Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει σημασια; Δε μου λεει κατι εμενα.

 

Σε θυμαμαι νομιζω στη ενοτητα επιλογη συσκευης να ψαχνεσαι...Χαιρομαι για αυτη την επιλογη σου.

 

Με γεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το τηλέφωνο γι αυτό αν θέλεις στείλε μου με p.m τα στοιχεία του καταστήματος αφού είσαι ευχαριστημένος από αυτό.Με την ευκαιρία αν υπάρχει κάποιος που μετάνοιωσε για την αγορά της συσκευής ας μας εξηγήσει τον λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω καποιος να μετανιωσε για την αγορα του.Τουλαχιστον σε αυτο θεμα εχουμε τονισει αρκετες φορες που πασχει το κινητο ,αλλους τους ενοχλει ,αλλους τους αφηνει αδιαφορους....παντως οσοι το εχουμε το χαιρομαστε :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα από αύριο θα είμαι αν δεν αλλάξει κατι τραγικά και εγω μέλος της παρέας σας,ποια ειναι η τελευταία εκδοσή (επίσημη) που φοράει;και αν έχετε μερικά τιπς για αρχή ;
Link to comment
Share on other sites

Ενα tip ολο και ολο εχω.Κανε root και περνα το tweak για την καμερα για να μην εχεις βιντεο υπο το φως τον κεριων....:p

 

Τελευταία εκδοση ειναι η v10f.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αναφερθει εκτενως πιο πανω.

 

Μετα απο προταση του φιλου hasiotis_john δοκιμασα ενα apk για την καμερα συγκεκριμεν το LG camera pro το οποιο με ευτυχια μπορω να πω πως μπορεις να του ρυθμισεις την εστιαση και στο βιντεο και στην φωτογραφια.Ο φωτισμος στο βιντεο δυστυχως δεν ειναι βελτιωμενος στην πειραγμενη καμερα απο το xda οποτε υποθετω πως αν καποιος το δοκιμασει σε στοκ καμερα θα εχει καλυτερα αποτελεσματα.Δε χανετε τιποτα να την δοκιμασετε και δεν θελει root για να δουλεψει.

 

Δεν μπορω να βαλω το λινκ γιατι απαγορευεται αλλα μπορω να το στειλω μεσω pm.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας πω και γω τις εντυπώσεις μου. Καταρχάς να πω ότι το ελληνικό φυλλάδια ήταν μια καλή έγχρωμη φωτοτυπία, οπότε το κινητό είναι ευρωπαϊκό, αλλά λίγη σημασία έχει, όπως λέτε και σεις. Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι πόσο smooth είναι το κινητό, μπορώ να πω χωρίς υπερβολή πιο smooth από σ3 με ice cream που είχα. Μένει πιο πολλή ελεύθερη μνήμη, δεν ξέρω κατά πόσο αυτό το επηρεαζει, πρέπει να ναι πιο ελαφρύ το λειτοργικό. Το ακουστικό πολύ καλό και δυνατό, δεν σε ξεκουφαίνει αλλά ακούς μια χαρά. Το ηχείο απλά καλό, χρειάζεται αφαρμογή για να δυναμώσει λίγο αλλά άμα πας να το βάλεις τέρμα τσιρίζει. Επίσης το μέγεθος, αρκετά μαντζόβολο για 4.7 ίντζες, το χειρίζομαι πιο άνετα με το ένα χέρι εν σχέση με το σ3. Η οθόνη δεν έχει αυτά τα εντυπωσιακά χρώματα της σούπερ άμολεντ αλλά είναι πιο καλή και ξεκούραστη στο σερφάρισμα. Πρόσεξα μόνο ότι αν παίζω fruit ninja αν το βάλω σε κλίση σαν να θαμπώνει λίγο αλλά μπορεί να φταίει και μια πρόχειρη ζελατίνα που έβαλα και είναι ψιλομάτ. Αλήθεια ποια θήκη και ζελατίνα προτείνετε, από ελληνικό κατάστημα;; :rolleyes: Η θήκη θα θελά να μην δίνει πολύ όγκο και η ζελατίνα να είναι clear. :) Η μπαταρία κρατάει πιο λίγο αλλά πιστεύω μετά από μερικές φορτώσεις θα βελτιωθεί, πάντως για τετραπύρηνο, ζεστένεται λιγότερο, μέχρι 38 βαθμούς έχει φτάσει, ενώ το σ3 χτύπαγε σίγουρα και 40. Γενικά για να μην σας κουράζω, είναι μια πολή καλή πρόταση στα 350 ευρώ με τα σημερινά δεδομένα. Έχεις τετραπύρηνο, άρα καλύπτεσαι από μελλοντικές εφαρμογες για πιο πολύ διάστημα, έχεις μεγάλη οθόνη και άνετη, σχετικά χαμηλό σαρ. Και όλα αυτά χωρίς να δώσεις μια περιουσία. Θα θελα βέβαια να είχε πιο έντονα χρώματα, μαθημένος από την super amoled αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα. :p
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη πήρα από το ebay 2 θήκες και 2 προστατευτικά οθόνης με 4€ από εδώ μια κόκκινη και μια άσπρη

