Jump to content

Alcatel OT-985


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alcatel OT-985

 

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/images/contents/products/pack/985-3.png

 

Display Type: TFT 262k color display

Size (diagonal): 3.5'

Resolution: 320 x 480 pixels

Weight: 136g

Operating System: Android 2.3

Bearer: GSM Quadband (1900/850/1800/900), UMTS 900/2100 (BC1/8)

Camera:3.2 Megapixel camera

A-GPS, Assisted GPS for a faster location of the phone

G-Sensor, The accelerometer allows the phone to automatically orientate

FM Radio. Follow your favorite radio stations with the RDS function

MMS, Send and receive multimedia messages with MMS 1.2

SMS Input

Wi-Fi: Wi-Fi 802.11b/g/n, DLNA

Facebook. Facebook for Android

Twitter: Twitter for Android

Browser, Android browser

RSS Feeds,Automatically get news and updates from your favorite websites

Music Player: Music player: AAC+, eAAC+, AMR, FR, MP3, Midi, WB-AMR, WMA

Micro SD Card: Up to 32GB

E-Mail: Receive emails on your phone using POP3 and IMAP4 communication protocols.

Instant Messaging: Talk with friends using Palringo, a Java based app for instant messaging

Handsfree: Make and receive calls having your hands completely free

Bluetooth: 3.0 A2DP

SAR: (CE)The highest tested SAR value for this mobile phone for use at the ear and compliance against the standard is (0.96) W/kg and for use close to the body is (1.12) W/Kg.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειδα σημερα στο Mediamarkt,στα 119 ευρω το ειχαν.Ειδικα στο λευκο που το ειχαν,ηταν και εμφανισιακα ευχαριστο.2.3.6 φοραγε και με 650αρι επεξεργαστη,μια χαρα ρολαρε.Πολυ καλο μου φανηκε για τα λεφτα του.Αξιοπρεπεστατο θα ελεγα.Ειδικα σε σχεση με αλλα που και πιο ακριβα ειναι (κατα 30-60 ευρω)και εχουν και θεματακια,ειδικα με την ποιοτητα τις οθονης τους........:p

Δεν το πολυκουρασα βεβαια μιας και ειχα ελαχιστο χρονο να ασχοληθω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά, το πήρα και το έχω 2 μέρες αλλά το κινητό με έχει ενθουσιάσει. Γρήγορο, εύχρηστο και με λίγα λόγια: τα έχει όλα και συμφέρει. Για τα λεφτά του ( €119 από PUBLIC) είναι η καλύτερη αγορά. Το μόνο μειονέκτημά του είναι η μικρή μνήμη.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εκανα την κινηση και πηρα το 985D και δεν το εχω μετανιωσει προς το παρον

ειχα ενα ipod και ενα απλο δικαρτο και εκανα δουλεια μου αλλα τωρα που θα εχω mb με ανανεωση απο την vodafone με εψησε να αποχωριστω το Ipod και την θεση του να παρει το 985D:)

 

θυσιασα 1-2 πραγματακια αλλα κερδισα αλλου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εν τελει..

 

να αναφερω μερικα ελαφρως αρνητικα τα οποια δεχθηκα πληρως με βαση την τιμη του χωρις προβλημα(115 ευρω ελληνικο μοντελο)

ηχειο ακουστικο ψιλομετρια ποιοτητα..τα handsfree που ειχε δεν ειναι και πολυ δυνατα...δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευουν καποια που ειχα απο Nokia..:confused:

δεν κανει βιντεοκληση στο skype και βασικα μου εκανε κατι νερα σε απλες κλησεις...θα δειξει..

καλα η μπαταρια αποτι καταλαβα σε ζορικη χρηση κραταει μια μερα ολη κιολη δυο μερες να βγαλει σε ηπια χρηση.. αλλα ετσι ειναι τα smartphone γενικα...λογικο λοιπον

και το μονο ακομα που με ψιλοενοχλει ειναι οτι δεν βρηκα πολλα για αυτο το τηλεφωνο στο ebay...μια θηκη σιλικονης και αυτη ψιλοακριβη περιμενω να ερθει...

