Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα θεμα..εβαλα την 15 και παω να εγκαταστησω τιτανιουμ και μου λεει οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος...αλλα εγω εχω ελευθερο χωρο στη μνημη...γιατι δε κανει την εγκατασταση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασφαλώς και μπορείς να τις αφαιρέσεις, εγώ πάντα αφαιρώ όσες θεωρώ άχρηστες για μένα και κατόπιν φλασάρω για να μην τις βγάζω μετά μια-μια

 

Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

Κάνω extract το zip και μετά διαγράφω όποια εφαρμογή δεν θέλω από τον φάκελο data/app και μετά πάλι zip? :p

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα..εβαλα την 15 και παω να εγκαταστησω τιτανιουμ και μου λεει οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος...αλλα εγω εχω ελευθερο χωρο στη μνημη...γιατι δε κανει την εγκατασταση;

 

με ροοτ explorer Πηγαινε στο data/app και βρες ενα αρχειο com.keramidas.titaniumbackup.odex εμενα ειχε δυο τετοια αρχεια και τα διεγραψα και τα δυο και μετα εγκατασταθηκε κανονικα.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Το MySword που υπάρχει σε κάθε version της Ωμέγα τι ακριβώς είναι/κάνει?

Αν θυμάμαι καλά είναι η βίβλος σε ηλεκτρονική μορφή...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα ανακαληψα κατι περιεργο. Πατησα πολλες φορες οσο ημουν στην lockscreen το home button και τα χρωμματα εγιναν αρνητικα στην συνεχεια το ξαναπατησα μερικες φορες και ξανα εγιναν νορμαλ. εσας το κανει αυτο και αν τι ειναι αυτο?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει κι εμένα κι αναγκάζομαι να το επανεκκινησω και δεν ξέρω που οφείλεται.Αν ξέρει κάποιος τα φώτα του σας παρακαλώ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα ανακαληψα κατι περιεργο. Πατησα πολλες φορες οσο ημουν στην lockscreen το home button και τα χρωμματα εγιναν αρνητικα στην συνεχεια το ξαναπατησα μερικες φορες και ξανα εγιναν νορμαλ. εσας το κανει αυτο και αν τι ειναι αυτο?

Μολις το δοκιμασα!! Καλοοοοοοο. . . .

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα!! Καλοοοοοοο. . . .

 

Ειναι trick για τον browser για λευκες σελιδες. Γυριζει στο αρνητικο ολο το τηλεφωνο. Αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

Κάνω extract το zip και μετά διαγράφω όποια εφαρμογή δεν θέλω από τον φάκελο data/app και μετά πάλι zip? :p

 

απλά κλικάρεις στο ζιπ, αυτό ανοίγει με την σχετική εφαρμογή (winrar η όποια άλλη χρησιμοποιείς) μπαίνεις στους φακέλους system/app και data/app και κρατώντας πατημένο το ctrl κλικάρεις όσες θέλεις να διαγράψεις και κατόπιν delete.

αν τις διαγράψεις μια-μια είναι εκνευριστικό γιατι το πρόγραμμα δεν διαγράφει το app που αφαίρεσε αλλά ξαναδημιουργει ΟΛΟ τον φάκελο χωρίς το app που διέγραψες! όπως καταλαβαίνεις είναι σπαστικό.

Προσοχή πολύ μόνο στο τι θα διαγράψεις.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

απλά κλικάρεις στο ζιπ, αυτό ανοίγει με την σχετική εφαρμογή (winrar η όποια άλλη χρησιμοποιείς) μπαίνεις στους φακέλους system/app και data/app και κρατώντας πατημένο το ctrl κλικάρεις όσες θέλεις να διαγράψεις και κατόπιν delete.

αν τις διαγράψεις μια-μια είναι εκνευριστικό γιατι το πρόγραμμα δεν διαγράφει το app που αφαίρεσε αλλά ξαναδημιουργει ΟΛΟ τον φάκελο χωρίς το app που διέγραψες! όπως καταλαβαίνεις είναι σπαστικό.

Προσοχή πολύ μόνο στο τι θα διαγράψεις.

 

Έτσι μπορείς να διαγράψεις και τα hub της Samsung; (Music social κτλ; )

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπορείς να διαγράψεις και τα hub της Samsung; (Music social κτλ; )

 

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

 

εδω μπορεις να δεις τι θα αφαιρεσεις απο το ζιπακι πριν το φλασαρεις η απο τη ρομ οταν την εχεις ηδη περασει,εγω τα βγαζω απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν από εδώ θα εισακουστεί η πρόταση μου, αλλά θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο κάποιο mod για να πραγματοποιείται εγγραφή κλήσης και μέσω Bluetooth! Επίσης δεν ξέρω για ποιο λόγο και αν διορθώνεται (???), αλλά κατά την αναπαραγωγή του αρχείου εγγραφής κλήσης διαπίστωσα ότι η ένταση της φωνής μου ( από το μικρόφωνο ) είναι πολύ χαμηλή σε αντίθεση του καλούντος που είναι ιδανική. Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Μετά την εγκατάσταση της Ω Stock προσπαθώ να εγκαταστήσω το Titanium Backup αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την εγκατάσταση...:wacko:

 

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Πέρασε το Lucky Patcher που προφανώς το είχες και πριν. Εκτέλεσέ το και μπορείς να κάνεις εγκατάσταση κανονικά το Titanium...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα, εχω αγοράσει τρία προγράμματα από το μάρκετ κ από τις πολλές εναλλαγές στις omega τα δύο δεν μου τα βγάζει πλέον να τα κατεβασω θέλει να τα πληρώσω πάλι. Τι να κανό δεν ξέρω, καμία βοήθεια????
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα, εχω αγοράσει τρία προγράμματα από το μάρκετ κ από τις πολλές εναλλαγές στις omega τα δύο δεν μου τα βγάζει πλέον να τα κατεβασω θέλει να τα πληρώσω πάλι. Τι να κανό δεν ξέρω, καμία βοήθεια????

