Jump to content

Alcatel OT-985


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται να είναι απλό..αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος..κατεβάζεις από εδώ τα απαραίτητα αρχεία...

 

https://www.megacloud.com/s/d1qMfFOpRW/Root%20alcatel%20985.zip

 

Και εν συνεχεία ακολουθείς τις οδηγίες από αυτό το βίντεο(είναι στα σέρβικα αλλά έχει κατατοπιστικές εικόνες)

http://www.youtube.com/watch?v=Ni6P94A-PcY&noredirect=1

 

Επίσης βρήκα και αυτό : http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=sr&u=http://www.mycity.rs/Android/Root-Alcatel-One-Touch-OT985.html&prev=/search%3Fq%3Done%2Btouch%2B985%2Broot%26start%3D90%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26tbo%3Dd%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26channel%3Drcs%26biw%3D1025%26bih%3D470&sa=X&ei=pf3ZUOWTAYfL0AXkzIDIBQ&ved=0CFQQ7gEwBTha

 

Το θέμα είναι εάν ισχύουν τα ίδια και για το 985-d και βεβαίως, πως μπορεί να είναι κανείς εντελώς βέβαιος ότι δεν θα μπρικάρει το κινητό του...

Edited by greece_gus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται να είναι απλό..αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος..κατεβάζεις από εδώ τα απαραίτητα αρχεία...

 

https://www.megacloud.com/s/d1qMfFOpRW/Root%20alcatel%20985.zip

 

 

Ποιο είναι το password του zip αρχείου μήπως ξέρεις?

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε drkenemy , ειδάλλως πες μου να σου το στείλλω

 

 

Οκ σ΄ ευχαριστώ ίσως το δοκιμάσω όταν έχω λίγο χρόνο, ελπίζω να μην το μπρικάρω.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο (985D) έγινε με επιτυχία ROOT σύμφωνα με τις οδηγίες από εδώ http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=sr&u=http://www.mycity.rs/Android/Root-Alcatel-One-Touch-OT985.html&prev=/search%3Fq%3Done%2Btouch%2B985%2Broot%26start%3D90%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26tbo%3Dd%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26channel%3Drcs%26biw%3D1025%26bih%3D470&sa=X&ei=pf3ZUOWTAYfL0AXkzIDIBQ&ved=0CFQQ7gEwBTha

Είναι αρκετά εύκολο.

Οταν βρω λίγο χρόνο θα γράψω ένα οδηγό.

 

Ευχαριστώ τον greece_gus για τα αρχεία που μου έστειλε χωρίς αυτά δεν γίνεται τίποτα

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδες!θα το επιχειρησω και γω αμεσα!χρειαζονται τιποτα εξτρα αρχεια η μονο αυτα που ανεβασατε στην προηγουμενη σελιδα;
manaros
Link to comment
Share on other sites

dagas : ήθελα να ρωτήσω : μήπως μπορείς να ελέγξεις το εύρυθμο των λειτουργιών που αφορούν τις δύο κάρτες sim ;...το λέω διότι το rooting αφορά το μονόκαρτο μοντέλο του τηλεφώνου και θα ήθελα να ξέρω εάν παρουσιάζεται καμμία δυσλειτουργία...ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω απο χθες το πρωι ρουταρισμενος και δεν παρατηρησα καμμια δυσλειτουργια του κινητου..καθε αλλο που εχω πλεον γυρω στα 35 mb μνημης ελευθερα αφου καποιες εφαρμογες που ειχε προεγκατεστημενες το κιν πηρανε ποδι.επομενο βημα να βρουμε καστομ ρομ που να ειναι πιο χαλαρη σε απαιτησεις..
manaros
Link to comment
Share on other sites

dagas : ήθελα να ρωτήσω : μήπως μπορείς να ελέγξεις το εύρυθμο των λειτουργιών που αφορούν τις δύο κάρτες sim ;...το λέω διότι το rooting αφορά το μονόκαρτο μοντέλο του τηλεφώνου και θα ήθελα να ξέρω εάν παρουσιάζεται καμμία δυσλειτουργία...ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους..