 

κλεινοντας εχω να πω οτι επαννεκινησεις, σβησιματα, bugs, να μην ακουμε τον αλλον σε κληση προβληματα στην αφη και τα λοιπα που μου ειχαν χαρισει 2 χρονια τωρα αρκετες συσκευες Nokia και Samsung και με ειχαν σχεδον πεισει να μην ξαναγορασω ποτε smartphone και ειδικα dual sim τα κατεριψε η alcatel σε 2 μερες μεσα φτου να μην το ματιαξω..:)

Link to comment
Share on other sites

O laziokos ήταν κατατοπιστικότατος. Απέκτησα το 985D από wind στα 119€. Το κινητό φαίνεται αξιοπρεπέστατο για τα λεφτά του. Κύρια μειονεκτήματα είναι η διάρκεια της μπαταρίας, η μικρή μνήμη, η ποιότητα της κάμερας και ότι δεν βρήκα οδηγίες για root.

Tέλος 2 προβληματάκια που παρατήρησα (κ θα ήθελα να ξέρω αν τα έχω μονο εγώ), είναι ένα τρέμουλο στην φωτεινότητα της οθόνης οταν δείχνει γκρι οθόνες (πχ κατά την φόρτωση του google play), και περιστασιακά στα angry birds εμφανίζει από μόνο του το αριστερό menu του παιχνιδιού, σαν να πάτησα κάποιο κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

O laziokos ήταν κατατοπιστικότατος. Απέκτησα το 985D από wind στα 119€. Το κινητό φαίνεται αξιοπρεπέστατο για τα λεφτά του. Κύρια μειονεκτήματα είναι η διάρκεια της μπαταρίας, η μικρή μνήμη, η ποιότητα της κάμερας και ότι δεν βρήκα οδηγίες για root.

Tέλος 2 προβληματάκια που παρατήρησα (κ θα ήθελα να ξέρω αν τα έχω μονο εγώ), είναι ένα τρέμουλο στην φωτεινότητα της οθόνης οταν δείχνει γκρι οθόνες (πχ κατά την φόρτωση του google play), και περιστασιακά στα angry birds εμφανίζει από μόνο του το αριστερό menu του παιχνιδιού, σαν να πάτησα κάποιο κουμπί.

 

χμμ δεν εχω παρατηρησει κατι απο αυτα που αναφερεις..

οσο πιο πολυ το δουλευω τοσο περισσοτερο μου αρεσει η συσκευη...μονο η θηκη με την ζελατινα ελπιζω να μην αργησει..προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο:)

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημενοι;απο μπαταρια τ λεει;ο επεξεργστης μου φενετε μικρος εχει κοληματα;
Link to comment
Share on other sites

αμελητεα κοληματα κατα την πλοηγηση στο ιντερνετ...σχεδον καθολου..λιγο οταν παιζω angry birds εχει lag..

για την μπαταρια εχβω ξαναγραψει 1-1.5μερα με σκισιμοκαι ισως κατι παραπανω απο 2 με χαλαρη χρηση

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τηλέφωνο είναι παιδιά για τα λεφτά του

το μονο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούμε ακόμα να βρούμε οδηγό για root

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το αλκατελ 985d dual sim χρειαζομαι οδηγο να το κανω root για να σβησω τις προεγκατεστημενες εφαρμογες του για να ελαφρυνω την μνημη του που οπως γνωριζετε ειναι μικρη. εφαγα ολο το ιντερνετ και οδηγο για root για το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχω βρει. μπορει καποιος αν γνωριζει τιποτα να βοηθησει σας παρακαλω, θα του ημουν ευγνωμων. το μοντελο ειναι alcatel one touch 985D .οποιος με βοηθησει να το κανω root με εχει σωσει παιδια........
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το αλκατελ 985d dual sim χρειαζομαι οδηγο να το κανω root για να σβησω τις προεγκατεστημενες εφαρμογες του για να ελαφρυνω την μνημη του που οπως γνωριζετε ειναι μικρη. εφαγα ολο το ιντερνετ και οδηγο για root για το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχω βρει. μπορει καποιος αν γνωριζει τιποτα να βοηθησει σας παρακαλω, θα του ημουν ευγνωμων. το μοντελο ειναι alcatel one touch 985D .οποιος με βοηθησει να το κανω root με εχει σωσει παιδια........

