν τα είχα προσέξει στο LG και τις 2 φορές που το πήρα

Εντάξει,καλή ποιότητα κατασκευής όχι σαν του HTC

Πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας

Άθλια μπαταρία

Μέτριο ηχείο

Πολύ μέτρια κάμερα,ούτε που την μετράω για κάμερα ναυαρχίδας αυτή που του έβαλαν και μάλιστα κάπου έχω δείγματα τραβήξει γιατί μου έκανε εντύπωση το πόσο άθλια ήταν,γεμάτες noise και σκοτεινές λήψεις σε αντίθεση με το one x μου.

Και έχω πάρει κάθε high end συσκευή,δεν γράφω ότι να ναι.

Τέλος πάντων,γούστα είναι αυτά

Για τα 350 που κοστίζει καλό είναι,για παραπάνω απλά δεν......

 

εχει δικιο ο sx1. βγαζεις μια εκνευριστικη αντιπαθεια γι'αυτο το κινητο.

ενω γραφω τα υπερ του 4Χ σε σχεση με το Χ one στην απαντηση 486, εσυ λες ( όλα αυτά σχεδόν τα είχα προσέξει στο LG και τις 2 φορές που το πήρα)

λεω 1ον οτι δεν αλλαζει μπαταρια το HOX, το εχεις προσεξει στο lg? δεν αλλαζει?

2ον οτι δεν εχει κουμπι μενου το HOX, το εχεις προσεξει στο lg? δεν εχει κουμπι?

3ον δεν εχει επεκταση μνημης το HOX, το εχεις προσεξει στο lg? δεν εχει επεκταση μνημης?

4ον οτι το μεγεθος του HOX ειναι συνολικα μεγαλυτερο, το εχεις προσεξει στο lg? ειναι μεγαλυτερο?

5ον οτι το ηχειο του HOX δεν ακουγεται, το εχεις προσεξει στο lg? δεν ακουγεται?

λες οτι το ηχειο του lg ειναι μετριο, μα του HOX ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο!

λες για την αθλια μπαταρια, εστω οτι ειναι ετσι και αντεχει το μισο (τα παραλεω αν και η μπαταρια μου, μου κραταει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!) απ'οτι το HOX, απο το EBAY με 14 ευρω παιρνω αλλες 2 και ειμαι πιο αρχοντας απο το HOX πληρώνοντας πολυ λιγοτερα!

λες οτι εχει πολυ μετρια καμερα, μα ομος στο gsmarena την βγαζει καλυτερη απο του HOX, αν ειναι μετρια καμερα και ειναι καλυτερη απο του HOX τοτε (ούτε που την μετράω για κάμερα ναυαρχίδας αυτή που του έβαλαν) μετρας του HOX σαν καμερα ναυαρχιδας?

εχω χρησημοποιησει το HOX περιπου 2 εβδομαδες, καλο δε λεω πιο ξεκουραστα χρωματα στην οθονη, μα θελω να βλεπω και στον ηλιο γαμοτο...

 

pannic ετσι ειναι, το παρατήρησα και εγω μολις τώρα :)

 

leolipop το LG led notifications μαλλον θελει root, δε μου δουλεψε,

αντ'αυτου εβαλα το noLED, αναβει ολη την οθονη για οσα δευτερολεπτα και καθε οσα δ/λ θες, βαζεις και ηχο και δονηση αν θες, απλα αυτο που αναβει ολη την οθονη ίσως να ειναι ενεργοβορο και να μου τελειώνει τη μπαταρια, θα το τσεκάρω και θα επανελθω ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο sx1. βγαζεις μια εκνευριστικη αντιπαθεια γι'αυτο το κινητο.

ενω γραφω τα υπερ του 4Χ σε σχεση με το Χ one στην απαντηση 486, εσυ λες ( όλα αυτά σχεδόν τα είχα προσέξει στο LG και τις 2 φορές που το πήρα)

λεω 1ον οτι δεν αλλαζει μπαταρια το HOX, το εχεις προσεξει στο lg? δεν αλλαζει?

2ον οτι δεν εχει κουμπι μενου το HOX, το εχεις προσεξει στο lg? δεν εχει κουμπι?

3ον δεν εχει επεκταση μνημης το HOX, το εχεις προσεξει στο lg? δεν εχει επεκταση μνημης?

