Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερες!!!πηρα λοιπον (χωρις πρώτα να δοκιμασω,κακως) τα Crystal Audio MIC300 για χρηση περισσοτερο σαν handsfree λογο του μικροφωνου τους.οταν τα συνδεω στο ν8 μου βγαζει δεν ειναι συμβατα.σε ενα νοκια 700 που τα δοκιμασα δουλευουν.υπαρχει κατι που να μπορει να γινει η απλα να τα επιστρεψω.... :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,Ρε παιδιά αν έχουμε ξεχάσει τον κωδικό ασφαλείας του κινητού τι μπορούμε να κάνουμε για να τον βρούμε;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα( 12345 )και εισαι οκ

 

το έχω δοκιμάσει πρώτο πρώτο αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτός...Άρα μάλλον τον είχα αλλάξει παλιά και τώρα δεν τον θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε υπήρχε ένα bug ρε παιδιά στο Ν8, το οποίο σου γέμιζε τη μνημη C: χωρίς λόγο και απο μονη της.. Ανακαλύψαμε λοιπον οτι ειναι απο το μειλ.... Διέγραψα το mailbox μου, και ολα ηρέμησα απο αυτό το πρόβλημα! Αλλά ειναι άδικο να μην έχεις mail στο κινητό.. Οχι οτι δε μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτο, αλλά ειναι κρίμα.. Έχει κανεις ακουσει κατι για το αν βρεθηκε λυση σε αυτο το πρόβλημα;;

 

Επισης, αν διαγράψω τα μειλ στον λογαριασμο hotmail στο κινητό.. Όταν θα μπω απο τον υπολιγιστη στο hotmail θα έχουν διαγραφεί και εκεί;;; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε υπήρχε ένα bug ρε παιδιά στο Ν8, το οποίο σου γέμιζε τη μνημη C: χωρίς λόγο και απο μονη της.. Ανακαλύψαμε λοιπον οτι ειναι απο το μειλ.... Διέγραψα το mailbox μου, και ολα ηρέμησα απο αυτό το πρόβλημα! Αλλά ειναι άδικο να μην έχεις mail στο κινητό.. Οχι οτι δε μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτο, αλλά ειναι κρίμα.. Έχει κανεις ακουσει κατι για το αν βρεθηκε λυση σε αυτο το πρόβλημα;;

 

Επισης, αν διαγράψω τα μειλ στον λογαριασμο hotmail στο κινητό.. Όταν θα μπω απο τον υπολιγιστη στο hotmail θα έχουν διαγραφεί και εκεί;;; Ευχαριστώ!

 

Όχι, δεν θα διαγραφούν απο εκεί. Καλού κακού κάνε την διαγραφη με κλειστά δεδομενα και WiFi. Έτσι θα είσαι σίγουρος.

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βλέπουμε πόσο % μπαταρία απομένει;;;

Αν εννοείς τη μαμισια ένδειξη νομίζω πως όχι. Υπάρχουν όμως εφαρμογές τις οποιες βαζεις και στις συντομεύσεις και κάνεις τη δουλειά σου.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα διαγραφούν απο εκεί. Καλού κακού κάνε την διαγραφη με κλειστά δεδομενα και WiFi. Έτσι θα είσαι σίγουρος.

 

 

Αν εννοείς τη μαμισια ένδειξη νομίζω πως όχι. Υπάρχουν όμως εφαρμογές τις οποιες βαζεις και στις συντομεύσεις και κάνεις τη δουλειά σου.

 

Για πες καμια...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα διαγραφούν απο εκεί. Καλού κακού κάνε την διαγραφη με κλειστά δεδομενα και WiFi. Έτσι θα είσαι σίγουρος.

 

Ναι ρε συντροφε, αλλά αν μετά ανοίξω τα wifi και ανοιξω τα data και γινει συγχρονισμος, δε θα διαγραφούν;;;

Link to comment
Share on other sites

Επισης, αν διαγράψω τα μειλ στον λογαριασμο hotmail στο κινητό.. Όταν θα μπω απο τον υπολιγιστη στο hotmail θα έχουν διαγραφεί και εκεί;;; Ευχαριστώ!

 

Για gmail πλέον διαγράφει κανονικότατα.

