Jump to content

Δορυφορική Τηλεόραση


guru
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, κάποιος μου είπε ότι υπάρχει προγραμμα να σπάει το nova μεσω Η/Υ, αλλά να το βλέπεις στην tv μέσω δορυφορικού δέκτη! Είναι αλήθεια αυτό ή μ@@@κιες μου έλεγε ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Ερωτησούλα : Έχω αποκωδικοποιητή KAON και εδω και κανα 4 μηνο (ίσως και παραπάνω) δεν πιάνω το Eurosport (που ο βασικός λόγος που έβαλα το module ήταν αυτος). Τι παίζει με το Εurosport?Παίζει μόνο μεσω Νοva? Διοτι πιάνω το γερμανικο eurosport αλλά χωρις ήχο:( Επίσης η κάρτα που εχω ειναι αφορτιστη εδω και καιρο (δεν βρισκω μαγαζί που να "φορτιζει" πλέον τετοιες καρτες) .Yπαρχει κανα τετοιο μαγαζι στην Αθηνα? Θα θελα να ακουσω τις αποψεις σας σχετικα με το Eurosport που με καιει..

 

 

Υ.Γ. Επίσης κανα update στο μηχανημα παίζει?

 

 

Thanks..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Eρώτηση:

 

Πιάνω το Γερμανικό eurosport (12382 MHz, 27500 KS/s and H Polarity - ASTRA 1) αλλά χωρίς ήχο..Βασικά η καρτούλα που έχω μέσα είναι "αφόρτιστη"πολύ καιρό..Ξέρει κανείς πως μπορώ να πιάσω Eurosport πλέον της NOVA?

 

 

Ευχαριστώ..:)

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση:

 

Πιάνω το Γερμανικό eurosport (12382 MHz, 27500 KS/s and H Polarity - ASTRA 1) αλλά χωρίς ήχο..Βασικά η καρτούλα που έχω μέσα είναι "αφόρτιστη"πολύ καιρό..Ξέρει κανείς πως μπορώ να πιάσω Eurosport πλέον της NOVA?

 

 

Ευχαριστώ..:)

 

Βασικά δεν είμαι στο σπίτι αυτή τη στιγμή αλλιώς θα σου έδινα κατ'ευθείαν τη συχνότητα, αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο....

 

http://www.satscan.net/service.php?SatelliteID=1&TransponderID=828&SID=31200

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω να κάνω edit το πρόγραμμα, πρέπει να το ψάξω..:(
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Menu > setup > satellite > SCAN TRANSPONDER

 

Αυτή τη στιγμή το βλέπω και είναι :

 

12226 MHz

27500 kSps

Pol H

 

στον Astra εννοείται

 

Λοιπόν.. Με λίγο ψάξιμο (ξαναέβαλα τον δέκτη να σκαναρει ΟΛΟΥΣ τους δορυφόρους που πιάνω..) και βρήκα το ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ eurosport ΜΕ ΗΧΟ ;)(12382 MHz, 27500 KS/s and H Polarity - ASTRA 1). Στο 12226 δεν μου πιάνει τιποτε.. :(

Όσο για το Menu > setup > satellite > SCAN TRANSPONDER δεν μου δουλέυει έχω KAON μηχάνημα.

Το ερώτημα μου είναι εκπέμπει το EUROSPORT σε άλλη γλώσσα free?εκτος των Γερμανικών? :wacko:Σκέφτομαι μήπως θέλει η κάρτα μου (4αρα) "φόρτωμα" με νέους κωδικούς ('εχω να τη φορτίσω πάνω απο χρόνο..)

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γειά σας.

Έχω εδώ και πολλά χρόνια που ασχολούμαι και με την δορυφορική.

Πρόσφατα αναγκάστηκα να στραφώ στην αγορά ενός νέου δέκτη, μετά απο την καταστροφή του προηγούμενου που είχα.

'Ετσι μετά απο πολύ ψάξιμο και συμβουλές κατέληξα στον dreambox dm500 plus.

Γι αυτό ψάχνω τώρα να βρώ κάποιον εξπέρ χρήστη του συγκεκριμένου δέκτη, για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα.

Για όσους γνωρίζουν ,έχω να πώ ότι τον φλάσαρα και πέρασα κάποια κλειδιά που βρήκα, ψάχνοντας στο internet, όμως αποδείχθηκε ότι η εντύπωση που είχα ,ότι με δύο κινήσεις (αναβάθμιση του firmware και ενεργοποίηση του emulator) θα έβλεπα όλα εκείνα τα κανάλια που έβλεπα με τον παλιόν, δεν ήταν καλύτερη.

Διαβάζοντας διαπίστωσα ότι υπάρχουν emulators και emulators για την σειρά dreambox και ότι απαιτείται συνδιασμός κλειδιών και τοποθέτηση τους σε ανάλογες θέσεις για να αντικατασταθεί η μαύρη οθόνη με την κανονική εικόνα.

Για να πώ την αλήθεια δεν πολύ κατάλαβα αυτό που διάβασα ότι χωρίς κάρτα μπορείς να δείς ότι θέλεις και ότι αυτό γίνεται είτε διαβάζοντας απο πάνω, είτε απο κάτω ή και με τα δύο.

Έτσι τώρα που σας έδωσα μία πλήρη εικόνα για το τι έκανα και το τι ξέρω ,ήρθε η ώρα να θέσω τα ερωτήματα μου στους εξπέρ χρήστες.