http://www.ebay.com/itm/230835543879?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

και εδώ είναι η ίδια με καλύτερες φωτογραφίες

http://www.ebay.com/itm/HARD-RUBBER-COATING-BACK-CASE-COVER-SCREEN-FOR-LG-OPTIMUS-4X-HD-P880-RED-/400332530913?pt=PDA_Accessories&hash=item5d35ada4e1

 

η κόκκινη είναι ημιδιαφανή και κουμπώνει τέλεια. η άσπρη εξαφανίζετε οπτικά και οι δυο δεν χοντραίνουν το κινητό είναι πολύ λεπτές οι θήκες.

 

http://i291.photobucket.com/albums/ll293/moonwill/201209/0905/200/M-RUBBER-P880-RED_5.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll293/moonwill/201209/0905/200/M-RUBBER-P880-RED_2.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll293/moonwill/201209/0905/200/M-RUBBER-P880-WHITE_5.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll293/moonwill/201209/0905/200/M-RUBBER-P880-WHITE_2.jpg

Edited by m_power
Link to comment
Share on other sites

Απο πανω περιμετρικα το ντυνει;Δηλαδη αν το βαλεις με την οθονη κατω βρισκει η οθόνη η τα πλαινα της θηκης ;
Link to comment
Share on other sites

Απο πανω περιμετρικα το ντυνει;Δηλαδη αν το βαλεις με την οθονη κατω βρισκει η οθόνη η τα πλαινα της θηκης ;

αν το βαλεις με την οθόνη κάτω ακουμπάνε τα πλαϊνά τις θήκης και για 0,5mm είναι η οθόνη στον αέρα. από πάνω και από κάτω δεν είναι καλυμμένο 100% αλλά οι υποδοχές για φορτιστή και ακουστικά είναι ελεύθερες να κουμπώσεις το βύσμα.

 

στο xperia neo είχα πάρει θήκη που το κάλυπτε περιμετρικά τελείως και δεν μπορούσα να πατήσω το onoff και τα πλήκτρα ήχου. καλύτερα είναι του LG.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια διαβασα ενα θεμα για μια Beta εκδοση που διερευσε απο την lg και συγκεκριμενα την V10g.Εκει ειχε ποσταρει καποιος λινκ για οποιον ηθελε να την δοκιμασει (πριν 3 μερες) και διαβαζοντας παρακατω στο θεμα ,χτες αν ειδα καλα ,καποιος απο την Αγγλια πηρε ΟΤΑ την v10g ενω ποσοι αλλοι μερα με τη μερα δοκιμαζουν να την παρουν!

 

Οποτε θεωρω πως δεν ειμαστε μακρια απο καποια αναβαθμιση μιας και εχουν περασει και 4 μηνες απο την προηγουμενη...Δυστυχως η εκδοση παραμενει η 4.0.3 αλλα οπως αναφερει καποιος που την εχει παρει εχει παρατηρησει τα εξης :

 

- camera improvements (autofocus etc.)

