Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν μενεις αθηνα πηγαινε στο nokia care αγιων αναργυρων εχει περιπου στα 20 ευρω

 

Φίλε είσαι σίγουρος; μόλις τους τηλεφώνησα και μου είπαν ότι η μπαταρία στοιχίζει 39,90 και ότι θα μου την τοποθετήσουν χωρίς επιπλέον κόστος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Θέλω τα φώτα σας!! Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Συνδέομαι στο WiFi μου και μπαίνω στο Youtube, μέσω του stock browser. Κάνω login και πηγαίνω στο προφίλ μου και πιο συγκεκριμένα στις λίστες που έχω φτιάξει. Αρχίζω να ακούω τραγούδια από μια από τις playlists. Και εκεί αρχίζουν τα προβλήματα. Μετά από περίπου 1 ώρα, μόλις κάνω scroll προς τα πάνω ή προς τα κάτω στη λίστα ή πατάω να κάνω ένα search, παγώνει όλο το κινητό. Κανένα πλήκτρο δεν κάνει τίποτα, εκτός από το πλήκτρο κλειδώματος, που κάνει τη δόνηση και η οθόνη δεν αποκρίνεται για κανένα λόγο. Το μόνο που κάνω και μπορώ να κάνω, είναι να πατήσω το πλήκτρο on/off για 8 δευτερόλεπτα, έτσι ώστε μετά από τις 3 δονήσεις να κλείσει το κινητό... Τι μπορεί να φταίει; :( Η συσκευή είναι το N8, με stock Belle Refresh και 72.5Mbs στη C:.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω τα φώτα σας!! Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Συνδέομαι στο WiFi μου και μπαίνω στο Youtube, μέσω του stock browser. Κάνω login και πηγαίνω στο προφίλ μου και πιο συγκεκριμένα στις λίστες που έχω φτιάξει. Αρχίζω να ακούω τραγούδια από μια από τις playlists. Και εκεί αρχίζουν τα προβλήματα. Μετά από περίπου 1 ώρα, μόλις κάνω scroll προς τα πάνω ή προς τα κάτω στη λίστα ή πατάω να κάνω ένα search, παγώνει όλο το κινητό. Κανένα πλήκτρο δεν κάνει τίποτα, εκτός από το πλήκτρο κλειδώματος, που κάνει τη δόνηση και η οθόνη δεν αποκρίνεται για κανένα λόγο. Το μόνο που κάνω και μπορώ να κάνω, είναι να πατήσω το πλήκτρο on/off για 8 δευτερόλεπτα, έτσι ώστε μετά από τις 3 δονήσεις να κλείσει το κινητό... Τι μπορεί να φταίει; :( Η συσκευή είναι το N8, με stock Belle Refresh και 72.5Mbs στη C:.

Όχι ότι είναι λύση, αλλά γιατί δε βάζεις κάποια από τις πολλές εφαρμογές για youtube που υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι είναι λύση, αλλά γιατί δε βάζεις κάποια από τις πολλές εφαρμογές για youtube που υπάρχουν?

 

Thanks για τη συμβουλή. Δεν το εχα σκεφτεί καθόλου. Θα το δοκιμάσω και θα επιστρέψω πιο αργά. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τόσο μου είχαν πει και σε ένα Nokia Care στην Νίκαια

 

Η μπαταρία του Ν8 έχει 35€, στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, σε κατάστημα Nokia Care και είναι πλέον με 1300mAh από 1200mAh που ειχε η παλιά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του Ν8 έχει 35€, στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, σε κατάστημα Nokia Care και είναι πλέον με 1300mAh από 1200mAh που ειχε η παλιά!

 

Σε ποιό κατάστημα, αν επιτρέπεται???

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό κατάστημα, αν επιτρέπεται???

 

Στη Γρ. Λαμπράκη Άνω Τούμπα! Φαντάζομαι σε όλα τα Nokia Care στη Θεσσαλονίκη ίδιες τιμές θα έχουν οι μπαταρίες!:)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, η οθόνη εχει ενα μικρο burn-in κατω κ λιγο πάνω... (φωτο δε μπορω να ανεβάσω τώρα) κατω φαίνονται πλήκτρα πχ ενα γρανάζι δεξιά κτλ, πολλα όμως, 5 νομίζω... Αλλα δεν εμεινε ανοικτή καπου για ωρες για να γίνει :( :( :(

 

εγγύηση ακομα εχω... Αλλα φαντάζομαι δεν περιλαμβάνει κατι τέτοιο... Ισχύει ακόμα η αλλαγη για την κόκκινη οθόνη; :p να το παω για αυτο το λογο αν είναι... Ποσο στοιχίζει μια οθόνη;

 

κάποιος; καποια απάντηση;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος; καποια απάντηση;

 

Εφόσον έχει εγγύηση ακόμα δεν θα σε κοστίσει τιποτα! Στο κατω κατω δεν φταις εσυ γι αυτό! Πάνε σε Nokia Care καλύτερα, εκει δεν χρειαζεται να πας με την απόδειξη αγοράς, την βλέπουν από το IMEI της συσκευής την εγγύηση!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει εγγύηση ακόμα δεν θα σε κοστίσει τιποτα! Στο κατω κατω δεν φταις εσυ γι αυτό! Πάνε σε Nokia Care καλύτερα, εκει δεν χρειαζεται να πας με την απόδειξη αγοράς, την βλέπουν από το IMEI της συσκευής την εγγύηση!