 

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα στη λειτουργία των δυο καρτών

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές εφαρμογές δεν μπορούν να απεγκατασταθούν (cloud back up, street view, russ-bulg-croatian etc. touchpal, οδηγός ρύθμισης)..χρησιμοποίησα titanium και es explorer...

 

Υ.Γ. Με τον root uninstaller έκανα καλύτερη δουλειά...

Edited by greece_gus
Link to comment
Share on other sites

Βαλε rom toolbox και θα τα απεγκαταστησει ολα αυτα!τα αφαιρεσα ολα εγω ενω απο χθες ο επεξεργαστης δουλευει στα 806 apo 650 που ειναι ,μαμα με αρκετη διαφορα στην αποκριση!
manaros
Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστης δουλευει στα 806 apo 650 που ειναι ,μαμα με αρκετη διαφορα στην αποκριση!

 

 

Με ποιο πρόγραμμα έκανες overclock ?

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα έκανες overclock ?

 

Κατεβαζεις το mtk cpu control απο market που αναγμωριζει τον επεξεργαστη μας.με καθαρισμα μνημης και υπερχρονισμο το τηλεφωνο εγινε αξιοπρεπεστατο σε ταχυτητα!

manaros
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να παρακαλεσω οπιος μπορει να μας κανει εναν οδηγο root στα ελληνικα για να μπορεσουμε να το κανουμε και εμεις

ευχαριστω προκαταβολικα

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση ήχου κλείστρου κάμερας : /system/media / audio/ ui/---> μετονομάζουμε το αρχείο Camera_click.mp3 σε Camera_click.mp3.bak

 

Απενεργοποίηση ήχου χαμηλής μπαταρίας : στην ίδια ως άνω διαδρομή, μετονομάζουμε το αρχείο LowBattery.ogg σε LowBattery.ogg.bak ....

 

Αναφορικά με τον οδηγό ρουτ...επειδή μου παρουσίασε το γνωστό σφάλμα android process acore όταν ανοίγω τις επαφές (αν συνέβη και σε άλλον που ρουτάρισε το τηλ. καλό θα ήταν να το αναφέρει) , καλύτερα να περιμένετε όσοι αδημονείτε για να δοκιμασθούν όλες οι λειτουργίες του τηλεφώνου...

Edited by greece_gus
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν παρουσιαστηκε το παραμικρο παντως.λιγο που το εψαξα παντως δεν πρεπει να φταιει το root αλλα ο συγχρονισμος επαφων με το facebook.παραπανω δεν ξερω γιατι δεν χρησιμοποιω facebook. :wacko::wacko:
manaros
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι ούτε εγώ χρησιμοποιώ...αλλά ακόμη και με άδειες επαφές μου παρουσιάζει το σφάλμα τούτο..ίσως να μην ευθύνεται το rooting, αλλά να είναι τυχαίο..πάντως δοκίμασα τα πάντα από όσα βρήκα ψάχνοντας αλλά μηδέν εις το πηλίκον...
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω καντε ρε παιδια εναν ελληνικο οδηγο βημα προς βημα με λεπτομεριες για το τι ακριβως κανουμε και ποια βηματα ακολουθουμε ενα προς ενα για να ρουταρουμε επιτελους το κινητο, δεν βγαζω ακρη ουτε στα σερβικα ουτε με την μεταφραση. καντε καποιος απο εσας που το κανατε ρουτ ενα λεπτομερη ελληνικο οδηγο για τι κανουμε βημα προς βημα, θα σας ειμαι ευγνωμον, ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

θα τον κανουν τα παιδια τον οδηγο απλα περιμενουν να δουν αν παρουσιαζει προβληματα το κινητο με το root

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-985

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...