Ο προγραμματιστής της εφαρμογής πρέπει να σου έστειλε κάποιον κωδικό , αν τον βρεις μπαίνεις στην ιστοσελίδα του και θα στον ζητήσει...

Μετά την εγκατάσταση της Ω Stock προσπαθώ να εγκαταστήσω το Titanium Backup αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την εγκατάσταση...:wacko:

Υπάρχει κάποια λύση;

με root explorer σβήσε τα δύο πρώτα , αυτά που δείχνω στην screenshot

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ένα βασικό πρόβλημα που έχω με την Omega v15 Blue όταν ανοίγω την Μουσική το SII κολάει και μετά απο λίγο βγάζει η μουσική διακόπηκε. Ξέρει κανέις το πρόβλημα αυτό;

Επίσης όταν ανοίγω το Μουσική Play και το MixZing δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα αλλά τα τραγούδια που περιέχουν πληροφορίες όπως Album, artist, song κλπ στα ελλήνικα τα παρουσιάζει σαν κινέζικα. Πώς το διορθώνω?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι ολοκαινουριος απο χθες τετοια ωρα περασα κι εγω την ρομ ολα καλα ,μπορω να περασω εναν oc kernel ποιον

 

ok περασα τον siyah-v3.3.1+και εβαλα τις εξης ρυθμισεις no frills το ρυθμισασε 1,5 ghz max ,300mhz min smartass, i/o sio

για πειτε μια γνωμη για τις ρυθμισεις

ευχαριστω

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ποτέ δεν ανέβασα CPU και δεν το μετάνοιωσα. Θεωρώ ότι όλα αυτά τα πειράγματα έχουν ένα τίμημα, με μικρότερο την πτώση σε αυτονομία...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ποτέ δεν ανέβασα CPU και δεν το μετάνοιωσα. Θεωρώ ότι όλα αυτά τα πειράγματα έχουν ένα τίμημα, με μικρότερο την πτώση σε αυτονομία...

ναι σωστο ειναι αυτο που λες κι εγω πριν ειχα ενα sgs+ και αφου του αλαξα τα φωτα σε πειραγματα cpu καταληξα σε μαμα χρονισμο

τωρα κατι αλλο επειδη ειναι καινουριο το τηλ και δεν το ξερω και ο ογκος των threads κι εδω και στο xda ειναι πολυ μεγαλος και δεν εχω τοσο χρονο για να διαβασω το τηλ ειναι πιο σταθερο με gingerbread και ο μαμα launcher μηπως παρουσιαζει μερικα αμυδρα κολληματακια με ics?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Θελω την βοήθειά σας! Ποιόν kernel μου προτείνετε; Θέλω έναν kernel που να είναι πολύ γρήγορος αλλά και energy friendly! Χρησιμοποιώ τον speedmod K3-20 ο οποίος είναι μακράν ο πιο γρήγορος που έχω δουλέψει αλλά την μπαταρια την πίνει με το καλαμάκι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ένα βασικό πρόβλημα που έχω με την Omega v15 Blue όταν ανοίγω την Μουσική το SII κολάει και μετά απο λίγο βγάζει η μουσική διακόπηκε. Ξέρει κανέις το πρόβλημα αυτό;

Επίσης όταν ανοίγω το Μουσική Play και το MixZing δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα αλλά τα τραγούδια που περιέχουν πληροφορίες όπως Album, artist, song κλπ στα ελλήνικα τα παρουσιάζει σαν κινέζικα. Πώς το διορθώνω?

 

Ευχαριστώ.

 

Κάνε διαγραφή δεδομένων και θα συνέλθει το έχω πάθει κι εγώ.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Θελω την βοήθειά σας! Ποιόν kernel μου προτείνετε; Θέλω έναν kernel που να είναι πολύ γρήγορος αλλά και energy friendly! Χρησιμοποιώ τον speedmod K3-20 ο οποίος είναι μακράν ο πιο γρήγορος που έχω δουλέψει αλλά την μπαταρια την πίνει με το καλαμάκι!

 

Φίλε μου θα σου πρότεινα τον abyss http://www.nonsolosmartphone.it/abyssics-kernel-t133.html?sid=77f5cfb7b4cd04a0b3ef05e75f8baf68 και στον voltage control βαλέ conserative governor με vr και είναι απίστευτα smooth και πολύ γρήγορος!!!!

 

Η αλλο δοκίμασε τον neak πολύ καλός αλλά μου κάνει κάτι κολλήματα δοκιμάζεις και διαλέγεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γιατί δεν βλέπω το home switch για αλλαγή launcher;

 

Μηπως εχεις μονο εναν launcher ? μπορεις να το κατεβασεις και απο το google play.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...