Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει αγορασει κανεις φορτιστη αυτοκινητου για το κινητο μας απο ebay? φοβαμαι λιγο να αγορασω μην παθει τιποτα το τηλεφωνο.

τι λετε?

 

Σε θεματα φορτιστων, προτιμω γνησια προϊοντα, για να μην κανω ζημια στην συσκευη.

Ο φορτιστης αυτοκινητου δεν μου πολυ-χρειαζεται ομως γιατι η αυτονομια της συκευής είναι τοσο καλή, που πάντοτε προλαβαίνω να φορτισω στο σπίτι ή το γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις πηρα το κινητο στα χερια μου και μου εχει ηδη βγαλει να κανω αναβαθμιση, να το κανω η να περιμενω την JB
Link to comment
Share on other sites

Τον φορτιστη τον θέλω για κανένα ταξίδι που θα χρησιμοποιήσω κ το gps.

Για αυθεντικό που να κοιτάξω; στο σκρουτζ θα βρω τίποτα να πάρω μία γεύση;

Link to comment
Share on other sites

Κανενας καλος launcher ρε παιδια! Εχω τον nova στο Gs3 αλλα απ οτι καταλαβα το ace2 δεν το παιρνει. Καποια εναλλακτική παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Κανενας καλος launcher ρε παιδια! Εχω τον nova στο Gs3 αλλα απ οτι καταλαβα το ace2 δεν το παιρνει. Καποια εναλλακτική παιζει;

 

Τι κάνουν αυτοί οι launchers? Είμαι λίγο άσχετος ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για Launchers. Η συνέχεια εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τυχει σε κανενα να ξεκιναει χαμηλα ο ηχος κλησης και ξαφνικα να δυναμωνει μονος του οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ??
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ρυθμισμένο στα κινητά της Samsung (στο Galaxy S τουλάχιστον που έχω εγώ έτσι είναι).

Φαντάζομαι το έχουνε κάνει έτσι για να μην είναι δυνατά σε περίπτωση που το έχεις κοντά σου και μετά δυναμώνει ώστε να το ακούσεις αν είναι κάπου μακριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο σκεφτεται να το αγορασει η κοπελα μου. Θα ειναι το πρωτο της android phone (και smartphone γενικοτερα). Φανταζομαι οτι μιας και δεν ειναι heavy user, θα καλυφθει στο επακρο απο το κινητο.

 

Υπαρχει κατι το οποιο θα πρεπει να προσεξω η που θα μπορουσε να με αποτρεψει απο την αγορα του;

 

Επισης, ψαχνοντας στο skrourz, βλεπω οτι υπαρχουν διαφορες εως και 50-55€ σε σχεση με τις τιμες καταστηματων οπως το Πλαισιο π.χ. Φανταζομαι οτι οι συγκεκριμενες συσκευες ειναι απευθειας εισαγωγη εκτος επισημης αντιπροσωπειας; Θα μπορουσα να αντιμετωπισω καποιο προβλημα αγοραζοντας απο εκει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

Edited by seventh_heaven

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό πριν από λίγες μέρες σε λευκό από skroutzομάγαζο και είναι άψογο,σφραγισμένο χωρίς κάτι το μεμπτό πάνω του.Η εγγύηση ισχύει για ελλάδα και μου ξεκαθάρισαν ότι σε περίπτωση βλάβης,το στέλνω smartec.Mάλιστα μου είπαν ότι σε περίπτωση αναβάθμισης,αν χαθούν τα ελληνικά,αναλαμβάνουν με δικά τους έξοδα να μου περάσουν την ελληνική γλώσσα!

Για γυναίκα πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες λύσεις.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο σκεφτεται να το αγορασει η κοπελα μου. Θα ειναι το πρωτο της android phone (και smartphone γενικοτερα). Φανταζομαι οτι μιας και δεν ειναι heavy user, θα καλυφθει στο επακρο απο το κινητο.

 

Υπαρχει κατι το οποιο θα πρεπει να προσεξω η που θα μπορουσε να με αποτρεψει απο την αγορα του;

 

Επισης, ψαχνοντας στο skrourz, βλεπω οτι υπαρχουν διαφορες εως και 50-55€ σε σχεση με τις τιμες καταστηματων οπως το Πλαισιο π.χ. Φανταζομαι οτι οι συγκεκριμενες συσκευες ειναι απευθειας εισαγωγη εκτος επισημης αντιπροσωπειας; Θα μπορουσα να αντιμετωπισω καποιο προβλημα αγοραζοντας απο εκει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

 

Και μένα το αγόρασε η γυναίκα μου πριν 2 μήνες περίπου και είναι πολύ ευχαριστημένη.Πολύ καλή λύση!

Όρμα σε σκρουτζομάγαζο,εγώ απο'κει της το πήρα,δεν είναι ελληνικό αλλά καλύπτεται κανονικά με εγγυήση απο τη Smartec..

