Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μου έκανε εντύπωση να έβλεπα μεταβολή ποσοστού το βράδυ ακόμα και 1%.Σχεδόν πάντα δεν χάνει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι μπορω , κανενα.

 

Διάβαζα πριν από λίγο gsmarena για το Ε71 που κοιτάω να το αγοράσω: Λοιπόν αυτό που διαπιστώσανε είναι ότι άντεξε 14 ώρες με το GPS ανοικτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα πριν από λίγο gsmarena για το Ε71 που κοιτάω να το αγοράσω: Λοιπόν αυτό που διαπιστώσανε είναι ότι άντεξε 14 ώρες με το GPS ανοικτό!!!

 

Φίλε μου απλά δεν παίζει τέτοια περίπτωση!!!

Εκτός αν εννοεί χωρίς πλοήγηση ταυτόχρονα,απλά ανοικτός ο δέκτης!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πράγμα που με ενοχλούσε στο κινητό ήταν τα κολλήματα που έτρωγε ο launcher μετά απο κλήσεις ή γενικά όταν επέστρεφα απο κάποια άλλη οθόνη.

κολλούσε το ρημάδι και και μέχρι να εμφανιστούν τα εικονίδια της αρχικής.....βράστα!

Δέησα και έβαλα τον nova που έλεγαν μερικοί φίλοι απο το thread.

Ένα θα πώ....δεν πρέπει να υπάρχει 4χ χωρίς NOVA....το τηλέφωνο έστρωσε και πλέον είναι αστέρι!!!

Με την χρήση που του κάνω ώς επαγγελματικό τηλέφωνο (κλήσεις απο/σε πελάτες, ιντερνετ για δουλειά + tethering στην ταμπλέτα για δουλειά απο εκεί)

μου βγάζει άνετα την μέρα και το ΣΚ που κάθομαι μου βγάζει 2 μέρες.

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα που βρισκομαι πλεον στην γερμανια,αφου βρηκα καρτα και εβαλα ιντερνετ θελω να πω πως την μπαταρια στην αναμονη την ετρωγε το μεμορι μπουστερ κριμα που το αγορασα τωρα πλεον το φορτιζω και απο της12το βραδυ μεχρι της12το πρωι ειναι στο 100.μηπως ξερει ο λεο να μου πει αν ειναι καποια ρυθμηση που μπορω να κανω γιατι κριμα ειναι το αγορασα το προγραμμα.και κατι ακομα αν φορτισω το τηλ.σβηστο και το πρωι το ανοιξω 97της εκατο βγαζει συμβαινει και σε αλλους?και κατι ακομα οταν παω να ανοιξω το τηλ στο ξεκληδωμα της οθονης παταω το παουερ μπατον και αργει να ανοιξει εκτος απο αυτο μερικες φορες πρεπει να το πατησω 2φορες ξερει κανεις κατι?και ο νοβα που ακουω συνεχεια τι ειναι αυτο τι κανει?σορρυ παιδια αλλα δεν γνωριζω και πολλα ευχαριστω.α ρε ελλαδα που σε αχ μας εδιωξες..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το viber το έχω πάντα greenify και δεν αντιμετωπίζω, ακόμη, πρόβλημα με wakelocks.

μιας και κανεις αυτο που σκεφτομαι να κανω και εγω, εξηγησε μου λιγο, το greenify οταν κανει μια το viber hybernate , τι γινεται?

σταματα να λειτουργει??

δηλαδη αμα το εχω κανει add στο greenify και ανοιξω ιντερνετ θα μου ερχονται ειδοποιησεις?

 

//Λεωνιδα βλεπω πας να το ανταλλαξεις....

ποιος θα ειναι ο αντικαταστατης του αν επιτρεπεται?? (φανταζομαι δεν θες το nexus 7 για τηλεφωνο :p)

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απλά δεν παίζει τέτοια περίπτωση!!!

Εκτός αν εννοεί χωρίς πλοήγηση ταυτόχρονα,απλά ανοικτός ο δέκτης!

 

Αυτό έχουν γράψει:

We also put the E71 through our usual GPS battery test to see how far you can get with it in GPS mode. We left the device at a standstill position with GPS satellites locked and the display constantly on. The E71 kept going for 14 hours straight - that's right, fourteen hours of constant work. Now that's the most impressive reading we've got so far. Of course, you should bear in mind that this number will be lower when you are on the go.

 

Κοίτα μάλλον ισχύει αυτό που λες, αλλά άμα θέλεις δοκίμασε να το κάνεις στο 4Χ αυτό το τεστ!!!:p

Link to comment
Share on other sites

και ο νοβα που ακουω συνεχεια τι ειναι αυτο τι κανει?σορρυ παιδια αλλα δεν γνωριζω και πολλα ευχαριστω.α ρε ελλαδα που σε αχ μας εδιωξες..

