Jump to content

Xperia Neo V : .62 root, OEM .42 restore, CWM install


lousou76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το πω δημοσίως κι όχι μέσω πμ γιατί μου αρέσει να κρατάω ίδες αποστάσεις από όλους, όποιος κι αν είναι αυτός. Είναι η πρώτη και η τελευταία φορά που βλέπω να γράφονται ειρωνικές, "έξυπνες" και απαξιωτικές απαντήσεις. Καταλαβαίνω ότι μερικοί χρήστες το παρακάνουν και περιμένουν την τροφή μασημένη ωστόσο αυτό δεν αποτελεί καμία δικαιολογία.

Το ξέρω ότι είναι απίστευτα κουραστικό και εκνευριστικό να σε ρωτάνε τα αυτονόητα αλλά με υποτιμητικές απαντήσεις τι κερδίζεις; Συνεχίζουμε σεμνά και ταπεινά, ύφος που πρέπει να έχει ο οποισδήποτε θέλει πραγματικά να βοηθά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι zxr εχεις δικιο.

 

Συγνωμη σε οσους προσεβαλα η κουραση κ η ελλειψη υπομονης με επηρεασαν.

 

Παρ αυτα θα ηθελα να επισημανω σε οσους ζητουν βοηθεια να σεβαστουν την προσπαθεια μας να βοηθησουμε με το να ΨΑΞΟΥΝ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ το τοπικ και το φορουμ και να διαβασουν το thread.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε lousou..σε ευχαριστω πολυ φιλε..πραγματικα εισαι τρανος.αξιζεις χιλια μπραβο γιαυτον τον οδηγο
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω φτασει με το xperia μινι μεχρι και το βημα 3...ομωςενω εχω κατεβασει το νεο fast tool (0.6.7) μου βγαζει error ...." Εγκατάσταση της rooted .62 έκδοσης του λογισμικού:

Συνδέουμε το κινητό σε λειτουργία MSC

Αντιγράφουμε το αρχείο generic62.zip στην κάρτα μνήμης.

Κάνουμε ασφαλή κατάργηση συσκευής κάτω δεξιά και αφαιρούμε το τηλέφωνο.

Σβήνουμε το τηλέφωνο.

Ανάβουμε το τηλέφωνο. Πατάμε επαναλαμβανόμενα το πλήκτρο Volume Down καθώς το τηλέφωνο ξεκινά, μέχρι να εμφανιστεί το CWM (σελίδα με μπλέ γράμματα)

Πατάμε το volume Down και πλοηγούμαστε στην επιλογή wipe data/factory reset. Επιλέγουμε πατώντας το πλήκτρο Home και μετά πάλι με το Volume Down επιλέγουμε το Yes wipe all user data.

Πηγαίνουμε στην επιλογή Install zip from sdcard->Choose zip from sdcard και επιλέγουμε το Generic62.zip. Περιμένουμε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

Σβήνουμε το τηλέφωνο (υπάρχει και επιλογή Power off στο CWM ή βγάζουμε την μπαταρία. MHN ανάψετε το τηλέφωνο. Αποσυνδέουμε)." μεχρι εδω το κανω πολυ καλα απο κει και κατω το fast tool δεν με βοηθαει... ευχαριστω εξ τον προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω φτασει με το xperia μινι μεχρι και το βημα 3...ομωςενω εχω κατεβασει το νεο fast tool (0.6.7) μου βγαζει error ...." Εγκατάσταση της rooted .62 έκδοσης του λογισμικού:

Συνδέουμε το κινητό σε λειτουργία MSC

Αντιγράφουμε το αρχείο generic62.zip στην κάρτα μνήμης.

Κάνουμε ασφαλή κατάργηση συσκευής κάτω δεξιά και αφαιρούμε το τηλέφωνο.

Σβήνουμε το τηλέφωνο.

