Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να πας σε καστομ πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει το τηλεφωνο και να εχεις καστομ recovery.Απαξ και εχει recovery , κανεις ενα πληρες μπακ απ του τηλεφωνου , φλασαρεις ΟΛΕΣ τις ρομ που υπαρχουν ( εχουν διπλασιαστει οσο δεν παρακολουθουσα το θεμα στο xda) και βλεπεις ποια σου αρεσει και σε βολευει. Αν το μετανοιωσεις , επαναφερεις το μπακ απ και ειναι σαν να μην αλλαξε τιποτα .

 

Οκ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

βασικα καλο ειναι να πας μια βολτα απο το σερβις να τα πεις αυτα γιατι δεν ειναι και πολυ φυσιολογικα!

λογικα για αλλαγη μπαταριας και ισως και αισθητηρα σε βλεπω

 

Απο γερμανια που ειμαι ξερεις πως μπορω να το παω για σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη Γερμανία εσείς δεν έχετε κρίση.Έχετε δουλειά και λεφτά οπότε μην παραπονιέσαι! :p
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αν έχεις διαβάσει τα δικά μου προηγούμενα ποστ πιστεύω θα κατάλαβες ότι είναι θέμα που προς το παρόν δεν λύνεται. Το δικό μου το έστειλα στο σερβις και δεν κάνανε τίποτα μόνο μια αναβάθμιση λογισμικού την οποία την είχα κάνει εγώ τουλάχιστον 20 φορές και φορματ και όλα τα συναφή. λοιπόν, αν σε πιάσει ο ''ιός'' του wakelock δεν σε αφήνει, αυτό κατάλαβα. Δεν φταίει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή άλλα το σύστημα του κινητού και πως αντιδρά σε κάποιες λειτουργίες. Εγώ δεν το έκανα ξανά root αφού το παρέλαβα από το σερβις και τουλάχιστον για 10 ημέρες δούλευε ρολόϊ, εχθές ξαφνικά το βράδυ (το διαπίστωσα σήμερα το πρωί) ξανά τα ίδια, 16% μπαταρία έκαψε χωρίς να περάσω κάτι πρόσθετο τίποτα μα τίποτα απολύτως. Ότι και να λένε κάποιοι για την lg και προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα ότι δεν είναι έτσι είναι αλλιώς και δεν συμαζέυεται, εγώ που έχω αγοράσει 3 ναυαρχίδες τις πάντα έτσι ήταν, ξανά lg στοπ με τίποτα ούτε δώρο να μου το κάνουνε γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα, δεν βρίσκω και άνθρωπο να το διώξω το παλιοτηλέφωνο (δεν το παίρνει κανείς-τουλάχσιτον γνωστός μου) μάλλον θα το πετάξω να ησυχάσω.

 

Φιλε μου ιος ειναι μαλλον και οπως λες αν τον κολλησεις παει.σημερα πηγα επαιξα με τα καινουργια κινητα ολα τα ποιο τελευταια που βγηκαν ξερω τι θα παρω.σορρυ για το ασχετο αλλα ρε παιδι μου αυτο σονυ το ζ τι μαπα κινητο ειναι.τωρα θα το λεω lg varius το 880p τελος.οπώ

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη Γερμανία εσείς δεν έχετε κρίση.Έχετε δουλειά και λεφτά οπότε μην παραπονιέσαι! :p

 

Παραπονο δεν εχω δουλεια να φανε και οι κοτες.ωραια μαγαζια και κρυες γκομενες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά είναι λαχείο αν θα σου κάτσει η στραβή με τα wakelocks; έλεγα να το πάρω αλλα με αυτα που διαβάζω ούτε τα 260 δεν αξιζει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι λαχείο, μπορεί να είναι κάποια εφαρμογή τύπου viber, μπορεί για κάποιο λόγο η συσκευή να προσπαθεί συνεχώς να βρει σήμα και να ξυπνάει...Ακόμα σαφή λύση δεν έχει βρεθεί.

Να ξέρεις όμως ότι μιλάμε για wakelock γιατί η συσκευή έχει άριστο deep sleep σε σημείο που πολλές φορές να χάνει 0% στη διάρκεια του ύπνου, αντίθετα με άλλα κινητά. Όπως και να έχει είναι μια άριστη αγορά με μια εντυπωσιακή οθόνη και εμπερία χρήσης εξαιρετική...

Και αυτό στο λέει κάποιος που πλήρωσε πολυ περισσότερα από 260...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε στοκ ρομ και όταν κάνω εγκατάσταση custom ρομ μετά δεν μπορώ να δω τούς φακέλλους που είχα ενώ φαίνεται ότι υπάρχουν μέσα στην εσωτερική μνήμη υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε στοκ ρομ και όταν κάνω εγκατάσταση custom ρομ μετά δεν μπορώ να δω τούς φακέλλους που είχα ενώ φαίνεται ότι υπάρχουν μέσα στην εσωτερική μνήμη υπάρχει κάποια λύση?

 

Έκανες wipe τα πάντα πριν και μετά την εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Αριστο το service της lg,το τηλέφωνο ήταν έτοιμο από της 11 το πρωί.

Τελικά έγινε αλλαγή αισθητήρα ,και το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι,άντε γιατί ούτε μία μέρα δεν άντεχα πάλι με το παλιό 2χ μου.

Link to comment
Share on other sites

Αριστο το service της lg,το τηλέφωνο ήταν έτοιμο από της 11 το πρωί.

