Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το data πρεπει και αυτο να ειναι ανοιχτο;Διοτι πριν την επισιμη δεν το ειχα ποτε ανοιχτο εαν θυμαμαι καλα,και δεν ειχα προβλημα!!

 

Το data το ανέφερα σε περίπτωση που θέλεις να χρησιμοποιείς και το internet που πιθανόν έχεις από τον πάροχό σου, αν δεν έχεις και κάποιο πακέτο για internet όχι δεν συμφέρει να το έχεις ανοικτό, γιατί μπορεί να σε χρεώσει άγρια αν βρεθείς εκτός wifi και κάποιο πρόγραμμα κάνει καμιά ενημέρωση στο παρασκήνιο.

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια!! θελω λιγο την βοηθεια σας!! Μπορειτε να μου στειλετε ενα link με τα mod για την καμερα του coderus!! Βασικα το αντιστοιχο θεμα που υπηρχε εδω στο φορουμ γιατι δεν το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Help! Είχα βάλει κάτι widgets, έκανα επανεκκίνηση και τώρα το κινητό δε φορτώνει το λειτουργικό. Ανοίγει αλλά δείχνει μόνο το background και τα εικονίδια μπαταρίας και σήματος δικτύου. Δεν ανταποκρίνεται. Πώς μπορώ να πάρω backup από τη μνήμη του τηλεφώνου (Επαφές, ημερολόγιο κλπ). Με κλειστό το κινητό ανοίγει η mass memory και μπορώ να πάρω backup, αλλά θέλω οπωσδήποτε να πάρω backup επαφές+ημερολόγιο (ιδίως το ημερολόγιο) ώστε να ξαναφλασάρω τη Belle.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχεις κάνει backup πριν τη belle? Δε νομίζω να μπορώ να σε βοηθήσω... Με hard reset φεύγουν οι επαφές κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχεις κάνει backup πριν τη belle? Δε νομίζω να μπορώ να σε βοηθήσω... Με hard reset φεύγουν οι επαφές κτλ?

 

Δεν είχα πρόσφατο backup, αλλά λίγο πιο παλιό, από Belle εννοείται. Απλά ήθελα να έχω τα πιο πρόσφατα δεδομένα. Τέλος πάντων, τώρα δε γίνεται τίποτα, καθώς ξαναφλάσαρα τη Belle, οπότε χάθηκαν τα πάντα από το C. Προσπάθησα με το φοίνικα να κάνω τις άλλες δύο επιλογές πριν κάνω refurbish (firmware update και SW reset). Με την πρώτη το πρόβλημα παρέμεινε, με τη δεύτερη τα έσβησε όλα από τη C. Τουλάχιστο πήρα backup της mass storage με κλειστό το τηλέφωνο, επίσης τώρα έχω ένα σφαιράτο Ν8 με την πιο νέα έκδοση του φίλου μας του lagoskon. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει τι settings εχει για το wifi του?

Εννοω αν θελει να βαλω wep , να ειναι δημοσιο και τετοια.

Παντος ουτε στην vodafone δεν μπορω να συνδεθω.

Θα δοκιμασω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τελικα μετα μου μενει να ξαναπερασω την μπελλε απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ξεχωριστό τόπικ για τα δίκτυα και έχει εκεί τις ρυθμίσεις ψάξε θα το βρείς

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει τι settings εχει για το wifi του?

Εννοω αν θελει να βαλω wep , να ειναι δημοσιο και τετοια.

Παντος ουτε στην vodafone δεν μπορω να συνδεθω.

Θα δοκιμασω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τελικα μετα μου μενει να ξαναπερασω την μπελλε απο την αρχη.

 

Θα κάνεις αναζήτηση μέσα από το κινητό σου, για το Wifi που θέλεις να συνδεθείς, και μόλις το βρείς θα βάλεις το wep του, αν έχει. Δε σε νοιάζει αν είναι δημόσιο ή όχι. Π.χ. έχω βάλει τον υπολογιστή μου και το κινητό μου να συνδέονται στο wifi μου και το δίκτυο το έχω ορίσει σαν οικιακό. Όταν έκανα τον ορισμό αυτό, μου έδωσε έναν ακόμα κωδικό που, φαντάζομαι, θα πρέπει να εισάγω μετά από το wep, σε περίπτωση που θα θελήσω να συνδεθώ στο οικιακό μου δίκτυο με κάποια συσκευή, εκτός του υπολογιστή και του κινητού μου. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

είμαι παλιός κάτοχος, το κουτι και τα καλώδια δε θα τα βρω ευκολα στη χαοτική γκαρσονιέρα μου,

αλλα δε θυμάμαι κιόλας να είχε καλώδιο συνδεσης aux....

ξέρει κανεις καποιο τρόπο ; ένα απλό aux θα λειτουργούσε ή υπάρχει κάτι ειδικό ; :happy:

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοιο καλώδιο η συσκευασία.

Σύνδεσε το με fm transmiter.Αν δεν γνωρίζεις τι είναι κάνε μια αναζήτηση και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

είμαι παλιός κάτοχος, το κουτι και τα καλώδια δε θα τα βρω ευκολα στη χαοτική γκαρσονιέρα μου,

αλλα δε θυμάμαι κιόλας να είχε καλώδιο συνδεσης aux....