Παλιά τα πέρναγε η nokia μέσω δικού της server και δεν γινόταν διαγραφή αλλά πλέον τα διαβάζει κατευθείαν από το λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Για gmail πλέον διαγράφει κανονικότατα.

Παλιά τα πέρναγε η nokia μέσω δικού της server και δεν γινόταν διαγραφή αλλά πλέον τα διαβάζει κατευθείαν από το λογαριασμό σου.

 

Για hotmail??

Link to comment
Share on other sites

Για hotmail??

 

Δεν έχεις θέμα στο hotmail.

Εξάλλου το hotmail σου δημιουργεί αυτόματα POP φάκελο

και συγχρονίζει με αυτόν, ακόμη και αν διαγράψεις από το κινητό

κάποιο e-mail αυτό συνεχίζει να υπάρχει στο φάκελο POP

του λογαριασμού σου. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι κάνει.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες!!!πηρα λοιπον (χωρις πρώτα να δοκιμασω,κακως) τα Crystal Audio MIC300 για χρηση περισσοτερο σαν handsfree λογο του μικροφωνου τους.οταν τα συνδεω στο ν8 μου βγαζει δεν ειναι συμβατα.σε ενα νοκια 700 που τα δοκιμασα δουλευουν.υπαρχει κατι που να μπορει να γινει η απλα να τα επιστρεψω.... :(

 

φιλε μου αν βρεις κανα αξιολογο ακουστικο handsfree γραψε εδω απο που το πηρες γιατι ψαχνω κεγω κατι καλο και βολικο ,σε ευχαριστω

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η μπαταρία στο n8 μου πλέον οδεύει στο να μην μπορεί να ανταποκριθεί ούτε σε κανονική χρήση μιας μέρας. Αλλά δεν το αλλάζω για κανένα από τα καινούργια! Έχω βολευτεί απίστευτα!

Και ήθελα να ρωτήσω:

έχει αλλάξει κάποιος πρόσφατα εδώ μέσα και πόσο του κόστισε εργασία κι ανταλλακτικό; προτείνετε να πάρω τη γνήσια η από Κίνα που έχω βρει με 10 ευρώ; επίσης μόνο σε Nokia care μπορώ να απευθυνθώ ή την αλλάζουν κι αλλού; (πχ γερμανός κλπ)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η μπαταρία στο n8 μου πλέον οδεύει στο να μην μπορεί να ανταποκριθεί ούτε σε κανονική χρήση μιας μέρας. Αλλά δεν το αλλάζω για κανένα από τα καινούργια! Έχω βολευτεί απίστευτα!

Και ήθελα να ρωτήσω:

έχει αλλάξει κάποιος πρόσφατα εδώ μέσα και πόσο του κόστισε εργασία κι ανταλλακτικό; προτείνετε να πάρω τη γνήσια η από Κίνα που έχω βρει με 10 ευρώ; επίσης μόνο σε Nokia care μπορώ να απευθυνθώ ή την αλλάζουν κι αλλού; (πχ γερμανός κλπ)

 

ευχαριστώ

 

θα σου έλεγα να πάρεις αυθεντική. Έχω δει πολλά με άλλες μπαταρίες υποτίθεται πολύ καλές με εγγύηση..που προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω για γνήσιες.όσο για την τοποθέτηση είναι πολύ εύκολη αν μπορείς να ξεβιδώσεις τις δύο πλαινες βίδες. Με ίσιο κατσαβίδι αρκεί να μπαίνει ακριβώς στις δύο εγκοπές.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να δώσεις 40 και να είσαι σίγουρος για τη μπαταρία, παρά να την πάρεις και να μη φορτίζει ή να έχει κάποιο πρόβλημα.

Το κακό με τα φτηνά ( και όχι μόνο) είναι ότι αν τελικά δεν είναι αυτό που σου είπε άντε να αποδείξεις ότι σου πούλησε ελαττωματικό προϊόν.

