Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο λογαραισμό μου στη Wind φαίνονται κανονικά τα MBs αλλά από το Σάββατο το τηλέφωνο φαίνεται να μην μπορεί να ανοίξει τη λήψη δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου,θα πάρεις το 1260 για να σου στείλουν ρυθμίσεις,διότι μάλλον δεν τις έχει πάρει αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει και άλλος αυτό το πρόβλημα (ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη), αλλά ενώ στο καρτοκινητό μου υπάρχουν 500MB δεδομένων, είναι αδύνατο να τα εκμεταλλευτώ, επειδή το Samsung δεν μπορεί να κάνει λήψη δεδομένων - δεν εμφανίζεται το σηματάκι με τα βελάκια, ούτε σε 3G ούτε σε 2G. Το κινητό είναι με την αρχική ρομ 2.3. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ.

 

Αρχηγε μου ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα μετα απο εγκατασταση custom rom.

Εστειλα μηνυμα αιτησης ρυθμισεων ιντερνετ 2 φορες,δεν το ελαβα ποτε.

εψαξα στη σελιδα της γαmωκοσμοτε και ειχε λαθος ρυθμισεις,οποτε πηρα την εξυπηρετηση κ μου ειπε 2 απλες ρυθμισεις και ολα καλα.

οποτε,παρε απλα την εξυπηρετηση και ζητα να σου ΠΟΥΝ τις ρυθμισεις,ειδικα αν εχεις custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας. Θα επικοινωνήσω με Wind και θα ζητήσω τις ρυθμίσεις, όπως μου προτείνετε.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας. Θα επικοινωνήσω με Wind και θα ζητήσω τις ρυθμίσεις, όπως μου προτείνετε.

 

Τελικά βρέθηκε το πρόβλημα, είχαν χαθεί εντελώς οι ρυθμίσεις για το mobile internet. Έγινε μια επαναφορά ρυθμίσεων και όλα έστρωσαν. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Edited by truckman
συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα!

Εχω βάλει μια κάρτα kingston 16 gb στο κινητό μου αυτό εδώ για το οποίο συζητάμε και απο τότε που την έβαλα και τοποθέτησα σε αυτήν τα πέντε παιχνίδια (απλά παιχνίδια όπως αυτά που παίζουμε στο βάϊπερ) άρχισε να κολά το τηλέφωνο να μαυρίζει η οθόνη, να κομπλάρει και να κάνει επανεκκίνηση μόνο του, την έβγαλα και το πρόβλημα αποκαταστάθηκε, ωστόσο σύμφωνα με τις οδηγίες του κάρτα με τα χαρακτηριστικά αυτά που περιγράφω πιο πάνω την δέχεται, στην πράξη όμως έχουμε πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να την δεχτεί την κάρτα μνήμης χωρίς προβλήματα; Επίσης μέχρι και ήχο έκανε (ένα τσικ κάπως έτσι) τη στιγμή που το χειριζόμουν γενικά με την κάρτα...τέλος πάντων κάθε άποψη που μπορεί να με βοηθήσει να χρησιμοποιήσω την κάρτα μνήμης που αγόρασα απο ebay, δεκτή! Αναμένω τις απόψεις σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα!

Εχω βάλει μια κάρτα kingston 16 gb στο κινητό μου αυτό εδώ για το οποίο συζητάμε και απο τότε που την έβαλα και τοποθέτησα σε αυτήν τα πέντε παιχνίδια (απλά παιχνίδια όπως αυτά που παίζουμε στο βάϊπερ) άρχισε να κολά το τηλέφωνο να μαυρίζει η οθόνη, να κομπλάρει και να κάνει επανεκκίνηση μόνο του, την έβγαλα και το πρόβλημα αποκαταστάθηκε, ωστόσο σύμφωνα με τις οδηγίες του κάρτα με τα χαρακτηριστικά αυτά που περιγράφω πιο πάνω την δέχεται, στην πράξη όμως έχουμε πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να την δεχτεί την κάρτα μνήμης χωρίς προβλήματα; Επίσης μέχρι και ήχο έκανε (ένα τσικ κάπως έτσι) τη στιγμή που το χειριζόμουν γενικά με την κάρτα...τέλος πάντων κάθε άποψη που μπορεί να με βοηθήσει να χρησιμοποιήσω την κάρτα μνήμης που αγόρασα απο ebay, δεκτή! Αναμένω τις απόψεις σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

δοκιμασε αλλου την καρτα να δεις αν κανει τα ιδια.