Επίσης όπως θα διάβασες θα πάρει JellyBean ;)

Link to comment
Share on other sites

και για άντρα και για οποιονδήποτε! ;)

 

Μετά τα πολύ καλά λόγια που διάβασα εδώ, το πήρα και εγώ πριν 2 μέρες στα χέρια μου (με επιδότηση συσκευής από cosmote, και ενώ στο τηλέφωνο που είχα μιλήσει μου είπαν ότι δεν υπάρχει και μπορεί να μην το ξαναφέρουν, παρόλα αυτά στο oteshop που πήγα το είχαν κανονικά..! :rolleyes::D )

Πάρα πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία του! Σοβαρές ελλείψεις δεν έχει, η ποιότητα της οθόνης είναι πολύ καλή, ο ήχος φοβερός (μου έκανε εντύπωση πόσο καλά άκουγα το συνομιλητή μου) και μέχρι στιγμής δείχνει να μην μασάει από κολλήματα, διπύρηνο γαρ! :D

Και μια ερώτηση: έχουμε τρόπο να μην έρχονται οι αναφορές στα sms σαν ξεχωριστό μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Για αντρα ???

 

Της γυναίκας μου είναι...:happy:

Και για άντρα μια χαρά είναι,απλά προσωπικά δεν μπορώ να κατέβω στις 3,8".

 

και για άντρα και για οποιονδήποτε! ;)

Και μια ερώτηση: έχουμε τρόπο να μην έρχονται οι αναφορές στα sms σαν ξεχωριστό μήνυμα?

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις το go sms pro ?

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Πιστεύω ότι θα την καλύψει απόλυτα, οπότε πάμε προς τα εκεί. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ.... Εχει σχεδον ενα μηνα που πηρα το κινητο δωρο στην κοπελα μου. Σημερα η κοπελα μου το εβαλε να φορτισει και της βγαζει μηνυμα οτι η μπαταρια ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ. Της ειπα να το κλεισει και να αποσυνδεσει την μπαταρια και μετα απο λιγο να την ξανακουμπωσει και να το ξανανοιξει. Το ανοιξε και μολις συνδεσε το φορτιστη ξανα τα ιδια.... μήμυμα "Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ" Της ειπα να δοκιμασει να το φορτισει απο τον υπολογιστη μεσω USB. Το συνδεσε και ενω φανηκε στον υπολογισρη οτι συνδεθηκε, εντουτοις και παλι δε φορτιζει..... "Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ". ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΟΡΤΙΖΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ θα τρελαθω!!!! Κάποια λύση; Η κοπελα μου ειναι Γερμανία και δεν μπορω να το πιασω στα χερια μου να το σκαλιξω. Βλέπω σαν υστατη λύση την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.... σημερα το βραδυ που θα έρθει απο τη δουλειά και θα τη δω στο skype. Προτου το κάνω αυτό.... μπορεί ισως κάποιος να μου πεί γιατι συμβαίνει αυτό και αν υπάρχει θεραπεία; ΘΑ ΣΚΑΣΩ.....
Link to comment
Share on other sites

Να το παει για Service

 

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ; Θα πρέπει να μ το στείλει Ελλάδα γιατί απο εδώ το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ; Θα πρέπει να μ το στείλει Ελλάδα γιατί απο εδώ το αγόρασα.

 

Πανευρωπαϊκή εγγύηση έχει.

Λογικά το πάει για Service όπου γουστάρει στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος όταν θα μπορούμε να κάνουμε αναβάθμηση απο Gingerbread σε Jelly Bean αν θα χαθουν οσα έχουμε φυλαγμένα (πχ τηλεφωνικός κατάλογος και υπενθυμίσεις)?

Απο την άλλη επειδη για πρώτη φόρα πήρα συσκευή με λογισμικό Android με πιό τρόπο γίνεται η αναβάθμιση και όταν γίνει, θα έχει ολα τα χαρακτιριστηκα του νέου λογισμικου v 4.1? (πχ αναγνώριση χρήστη και τέτοια)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος όταν θα μπορούμε να κάνουμε αναβάθμηση απο Gingerbread σε Jelly Bean αν θα χαθουν οσα έχουμε φυλαγμένα (πχ τηλεφωνικός κατάλογος και υπενθυμίσεις)?

Απο την άλλη επειδη για πρώτη φόρα πήρα συσκευή με λογισμικό Android με πιό τρόπο γίνεται η αναβάθμιση και όταν γίνει, θα έχει ολα τα χαρακτιριστηκα του νέου λογισμικου v 4.1? (πχ αναγνώριση χρήστη και τέτοια)

 

Αρχικά, νομίζω δεν χάνονται δεδομένα σου κατά την αναβάθμιση, αλλά ακόμα και να χάνονται υπάρχουν τρόποι να κάνεις backup τα τηλέφωνα, τα μηνύματα και ότι άλλο θες, με το Samsung Kies.

Για την δεύτερη απορία, ναι θα έχει όλα τα χαρακτηριστικά του 4.1!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ένας φίλος δοκίμασε να βρει τρόπο χωρίς root να βγάλει τις βλακείες της cosmote.

Μου είπε λοιπόν ότι βρήκε την official Rom της Samsung και να την περάσει με odin.τελικά την περασε από ότι μου είπε (δεν ξέρω το πώς) αλλά το μόνο πρόβλημα που πρόσεξε έιναι ότι δεν είχε ελληνικα καθόλου.ούτε μενού ούτε πληκτρολόγιο. Το καλό έιναι ότι όντως δεν είχε μέσα εφαρμογές της cosmote και η ραμ ήταν 120 mb λιγότερα κατειλειμενα.

Έχετε δοκιμάσει εσείς κάτι παρόμοιο; υπάρχει τρόπος να περάσουν τα ελληνικα σαν πακέτο όπως στα win7?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...