 

O Νοva launcher αντικαθιστά τον stock launcher.Ενδεικτικά μερικά πλεονεκτήματά του είναι :

->Σου επιτρέπει στο dock ( στη κάτω μπάρα) να βάλεις πάνω από 4 εφαρμογές αν θες να έχεις άμεση πρόσβαση σε αυτές και επίσης να δημιουργήσεις κι άλλες σειρές dock ( στην ίδια γραμμή ) ώστε να έχεις άμεση πρόσβαση και σε άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά χωρίς να τις έχεις χύμα στις οθόνες.Άκρως σημαντικό πράγμα το dock.

->Σου επιτρέπει να δημιουργήσεις καρτέλες στο menu και έτσι αντί για τις δύο γενικές καρτέλες "Εφαρμογές" & "Widgets" να έχεις πχ καρτέλες"Επικοινωνία","Γραφείο","Internet","Παιχνίδια" οργανώνοντας έτσι καλύτερα το menu σου.

->Σου επιτρέπει να αλλάζεις το μέγεθος των widgets σε περίπτωση που τα θες μικρότερα ή μεγαλύτερα.

->Σου επιτρέπει να δημιουργείς περισσότερες γραμμές και στήλες στις κεντρικές οθόνες.Επίσης έχει την επιλογή να μηδενίζει τα κενά περιθώρια πάνω,κάτω,αριστερά και δεξιά.

->Σου επιτρέπει να κρύβεις από το menu εφαρμογές που σου είναι αχρείαστες.

->Υποστηρίζει θέματα του play store και icon packs.

->Σου δίνει την επιλογή απεγκατάστασης εφαρμογής απλώς με ένα παρατεταμένο κλικ και επιλογής "αφαίρεσης"

 

Αυτά και άλλα πολλά.Προσωπικά τον θεωρώ καλύτερο από τον stock ακόμα και στο θέμα του smoothness ( της απαλότητας σκρολαρίσματος) εφόσον επιλέξεις τη "χαλαρή κύλιση" στις επιλογές του.Τέλος δεν λαγκάρει ποτέ ( σε μένα τουλάχιστον ),είναι ελαφρύς,δεν τρώει μπαταρία και γενικότερα δεν παρουσιάζει το παραμικρό πρόβλημα.Μοναδικό αρνητικό όπως και άλλων launchers : Δεν υποστηρίζει τα widgets της LG όπως πχ τον καιρό.

 

Δέησα και έβαλα τον nova που έλεγαν μερικοί φίλοι απο το thread.Ένα θα πώ....δεν πρέπει να υπάρχει 4χ χωρίς NOVA....το τηλέφωνο έστρωσε και πλέον είναι αστέρι!!!

 

Είδες το φως το αληθινό έστω κι αν άργησες!:)

Link to comment
Share on other sites

Λεωνιδα βλεπω πας να το ανταλλαξεις....

ποιος θα ειναι ο αντικαταστατης του αν επιτρεπεται?? (φανταζομαι δεν θες το nexus 7 για τηλεφωνο :p)

 

Μέχρι να ορθοποδήσω θα είναι ένα σμαρτ 2 που έχει ξεμείνει του αδερφού μου.Άλλωστε ελάχιστα το δουλεύω σαν τηλέφωνο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και γω το κινητο ολα καλα απλα το συνδεσα απευθειας στο pc μου περασε drivers κανονικα ολα και το lg pc suite και το εβαλα κατευθειαν να μου κανει αναβαθμιση λογισμικου στο τηλ.

βρηκε τη τελευται Jb ξεκινησε να τη κανει αλλα τωρα και ενα 30λεπτο εχει κολησει στο 30% .

τι γινεται τοση ωρα θελει μεσο του lg pc suite?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το παρηγγειλα και εγω!! :D πεμπτη θα το εχω. το πηρα σε μαυρο χρωμα! πρεπει να ψαξω και για καμια θηκη σιλικονης για να το εχω ασφαλες. αν και ολα τα κινητα τα προσεχω ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι απαραίτητη,η ζελατίνα όχι και τόσο μάλλον,τόσο καιρό η οθονη δεν έχει πάθει τίποτα,βέβαια μια φορά μια φορά θα γίνει η στραβή.
Link to comment
Share on other sites

O Νοva launcher αντικαθιστά τον stock launcher.Ενδεικτικά μερικά πλεονεκτήματά του είναι :

->Σου επιτρέπει στο dock ( στη κάτω μπάρα) να βάλεις πάνω από 4 εφαρμογές αν θες να έχεις άμεση πρόσβαση σε αυτές και επίσης να δημιουργήσεις κι άλλες σειρές dock ( στην ίδια γραμμή ) ώστε να έχεις άμεση πρόσβαση και σε άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά χωρίς να τις έχεις χύμα στις οθόνες.Άκρως σημαντικό πράγμα το dock.