Ανάβουμε το τηλέφωνο. Πατάμε επαναλαμβανόμενα το πλήκτρο Volume Down καθώς το τηλέφωνο ξεκινά, μέχρι να εμφανιστεί το CWM (σελίδα με μπλέ γράμματα)

Πατάμε το volume Down και πλοηγούμαστε στην επιλογή wipe data/factory reset. Επιλέγουμε πατώντας το πλήκτρο Home και μετά πάλι με το Volume Down επιλέγουμε το Yes wipe all user data.

Πηγαίνουμε στην επιλογή Install zip from sdcard->Choose zip from sdcard και επιλέγουμε το Generic62.zip. Περιμένουμε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

Σβήνουμε το τηλέφωνο (υπάρχει και επιλογή Power off στο CWM ή βγάζουμε την μπαταρία. MHN ανάψετε το τηλέφωνο. Αποσυνδέουμε)." μεχρι εδω το κανω πολυ καλα απο κει και κατω το fast tool δεν με βοηθαει... ευχαριστω εξ τον προταιρων.

 

Για να μπεις πλέον στο cwm πατάς την οθόνη.τωρα για το ερρορ ίσως να μη κάνει για το mini ο οδηγός αυτός

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις πλέον στο cwm πατάς την οθόνη.τωρα για το ερρορ ίσως να μη κάνει για το mini ο οδηγός αυτός
σε ευχαριστω πολυ θα δοκιμασω παλι σημερα...

 

τωρα εχω στο κινητο μου .42 και την εχω κανει ροοτ ...μπορω να περασω οποια αλλη εκδοση θελω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... ποιόν οδηγό ακολουθώ για να κάνω root ? έχω την 0.62!

ρωτάω διότι είμαι αρχάριος!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εννοώ ποιό βήμα ακολουθώ! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... ποιόν οδηγό ακολουθώ για να κάνω root ? έχω την 0.62!

ρωτάω διότι είμαι αρχάριος!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εννοώ ποιό βήμα ακολουθώ! :)

 

απο το 1 εως το 5 τα υπολοιπα αν θες τα κανεις

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει αν είναι εύκολο!!

Λοιπόν είμαι στο 3ο βήμα (απο το "[Οδηγός] Xperia Neo V .62 root, OEM .42 restore, CWM install")...κάνω extract to CWM-install...το τρέχω και μετά στο τέλος μια σειρά πριν απο κει που γραφει "πατηστε καποιο πληκτρο για να συνεχισει" μου εβγαλε "cu:denied" κάτι τετοιο! μετά έκλεισα το κιν. και δοκίμασα (πατώντας το volume down) να ανοίξω το CWM αλλά τίποτα...ανοίγει το κινητό κανονικά! τι έχω κάνει λάθος?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει αν είναι εύκολο!!

Λοιπόν είμαι στο 3ο βήμα (απο το "[Οδηγός] Xperia Neo V .62 root, OEM .42 restore, CWM install")...κάνω extract to CWM-install...το τρέχω και μετά στο τέλος μια σειρά πριν απο κει που γραφει "πατηστε καποιο πληκτρο για να συνεχισει" μου εβγαλε "cu:denied" κάτι τετοιο! μετά έκλεισα το κιν. και δοκίμασα (πατώντας το volume down) να ανοίξω το CWM αλλά τίποτα...ανοίγει το κινητό κανονικά! τι έχω κάνει λάθος?? :worry:

θέλει επαναλαμβανόμενα πατήματα το volume( -) μόλις σου γράψει sony ericsson (όχι παρατεταμένο πάτημα)

Link to comment
Share on other sites

θέλει επαναλαμβανόμενα πατήματα το volume( -) μόλις σου γράψει sony ericsson (όχι παρατεταμένο πάτημα)

 

επαναλαμβανόμενα πατήματα κάνω κ εγώ αλλά πάλι τίποτα...ανοίγει κανονικά!

πως το κάνω unistall το CWM?

για να ξαναπροσπαθήσω να το εγκαταστήσω πάλι!

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανόμενα πατήματα κάνω κ εγώ αλλά πάλι τίποτα...ανοίγει κανονικά!

πως το κάνω unistall το CWM?

για να ξαναπροσπαθήσω να το εγκαταστήσω πάλι!

