Jump to content

Alcatel OT-985


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!! Σκέφτομαι και εγώ να πάρω το συγκεκριμένο κινητό.. το προηγούμενο μου ήταν to OT-710 D και είμαι πολυ ευχαριστημένη από την alcatel.. ελπίζω να επαληθευτώ και τώρα..

 

2 ερωτησούλες.. υπάρχει μήπως κάποια φωτεινή ένδειξη led για αναπάντητες κλήσεις/μηνύματα?

και 2ον φαντάζομαι μπορείς να αντιστοιχήσεις εικόνες και ήχους στις επαφές, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας!! Σκέφτομαι και εγώ να πάρω το συγκεκριμένο κινητό.. το προηγούμενο μου ήταν to OT-710 D και είμαι πολυ ευχαριστημένη από την alcatel.. ελπίζω να επαληθευτώ και τώρα..

 

2 ερωτησούλες.. υπάρχει μήπως κάποια φωτεινή ένδειξη led για αναπάντητες κλήσεις/μηνύματα?

και 2ον φαντάζομαι μπορείς να αντιστοιχήσεις εικόνες και ήχους στις επαφές, έτσι?

 

καιτη μου δεν υπαρχει φωτεινη ενδειξη led γισ αναπαντητες η μηνυματα οσον για το αλλο ναι μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τα αρχεία που έχουμε ήδη αναφέρει

 

Ανοίγεις το flash tool------->scatter-loading επιλέγεις ---->Android_2.3.6_MT6573_Android_scatter_985.txt--->σου βγάζει ένα μύνυμα πατάς ok----------->δεύτερο μήνυμα πατάς Ok

 

Στα αρχεία που φορτώνονται κάτω στο flash tool, επιλέγεις με τικ bootimg και εν συνεχεία πατάς επάνω του και επιλέγεις ------>985root.img

 

Μετά πατάς επάνω το βελάκι που λέει ---->Download και ακριβώς στο κάτω μέρος σου βγάζει μία ειδοποίηση -----> please insert usb cable in 14 seconds...

 

Στο σημείο αυτό συνδέεις εντός 15 δευτ. το κινητό σου ΚΛΕΙΣΤΟ στον υπολογιστή και περιμένεις ώσπου μία κίτρινη γραμμή κάτω να τελειώσει και να σου εμφανίσει έναν πράσινο κύκλο και πατάς OK...

 

Μέρος δεύτερο----ανοίγουμε το κινητό, συνδέουμε με τον υπολογιστή και ανοίγουμε το αρχείο SuperOneClick.exe

 

Donate later--------->και πατάμε Root----> εάν βγάλει μήνυμα περί usb drivers επιλέγουμε οκ και ξανά οκ και μετά yes μετά εάν βγάλει ένα μήνυμα no more data available,πατάμε οκ και περιμένουμε να τελειώσει την διαδικασία...

 

Να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια : εξυπακούεται backup ό,τι είναι πολύτιμο, μπαταρία γεμάτη και ουδεμία ευθύνη φέρω...καλή επιτυχία..

 

Και κάτι τελευταίο : δεν έχω καταφέρει να βρω stock rom για το συγκεκριμένο κινητό, οπότε ό,τι διαγράψετε μετά το ρουτ, με πολλή προσοχή...εάν κάτι πάει στραβά, κάνετε unroot με το ανωτέρω πρόγραμμα...

Edited by greece_gus
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τα αρχεία που έχουμε ήδη αναφέρει

 

Ανοίγεις το flash tool------->scatter-loading επιλέγεις ---->Android_2.3.6_MT6573_Android_scatter_985.txt--->σου βγάζει ένα μύνυμα πατάς ok----------->δεύτερο μήνυμα πατάς Ok

 

Στα αρχεία που φορτώνονται κάτω στο flash tool, επιλέγεις με τικ bootimg και εν συνεχεία πατάς επάνω του και επιλέγεις ------>985root.img

 

Μετά πατάς επάνω το βελάκι που λέει ---->Download και ακριβώς στο κάτω μέρος σου βγάζει μία ειδοποίηση -----> please insert usb cable in 14 seconds...

 

Στο σημείο αυτό συνδέεις εντός 15 δευτ. το κινητό σου ΚΛΕΙΣΤΟ στον υπολογιστή και περιμένεις ώσπου μία κίτρινη γραμμή κάτω να τελειώσει και να σου εμφανίσει έναν πράσινο κύκλο και πατάς OK...

 

Μέρος δεύτερο----ανοίγουμε το κινητό, συνδέουμε με τον υπολογιστή και ανοίγουμε το αρχείο SuperOneClick.exe

 

Donate later--------->και πατάμε Root----> εάν βγάλει μήνυμα περί usb drivers επιλέγουμε οκ και ξανά οκ και μετά yes μετά εάν βγάλει ένα μήνυμα no more data available,πατάμε οκ και περιμένουμε να τελειώσει την διαδικασία...

 

Να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια : εξυπακούεται backup ό,τι είναι πολύτιμο, μπαταρία γεμάτη και ουδεμία ευθύνη φέρω...καλή επιτυχία..

 

Και κάτι τελευταίο : δεν έχω καταφέρει να βρω stock rom για το συγκεκριμένο κινητό, οπότε ό,τι διαγράψετε μετά το ρουτ, με πολλή προσοχή...εάν κάτι πάει στραβά, κάνετε unroot με το ανωτέρω πρόγραμμα...

