Jump to content

Ly-F1 tablet


firiel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί δεν σου άρεσε η cm9?

 

και

 

πως παει η καινούργια ? Έχεις WiFi σε Stand by ?

 

 

A και ευχαριστώ για τις ενημερώσεις

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην cm9 δεν μου άρεσε κυρίως η πολύ λιγότερη ελεύθερη μνήμη ram ( γύρω στα 100mb σε σχέση με τα 170mb!). Έχουν βγει διάφορες τροποποιημένες εκδόσεις cm9 όπου στην μία δεν λειτουργούν τα πλήκτρα αφής, στην άλλη δεν λειτουργεί η κάμερα στις εφαρμογές, σε άλλη δεν βγάζει ήχο μέσω καλωδίου hdmi, σε καμία δεν υπάρχει επιλογή για full screen για παιχνίδια κλπ. Μία ολοκληρωμένη έκδοση δεν υπάρχει! Θέλει αρκετή δουλειά ακόμα. Κάθε τρεις και λίγο βγάζει update ο seby για λεπτομέριες. Δεν μπορώ να αλλάζω κάθε μέρα roms κάνοντας φορμάτ και ξανά restore όλες τις εφαρμογές! :)

 

Δυστυχώς στην νέα έκδοση παραμένει το πρόβλημα με το wifi και κλείνει σε stand by mode. Θα δοκιμάσω πάλι τις γνωστές εφαρμογές μήπως κάνουν δουλειά στην νέα ρομ, αν και δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά ξέρετε αν μπορώ να συνδεσω κάποιο Bluetooth module μέσω usb για συνδεση συσκευών; περισσότερο με ενδιαφέρει να βάλω Bluetooth GPS module..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει βγει εδώ και μερικές ημέρες επίσημη έκδοση 0.7.1. Καμία ιδιαίτερη αλλαγή..

 

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς την CM10? Λέω να κάνω μια δοκιμή..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δεν ξέρω πόσοι έχετε ακόμα το ταμπλετάκι.. εμένα πάντως αντέχει και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Σήμερα βγήκε νέα επίσημη έκδοση στην οποία κατάφεραν επιτέλους να κάνουν το wifi να παραμένει ανοιχτό όταν σβήνει η οθόνη! Υπάρχει και η CM10 αλλά είναι πιο βαριά και αργή.

 

Επίσης σύντομα θα βγει και η επίσημη έκδοση 4,1.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές βγήκε που πόσταρα. Στην επίσημη σελίδα υπάρχει αρκεί να το έχεις στα κινέζικα. Αν γυρίσεις την γλώσσα σε αγγλικά δεν εμφανίζει κάποια πράγματα.

Η νέα έκδοση είναι αυτή:

http://lyxfsz.com/cn/downs_view.htm?id=37

 

Την κατεβάζεις από εδώ:

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=159871&uk=620778226

 

Όταν βλέπεις βίντεο έχει ένα θέμα με τον συγχρονισμό με την εικόνα και τον ήχο.. αλλά αν πατήσεις παύση και ξανά play είναι οκ.

Για το wifi πρέπει να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις να μένει πάντα ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βγήκε η 4.1.1 Jelly Bean. Την έβαλα αλλά δεν κάθεται το superuser με τίποτα. Δοκίμασα να το βγάλω και να το ξαναβάλω αλλά τίποτα :(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για root διάβασα έναν χρήστη να προτείνει το παρακάτω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

Δεν το δοκίμασα, διότι ο seby έβγαλε δική του τροποποιημένη rom που βασίζεται στην επίσημη και η οποία είναι root!

http://www.pandawillforum.com/showthread.php?15600-ROM-JB-4-1-1_v2-0-3_Seby-for-LY-F1-Alldro-Speed-E200

 