Τελικά έγινε αλλαγή αισθητήρα ,και το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι,άντε γιατί ούτε μία μέρα δεν άντεχα πάλι με το παλιό 2χ μου.

 

Φιλε το εκανα ρεσετ εγω και παλι καλα δουλευει τωρα αν το ξανακανει μαλλον θα θελει και εμενα αλλαγη.εσυ το ειχες κανει ρεσετ πριν το στειλεις,δοκιμασες τα παντα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε gutis,το είχα κάνει και resetκαι καμμιά 15 φορές καλιμπράρισμα,το τηλέφωνο είχε θέμα με τον αισθητήρα από χθές που το πήρα με αλλαγμένο αισθητήρα,δεν μου το έχει ξανακάνει,πιστεύω ότι όποιος έχει το ίδιο πρόβλημμα η καλύτερη λύση είναι το service,γιαυτό άλλωστε υπάρχει εγγύηση και οι άνθρωποι είναι και ταχύτατοι.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μου εκανε κατι ελπιζω να μην μου το ξανακανει γιατι εδω που ειμαι δεν ξερω πως να το στειλω για σερβις.σκεφτομαι να παρω την μπαταρια τον 4400mah με το καπακι το πισω που ειναι την εχει κανενας ειναι καλη?βεβαια το κινητο θα γινει διπλασιο αλλα τουλαχιστον θαδεχω το κεφαλι μου ησυχο.φιλε να σε ρωτησω κατι ποσο καιρο το εχεις το τηλ?
Link to comment
Share on other sites

Αν ποτέ συναντήσετε πρόβλημα με wakelocks τότε σαν 1η κίνηση θα συνιστούσα να εγκαταστήσετε την εφαρμογή Wakelock Detector :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS51enVtYXBwcy53YWtlbG9ja2RldGVjdG9yIl0. ώστε να δείτε ποιες υπηρεσίες ξυπνούν το κινητό σας από το βαθύ ύπνο,πόσες φορές το κάνουν και πόσο διαρκούν.

 

Σ'εμένα όλα λειτουργούν άψογα στο κινητό έχοντας λύσει πλέον και το θέμα του gps ( xda tweak + αφαίρεση google maps).Έχει απομείνει μόνο το θέμα του κόφτη φωτεινότητας για το οποίο έχω δώσει στον developer του Tegra Overclock το αρχείο ( thermald.conf ) που πιθανόν να δίνει την εντολή για κόψιμο της φωτεινότητας αλλά πιστεύω ότι δεν θα μπορέσει να το τροποποιήσει γιατί είναι συνδεδεμένο με script που ελέγχεται από τον kernel όπως έχω διαβάσει στο XDA.

 

Όσο για τον αισθητήρα είχα θέμα όσες φορές εγκατέστησα νέα rom αλλά όλες τις φορές το έλυσα εύκολα και γρήγορα μέσω του callibrate.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές το wakelock detector όπως και το Gsam battery (το θεωρώ το καλύτερο) και όλες τις φορές το αποτέλεσμα ήταν ότι το πρόβλημα είναι το Baseband_xmm_power wakelock, όπως πλέον όλοι γνωρίζουμε, και όχι κάποια εφαρμογή. Άρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό παρά μόνον η LG, που δεν βλέπω να το φτιάχνει άμεσα (μακάρι να το κάνει)!!!!! Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την φωτεινότητα της οθόνης εγώ εγκατέστησα το iodak 6 kernel (έτσι νομίζω λέγεται) και πλέον δεν μου κατεβάζει ποτέ την φωτεινότητα της οθόνης. Σύντομα θα δοκιμάσω και το coolpad του Leo να δούμε αν κάνει δουλειά.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο kernel έχει κάποιο θέμα? Μη διορθώσω τη φωτεινότητα και μετά έχω άλλα σοβαρότερα προβληματα δλδ:)
Link to comment
Share on other sites

Τον iodak v6 χρησιμοποιώ κι εγώ...Επιβεβαιώνω ότι δεν έχει κανένα θέμα...Καλούτσικη μπαταρία έχω, overclock στο 1.7...Ίσως ζεσταινεται λίγο παραπάνω αλλά μπορεί να είναι και επειδή τις τελευταιές μέρες έχει πολύ ζέστη...Μετά απο μισή ωρα nfs με θερμοκρασία μπαταρίας 53C η φωτεινότητα παρέμεινε στο 100%. Άρα σίγουρα δν υπάρχει πια θέμα πτώσης φωτεινότητας.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για αυτή τη μνήμη http://http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/f/367664_367671/10-32GB.html?keyphrase=micro+sd.

Το κινητό θα τη βλέπει μια χαρά φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όταν λες θα τη βλέπει να μην ενοέις ότι θα περνάς εφαρμογές σε αυτή,αυτό δεν γίνετε
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όταν λες θα τη βλέπει να μην ενοέις ότι θα περνάς εφαρμογές σε αυτή,αυτό δεν γίνετε

 

Αυτό εννοώ.

Δεν μπορώ να επιλέξω να εγκαθίστανται αυτόματα εκεί ή να χρησιμοποιήσω το AppMGR III http://https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFwcDJzZCJd για να τις μεραφέρω;

 

Και μια συναφή ερώτηση, μπορώ να αυξήσω τη RAM του κινητού αξιοποιώντας την εσωτερική μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...