 

ισχυει εψαξα και εγω και δεν βρηκα κατι..υπομονη και βλεπουμε..

 

.......

για τον προηγουμενο φιλο που ρωτησε η καμερα ειναι 3,2 αλλα απο οτι διαβασα με λογισμικο ειναι ρυθμισμενη να τραβαει στα 5 mpixels

Link to comment
Share on other sites

ισχυει εψαξα και εγω και δεν βρηκα κατι..υπομονη και βλεπουμε..

 

.......

για τον προηγουμενο φιλο που ρωτησε η καμερα ειναι 3,2 αλλα απο οτι διαβασα με λογισμικο ειναι ρυθμισμενη να τραβαει στα 5 mpixels

 

φιλε μου σε παρακαλω αν εχεις κανενα νεο για root κρατησε με ενημερο. οσο για την καμερα δεν γνωριζω ποιο λογισμικο κατεβαζεισ να τραβας με 5 MP?

 

οσο για τα 3 πληκτρα το back, το search kai to menu σε εμενα δεν φωτιζονται, φωτιζονται σε κανεναν?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

οσο για τα 3 πληκτρα το back, το search kai to menu σε εμενα δεν φωτιζονται, φωτιζονται σε κανεναν?

 

ουτε εμενα φωτιζονται και δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα...αν και θα ηταν καλη φαση δεν ειναι και προβλημα για μενα...

οσο για την καμερα η τεχνολογια λεγεται interpolaration η κατι τετοιο τελοσπαντων οπως εχει γραψει και ενας αλλος χρηστης και στο αλλο θεμα για το 991..αλλα το εχω διαβασει και αλλου και δεν χρειαζεται να κανεις κατι υπαρχει ηδη..μπες στην καμερα και μετα στις ρυθμισεις να δεις οτι ειναι ηδη επιλεγμενη η επιλογη 5mpixels

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατεβασει τιποτα και εχω μονο 60 mb ram diathesimi kai 60 mb ελευθερο χωρο αποθηκευσης, ασε που κολανε και τα ολα τρα παιχνιδια που δοκιμασα απο το play store. γρηγορα οδηγο για root παιδια να φυγουν οι ενα σωρο περιτες και αχρηστες εφαρμογες που εχει για να αδειασει μνημη, οποιος αν και οποτε βρει τιποτα ας ενημερωσει .. επισης σκεφτηκα μηπως ο οδηγος για root στο 991 ταιριαξει και στο 985. λετε??? Edited by nick1983
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια επειδη το κινητο αν και καινουριο δεν μου παει ουτε μια μερα χωρις να το δουλευω πολυ μαλιστα, που μπορω να βρω καινουρια μπαταρια να αγορασω για το κινητο αυτο ή και απο αλλο μοντελο απλα να ταιριαζει στο 985? γνωριζει κανεις? SOS
Link to comment
Share on other sites

εγω που το πασπατευω ολη μερα κραταει πανω απο μια μερα η μπαταρια...αν δεν του κανω πολλα πολλα ισως 2 μερες...

η μονο μπαταρια που εχω βρει ειναι απο ebay οριστε και το λινκ

http://www.ebay.com/itm/370608611129?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Link to comment
Share on other sites

εγω που το πασπατευω ολη μερα κραταει πανω απο μια μερα η μπαταρια...αν δεν του κανω πολλα πολλα ισως 2 μερες...

η μονο μπαταρια που εχω βρει ειναι απο ebay οριστε και το λινκ

http://www.ebay.com/itm/370608611129?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

 

εμενα χωρις να το κανω τιποτα δεν κραταει ουτε μερα, τι να πω ισως επειδη το εχω φορτισει 3 φορες μονο ισως να στρωσει δεν ξερω

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κριμα παντως που δεν το εχουν ρουταρει ακομα,θα ελυνε το προβλημα της μνημης και θα επερνε τα πανω του το κινητο...
manaros
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχουν κάνει root οι ρώσοι πληροφορίες εδώ :

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=364318&st=300

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-985

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...