1. Υπάρχει κανένας βήμα- βήμα, πλήρης οδηγός για την χρήση των πρόσθετων λειτουργιών των dreambox;

2.Υπάρχει κανένας βήμα-βήμα οδηγός για την εύρεση των κλειδιών και εξομοιωτών που να αναφέρεται και στην σωστή τοποθέτηση και ενεργοποίηση τους;

3.Υπάρχει κανένα chatroom που οι χρήστες(νέοι και παλαιοί)του dreambox ,τα λένε;

 

 

Υ.Γ. : Θα ήθελα να συνομιλήσω με άτομα που για καθαρά εκπαιδευτικούς σκοπούς το ψάχνουν περισσότερο το θέμα ,γύρω απο την σειρά dreambox.

 

 

Να είμαστε όλοι καλά,

strawb

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

με ενδιαφερει να βαώ καποιο πιατο για δορυφορικα καναλια ξενων χωρων

ειδικα ισπανιας και γαλλιας αλλα και αλλα διαφορα

 

κοιταξα μπας και εβαζα νοβα αλλα εκει απο οτι βλεπω εχει πολυ περιορισμενο ευρος και οχι αυτα που με ενδιαφερουν

 

εμενα με ενδιαφερει να πιανω ολα τα ισπανικα παρα να βλεπω ποδοσφαιρο

 

τι πρεπει να αγορασω υποψιν οτι δε θελω μεγαλο κοστος και ευκολη συνδεση?

 

καμια βοηθεια?

 

ευχαριστω

:X
Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει να βαώ καποιο πιατο για δορυφορικα καναλια ξενων χωρων

ειδικα ισπανιας και γαλλιας αλλα και αλλα διαφορα

 

κοιταξα μπας και εβαζα νοβα αλλα εκει απο οτι βλεπω εχει πολυ περιορισμενο ευρος και οχι αυτα που με ενδιαφερουν

 

εμενα με ενδιαφερει να πιανω ολα τα ισπανικα παρα να βλεπω ποδοσφαιρο

 

τι πρεπει να αγορασω υποψιν οτι δε θελω μεγαλο κοστος και ευκολη συνδεση?

 

καμια βοηθεια?

 

ευχαριστω

 

Με ένα δορυφορικό πιάτο είσαι οκ. Δεν υπάρχει κάποιο ποσό που πρέπει να πληρώνεις κάθε μήνα. Το μόνο κόστος θα είναι αυτό του πιάτου και του τεχνικού που θα στο περάσει αν δεν το βάλεις μόνος σου. Επίσης μπορείς με κάποιο πρόγραμμα να βλέπεις τα κανάλια online χωρίς δορυφορικό πιάτο. Το readon tv είναι αξιόλογο...

Link to comment
Share on other sites

θέλω με κάποιο πρόγραμμα streaming να παρακολουθώ το αμερικάνικο κανάλι "The CW".

Υπάρχει κάποιο prog για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
δε μου λετε λεβεντες ενας φιλος θελει να βλεπει καποια Ταυλανδεζικα καναλια, υπαρχει καποιος δορυφορος που μπορουμε να τα πιασουμε??????? γνωριζετε κατι????????
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Thai TV Global Network που εκπέμπει στον hotbird στις 13 μοίρες ανατολικά.

 

οκ φιλε ευχαριστω εγω εχω το hotbird μαζι με astra κεντραρισμενο το πιατο στον astra και αυτο το καναλι μου δινει σημα 5%, εαν παρω 80αρι πιατο στο φιλο μου θα το πιανει το συγκεκριμενο καναλι η να βαλουμε 1.20???? εσυ με τι πιατο το πιανεις????????? εγω ειμαι δυτικη μακεδονια

Link to comment
Share on other sites

με 80αρι βλεπω κανονικα το thai.

astra-hotbird

θεσσαλονικη

 

μαλιστα εγω γιατι δε το βλεπω????????? 1.20 πιατο εχω κεντραρισμενο φουλ (οπως ανεφερα πιο πανω κεντραρισμα στον astra)..................εσυ παρακεντρα πιανεις τον hotbird???? μηπως αλλαξε συχνοτητα να κανω παλι αναζητηση καναλιων????? σ ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίει το ότι είναι παράκεντρο στο hotbird το πιάτο σου οπότε χάνει κάποιες συχνότητες.

Εδώ θα βρεις τα στοιχεία εκπομπής του καναλιού: http://gr.kingofsat.net/find.php?question=Thai&Submit=Zap

 

Δεν θέλεις μεγάλο μέγεθος πιάτου, ο hotbird ουσιαστικά Ελλάδα βλέπει. Ίσως να χρειαστεί να τον κεντράρεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίει το ότι είναι παράκεντρο στο hotbird το πιάτο σου οπότε χάνει κάποιες συχνότητες.

Εδώ θα βρεις τα στοιχεία εκπομπής του καναλιού: http://gr.kingofsat.net/find.php?question=Thai&Submit=Zap

 

Δεν θέλεις μεγάλο μέγεθος πιάτου, ο hotbird ουσιαστικά Ελλάδα βλέπει. Ίσως να χρειαστεί να τον κεντράρεις εσύ.

 

μαλιστα οκ φιλε ευχαριστω ! καλη χρονια !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Ξέρει κανένας αν μπορώ να αγοράσω Ξένα δορυφορικά Κανάλια στην Ελλάδα? Για παράδειγμα το Fox sports η το sky movie.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις τα περιοδικά του κλάδου, δορυφορικά νέα κλπ έχουν μέσα διαφημίσεις, ή τουλάχιστον είχαν.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις τα περιοδικά του κλάδου, δορυφορικά νέα κλπ έχουν μέσα διαφημίσεις, ή τουλάχιστον είχαν.
Εγώ αυτό που με νοιάζει είναι μάθω τιμές και προμηθευτές αν γίνεται. Ξέρει κάνεις κανένας τέτοιο περιοδικό? Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:lock:
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...