Μια χαρά φαίνεται όσο την δοκίμασα. Δυστυχώς όμως το youtube έχει πρόβλημα δεν παίζει τίποτα. Για youtube μόνο μέσω του browser.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε! Χρησιμοποίησα το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 και έπαιξε μια χαρά. Όμως το .zip αρχείο 2/45 scanners το αναφέρουν ότι έχει malware αλλά νομίζω ότι είναι λανθασμένη σήμανση. Κοίταξα λιγάκι τις εντολές αλλά δεν έχω χρόνο να δω ένα ένα τα αρχεία και δεν μου φάνηκε τίποτα κακό. Αλλωστε στο xda θα το είχαν εντοπίσει από την πρώτη στιγμή αν ήταν κάτι κακόβουλο. Παρ' ολ' αυτά θα προτιμούσα κάτι διαφορετικό για root. Πάντως δουλεύει για όποιον ενδιαφέρεται!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως που έτρεξα να δω benchmark βγάζει μικρότερο σκορ σε σχέση με την ics..

Για youtube λένε ότι με η προηγούμενη έκδοση λειτουργεί αρκεί να μην κάνει update. Όποιος θέλει μπορεί να το κατεβάσει από εδώ:

http://www.mirrorcreator.com/files/18FC1ORK/com.google.android.youtube.4008.apk_links

 

Θα το δοκιμάσω αύριο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν πρόσεξα αν το ανέφερε κανένας αλλά έχετε δει το recovery menu και το κινέζικο menu?? Το ένα βγαίνει με το πάτημα του V+ και power on (για αρκετά δευτερόλεπτα) και το άλλο με το V- και power on. Αυτό το κινέζικο.... πολύ με τρώει να δώ τι κάνει... Κάτι σπιτάκια έχει πάνω... Πάτησα το Wifi (αυτό ήταν στα Αγγλικά) και μου έβγαλε success!!!

 

Αααα και κάτι άλλο για το εργαλείο. Επεσε και ράγισε λίγο η οθόνη αλλά δεν καταλαβαίνει τίποτα. Παίζει κανονικότατα το touch. Του έβαλα και ένα HDMI καλώδιο και πήρα και ένα mini wireless keyboard & mouse και έχω Android TV τώρα. Φοβερό στην τηλεόραση!!!

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδιά καλησπέρα!!! Έχω ένα πρόβλημα με το tablet που το δημιούργησε ένας μικρός φίλος!!! Ο πιτσιρικάς πήγε στις ρυθμίσεις και πείραξε τον φωτισμό. Αποτέλεσμα η οθόνη να είναι μαύρη ό,τι κι αν κάνω. Πατώντας το ON/OFF, στιγμιαία φωτίζεται η οθόνη αλλά στη συνέχεια πάλι μαύρο σκοτάδι!!! Ξεκλειδώνει κανονικά, πατώντας εφαρμογές τις ανοίγει, μέχρι και μουσική παίζει (βέβαια στα τυφλά και τυχαία γίνονται όλα)!!!! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κάποιο τρόπο;;;;; Ενημερωτικά το tablet είναι κινέζικο (ICOO) και φοράει την Gingerbread!!!!!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Έχω ένα πρόβλημα με το tablet που το δημιούργησε ένας μικρός φίλος!!! Ο πιτσιρικάς πήγε στις ρυθμίσεις και πείραξε τον φωτισμό. Αποτέλεσμα η οθόνη να είναι μαύρη ό,τι κι αν κάνω. Πατώντας το ON/OFF, στιγμιαία φωτίζεται η οθόνη αλλά στη συνέχεια πάλι μαύρο σκοτάδι!!! Ξεκλειδώνει κανονικά, πατώντας εφαρμογές τις ανοίγει, μέχρι και μουσική παίζει (βέβαια στα τυφλά και τυχαία γίνονται όλα)!!!! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κάποιο τρόπο;;;;; Ενημερωτικά το tablet είναι κινέζικο (ICOO) και φοράει την Gingerbread!!!!!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!

 

Μια διόρθωση σχετικά με τη rom. Είναι η Ice cream!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις και θα ξαναφλασάρεις την rom. Υπάρχουν links στο πρώτο post.

 

edit: Θα σου πρότεινα να βάλεις την JB 4.1.1_v2.0.6_Seby

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς πόσο και αν πληρώνεις τελωνείο για παραγγελίες από το pandawill (και με DHL και χωρίς) για αντικείμενο αξίας 200 euro ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...