4ον οτι το μεγεθος του HOX ειναι συνολικα μεγαλυτερο, το εχεις προσεξει στο lg? ειναι μεγαλυτερο?

5ον οτι το ηχειο του HOX δεν ακουγεται, το εχεις προσεξει στο lg? δεν ακουγεται?

λες οτι το ηχειο του lg ειναι μετριο, μα του HOX ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο!

λες για την αθλια μπαταρια, εστω οτι ειναι ετσι και αντεχει το μισο (τα παραλεω αν και η μπαταρια μου, μου κραταει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!) απ'οτι το HOX, απο το EBAY με 14 ευρω παιρνω αλλες 2 και ειμαι πιο αρχοντας απο το HOX πληρώνοντας πολυ λιγοτερα!

λες οτι εχει πολυ μετρια καμερα, μα ομος στο gsmarena την βγαζει καλυτερη απο του HOX, αν ειναι μετρια καμερα και ειναι καλυτερη απο του HOX τοτε (ούτε που την μετράω για κάμερα ναυαρχίδας αυτή που του έβαλαν) μετρας του HOX σαν καμερα ναυαρχιδας?

εχω χρησημοποιησει το HOX περιπου 2 εβδομαδες, καλο δε λεω πιο ξεκουραστα χρωματα στην οθονη, μα θελω να βλεπω και στον ηλιο γαμοτο...

 

1.και που αλλάζει τι να μου πει,αυτο θα κανω?θα ανοιγοκλεινω καπακια για να αλλάζω μπαταρίες?το κακο ειναι πως αν πάθει βλάβη θέλει service το one x.

2.τι δεν εχει κόυμπι μενου?

3.τα 32gb μου ειναι αρκετά.και φυσικα δε θα το βάλω κριτήριο επιλογής,γιατι να πάρω κατι που δε μου αρέσει οταν κατι υ μόυ αρέσει εχει 32gb έστω και μη επεκτατική.

4.το μέγεθος ειναι πως θα βολέψει τον καθένα,μικρή η διάφορα πάντως.

5.για το ηχείο,γνώμες απλα,εμένα μου φαίνεται πιο δυνατό.

Το οτι βγάζω εκνευριστική αντιπαθεια για το κινητο οπως λες το ίδιο μπορω να Πω κι ΕΓΩ για μηνύματα που βγάζουν το lg καλυτερο απο το one x.οποτε η προσπερνάμε να απαντήσουμε,η απαντάμε.κι εμένα μου αρέσει να απαντώ.

Επίσης,λιγο με ενδιαφέρει το gsmarena αν βγάζει καλυτερο το lg....οπως και αν έβγαζε καλυτερο το one x...εμένα μου αρέσει να κρίνω οταν τα χω στα χέρια μου...και φυσικα άτομα που γνωρίζω κι έχουν blog βγάζουν το one x καλυτερο απο το lg,αλλα και παλι,δε με ενδιαφέρει,γιατι ΕΓΩ κρίνω οτι το lg ειναι λιγο κατώτερο απο το one x.

Και τέλος,η κάμερα,ναι θεωρώ οτι το one x εχει καλύτερη κάμερα,τα χάλια του lg δεν τα χέι με τίποτα και μακάρι να φτιάξει αυτο με κανένα update γιατι οι κακομοιροι οι χρήστες του με patch απο το xda την βγάζουν....οχι όλοι βέβαια.

Πάντως,χαίρομαι γιατι απο ολα αυτα βγήκε κι ενα θετικό,λόγω του οτι πήγε απατο στις πωλησεις,μπορει πλεον καποιος να πει οτι εχει ενα τετραπυρινο κινητο με 340 μονο ευρακια στα χεράκια του.

Φυσικα αν θελήσει κατι καλυτερο,θα πρεπει να δαπανήσει ο αγοραστής κανενα κατοσταρακι παραπάνω να πει οτι θα χέι ενα καλυτερο κινητο του στυλ one x,s3 και με καποια υποστήριξη απο xda.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ηξερα ποσο ακομα εκτος θεματος θα ειμαστε.