ισως πρεπει να το συνδεσεις στο pc και να κανεις μια διαμορφωση της καρτας.

μπορει να φταιει η ιδια η καρτα,ειδικα αν την πηρες φθηνα απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αλλου την καρτα να δεις αν κανει τα ιδια.

ισως πρεπει να το συνδεσεις στο pc και να κανεις μια διαμορφωση της καρτας.

μπορει να φταιει η ιδια η καρτα,ειδικα αν την πηρες φθηνα απο ebay.

έντάξει λίγο πιο φθηνά την πήρα απο εδώ, όχι καμμιά τρελή διαφορά, θα κάνω αυτό που πρότεινες με τη διαμόρφωση και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Είναι εύκολο να αλλαχτεί το τζαμάκι της κάμερας;

Έχει ραγίσει. Έχει δύο γραμμές.

Ήταν που ήταν χάλια η κάμερα... και τώρα έγινε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, πρεκυψε ένα πρόβλημα με το κινητό μου εδώ και 2-3 βδομάδες. Το πρόβλημα είναι το εξής, το wifi ανοιγοκλείνει μόνο του και δε μπορώ να το πατήσω να κλείσει απλά κάνει αυτό το πράγμα συνέχεια μόνο του, ορίστε και σε φωτογραφίες.

Αρχίζει έτσι

http://prntscr.com/7lyinj

 

Μετά γίνεται το σφάλμα και συνέχεια αυτό το πράγμα χωρίς να μπορώ να κάνω κατι.

http://prntscr.com/7lyizf

 

Και στις ειδοποιήσει το Wifi φαίνεται σαν...??αδρανές?? δε ξέρω πως να το χαρακτηρίσω

Μένει έτσι για 2-3 δευ/λεπτα σβήνει μετά για 1δευ/λεπτο και ξανά τα ίδια

http://prntscr.com/7lyjad

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρεκυψε ένα πρόβλημα με το κινητό μου εδώ και 2-3 βδομάδες. Το πρόβλημα είναι το εξής, το wifi ανοιγοκλείνει μόνο του και δε μπορώ να το πατήσω να κλείσει απλά κάνει αυτό το πράγμα συνέχεια μόνο του, ορίστε και σε φωτογραφίες.

Αρχίζει έτσι

http://prntscr.com/7lyinj

 

Μετά γίνεται το σφάλμα και συνέχεια αυτό το πράγμα χωρίς να μπορώ να κάνω κατι.

http://prntscr.com/7lyizf

 

Και στις ειδοποιήσει το Wifi φαίνεται σαν...??αδρανές?? δε ξέρω πως να το χαρακτηρίσω

Μένει έτσι για 2-3 δευ/λεπτα σβήνει μετά για 1δευ/λεπτο και ξανά τα ίδια

http://prntscr.com/7lyjad

 

Το θέμα σου μεταφέρθηκε και συνενώθηκε με το σωστό. :)

 

Υπάρχουν δύο περιπτώσεις, είτε υπάρχει σφάλμα στους drivers του Wi-Fi οπότε απαιτείται Επαναφορά Συστήματος (με ό,τι αυτό συνεπάγεται, καλό θα ήταν να πάρεις backup επαφών, μηνυμάτων κλπ.) είτε πρόκειται για hardware πρόβλημα και δυστυχώς απαιτεί service.

Στη θέση σου θα δοκίμαζα για αρχή όπως προείπα Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν δεν έβλεπα διαφορά θα προχωρούσα σε εγκατάσταση εκ νέου ενός συμβατού με την εν λόγω συσκευή firmware μέσω Odin και αν και τότε δεν έβλεπα προκοπή αναγκαστικά μένει η λύση του service.

 

Edit: Δεν έχεις βάλει κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση η οποία να περιορίζει τη σύνδεση σου στο ίντερνετ λόγω μπαταρίας/περιορισμό δεδομένων κλπ. φαντάζομαι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα σου μεταφέρθηκε και συνενώθηκε με το σωστό. :)

 

Υπάρχουν δύο περιπτώσεις, είτε υπάρχει σφάλμα στους drivers του Wi-Fi οπότε απαιτείται Επαναφορά Συστήματος (με ό,τι αυτό συνεπάγεται, καλό θα ήταν να πάρεις backup επαφών, μηνυμάτων κλπ.) είτε πρόκειται για hardware πρόβλημα και δυστυχώς απαιτεί service.