->Σου επιτρέπει να δημιουργήσεις καρτέλες στο menu και έτσι αντί για τις δύο γενικές καρτέλες "Εφαρμογές" & "Widgets" να έχεις πχ καρτέλες"Επικοινωνία","Γραφείο","Internet","Παιχνίδια" οργανώνοντας έτσι καλύτερα το menu σου.

->Σου επιτρέπει να αλλάζεις το μέγεθος των widgets σε περίπτωση που τα θες μικρότερα ή μεγαλύτερα.

->Σου επιτρέπει να δημιουργείς περισσότερες γραμμές και στήλες στις κεντρικές οθόνες.Επίσης έχει την επιλογή να μηδενίζει τα κενά περιθώρια πάνω,κάτω,αριστερά και δεξιά.

->Σου επιτρέπει να κρύβεις από το menu εφαρμογές που σου είναι αχρείαστες.

->Υποστηρίζει θέματα του play store και icon packs.

->Σου δίνει την επιλογή απεγκατάστασης εφαρμογής απλώς με ένα παρατεταμένο κλικ και επιλογής "αφαίρεσης"

 

Αυτά και άλλα πολλά.Προσωπικά τον θεωρώ καλύτερο από τον stock ακόμα και στο θέμα του smoothness ( της απαλότητας σκρολαρίσματος) εφόσον επιλέξεις τη "χαλαρή κύλιση" στις επιλογές του.Τέλος δεν λαγκάρει ποτέ ( σε μένα τουλάχιστον ),είναι ελαφρύς,δεν τρώει μπαταρία και γενικότερα δεν παρουσιάζει το παραμικρό πρόβλημα.Μοναδικό αρνητικό όπως και άλλων launchers : Δεν υποστηρίζει τα widgets της LG όπως πχ τον καιρό.

 

 

 

Είδες το φως το αληθινό έστω κι αν άργησες!:)

0 0

τελικα εβαλα τον νοβα πολυ ωραιος μπραβο.για το ξεκλιδωμα της αρχικης οθονης που αργει να ξεκλειδωσει υπαρχει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Να αγοραζεις συσκευη επειδη εχει υψηλη φωτεινοτητα και αυτη να σου ριχνει την φωτεινοτητα λογο υπερθερμανσης..αυτη και αν ειναι καταντια.αλλα το ξερα..δεν το ξερα?
Link to comment
Share on other sites

μιας και κανεις αυτο που σκεφτομαι να κανω και εγω, εξηγησε μου λιγο, το greenify οταν κανει μια το viber hybernate , τι γινεται?

σταματα να λειτουργει??

δηλαδη αμα το εχω κανει add στο greenify και ανοιξω ιντερνετ θα μου ερχονται ειδοποιησεις?

 

Αν το κάνεις add, τότε ειδοποιήσεις δεν έρχονται - με το hybernate να είναι κάτι σαν το freeze του titanium, με τη διαφορά ότι αν θέλεις να ανοίξεις το πρόγραμμα, αυτό γίνεται άμεσα διαθέσιμο. Εμένα δε με πειράζει, γιατί δεν χρησιμοποιώ το viber τόσο συχνά, παρά μόνο κατόπιν συνεννόησης. Εναλλακτικά, θα μπορούσες να το έχεις σε hybernate mode και να το βγάζεις όποτε συνδέεσαι στο wifi, ή αν αυτό δεν είναι και πολύ πρακτικό, να το κάνεις hybernate μόνο το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Να αγοραζεις συσκευη επειδη εχει υψηλη φωτεινοτητα και αυτη να σου ριχνει την φωτεινοτητα λογο υπερθερμανσης..αυτη και αν ειναι καταντια.αλλα το ξερα..δεν το ξερα?

 

Φίλε μου δες λίγο μήπως γίνει η δουλειά σου με το tegra overclock app.Έχει mode νομίζω για αυτή τη δουλειά.

Για τον φίλο που ψάχνει θήκες σιλικόνης ας γράψει στο eBay LG 4x hd και θα του βγάλει αρκετές.Α... και μη φοβηθείς να πάρεις από Κίνα.Είναι ακριβώς οι ίδιες απλά πιο φθηνές!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις add, τότε ειδοποιήσεις δεν έρχονται - με το hybernate να είναι κάτι σαν το freeze του titanium, με τη διαφορά ότι αν θέλεις να ανοίξεις το πρόγραμμα, αυτό γίνεται άμεσα διαθέσιμο. Εμένα δε με πειράζει, γιατί δεν χρησιμοποιώ το viber τόσο συχνά, παρά μόνο κατόπιν συνεννόησης. Εναλλακτικά, θα μπορούσες να το έχεις σε hybernate mode και να το βγάζεις όποτε συνδέεσαι στο wifi, ή αν αυτό δεν είναι και πολύ πρακτικό, να το κάνεις hybernate μόνο το βράδυ.