 

Εμενα δεν με νοιαζει τι λεει ο ενας και τι ο αλλος .Τουλαχιστον οι περισσοτεροι που συμμετεχουν σε αυτη τη συζητηση ειναι παραπανω απο ικανοποιημενοι απο τις δυνατοτητες του τηλεφωνου και δεν ασχολουνται(ευτυχως) με μικροπραγματα.

 

Ειδικα αυτο με την μπαταρια ειναι αστειο.Τουλαχιστον ενα στα τρια τηλεφωνα που πωλουνται μεσω του φορουμ ,οχι μια αλλα τρεις μπαταριες δινουν μαζι ,οτι μαρκα και να ειναι...

 

Αν το παμε ετσι εχω και εγω 2 φιλους ο ενας με ΟΧ και ο αλλος με s3 και αυτος με ρην τοσο τρομερη οθονη δεν εχει φωτεινοτητα και ο αλλος με τοση σαβουρα που εχει μεσα δεν εχει ουτε 100ΜΒ ραμ ελευθερη αν δεν ρουταρει να τα πεταξει τα μισα.

 

Ευτυχως στο lg και φως εχεις και εχεις και 400ΜΒ ραμ χωρις να ρουταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ας παραμείνουμε εντός θέματος και με έξω απο το θεμα συσκευές άλλων κατασκευαστών

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

2η μέρα με το κινητό και πραγματικά δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω πως με 350 ευρώ ( στα μεγάλα καταστήματα έχει ακόμα 600 βέβαια ) έχω τέτοια κινητάρα στα χέρια μου.Η HD ανάλυση της οθόνης είναι πραγματικά φοβερή.Σε προηγούμενο post έγραψα ότι προτιμώ amoled οθόνες λόγω έντονων χρωμάτων αλλά από την άλλη κερδίζω σε πιξέλιασμα.Η κατασκευή του κινητού δεν μου θυμίζει καθόλου πλαστικό αλλά νιώθω ότι κρατώ συσκευή πολυτελείας.Το design μου αρέσει απίστευτα που είναι τετραγωνισμένο όπως μου αρέσει πολύ που τα κενά πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά είναι πολύ μικρά.Επίσης οι δύο πλαϊνές ασημένιες μπάρες δίνουν την αίσθηση ότι το κινητό είναι ακόμα πιο λεπτό από ότι ούτως ή άλλως είναι.Το σκρολάρισμα και η πλοήγηση γρήγορη και αψεγάδιαστη.Η αναπαραγωγή video super ( κατέβασα και τον MX Player γιατί δεν μου έδειχνε υπότιτλους ο default player).

 

Σαν αρνητικά θα έλεγα τη διάρκεια της μπαταρίας και τον όχι τόσο γεμάτο ήχο του εξωτερικού ηχείου.

 

Κάμερα δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Ξεπαραδιαστηκα παλι....Εδωσα 1,04€ για 3 προστατευτικα οθονης....Επειδη 1 θα προσπαθησω να βαλω και μονο , διατιθεμαι να τα χαρισω τα αλλα 2 σε ισαριθμα ατομα απο εδω που δεν κραζουν το τηλεφωνο! :p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ταξιδιωτη 22 καλο ειναι να μην χαρακτηριζεις κανεναν κακομοιρο.Δεν το εχω το κινητο αλλα ψαχνομαι για να το αγορασω κατα συνεπεια δεν μπορω να εκφερω γνωμη αν ειναι καλο η κακο.Αλλα οχι και κακομοιροι οσοι το εχουν....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεπαραδιαστηκα παλι....Εδωσα 1,04€ για 3 προστατευτικα οθονης....Επειδη 1 θα προσπαθησω να βαλω και μονο , διατιθεμαι να τα χαρισω τα αλλα 2 σε ισαριθμα ατομα απο εδω που δεν κραζουν το τηλεφωνο! :p

 

Εγώ δεν πρόκειται ποτέ να βάλω προστατευτικό οθόνης ποτέ σε κινητό.Είχα δει μία στο S3 και κατέστρεφε πραγματικά την ανάλυση/ευκρίνεια της οθόνης.Ελπίζω το Gorilla Glass του να είναι πράγματι Gorilla και να αντέξει:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόκειται ποτέ να βάλω προστατευτικό οθόνης ποτέ σε κινητό.Είχα δει μία στο S3 και κατέστρεφε πραγματικά την ανάλυση/ευκρίνεια της οθόνης.Ελπίζω το Gorilla Glass του να είναι πράγματι Gorilla και να αντέξει:)