 

σε τηλεόραση, 55άρα παρακαλώ, σαμμυ φιλου, ούτε χρονο δεν ειχε που έκανα κ δεν του την άλλαζαν... Ελπίζω να εχεις δίκιο! Ισως παω αύριο... :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση από το ΙΜΕΙ είναι πολύ σχετικό,ειδικά όταν το κινητό δεν κυκλοφορεί πια και έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε, καλύτερα να έχεις και την απόδειξη καλού κακού....

 

Θα σου πω τι έπαθα και εγώ με το ΝΟΚΙΑ 900 όπου μου χάλασε 10μέρες πριν ολοκληρωθούν τα 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς του, πήγα κατευθείαν σε ένα ΝΟΚΙΑ Care για να δώσω, από το ΙΜΕΙ στο σύστημα τους φαινόταν ότι είναι εκτός εγγύησης σχεδόν 6 μήνες!

Και να σκεφτείς ότι το είχα πάρει καινούργιο λίγους μήνες μετά που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα αν και κυκλοφόρησαν ελάχιστα κομμάτια και σε πολύ λίγα καταστήματα (καμία σχεδόν αλυσίδα δεν το είχε ή αν το είχε το έφερε για ελάχιστο χρονικό διάστημα), εδώ πρωτο-κυκλοφόρησε Δεκέμβριο 2009 και στο σύστημα τους φαινόταν Εκτός εγγύησης από τον Νοέμβριο 2011 (λιγότερο από 2 χρόνια πρώτης κυκλοφορίας)!

 

Μάλιστα αν και είχα την τιμολόγιο αγοράς με τα στοιχεία μου και την ημερομηνία αγοράς στην αρχή αρνιόντουσαν να το παραλάβουν το κινητό εντός εγγύησης γιατί το σύστημα το έδειχνε εκτός και ημερομηνία λήξης της εγγύησης με βάση το τιμολόγιο ήταν σε 10 μέρες, μόνο όταν τους πίεσα να μου δώσουν γραπτώς ότι δεν το παραλαμβάνουν την συγκεκριμένη ημερομηνία που ήταν πριν τα 2 χρόνια της εγγύησης, αλλιώς θα κινηθώ νομικά πήραν τηλέφωνο στα κεντρικά και το δέχτηκαν ώστε να το στείλουν στο Service όπου το κινητό τελικά αντικαταστάθηκε με ένα Ν8!

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση από το ΙΜΕΙ είναι πολύ σχετικό,ειδικά όταν το κινητό δεν κυκλοφορεί πια και έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε, καλύτερα να έχεις και την απόδειξη καλού κακού....

 

Θα σου πω τι έπαθα και εγώ με το ΝΟΚΙΑ 900 όπου μου χάλασε 10μέρες πριν ολοκληρωθούν τα 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς του, πήγα κατευθείαν σε ένα ΝΟΚΙΑ Care για να δώσω, από το ΙΜΕΙ στο σύστημα τους φαινόταν ότι είναι εκτός εγγύησης σχεδόν 6 μήνες!

Και να σκεφτείς ότι το είχα πάρει καινούργιο λίγους μήνες μετά που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα αν και κυκλοφόρησαν ελάχιστα κομμάτια και σε πολύ λίγα καταστήματα (καμία σχεδόν αλυσίδα δεν το είχε ή αν το είχε το έφερε για ελάχιστο χρονικό διάστημα), εδώ πρωτο-κυκλοφόρησε Δεκέμβριο 2009 και στο σύστημα τους φαινόταν Εκτός εγγύησης από τον Νοέμβριο 2011 (λιγότερο από 2 χρόνια πρώτης κυκλοφορίας)!

 

Μάλιστα αν και είχα την τιμολόγιο αγοράς με τα στοιχεία μου και την ημερομηνία αγοράς στην αρχή αρνιόντουσαν να το παραλάβουν το κινητό εντός εγγύησης γιατί το σύστημα το έδειχνε εκτός και ημερομηνία λήξης της εγγύησης με βάση το τιμολόγιο ήταν σε 10 μέρες, μόνο όταν τους πίεσα να μου δώσουν γραπτώς ότι δεν το παραλαμβάνουν την συγκεκριμένη ημερομηνία που ήταν πριν τα 2 χρόνια της εγγύησης, αλλιώς θα κινηθώ νομικά πήραν τηλέφωνο στα κεντρικά και το δέχτηκαν ώστε να το στείλουν στο Service όπου το κινητό τελικά αντικαταστάθηκε με ένα Ν8!