 

Ευχαριστω φιλε!

το δοκιμασα και διαπιστωσα αυτα που λες

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες λίγο μήπως γίνει η δουλειά σου με το tegra overclock app.Έχει mode νομίζω για αυτή τη δουλειά.

Για τον φίλο που ψάχνει θήκες σιλικόνης ας γράψει στο eBay LG 4x hd και θα του βγάλει αρκετές.Α... και μη φοβηθείς να πάρεις από Κίνα.Είναι ακριβώς οι ίδιες απλά πιο φθηνές!!!;)

 

Ναι αλλα αυτο θελει ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο θελει ροοτ

 

Είναι όμως εύκολο και αναστρέψιμο! Δεν υπάρχει επαρκής αιτιολογία για να μην το κάνει ο οποιοσδήποτε αφού δεν επηρεάζει τη λειτουργία του τηλεφώνου όπως το jailbreak στα iPhone και παρέχει επαυξημένες δυνατότητες. Μην διστάζετε να ρουτάρετε!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι απαραίτητη,η ζελατίνα όχι και τόσο μάλλον,τόσο καιρό η οθονη δεν έχει πάθει τίποτα,βέβαια μια φορά μια φορά θα γίνει η στραβή.

 

Η πλάτη και τα πλευρικά του κινητού με την έως τώρα εμπειρία μου ( το έχω αθήκωτο 7 μήνες ) δεν παθαίνουν τίποτα.Η οθόνη επίσης είναι super αντιχαρακτική.Για μένα ο μόνος λόγος να βάλει κάποιος θήκη είναι μόνο για να προστατέψει την οθόνη από σπάσιμο σε γερή πτώση.Αλλά ρε παιδιά κρίμα είναι.Το τζαμάκι ( και όλο το μπροστινό σύστημα ) κάνει 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά την τιμή όταν είχα επισκεφτεί το service ( το είχαν σε ένα stand )

 

Να αγοραζεις συσκευη επειδη εχει υψηλη φωτεινοτητα και αυτη να σου ριχνει την φωτεινοτητα λογο υπερθερμανσης..αυτη και αν ειναι καταντια.αλλα το ξερα..δεν το ξερα?

 

Αυτό μαζί με το όχι τόσο καλό gps ( που το έχω βελτιώσει πολύ όμως πλέον ) είναι τα μόνα πράγματα που με ενοχλούν λιγάκι στο κινητό.Και όχι , το tegra overclock σε μένα ενώ κάνει override τη μπάρα του συστήματος δεν μου επαναφέρει πρακτικά τη φωτεινότητα στο 100%.Έχω συμβιβαστεί πλέον με αυτό το θέμα και δεν με ενοχλεί τόσο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,προσπαθω να κανω ροοτ αλλα δεν μπορω.συμφωνα με τον οδηγο του λεο εχω εγκαταστησει τους οδηγους μεσω του σουιτ.εχω κατεβασει και το αλλο το ζιπαρισμενο που γρφει ο λεο,μπαινω σε ρεκοβερι και οταν παταω το ροοτβατ αρχειο που λεει ο λεο να ανοιξει κατι σαν ντοσ εμενα δεν κανει τπτ.τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

πηρε κανεις θηκη σιλικονης απο e-bay η απο καπου αλλου? στειλτε αν ειναι ευκολο κανα link να δω καμια

εγω αγορασα αυτη την θηκη ( δεν εχει ερθει ακομα ) http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Matte-Hard-Cover-Case-Shield-LCD-Protector-For-LG-P880-Optimus-4X-HD-/271133022946?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3f20c99ae2

 

και μου αρεσε και αυτη http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-England-Retro-Style-Leather-Case-LCD-Screen-Film-LG-P880-Optimus-4X-HD-/271146770921?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3f219b61e9

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,προσπαθω να κανω ροοτ αλλα δεν μπορω.συμφωνα με τον οδηγο του λεο εχω εγκαταστησει τους οδηγους μεσω του σουιτ.εχω κατεβασει και το αλλο το ζιπαρισμενο που γρφει ο λεο,μπαινω σε ρεκοβερι και οταν παταω το ροοτβατ αρχειο που λεει ο λεο να ανοιξει κατι σαν ντοσ εμενα δεν κανει τπτ.τι γινετε?

 

Πήγαινε εδώ και ακολούθα τις οδηγίες. Είναι σαν πρόγραμμα, πιο εύκολο και σου κάνει τα πάντα αυτόματα. Σου κάνει root, bootloader unlock και σου περνάει custom recoveries. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2230934

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...