 

Λογικά θα του είχε βάλει αυτο που δεν αφήνει δαχτυλίες στην οθόνη,όντως χαλάει την απεικόνιση τελείως αυτο.το ultra clear όμως δεν εχει θεμα.Η γνώμη μου ειναι να βάλεις προστατευτικό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα που έκανε την οθόνη αντί για HD να φαίνεται σαν 240Χ320 και δεν υπερβάλλω.:lol:

 

Παιδιά υπάρχει στο android κάποια εφαρμογή που να δημιουργεί συντομεύσεις φακέλων ( όχι εφαρμογών ) στην εξωτερική οθόνη και αν ναι ποια είναι τα βήματα?

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις φακελο στο συρταρι εφαρμογων, πατα τον παρατεταμενα ωστε να κανεις εξω συντομευση.Ουτε προγραμμα ουτε κατι αλλο θελει.

 

Για να κανεις φακελο πατα το γραναζι στις εφαρμογες πανω δεξια για να τις μετακινησεις και τραβα μια εφαρμογη πανω σε μια αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Leolipop αλλά δεν θέλω συντομεύσεις φακέλων που να περιέχουν εφαρμογές αλλά συντομεύσεις φακέλων που να περιέχουν αρχεία, πχ συντόμευση φακέλου "Ταινίες", συντόμευση φακέλου "Σειρές", "Έγγραφα","MP3" κτλ:)
Link to comment
Share on other sites

Tωρα σε καταλαβα.

Απλο

Με τον es explorer (αυτον εχω) πατας παρατεταμενα στον φακελο που θες και διαλεγεις συντομευση και τον βαζει στην αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
1.και που αλλάζει τι να μου πει,αυτο θα κανω?θα ανοιγοκλεινω καπακια για να αλλάζω μπαταρίες?το κακο ειναι πως αν πάθει βλάβη θέλει service το one x.

2.τι δεν εχει κόυμπι μενου?

3.τα 32gb μου ειναι αρκετά.και φυσικα δε θα το βάλω κριτήριο επιλογής,γιατι να πάρω κατι που δε μου αρέσει οταν κατι υ μόυ αρέσει εχει 32gb έστω και μη επεκτατική.

4.το μέγεθος ειναι πως θα βολέψει τον καθένα,μικρή η διάφορα πάντως.

5.για το ηχείο,γνώμες απλα,εμένα μου φαίνεται πιο δυνατό.

Το οτι βγάζω εκνευριστική αντιπαθεια για το κινητο οπως λες το ίδιο μπορω να Πω κι ΕΓΩ για μηνύματα που βγάζουν το lg καλυτερο απο το one x.οποτε η προσπερνάμε να απαντήσουμε,η απαντάμε.κι εμένα μου αρέσει να απαντώ.

Επίσης,λιγο με ενδιαφέρει το gsmarena αν βγάζει καλυτερο το lg....οπως και αν έβγαζε καλυτερο το one x...εμένα μου αρέσει να κρίνω οταν τα χω στα χέρια μου...και φυσικα άτομα που γνωρίζω κι έχουν blog βγάζουν το one x καλυτερο απο το lg,αλλα και παλι,δε με ενδιαφέρει,γιατι ΕΓΩ κρίνω οτι το lg ειναι λιγο κατώτερο απο το one x.

Και τέλος,η κάμερα,ναι θεωρώ οτι το one x εχει καλύτερη κάμερα,τα χάλια του lg δεν τα χέι με τίποτα και μακάρι να φτιάξει αυτο με κανένα update γιατι οι κακομοιροι οι χρήστες του με patch απο το xda την βγάζουν....οχι όλοι βέβαια.

Πάντως,χαίρομαι γιατι απο ολα αυτα βγήκε κι ενα θετικό,λόγω του οτι πήγε απατο στις πωλησεις,μπορει πλεον καποιος να πει οτι εχει ενα τετραπυρινο κινητο με 340 μονο ευρακια στα χεράκια του.

Φυσικα αν θελήσει κατι καλυτερο,θα πρεπει να δαπανήσει ο αγοραστής κανενα κατοσταρακι παραπάνω να πει οτι θα χέι ενα καλυτερο κινητο του στυλ one x,s3 και με καποια υποστήριξη απο xda.

