Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, στην αναβαθμιση του belle εχει προγραμμα μεσα να ανοιγω doc/xls/ppt, δηλαδη να ανοιγει αρχεια office

 

σαφως και εχει.

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, στην αναβαθμιση του belle εχει προγραμμα μεσα να ανοιγω doc/xls/ppt, δηλαδη να ανοιγει αρχεια office

 

Έχει το quick office ενσωματομένο ή μπορείς να βάλεις το smart office που είναι καλύτερο κατά την γνώμη μου.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι δωρεαν το smart office?

 

Όχι αλλά μπορείς να το βρεις στα "μαγαζάκια"

picsel smart office

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το n8 μου είχε πρόβλημα και από το nokia care το χουν στείλει Φιλανδία εδώ και 3 βδομάδες. Σήμερα ξαναπήρα τηλέφωνο και μου είπαν βρισκόμαστε εν αναμονή. Έχει τύχει σε κανέναν, γνωρίζετε πόσο κάνει αυτή η διαδικασία για να ολοκληρωθεί?

Aν πεις και ποιο ειναι το προβλημα του, ισως καποιος να ξερει να σου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το cutetube σε αννα και δουλευε μια χαρα.

Τωρα με μπελλε δεν μπορει να παιξει τα βιντεο

Αντιθετα αν κατεβασω ενα μονο τοτε μπορω να το ανοιξω.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρακατω apps, ειναι αποθηκευμενα στη μνημη C της συσκευης και ειναι περιπου 15 mb!!!

Nokia store installer 5 mb

Ovi 1mb

Ovi store 3 mb

Social 3 mb

SSOUI 2mb (τι ειναι αυτο???)

SSOUIUsernameWidget 892 kb (και αυτο???)

 

Μπορουν καποια απ'αυτα να αντικατασταθουν με καποιο αλλο προγραμμα η

να διαγραφουν και να εγκατασταθουν ξανα στην memory card η στη mass memory???

Επισης μηπως καποια να διαγραφουν, χωρις να δημιουργηθει προβλημα??

 

(Quickoffice 11mb και Adobe Reader 4mb τα αντικατεστησα ηδη με Picsel Smart Office στην mass memory)

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η φυσιολογική λειτουργία του τηλεφώνου αυτή. Με τόσες προσπάθειες που έκανες μάλλον δεν είναι θέμα λειτουργικού. Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα ο αισθητήρας ή ξέρω εγώ τι άλλο. Πηγαινέ το σε nocia care και μην κάθεσαι να σκας άδικα.

 

Λοιπόν τελικά πήγα nokia care και τελικά το Ν8 θα ταξιδέψει για Φιλανδία.....:(Ελπίζω να βρεθεί λύση και να μην το φέρουν χιλιογρατζουνισμένο....

Link to comment
Share on other sites

πγιατι αποσυνδεεται συνεχεια απο το wifi? το ανοιγω και μετα το κλεινει απο κανα λεπτο μονο του

 

εδιτ, λυθηκε με ρεσταρτ του ρουτερ

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κανε hard reset με τα 3 πληκτρα.ψαξε στο google πως γινεται και μετα κατεβασε μεσω φοινικα την μπελε για το ελληνικο product code αλλα ολα τα αρχεια που ειναι σχεδον 2.5 gb.μετα φλασαρε με φοινικα και θα εισαι κομπλε.

 

navifirm κατεβαζει μονο 285ΜΒ ομως, που ειναι αυτο που λες 2,5 γιγα?

 

ακυρο το βρηκα και αυτο , επρεπε να επιλεξω nokia care suite

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πγιατι αποσυνδεεται συνεχεια απο το wifi? το ανοιγω και μετα το κλεινει απο κανα λεπτο μονο του

 

εδιτ, λυθηκε με ρεσταρτ του ρουτερ

 

Αυτό το πρόβλημα είχα κι εγώ πριν 1 - 2 μέρες.. Και λύθηκε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο... Τόσο "περίεργα" είναι τα ρούτερ; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα είχα κι εγώ πριν 1 - 2 μέρες.. Και λύθηκε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο... Τόσο "περίεργα" είναι τα ρούτερ; :confused:

 

thomson 787v5 εδω...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοιο καλώδιο η συσκευασία.

Σύνδεσε το με fm transmiter.Αν δεν γνωρίζεις τι είναι κάνε μια αναζήτηση και θα καταλάβεις.

 

fm transmiter δεν εχει κανενα νοημα, λογο ποιοτητας και δευτερον με καλωδιο aux μπορεις να το χρησιμοποιησεις το κινητο σαν handsfree αυτοκινητου, πχ κοβεται η μουσικη αυτοματα σε κληση και μιλας ανετα το οποιο δεν γινεται στα fm ;)

 

stereo minijack λοιπον, θα ψαξω γιατι αυτο που πηρα αν και κουμπωνει...δέ λειτουργει :(

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

stereo minijack λοιπον, θα ψαξω γιατι αυτο που πηρα αν και κουμπωνει...δέ λειτουργει :(

 

Μάλλον την πάτησες όπως όλοι που χρησιμοποιούν το mini jack για πρώτη φορά....