 

Δεν ξέρω εγω ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα στα καταστήματα Νοκια ούτε με το Ν95 που είχα αλλά ούτε και με το Ν8 που εχω τώρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το στέλνουμε εξωτερικό μου ειπε αυτη στη ν.σμύρνη.... Αλλαγη οθόνης μονο θα κάνουν; η θα με στείλουν κανα refurbished;;; γιατι λέει τα σβήνουν όλα!!!

 

Αν δε δουλεύει κατι μετα τι κάνω; θα εχει λήξει η εγγύηση... Κ το Ν78 το ειχαν γυρίσει μεσα στις γρατζουνιές!

 

Ελπίζω μην κανουν αλλαγη με κανα 920 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το στέλνουμε εξωτερικό μου ειπε αυτη στη ν.σμύρνη.... Αλλαγη οθόνης μονο θα κάνουν; η θα με στείλουν κανα refurbished;;; γιατι λέει τα σβήνουν όλα!!!

 

Αν δε δουλεύει κατι μετα τι κάνω; θα εχει λήξει η εγγύηση... Κ το Ν78 το ειχαν γυρίσει μεσα στις γρατζουνιές!

 

Ελπίζω μην κανουν αλλαγη με κανα 920 :p

 

Ας κάνουν, το πουλάς και βγάζει και λεφτά! Σκέψου επιχειρηματικά!

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουν, το πουλάς και βγάζει και λεφτά! Σκέψου επιχειρηματικά!

 

xaxaxaxaxaxa:lol:

 

ευκαιρια για ενα πορτοκαλι Ν8 και ενα 808 ^^ :cool:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxa:lol:

 

ευκαιρια για ενα πορτοκαλι Ν8 και ενα 808 ^^ :cool:

 

Πετρο εγω να σου πω την γνωμη μου πιστευω οτι αν δεν εχουν ανταλλακτικα για Ν8 (που οθονη θα εχουν 100%), θα σου δωσουν κανα 701...

γενικα φροντιζουν να μην στο αλλαξουν με κινητο με αλλο λογισμικο, πχ κανα lumia

ευχησου να παρεις κανα 808 και μετα τρεχα παιξε τζοκερ!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πετρο εγω να σου πω την γνωμη μου πιστευω οτι αν δεν εχουν ανταλλακτικα για Ν8 (που οθονη θα εχουν 100%), θα σου δωσουν κανα 701...

γενικα φροντιζουν να μην στο αλλαξουν με κινητο με αλλο λογισμικο, πχ κανα lumia

ευχησου να παρεις κανα 808 και μετα τρεχα παιξε τζοκερ!

 

ρολ, αν κάτσει 808 κερνάω οτι θες :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τους πάντες κερνάς αν σου κάτσει 808 στο έτσι :lol:

 

Μακάρι να σου το κάνουν refurbish :p ! άιντε τόσους μήνες!! εγώ προχθές σε μία μέρα φλάσαρα 3 νόκια με custom roms!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τους πάντες κερνάς αν σου κάτσει 808 στο έτσι :lol:

 

Μακάρι να σου το κάνουν refurbish :p ! άιντε τόσους μήνες!! εγώ προχθές σε μία μέρα φλάσαρα 3 νόκια με custom roms!

 

το εχω σε τελεία κατάσταση φιλε μου, το θελω στην ιδια κατάσταση :p

 

θα βάλω ρε! Μετα τις πανελλήνιες θα έβαζα :p εξαλλου ολα θα τα σβήσουν έτσι κ αλλιώς ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουν, το πουλάς και βγάζει και λεφτά! Σκέψου επιχειρηματικά!

 

Ή σε κερδίζει ολοκληρωτικά και αλλάζεις άποψη για τα lumia....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή σε κερδίζει ολοκληρωτικά και αλλάζεις άποψη για τα lumia....;)

 

θα μείνω στην πωληση :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω ήχο ειδοποίησης για email? έχω βάλει το widget, και ενώ εμφανίζεται κανονικά το νέο email, δεν ακούγεται ο ήχος που έχω ορίσει στο προφίλ.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω ήχο ειδοποίησης για email? έχω βάλει το widget, και ενώ εμφανίζεται κανονικά το νέο email, δεν ακούγεται ο ήχος που έχω ορίσει στο προφίλ.

 

Στο προφίλ που έχεις θα πας και στη διαμόρφωση του. Εκεί ενεργοποιείς όλους τους ήχους και του E-Mail φυσικά! Εγώ έτσι έκανα και λειτουργεί! Δες και τι ήχο έχεις για τα E-Mail και δες και την ένταση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να μην το δώσω :p προτιμώ να μη το ρισκάρω, το αγαπάω το άτιμο :p εξαλλου το πρόβλημα ακομα ειναι μικρό...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...