- keyboard improvements (no lags)

- changed brightness button colour when 0%

- improved interface stability, a little

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω πλεον.

Πρωτες εντυπωσεις, ωραια οθονη, smooth αρκετα μεχρι στιγμης.

Οι αρνητικες ή μερικως αρνητικες, σε χρηση wifi ζεσταινεται ελαφρα το πανω μερος, σε φωτεινοτητα αυτοματη αλλα ρυθμισμενη απο 50% και πανω τη μπαταρια την πινει κανονικοτατα.

Ερωτησεις προς τους αλλους κατοχους: ποσο διαρκει περιπου μια πληρης φορτιση ; Το αφησα 4 ωρες, με την προυποθεση οτι η πρωτη φορτιση χρειαζεται κατι παραπανω. Στις 2 ωρες εδειχνει φορτισμενο.

Και κατι βασικο που θελω να απαντηθει. Σε πληρες σκοταδι διαπιστωσα πως στη συσκευη μου, τα capasitive buttons εχουν εναν αχνο φωτισμο ακομα και με σβηστη την οθονη. Συμβαινει σ'εσας ;

Link to comment
Share on other sites

H φορτιση γίνεται γρήγορα οποτε λογικό να δείχνει γεμάτο .Εμενα τα πληκτρα δεν φαίνονται καθόλου .τα ψάχνω καθε φορα που σβηνουν...
Link to comment
Share on other sites

H φορτιση γίνεται γρήγορα οποτε λογικό να δείχνει γεμάτο .Εμενα τα πληκτρα δεν φαίνονται καθόλου .τα ψάχνω καθε φορα που σβηνουν...

 

Συνηθησα απο galaxy s2 να κρατα 3+ ωρες η φορτιση.

Μιλαω για απολυτο σκοταδι και ισα που φαινεται ενας φωτισμος.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθησα απο galaxy s2 να κρατα 3+ ωρες η φορτιση.

Μιλαω για απολυτο σκοταδι και ισα που φαινεται ενας φωτισμος.

Τα δικά μου πλήκτρα πάντως είναι πολύ φωτεινα ανεξαρτήτου φωτεινότητας οθόνης ....

Link to comment
Share on other sites

Συνηθησα απο galaxy s2 να κρατα 3+ ωρες η φορτιση.

Μιλαω για απολυτο σκοταδι και ισα που φαινεται ενας φωτισμος.

 

Θυμαμαι και εγω οτι το s2 θελει λιγο παραπανω κι ας εχει μικροτερη μπαταρια.

 

Σε απολυτο το δοκιμασα και εγω και δεν φαινονται καθολου.

 

Μην βιαστεις να κρινεις αρνητικα αμεσως την μπαταρια.Μεσα σε μια εβδομαδα θα δεις οτι θα βελτιωθει πολυ.Ετσι μου ειχε φανει και εμενα στην αρχη αλλα αλλαξε πολυ η συμπεριφορα του μετα απο λιγες μερες.Αλλωστε εχει και ρυθμιση εξοικονομισης ενεργειας που εσυ το οριζεις ωστε να ξερεις οτι στην αναγκη θα εχεις τηλεφωνο και του εχεις αδειασει την μπαταρια με αλλες χρησεις.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

μετα από 2 βδομάδες χρήση με το 4Χ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος,το χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο , βλέπω η lg κράτησε τα καλά μόνο από το 2Χ κ διόρθωσε τα μείον (μπαταρία , ram ) πολυ καλή η ποιότητα κατασκευής του 4Χ όπωσ κ του προκατόχου του. το τηλέφωνο πάει σφαίρα.....δεν μου έχει κολλήσει ποτέ . Η μπαταρία βγάζει άνετα 4ΜΕΡΕΣ το κινητο το έχω μόνιμα στο 2g , 40% φωτεινότητα 1 ώρα περίπου ομιλία κάθε μερα , λίγα sms, λίγο wifi με τέτοια χρήση κρατάει 4ΜΕΡΕΣ!!! Βέβαια αν ανοιξω GPS ,παίξω κανα παιχνίδι , σερφάρω με 3G την ρουφάει την μπαταρία για πλάκα ούτε μια μέρα.πολύ καλό τηλέφωνο για τα 357 ευρω που έδωσα !!! το μόνο θέμα που είχα ήταν με το κατάστημα που μου το έστειλε , η συσκευασία ήταν ανοιγμένη και κάρτες NFC είχε 1 μέσα , στο forum διαβάζω σε αλλουσ είχε 2 κ σε άλλους καμία .....
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μετραει η φωτεινοτητα , δοκιμασε καποιο εξωτερικο προγραμμα για αυτη την λειτουργια.Εμενα με εχει βοηθησει πολυ και γενικα εχει ευρος λειτουργιας απο 10%-100% και ισως να εχει μια θετικη επιδραση στην μπαταρια.