 

1. Εγω παλι αν μου τελειωσει η μπαταρια κανω την εξυπναδα ο κακομοιρης ν'αλλαξω μπαταρια και ετσι συνεχιζω. Παρεπιπτοντως, ολη μερα με πολλες κλησεις και πολυ noLED η μπαταρια παει στο 85-90%.

2. τα 3 touch κουμπια μου ειναι το ( πισω ) το ( home ) και το κουμπι ΜΕΝΟΥ, το αντιστοιχο δεξι κουμπι στο ουαν εξ κανει τη δουλεια ( προσφατες εφαρμογες ) το κουμπι μενου στο ουαν εξ βρισκεται παντα καπου στην οθονη, τρωει μερος της οθονης, σηνηθως μια μπαρα με τρεις τελιτσες στο κατω μερος της οθονης. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

3. Δεκτο, παρ'ολα αυτα καλυτερα επεκτασιμη

4. Δεκτο.

5. Δεν ειναι γνωμες, αυτια ειν'αυτα. Στο gsm με decibelομετα κλπ κλπ το βγαζει average τη στιγμη που S3 και 4X τα λεγε good. Μην επιμενεις, το ηχειο ειναι αθλιο στο οne x. Παντως εννοειται πως οι φιλοι σου με τα blog δεν ειναι και οι πιο αξιοπιστες πηγες, καλο θα ταν να μην αμφισβητουμε τους επιστημονικους τροπους συγκρησεων. Αν αμφισβητουμε την επιστημη τοτε απλα στρουθοκαμηλιζουμε

H lg φιλε μου ειναι μια απο τις πιο τιμιες εταιριες, αν πηγε απατο με ιδιες δυνατοτητες και καλυτερα επιμερους χαρακτηριστηκα απο τον ανταγωνισμο, τοτε μαλλον δε φταιει η ιδια η lg αλλα τα καποιοι που προτημουν να σκασουν 200 και 300 € παραπανω για να παρουν ενα πολυ υποδεεστερο κινητο μ'ενα μηλο που ειναι και δαγκωμενο κι'ολας. :)

Τωρα πως συμπεραινεις οτι πηγε απατο.!?

Θα εχεις δει φαινεται μεριδια πωλησεων.

Το ιδιο μπορω να ισχυριστω κι'εγω παντως για ενα κινητο που αρχικα κοστιζε 700 και τωρα το βρισκεις 410. Και με 410 λες οτι εχεις 4πυρινο κινητο και μαλιστα HTC! Σχεδον Apple!

Edited by inactiveaccount2234542
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο ροοτ και καποιες διαγραφες που εκανα (απειρια)δεν συνχρονιζει το mail και το play store μου βγαζει σφαλμα .προσπαθω να ξαναπερασω το λειτουργικο απο τιν αρχη αλλα το προγραμμα της lg δεν με αφηνει μου λεει οτι εχω την ποιο προσφατη ενημερωση και τελος.καμια ιδεα κανεις? hard format εκανα αλλα τζιφος
Link to comment
Share on other sites

2. τα 3 touch κουμπια μου ειναι το ( πισω ) το ( home ) και το κουμπι ΜΕΝΟΥ, το αντιστοιχο δεξι κουμπι στο ουαν εξ κανει τη δουλεια ( προσφατες εφαρμογες ) το κουμπι μενου στο ουαν εξ βρισκεται παντα καπου στην οθονη, τρωει μερος της οθονης, σηνηθως μια μπαρα με τρεις τελιτσες στο κατω μερος της οθονης. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

 

εχει διορθωθει αυτο με τις τελιτσες.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο ροοτ και καποιες διαγραφες που εκανα (απειρια)δεν συνχρονιζει το mail και το play store μου βγαζει σφαλμα .προσπαθω να ξαναπερασω το λειτουργικο απο τιν αρχη αλλα το προγραμμα της lg δεν με αφηνει μου λεει οτι εχω την ποιο προσφατη ενημερωση και τελος.καμια ιδεα κανεις? hard format εκανα αλλα τζιφος

 

Φιλε δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας. Θα σου πω τι πρεπει να κανεις

 

Ακολουθα αυτον τον οδηγο και ολα θα πανε καλα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1861854

 

Το εχω κανει 3 φορες με την τελευταια πριν 3 μερες.