ξέρει κανεις καποιο τρόπο ; ένα απλό aux θα λειτουργούσε ή υπάρχει κάτι ειδικό ; :happy:

Δεν υπήρχε τέτοιο καλώδιο στη συσκευασία του. Πάντως το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα απλό stereo minijack καλώδιο (μικρό καρφί σε μικρό καρφί) και είσαι εντάξει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Mπορειται να μου εξηγησετε γιατι ενω περναω τραγουδια στο κινητο δεν εμφανιζονται στην μουσικη παρα μονο στο received files??:(
Link to comment
Share on other sites

Mπορειται να μου εξηγησετε γιατι ενω περναω τραγουδια στο κινητο δεν εμφανιζονται στην μουσικη παρα μονο στο received files??:(

 

Με ποιό τρόπο τα περνάς; Nokia suite?

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα με τις συνδέσεις λύθηκε με επανεγκατάσταση της μπέλλε.

Βασικά πέρασα την μπέλλε 3 φορές μέχρι να δουλέψει αλλά χαλάλι .

Επιτέλους έχω και οβι στορ μετά από 12 μήνες!!!!

Link to comment
Share on other sites

με bluetooth

 

Ααα γι αυτό. Οταν στέλνεις αρχεία με BT τα αποθηκέυει στον φάκελο received files.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ααα γι αυτό. Οταν στέλνεις αρχεία με BT τα αποθηκέυει στον φάκελο received files.

 

Ναι το καταλαβαινω αυτο!! αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οταν παταω ανανεωση βιβλιοθηκης δεν εμφανιζει ουτε ενα τραγουδι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαινω αυτο!! αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οταν παταω ανανεωση βιβλιοθηκης δεν εμφανιζει ουτε ενα τραγουδι!

γιατι πρεπει να τα μεταφερεις στο φακελο music.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαινω αυτο!! αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οταν παταω ανανεωση βιβλιοθηκης δεν εμφανιζει ουτε ενα τραγουδι!

 

Για να εφανίζεται ένα αρχείο στην έκθεση ή στην μουσική βιβλιοθήκη, θα πρέπει τα αρχεία να είναι σε συγκεκριμένους φακέλους. Πέρασέ τα στον φάκελο music της κάρτας μνήμης ή της mass storage

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

είμαι παλιός κάτοχος, το κουτι και τα καλώδια δε θα τα βρω ευκολα στη χαοτική γκαρσονιέρα μου,

αλλα δε θυμάμαι κιόλας να είχε καλώδιο συνδεσης aux....

ξέρει κανεις καποιο τρόπο ; ένα απλό aux θα λειτουργούσε ή υπάρχει κάτι ειδικό ; :happy:

 

το συγκεκριμένο καλώδιο δεν περιλαμβάνεται... οποιοδήποτε κάνει απλά να είναι αρσενικο-αρσενικό...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλουμε ενα flash animation(swf) ως ταπετσαρια ή προστασια οθονης ( και να συνεχισει να εχει ροη, οχι οπως με τα gif files που παρουσιαζονται ως στατικα)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

είμαι παλιός κάτοχος, το κουτι και τα καλώδια δε θα τα βρω ευκολα στη χαοτική γκαρσονιέρα μου,

αλλα δε θυμάμαι κιόλας να είχε καλώδιο συνδεσης aux....

ξέρει κανεις καποιο τρόπο ; ένα απλό aux θα λειτουργούσε ή υπάρχει κάτι ειδικό ; :happy:

Φιλε μου, δεν ειχε καλωδιο aux η συσκευασια, αλλα αν εχει το στερεοφωνικο του αυτοκινητου σου aux εξοδο, συνδεσε το, πιστεψε με θα παθεις πλακα απ' τον ηχο που ''ξερναει''...

Ειδικα αν εχεις ''χωσει'' σε στερεοφωνικο, ενισχυτή και ηχεια...

Εγω στο αμαξι μου, εχω αχρηστεψει εντελως το mp3 cd player...

Ολα τα φορτωνω στο κινητο, και ακουω μονο απο εκει!

Θελει να αλλαξεις κανα δυο ρυθμισεις στον ισοσταθμιστη και στις ρυθμισεις του ηχου (σε σχεση με αυτες που εχεις για ακουστικα), ωστε να βρεις που ακριβως αποδιδει καλα στο αμαξι...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλουμε ενα flash animation(swf) ως ταπετσαρια ή προστασια οθονης ( και να συνεχισει να εχει ροη, οχι οπως με τα gif files που παρουσιαζονται ως στατικα)

 

Για wallpaper δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι, αλλά υπάρχει widget που βάζεις gif εικόνα και την παίζει κανονικά. gif animation widget λέγεται αν σε ενδιαφέρει.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση της belle που τρεχει στο 808 θα την δωσουν και σε μας? Υπαρχει αλλαγη στο ui του μενου στην καμερα (δεν ξερω αλλες αλλαγες αν εχει),μακαρι να βγει εστω και με μαγειρεμενη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό που φοράει το Nokia 808 είναι Symbian Belle Feature pack 1. Αν θυμηθούμε τι είχε γίνει με τα προηγούμενα λειτουργικά symbian feature pack 1 τότε μάλλον δεν θα το δώσει. Μακάρι να έχει αλλάξει σκεπτικό από τότε και να δίνει ότι αλλαγή υπάρχει εφόσον υποστηρίζεται από τις συσκευές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...