Jump to content

Xperia Neo V : .62 root, OEM .42 restore, CWM install


lousou76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας...ειμαι κατοχος ενος ηρωικου και πολυ αγαπημενου Neo V και προσφατα απεκτησα ενα καινουργιο σμαρτφοουν...θα ηθελα λοιπον να κρατησω το neo V σαν δευτερη συσκευη και να πειραματιστω πανω του σε ρομς φλασαρισματα κτλ.....να πω οτι ειμαι παντελως ασχετως απο αυτα για αυτο και δν εχω πειραξει τπτ στο τηλεφωνο απο οταν το πηρα....τωρα θελω απλα να το κανω να πηγαινει καπως καλυτερα (ποιο γρηγορα δλδ και να μην λαγκαρει τοσο πολλυ)...καθως και να του απεγκαταστησω αρκετες εφαρμογες αφου στην ουσια το θελω με τα απολυτως βασικα...ειναι καποιος που ασχολειται ακομα με αυτο ωστε να μου πει τι να κατεβασω και απο που καθως τα λινκ στην πρωτη σελιδα δν δουλευουν...βασικα δν θελω να του φορτωσω νεες απαιτητικες εφαρμογες και να σερνετε ακομα ποιο πολυ...το θελω ελαφρυ και να του βαλω καποια καλη δοκιμασμενη ρομ,να του βγαλω π.χ χαρτες και αλλες αχρειαστες εφαρμογες για την χρηση που το θελω...αν ασχολειται ακομα καποιος ή αν υπαρχει καποιος οδηγος για νεουδια οπως εγω ας το ποσταρει οταν δει αυτο το μυνημα...ή εστω αν δν χρειαζεται ρομ κτλ, εναν τροπο που μπορω να βγαλω οποιες εφαρμογες θελω απο το τηλεφωνο.νομιζω οτι και αυτο θα μου κανει δουλεια....ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να σβησω τα πάντα στο κινητό κανοντας hard reset

Το κινητό είναι root με cwm και φοραει gingelly με lupus kernel

Αν κάνω hard reset θα χαθεί κατι άλλο εκτός απο δεδομένα και εφαρμογές όπως το root η ο kernel ??

Γενικότερα ποίος ειναι ο καλύτερος τρόπος για διαγραφή δεδομένων έτσι ώστε το κινητό να περάσει σε τρίτους?

(την καρτα μνήμης θα την κρατήσω)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να σβησω τα πάντα στο κινητό κανοντας hard reset

Το κινητό είναι root με cwm και φοραει gingelly με lupus kernel

Αν κάνω hard reset θα χαθεί κατι άλλο εκτός απο δεδομένα και εφαρμογές όπως το root η ο kernel ??

Γενικότερα ποίος ειναι ο καλύτερος τρόπος για διαγραφή δεδομένων έτσι ώστε το κινητό να περάσει σε τρίτους?

(την καρτα μνήμης θα την κρατήσω)

 

Πως θα κρατησει ροοτ, αφου θα επαναφερει το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση; :confused:

 

Οχι, δεν θα το κρατησειτο ρουτ, το hard reset καλο ειναι να το κανεις απο recovery (wipes, formats κλπ) και να φλασαρεις την ρομ που θελεις απο πανω.

Μπορεις να μην κανεις login με το Google λογαριασμο, να το κανεις ροοτ και να το δωσεις ετοιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Adb. Κλείνω το κινητό μου, πατάω το δεξί κουμπί και ταυτόχρονα βάζω το USB. Ανάβει το μπλε λαμπάκι και όλα καλά... Δεν μπορώ να δω το κινητό μου στον υπολογιστή ενώ ανάβει το μπλε φωτάκι. Τι συμβαίνει;

Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω παιδια θα ήθελα να μου δώσει κάποιος τα αρχεία ωστε να μπορέσω να κάνω root στον κινητό μου.

Προσπαθώ να τα κατεβάσω απο την πρώτη σελιδα αλλα δεν υπαρχουν

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κατέβασε το Root Genius , ακολούθησε τις οδηγίες και με ένα κλικ έχει γίνει root.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια,γιατι εχω πελαγωσει...

Πως μπορω να εγκαταστησω το πιο προσφατο cwm για το κινητο;;;Θελω να εγκαταστησω roms με kitkat και μου βγαζει συνεχεια το status 7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κατέβασε το Root Genius , ακολούθησε τις οδηγίες και με ένα κλικ έχει γίνει root.

 

Καλησπέρα σε όλους,

είπα να κάνω root το κινητό της μητέρας μου που τώρα άρχισε να κάνει πιο εντατική χρήση και δεν έχει επαρκή μνήμη από διάφορες χαζές που εφαρμογές που έχουν εγκαταστήσει από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που το είχε προμηθευτεί πριν από 2 χρόνια.

Κατέβασα το root genius που προτείνει ο παραπάνω συμφορουμίτης αλλά δεν τρέχει με τίποτα στον υπολογιστή.... κολλάει και μένει έτσι πολύ ώρα.

Σκέφτηκα μήπως φταίει το antivarius αν και το βρήκα λίγο απίθανο παρόλα αυτά το απενεργοποιησα και το ξαναέτρεξα δίχως ελπίδα.

 

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο θέμα;

Ενημερωτικά το Pc έχει Win 7 αν και λογικά δεν θα έπρεπε να δημιουργεί αυτό θέμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είχα πάρει από τη Vodafone το neo v και το λειτουργουσα με σιμ κοσμοτε έβαλα της μητέρας μου τη wind και δεν την αναγνωρίζει. Αντικατεστησα τη σιμ πάλι τίποτα. Έκανα επαναφορά τη διάβασε και σε ένα λεπτό άρχισε να μην τη διαβάζει πάλι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...