 

Πρωτα απο ολα πρεπει να κατεβασεις την rom.

Πηγαινε εδω " http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= " και μετα το '=' βαλε το imei σου και πατα enter να την κατεβασεις.

 

Οτιδηποτε θες ρωτα. ;)

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας. Θα σου πω τι πρεπει να κανεις

 

Ακολουθα αυτον τον οδηγο και ολα θα πανε καλα.Το εχω κανει 3 φορες με την τελευταια πριν 3 μερες.

 

Πρωτα απο ολα πρεπει να κατεβασεις την rom.

Πηγαινε εδω " http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= " και μετα το '=' βαλε το imei σου και πατα enter να την κατεβασεις.

 

Οτιδηποτε θες ρωτα. ;)

 

ευχαριστω αλλα το link δεν δουλευει

 

ευχαριστω αλλα το link δεν δουλευει

 

ok το κατεβαζω και μετα τι κανω? ρωταω πολλα ε? μου γραφει οτι δεν βρησκει το τηλ. οταν παει να περασει το λειτουργικο

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Θα τα γραψω εδω ωστε να υπαρχουν και για αλλους αν χρειαστει.

 

Απο αυτο το λινκ http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= , μετα το ισον βαζει ο καθενας το Imei του και πατωντας enter κατεβαζει την τελευταια επισημη εκδοση (βαζω εδω να το κατεβασει ο καθενας γιατι ειναι 600+ ΜΒ και δεν μπορουν να σταλουν απο τον ενα στον αλλο)

 

Κατεβαζουμε απο εδω http://www.4shared.com/rar/Re4VCOAS/kdz-udpate.html το kdz και το αποσυμπιεζουμε οπουδηποτε ,για να ειμαστε 100% σιγουροι , οπωσδηποτε να εχετε εγκατεστημενα το LGupdate tool ωστε απο εκει να εχετε τον τελευταιο United mobile driver.

 

Aπο τον φακελο του Kdz που αποσυμπιεσαμε πριν κανουμε εγκατασταση το msxml.msi.

 

Απεργοποιουμε το τηλεφωνο.Κραταμε πατημενο το κουμπι που χαμηλωνει την ενταση και ταυτοχρονα συνδεουμε το καλωδιο Usb ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ μεχρι να δειξει στο τηλεφωνο S/W Upgrade η update (δε θυμαμαι τι :p) Λογικα μετα απο αυτο θα αρχισει να αναζητα οδηγο και να τον βρει αμεσως.

 

Ανοιγουμε την διαχειριση συσκευων του υπολογιστη και κανουμε disable το LGE Mobile USB Modem.

 

Τρεχουμε ως διαχειρηστες το KDZ_FW_UPD.exe

Τρεχουμε ως διαχειρηστες Windows Enabler.exe και μετα κατω στο ρολοι των windows κανουμε αριστερο κλικ στο εικονιδιακι που βγηκε και διαλεγουμε ΟΝ.

 

Στο KDZ file διαλεγουμε απο το εικονιδιακι του φακελου στη ακρη ,το αρχειο της εκδοσης που κατεβασαμε απο το λινκ πιο πανω.

 

Παταμε launch software update και περιμενουμε μεχρι να τελειωσει και ανοιξει το τηλεφωνο.Βαζουμε μπαταρια ,τραβαμε μετα απο το ανοιγμα ενα wipe οποιος θελει (δεν χανεται τιποτα απο τα αρχεια που ειχαμε μεσα αν καποιος δεν κανει wipe απλα το λεω σε περιπτωση που θελουμε το τηλεφωνο πληρως στοκ και καθαρο πχ για πωληση)

 

Ρουταρουμε και παλι και ολα καλα.

 

Ο οδηγος αυτος ειναι ελευθερη μεταφραση απο το xda-developers.Το εχω κανει 3 φορες χωρις κανενα προβλημα σε windows 7 64bit.ΔΕ ΦΕΡΩ ΕΥΘΥΝΗ για οτιδηποτε απροβλεπτο συμβει.

 

Δεκτες οποιες ερωτησεις....

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...