 

Καποια στιγμη παντως ειχα βαλει το gps με navigator Να με παει απο περιστερι στον πειραια (βραδυ) και για την διαδρομη γυρω στο μισαωρο νομιζω εχασε 7-8 μοναδες απο την μπαταρια , θετικο μου φαινεται τοσο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου πλήκτρα πάντως είναι πολύ φωτεινα ανεξαρτήτου φωτεινότητας οθόνης ....

 

Oταν σβηνει η οθονη και ποσο μαλλον το ιδιο το κινητο, αυτα πρεπει να ειναι νεκρα εντελως. Σ εμενα εχουν εναν ανεπαισθητο φωτισμο, σαν διαρροη φωτος δηλαδη.

Επικοινωνησα μεσω live chat με την LG σημερα, μου ειπαν πως εφοσον αυτο συμβαινει κι ενω ειναι σβηστο το κινητο, πρεπει να το δει το service :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από καθαρή τύχη ξαναπήρα το s3, το βρήκα σε ευκαιρία σε μαγαζί γνωστού με ανταλλαγές κινητών και το τσίμπησα. Πάντως για τα λεφτά του το lg είναι vfm. Συνέχεια στο s3. :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από καθαρή τύχη ξαναπήρα το s3, το βρήκα σε ευκαιρία σε μαγαζί γνωστού με ανταλλαγές κινητών και το τσίμπησα. Πάντως για τα λεφτά του το lg είναι vfm. Συνέχεια στο s3. :)

 

Φίλε, πιστεύω κάτι σε χάλασε στα χρώματα στο Lg , γι΄αυτό και την έκανες για S3! Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Να είμαι ειλικρινής, η οθόνη του lg δεν με τρέλανε, είχα μάθει από την amoled, είχα πριν το s3 και το έδωσα για τα λεφτά. Δεν κάνεις λάθος, απλά έκατσε ευκαιρία, όλο εγώ βρίσκομαι στην ανάγκη και πάω και δίνω κινητά, αυτή τη φορά φαίνεται δυστυχώς κάποιος ήρθε στη θέση μου. Αν δεν υπήρχε η σημερινή ευκαιρία με το lg θα ήμουνα. :)
Link to comment
Share on other sites

Να είμαι ειλικρινής, η οθόνη του lg δεν με τρέλανε, είχα μάθει από την amoled, είχα πριν το s3 και το έδωσα για τα λεφτά. Δεν κάνεις λάθος, απλά έκατσε ευκαιρία, όλο εγώ βρίσκομαι στην ανάγκη και πάω και δίνω κινητά, αυτή τη φορά φαίνεται δυστυχώς κάποιος ήρθε στη θέση μου. Αν δεν υπήρχε η σημερινή ευκαιρία με το lg θα ήμουνα. :)

 

Η οθονη δεν ειναι τρελα για 600 ευρω. Ειναι τρελα και κορδελα για ~350, εχει καλη αποδοση χρωματων και τελειοτητα στο θεμα πιξελιασματος. Εκει που υστερει το GS3 λογω της Pentile. Τις συγκρινα διπλα διπλα, την ζωντανια του χρωματος της amoled δεν την φτανει το υποφαινομενο αλλα σαν ποιοτητα αποδοσης για το ματι ειναι πολυ κοντα. Κι εχω πολυ αυστηρο ματι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...