πέτυχε το root το κιμητό σου?σου έχει εμφανίσει το superuser στο μενού?σε εμένα δεν δούλεψε το DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su.zip αλλα το DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su

Link to comment
Share on other sites

πέτυχε το root το κιμητό σου?σου έχει εμφανίσει το superuser στο μενού?σε εμένα δεν δούλεψε το DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su.zip αλλα το DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su

 

κοίτα να δεις τι έγινε...το superuser δεν μου το εμφανίζει αλλά διέγραψα το mcafee και την αλλη την εφαρμογή με το champions league ενώ πριν κάνω το root δεν μπορουσα να τα διαγράψω!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις τι έγινε...το superuser δεν μου το εμφανίζει αλλά διέγραψα το mcafee και την αλλη την εφαρμογή με το champions league ενώ πριν κάνω το root δεν μπορουσα να τα διαγράψω!

δεν έγινες root .είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και έγινα root με το DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip (δηλαδή με την προηγούμενη έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανόμενα πατήματα κάνω κ εγώ αλλά πάλι τίποτα...ανοίγει κανονικά!

πως το κάνω unistall το CWM?

για να ξαναπροσπαθήσω να το εγκαταστήσω πάλι!

 

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι θέλει πατήματα στην οθόνη για το cwm;

Το McAfee το σβήνεις κ χωρίς root

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι θέλει πατήματα στην οθόνη για το cwm;

Το McAfee το σβήνεις κ χωρίς root

 

μπα...τίποτα και με τα πατήματα στην οθόνη...μόλις το δοκίμασα! :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι θέλει πατήματα στην οθόνη για το cwm;

Το McAfee το σβήνεις κ χωρίς root

 

Πάτημα στην οθόνη θέλει άμα κανείς το 5ο βήμα

 

μπα...τίποτα και με τα πατήματα στην οθόνη...μόλις το δοκίμασα! :(

 

Φλασαρε το και Ξανακαντα από την αρχή δεν είσαι ροοτ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε το και Ξανακαντα από την αρχή δεν είσαι ροοτ...

 

να δοκιμάζω λες να το κάνω με το doomlord_v3 ??

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δουλεψε!

 

και εμένα με το doomlord_v3 δούλεψε! τελικά όλα καλά! thanks για την βοήθεια σου! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,εγω ενω κανω εγκατασταση το cwm και μοαινω κανονικα στην οθονη με τα μπλε γραμματα ,κανω εγκατασταση το flashtool κανω ολα τα βηματα οπως τα λεει και το flashtool μου βγαζει error(και με τις δυο εκδοσης του)..υπαρχει καποιο παρομοιο προγραμμα να δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,εγω ενω κανω εγκατασταση το cwm και μοαινω κανονικα στην οθονη με τα μπλε γραμματα ,κανω εγκατασταση το flashtool κανω ολα τα βηματα οπως τα λεει και το flashtool μου βγαζει error(και με τις δυο εκδοσης του)..υπαρχει καποιο παρομοιο προγραμμα να δοκιμασω?

 

Εάν χρησημοποιείς 64bit windows πρέπει να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση flashtool από ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται έχω ένα λάθος στις πράξεις :P και όσοι έχουν πάνω από 8GB κάρτα θα αποτύχουν με το sdext3.

Κατεβάστε το sdext4.rar

αυτοι που εχουν 8gb τι να χρησιμοποιησουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Όλα μια χαρά με τον οδηγό, πανεύκολος και κατατοπιστικότατος! Έχω όμως μια απορία.

Μπορώ να επαναφέρω τη stock sms εφαρμογή, με την επιλογή για 160 χαρακτήρες; Το λέω γιατί την προτιμώ από την Cyanogen εφαρμογή.

Έχω περάσει στο /system/apps το Conversations.apk από το generic62.zip και έχω βάλει τα σωστά permissions, λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή Μηνύματα, αλλά δεν έχει πουθενά επιλογή για Εξοικονόμηση Κόστους!

Ξέρετε αν πρέπει να "επαναφέρω" κανένα apk από το generic62.zip ώστε να μου βγάζει αυτήν την επιλογή;

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...