 

φιλαρακη μου εχω φτασει στην διαδικασια που παταω το download βελακι και σε 15 δευτερολεπτα πρεπει να το συνδεσω με τον υπολογιστη κλειστο, το συνδεω και μου βγαζει το εξης σφαλμα sp flash error .. cannot find usb port ..πηγα στις ρυθμισεις στο κιντο μου πηγα αναπτυξη και στον εντοπισμο σφαλματων usb ειτε το εχο ενεργοποιημενο ειτε απενεργοποιημενο μου βγαζει ακριβως το ιδο μηνυμα οταν παταω download cannot find usb port. τι πρεπει να κανω φιλε μου? μηπως δεν εχω τους usb drivers εγκατεστημενους? απο που μπορω να τους κατεβασω? βοηθησε με σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην ιστοσελίδα της alcatel και κατέβασε το onetouchupgrade και το android manager...δεν θυμάμαι ποιο από τα δύο εμπεριέχει τους usb drivers, αλλά εγκατέστησε και τα δύο καλού κακού...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην ιστοσελίδα της alcatel και κατέβασε το onetouchupgrade και το android manager...δεν θυμάμαι ποιο από τα δύο εμπεριέχει τους usb drivers, αλλά εγκατέστησε και τα δύο καλού κακού...
τον εντοπισμο σφαλματων ενεργοποιημενο η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάντοτε..

 

τα εκανα ολα οκ, στο τελος μου εγραψε root has finished, would you like to run a test? πατησα οχι εβγαλα το καλωδιο απο το λαπτοπ εκλεισα το κινητο το ανοιξα πωσ μπορω να καταλαβω αν οντως τωρα ειμαι ρουτ???

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις μέσα στις εφαρμογές σου το εικονίδιο superuser..

 

ναι το βλεπω σε ευχαριστω παρα πολυ, πες μου μονο με ποιο προγραμα τωρα θα σβησω ολες τις σαβουρες τις προεγκατεστημενες σε παρακαλω πολυ, πιο προγραμα να κατεβασω απο το μακρκετ?

Link to comment
Share on other sites

Και μερικά κρυφά μενού :

#1. Factory Mode --> Power off phone, then start it keeping pressed Home&VolDown buttons and Power On button

#2. Android system recovery utility --> Power off phone, then start it keeping pressed VolUp and Power On buttons, at the logo press Home again to show menu

#3. Engineer Mode --> "*#*#3646633#*#*"

Link to comment
Share on other sites

Και μερικά κρυφά μενού :

#1. Factory Mode --> Power off phone, then start it keeping pressed Home&VolDown buttons and Power On button

#2. Android system recovery utility --> Power off phone, then start it keeping pressed VolUp and Power On buttons, at the logo press Home again to show menu

#3. Engineer Mode --> "*#*#3646633#*#*"

 

φιλε μου καταλαθος εσβησα ενα αρχειο ξρδ καπως ετσι εκανα εργαστιαση ρυθμιση εκλεισε το κινητο ανοιξε και μου βγαζει μηνυμα η εφαρμογη οδηγος ρυθμισης com.jrdcom.jrdsetupwizard stamatise aprosdokita na leitoyrgei. δεν ανοιγει καν να μπω στο μενου, τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια και εγω ειμαι root

 

να ρωτησω κατι υπαρχει καπια εφαρμογη που μπορουμε να μεταφερουμε καπια προγραματα πχ το google play στην καρτα

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω ελεγα μηπως υπαρχει καπιο να μπορουν να μεταφερθουν ολα τα προγραματα

ευχαριστω παντος

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το link2sd, αλλά, γνώμη μου είναι ότι ενδέχεται να δημιουργήσει πιο πολλά προβλήματα από ότι καλείται να επιλύσει...(θέλει κατάτμηση της κάρτας με συγκεκριμένη διαμόρφωση συν το ότι ενδέχεται να δυσλειτουργούν κάποιες εφαρμογές κ.λ.π.)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταλαθος εσβησα ενα αρχειο ξρδ καπως ετσι εκανα εργαστιαση ρυθμιση εκλεισε το κινητο ανοιξε και μου βγαζει μηνυμα η εφαρμογη οδηγος ρυθμισης com.jrdcom.jrdsetupwizard stamatise aprosdokita na leitoyrgei. δεν ανοιγει καν να μπω στο μενου, τι να κανω?

 

Τελικα εβγαλες ακρη;

manaros
Link to comment
Share on other sites

απλα προσεξτε οσοι κανατε root ποια αρχεια θα σβησετε μετα το root γιατι εγω εσβηαα καποια που δεν επρεπε και μετα το κινητο δεν ανοιγε καν(δεν εφταιγε το root)τωρα το εχω σε τεχνικο σε 4 μερες θα το παρω πισω αδικα τα 30 ευρω που θα δωσω,, προσοχη
Link to comment
Share on other sites

Εκατό φορές τα είπα...αλλά...

 

****** τα φιλε

 

****** τα φιλε

αθτο με το android process το διορθωσες και πως? και σε μενα το εκανε, δεν μπορω να ανοιξω τις επαφες μου τι να κανω?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έψαξα όλο το διαδύκτιο..φαίνεται πως είναι σφάλμα με πολλαπλές αιτίες..τελικώς εγκατέστησα τον exdialer και όλα καλά..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έψαξα όλο το διαδύκτιο..φαίνεται πως είναι σφάλμα με πολλαπλές αιτίες..τελικώς εγκατέστησα τον exdialer και όλα καλά..

 

δηλαδη αν τον εγκαταστησω και εγω θα ανοιγουν οι επαφες μου? θα σταματησει το προβλημα?? απο που να τον κατεβασω φιλε μου ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-985

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...