Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια προσθήκη που θα μου άρεσε στην rom είναι η προσθήκη διαφάνιας στην notification bar, όπως και σχέδια όπως ήταν παλιά τα 2 λιοντάρια αριστερά δεξιά.Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να έχουμε τέτοια σε zip.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Με την 13 παρατηρησα οτι μολης κλεισω το κινητο και το ανοιξω μου εχει χαθει ο ηχος κλησης , στο "Ηχος κλησης τηλεφωνου" μου λεει "Αγνωστος ηχος κλησης" με αποτελεσμα να εχω χασει κλησεις γιατι δεν ακουγεται τιποτα οταν με καλουν:mad:

Ξερει κανεις γιατι γηνεται αυτο ?

Τους ηχους μου τους εχω στην microSD στο Music και εχω φτιαξει φακελο "Μy Ringtones" για να μην τους χανω αν κανω ποτε κανα hard reset.

Mηπως πρεπει να τους βαλω στο φακελο "Ringtones" που ειναι στην sdCard του κινητου ??

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παθει και εγω με αλλη ω και αυτο που εκανα ηταν ενα φορματ στην καρτα αφου ειχα κανει backup απο τοτε δεν το ξαναεμφανισε.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παθει και εγω με αλλη ω και αυτο που εκανα ηταν ενα φορματ στην καρτα αφου ειχα κανει backup απο τοτε δεν το ξαναεμφανισε.

 

σε πια καρτα format ? στην sdCARD κινητου (16Gb) η στην εξωτερικη microSD ? γιατι αν λες στην sdCARD την 13 την περασα με hard reset οποτε σβηστηκαν ολα .

Αν λες στην MicroSD να γραψω οτι εχω στο PC και να την φορμαρω ειτε απο το κινητο ειτε να την βγαλω και να την βαλω στο PC με ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

σε πια καρτα format ? στην sdCARD κινητου (16Gb) η στην εξωτερικη microSD ? γιατι αν λες στην sdCARD την 13 την περασα με hard reset οποτε σβηστηκαν ολα .

Αν λες στην MicroSD να γραψω οτι εχω στο PC και να την φορμαρω ειτε απο το κινητο ειτε να την βγαλω και να την βαλω στο PC με ανταπτορα.

 

ενοω στην εξωτερικη Microsd λεω τα περνας ολα στο Pc φορμαρεις τα περνας πισω και εισαι κομπλε?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες και με τη 12 και με την 13 (με το modem που περιεχει η καθε rom ) εκει που φαινεται οτι εχω σημα στο τηλεφωνο στην πραγματικοτητα δεν εχω.Επανερχεται το σημα μονο μετα την επανεκκινηση.

Τι μπορει να φταει ; Εχω cosmote (τωρα εχω περασει το modem BOLP5 για δοκιμη )

Link to comment
Share on other sites

τελικα οποιος δοκιμασε και την ομεγκα 13 και την αοκπ 3 ποια ειναι καλυτερη;εγω νομιζω οτι η αοκπ ειναι λιγο ποιο καλη κ ποιο γρηγορη...δεν εχω βαλει ομεγκα 13 ακομα...
Link to comment
Share on other sites

τελικα οποιος δοκιμασε και την ομεγκα 13 και την αοκπ 3 ποια ειναι καλυτερη;εγω νομιζω οτι η αοκπ ειναι λιγο ποιο καλη κ ποιο γρηγορη...δεν εχω βαλει ομεγκα 13 ακομα...

 

omega 13 με κλειστά μάτια.... έχω δοκιμάσει και τις 2 και πάντα ξαναγυρνάω στην.... 10.4 gingerbread! :p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τον speedmod 3-16 kernel που καταβασα απο Omega Files και παρατηρησα οτι το κινητο αργει αρκετα να μπουταρει .

Ειναι προβλημα του kernel? γιατι με τον cf-root ανοιγε κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τον speedmod 3-16 kernel που καταβασα απο Omega Files και παρατηρησα οτι το κινητο αργει αρκετα να μπουταρει .

Ειναι προβλημα του kernel? γιατι με τον cf-root ανοιγε κανονικα .