Για να κουμπώσει πρέπει να κάνει κλικ. Μετά από αρκετά βάλε βγάλε πλέον δεν το κάνει,

αλλά την πρώτη φορά θέλει αρκετή πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω για πολλοστή φορά τα ποστ που γίνονται να γίνονται στο σωστό μέρος.Για ότι έχει σχέση με εφαρμογές απευθυνόμαστε εδώ [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές

Δεν είναι δυνατόν να χρειάζεται να επεμβαίνουμε συνέχεια για τα αυτονόητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ok, sorry....

 

Παιδες βλεπω με το navifirm οτι υπαρχουν αρκετες εκδοσεις belle, και ειδικοτερα V3,V4,V5 klp. Ο αυξων αριθμος υποδηλωνει και καλυτερη εκδοση?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπεςρα. λοιπον εχω το ν8 και εχω ακομα την αννα. δε θα βαλω μπελε ομβς τον τελευταιο καιρο το κινητο μια στις 3 φορες που παω να ανοιξω την καμερα, μου λεει

μη αναμενομενο σφαλμα επανεκινηστε το κινητο

και δε δουλευει η καμερα. με το που κανω ρισταρτ φτιαχνει

εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα φταιω εγω αν το παω πισω?:mad: ετσι μου τα βγαζει στο nokia pc suite
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπεςρα. λοιπον εχω το ν8 και εχω ακομα την αννα. δε θα βαλω μπελε ομβς τον τελευταιο καιρο το κινητο μια στις 3 φορες που παω να ανοιξω την καμερα, μου λεει

μη αναμενομενο σφαλμα επανεκινηστε το κινητο

και δε δουλευει η καμερα. με το που κανω ρισταρτ φτιαχνει

εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Καλησπέρα! :) Μήπως έχεις βάλει κάποια εφαρμογή για την κάμερα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει πολλες φιλε, αλλα δεν εβαλα τελευταια καποια καινουργια... (ισως να εκανα σε καποια κανενα απντειτ). να αρχισω να βγαζω μια μια τις εφαρμογες?

αγχωνομαι μην επαθε τιποτα απο τα πεσιματα. παντως μετα απο ρισταρτ δουλευει μιαχαρα

Link to comment
Share on other sites

η αλλη λυση ειναι αυτη εδω:

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0?req=true

 

βαζεις swype, σε μιση ωρα τοχεις μαθει και εκτος οτι εχεις ελληνικα στο πληκτρολογιο,γραφεις και πιο γρηγορα.απλα κατσε μιση ωρα να το μαθεις.

 

πριν λιγο το κατεβασα και δεν εχει ελληνικα...

 

κατι αλλο, αυτες τις εφαρμογες Ε!, CNN, Nat Geo λπ πως θα τις βγαλω? κουραστηκα γμτ..

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο το κατεβασα και δεν εχει ελληνικα...

 

έχει ελληνικά. Για δες καλύτερα. Το κατεβάζεις εξτρά απο την ίδια σελίδα .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει πολλες φιλε, αλλα δεν εβαλα τελευταια καποια καινουργια... (ισως να εκανα σε καποια κανενα απντειτ). να αρχισω να βγαζω μια μια τις εφαρμογες?

αγχωνομαι μην επαθε τιποτα απο τα πεσιματα. παντως μετα απο ρισταρτ δουλευει μιαχαρα

 

Δες μόνο τις εφαρμογές που έχουν σχέση με την κάμερα. Αν έγινε τώρα πρόσφατα αυτό με την κάμερα, πιστεύω, θα είναι από τις τελευταίες εφαρμογές. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ξερω αν εχει τονιστει αυτο,αλλα θα ηθελα να το αναφερω:

Παλιοτερα ειχαμε πει οτι email πανω απο 2ΜΒ δεν στελνει γιατι περναει απο τους σερβερ της Νοκια. χθες λοιπον πηγα να στειλω μια photo τραβηγμενη απο το κιν,και δεν εφευγε. Αποφασισα να σβησω τον λογαριασμο και να τον ξανα δημιουργησω στην επιλογη "Other" μιας και μετα τη belle,οταν εστησα το κινητο ξανα δεν ειχε μη αποδοχη των ορων και συνεχεια..(εκτος αν δεν το προσεξα). Εκει λοιπον,εβαλα mail και κωδικο,μου εβγαλε 2 επιλογες να διαλεξω,αν θελω να περναει απο τους σερβερς τις Νοκια ή κατευθειαν απο τον παροχο email,επελεγα τον παροχο,και το email εφυγε!!

1 λεπτο διαδικασια ηταν!καμια ειδικη ρυθμιση.

το λεω αυτο σε περιπτωση που καποιος το σκεφτεται να το σβησει και να το ξαναστησει,οτι αξιζει τον "κοπο"...

 

 

προσπαθωντας να στειλω ενα τραγουδι,ετσι για να δω αν γινεται,μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος (που???) και δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να κανω,η C εχει 60ΜΒ.

τελικα εφταιγε οτι ειχα βαλει στις ρυθμισεις να συγχρονιζει μονο "headers" και οχι msgs & attachments. τωρα στελνει τα παντα αρκει να υπαρχει χωροσ στη C..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...