 

φιλε μου αν βρεις κανα αξιολογο ακουστικο handsfree γραψε εδω απο που το πηρες γιατι ψαχνω κεγω κατι καλο και βολικο

 

Παίρνεις έναν adaptor AD-54 και βάζεις επάνω ότι ακουστικά θέλεις και έχεις φοβερό handfree.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Θα παω για γνήσια και θα επισκεφτώ και τους Αγ. Αναργύρους!
Link to comment
Share on other sites

@Vlasismiriagos

Καλημέρα ! Είχα το ίδιο πρόβλημα με το Ν8. Είχα αφήσει μια ηλίθια επιλογή κλείδωμα σε περίπτωση αλλαγής κάρτας sim και όταν δοκίμασα να βάλω καινούρια, μου ζήτησε τον κωδικό. Ενώ δεν τον είχα αλλάξει ποτέ, ο 12345 δεν ταίριαζε. Με τα πολλά, το πήγα σε ΝΟΚΙΑ care και μου είπαν ότι είναι ένα ψιλοθεματάκι με την αναβάθμιση σε belle. Ίσως να είναι αυτό και σε σένα και να μην τον είχες αλλάξει ποτέ στο παρελθόν. Anyway το ξεκλείδωσαν μέσα σε 5 λεπτά, άλλαξα τον καινούριο κωδικό ξανά με τον 12345 και από τότε δουλεύει ξανά ρολόι

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

@Vlasismiriagos

Καλημέρα ! Είχα το ίδιο πρόβλημα με το Ν8. Είχα αφήσει μια ηλίθια επιλογή κλείδωμα σε περίπτωση αλλαγής κάρτας sim και όταν δοκίμασα να βάλω καινούρια, μου ζήτησε τον κωδικό. Ενώ δεν τον είχα αλλάξει ποτέ, ο 12345 δεν ταίριαζε. Με τα πολλά, το πήγα σε ΝΟΚΙΑ care και μου είπαν ότι είναι ένα ψιλοθεματάκι με την αναβάθμιση σε belle. Ίσως να είναι αυτό και σε σένα και να μην τον είχες αλλάξει ποτέ στο παρελθόν. Anyway το ξεκλείδωσαν μέσα σε 5 λεπτά, άλλαξα τον καινούριο κωδικό ξανά με τον 12345 και από τότε δουλεύει ξανά ρολόι

 

Εγώ πάλι φλασάρισα την τελευταία ρομ του lagoskon με τη βοήθεια του @moralas και επανήλθε όχι μόνο ο κωδικός αλλά όλο το τηλέφωνο έχει καινούριο αέρα πλέον.ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου.

 

Ερώτηση προς όποιον γνωρίζει:όταν φλασάρουμε μια custom rom σαν αυτή που λέω παραπάνω και μετά κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων δεν χάνουμε και την ρομ που φλασάραμε έτσι; Στο android ξέρω πως δεν χάνεται.Στο symbian;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φλασάρισα την τελευταία ρομ του lagoskon με τη βοήθεια του @moralas και επανήλθε όχι μόνο ο κωδικός αλλά όλο το τηλέφωνο έχει καινούριο αέρα πλέον.ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου.

 

Ερώτηση προς όποιον γνωρίζει:όταν φλασάρουμε μια custom rom σαν αυτή που λέω παραπάνω και μετά κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων δεν χάνουμε και την ρομ που φλασάραμε έτσι; Στο android ξέρω πως δεν χάνεται.Στο symbian;;;

Δε χάνεται αφού πλέον αυτή είναι η "επίσημη" rom του κινητού σου, οπότε επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση. Καλό θα ήταν να το αποφέυγεις και απλά να φλασάρεις ξανά όταν και αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Μας τέντωσε η νόκια που έκλεισε τους σέρβερς για τα firmware...:mad:

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ το ελληνικό firmware για N8; Έχω του lagoskon μέσα θέλω να επαναφέρω το εργοστασιακό (059F047) ή έστω το βαλκανικό που έχει ελληνικά.

Αν το βάλω στο nokia pc suite και πατησω επανεγκατάσταση θα την επαναφέρει;

 

Αν βάλω την συσκευή στο PC με το MultiSoftwareUpdater του nokia care suite και πατήσω refubish τι θα γίνει;

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

.

Αν το βάλω στο nokia pc suite και πατησω επανεγκατάσταση θα την επαναφέρει;

 

Νομίζω πως ναι.

Αν και δε καταλαβαίνω γιατι θέλεις να βγάλεις του lagoskon.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...