 

Έχει προχωρήσει 3 εκδόσεις από τότε..πέρασε από εδώ τον K3 19..εγώ δεν έχω πρόβλημα μπορεί να δουλέψει και για εσένα

http://touristinparadise.blogspot.com/2012/04/samsung-galaxy-s2-ics-download-speedmod.html?m=1

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι το έχει δει ο Γιάννης αλλά το αναφέρω για παν ενδεχόμενο....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1667846

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την Omega v13◄Black Blue themed► και το θεμα

WanamLite Wall BlueBerry for WanamLite 11.7 --V1.6 ---

 

 

το οποιο θα βρειτε εδω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1657940

 

 

θα εκπλαγειτε με το αποτελεσμα:shock:

 

το κινητο γινετε σαν το galaxy siii (οχι δεν γινετε τετραπυρινο:p)

αλλα εχει ιδιο look, ολους τους ηχους(Ring tones , Alarms , Notifications , UI) live wallpaper και εφαρμογες "μαμα"του siii οπως το

TouchWizz UX---s voice--clock κ.α

 

αν θελετε μπορειτε να περασετε και τα extras (δεν ειναι υποχρεωτικο )

απλα εχει ποιο ολοκληρωμενο look galaxy siii

 

 

Extras

 

Talk Without background image (This is an update patch , flash over)

Talk Without background image (This is an update patch , flash over) (Mirror)

Black StatusBar with blue icons patch for 11.7 (This is an update patch , flash over)

Black StatusBar with blue icons patch for 11.7 (This is an update patch , flash over) (Mirror)

Black StatusBar patch with white icons for 11.7 (This is an update patch , flash over)

Black StatusBar patch with white icons for 11.7 (This is an update patch , flash over) (Mirror)

SGS3 Live Wallpaper

Drops Wallpaper

Black StatusBar patch for 11.6 (This is an update patch , flash over)

 

 

το θεμα και τα extras εγκαθισταντε μεσω CWM

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ ΣΤΗ V.13 OMEGA ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ Η ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ROM ΕΙΝΑΙ XWLPD

Edited by adomax
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την Omega v13◄Black Blue themed► και το θεμα

WanamLite Wall BlueBerry for WanamLite 11.7 --V1.6 ---

 

Αν θελουμε ομως μετα να το βγαλουμε ???

Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε ομως μετα να το βγαλουμε ???

 

 

εγκατασταση παλι την omega και το σβηνει

δεν χανεις τα αρχεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χανονται ομως οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις ?

 

Που μπορουμε να βρουμε το Modem: XXLPW της 13 καθως και τον kernel CF-Root LPD ? Γιατι στην κουζινα δεν υπαρχουν !

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

χανονται ομως οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις ?

 

Που μπορουμε να βρουμε το Modem: XXLPW της 13 καθως και τον kernel CF-Root LPD ? Γιατι στην κουζινα δεν υπαρχουν !

 

δεν χανονται γιατι δεν κανεις wipe

αν και για σιγουρια ριξε ενα backup με titanium

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε ομως μετα να το βγαλουμε ???

Κάνε πρώτα ένα backup και αν δεν σου αρέσει το θέμα ή έχεις κάποιο πρόβλημα, κάνεις restore και όλα καλά :shifty:

Link to comment
Share on other sites

δεν χανονται γιατι δεν κανεις wipe

αν και για σιγουρια ριξε ενα backup με titanium

 

Μηπως εχεις το background να το ανεβασεις?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιον kernel προτείνετε εκτός αυτού που "φοράει" η ROM? Όταν συνδέομαι στο WiFi, η θερμοκρασία του κινητού ανεβαίνει πολύ. Πριν λίγο έβαλα τον Speedmod Κ3-19 και φαίνεται καλός. Θα δείξει.

 

*πέρασα και το θέμα "WanamLite Wall BlueBerry for WanamLite 11.7". Είναι πολύ καλό αλλά μου βγάζει fc στο ημερολόγιο...

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος το boot animation σε original?Εγώ που το άλλαξα νομίζω ότι δεν είναι αυτό που έπρεπε να δείχνει!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος το boot animation σε original?Εγώ που το άλλαξα νομίζω ότι δεν είναι αυτό που έπρεπε να δείχνει!

 

Εγώ βγάζει πρώτα μια εικόνα που είναι ξεκάρφωτη και μετά το γραφικό.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζει πρώτα μια εικόνα που είναι ξεκάρφωτη και μετά το γραφικό.

 

Ναι.Δεν έχει καμμία σχέση με το boot animation!Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το default?

Link to comment
Share on other sites

Τα θερμα συγχαρητηρια στην ομαδα. Δεν υπαρχει αυτο που εχετε καταφερει. Εχω περιπου μιση ωριτσα που εχω περασει την τελευταια ρομ και δουλευει εκπληκτικα. Λιγο με τους launchers εχω χασει τη μπαλα αλλα που θα μου παει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...