Στη θέση σου θα δοκίμαζα για αρχή όπως προείπα Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν δεν έβλεπα διαφορά θα προχωρούσα σε εγκατάσταση εκ νέου ενός συμβατού με την εν λόγω συσκευή firmware μέσω Odin και αν και τότε δεν έβλεπα προκοπή αναγκαστικά μένει η λύση του service.

 

Edit: Δεν έχεις βάλει κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση η οποία να περιορίζει τη σύνδεση σου στο ίντερνετ λόγω μπαταρίας/περιορισμό δεδομένων κλπ. φαντάζομαι έτσι;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, δεν έχω κάτι που να περιορίζει όπως είπες τη σύνδεση, θα του κάνω επαναφορά και βλέπουμε..δεν έχω και πολλές επιλογές απ ότι φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά αλλά το θέμα είναι πως το wifi μπαίνει σε αναμονή σύνδεσης και μετά απλά σβήνει και το χειρότερο; δε μπορώ να βάλω το gmail μου, μου πετάει αυτό

δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης σε αυτον το διακομιστη
έχω κανονικά mb κλπ μπαίνει στον browser του κιν.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα,εχω το κινητο και θελω να το κανω ρουτ.επειδη εχω καιρο να ασχοληθω και μαλλον κατι κανω λαθος.χρησιμοποιησα αυτο το αρχειο για να ρουταρω τη συσκευη και μεσω recovery μου εβγαλε το μηνυμα e:signature verification failed.ξερει κανεις τι πρεπει να κανω??? Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, επειδή δεν δουλεύει το λινκ για την ROM vanir_janice_4.4.4.112414, θα ήθελα να ρωτήσω εάν την έχει κάποιος να μου τη δώσει.

Ευχαριστώ.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το κινητο και θελω να το κανω ρουτ.επειδη εχω καιρο να ασχοληθω και μαλλον κατι κανω λαθος.χρησιμοποιησα αυτο το αρχειο για να ρουταρω τη συσκευη και μεσω recovery μου εβγαλε το μηνυμα e:signature verification failed.ξερει κανεις τι πρεπει να κανω???

Δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή και δεν ξέρω αν αυτό που πας να περάσεις είναι το σωστό αρχείο, το σίγουρο είναι όμως ότι το μύνημα στο βγάζει γιατί προσπαθείς να το φλασάρεις από το stock recovery, πράγμα που δεν γίνεται, θέλεις custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή και δεν ξέρω αν αυτό που πας να περάσεις είναι το σωστό αρχείο, το σίγουρο είναι όμως ότι το μύνημα στο βγάζει γιατί προσπαθείς να το φλασάρεις από το stock recovery, πράγμα που δεν γίνεται, θέλεις custom recovery.

καλημερα, αν εχει καποιος λινκ με τη διαδικασια για custom recovery και ρουτ θα με βοηθουσε πολυ. εψαξα αρκετα και επειδη δε βρηκα κατι το εχω παρατησει οπως ειναι. με 4.1.2 ειναι αυτη τη στιγμη στοκ ιταλικη αν θυμαμαι καλα. γενικα παντως εχει πολλα κολληματα γιαυτο θελω να κανω κατι να το ελαφρυνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν δουλεύει το λινκ για την ROM vanir_janice_4.4.4.112414, θα ήθελα να ρωτήσω εάν την έχει κάποιος να μου τη δώσει.

Ευχαριστώ.

 

την εχω εγω νομιζω,στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά.... Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη ROM?

Έχει μεσα στα σχόλια καλές κριτικές!

 

απο οτι βλεπω εχει διαφορα errors,δε θα τη δοκιμαζα ακομη μεχρι να φτιαχτουν.

εγω εχω τη vanir παντως,αν εξαιρεσεις το πολυ αργο boot που εχει και οτι κολλαει μετα απο κανα 8μηνο που την εχω,ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη ROM?

Έχει μεσα στα σχόλια καλές κριτικές!

 

Τη πέρασα. :)

Είχα τη vanir. Νομίζω οτι έχει ελευθερα mb μετα την εκκίνηση περίπου όσο της Vanir.

Δύο μέρες τη δουλεύω. Έναι όμορφη και δε κολλάει. Για τη μπαταρία δε μπορώ να βγάλω συμπεράσματα επειδή είναι πολύ ταλαιπωρημένη αυτή που έχω και το έχω συνεχώς βισματωμένο. Περιμένω να λήξουν cc να παραγγείλω μια άλλη.

GPS δε δοκίμασα.

Όντως επιβεβαιώνω ότι δε λειτουργει κατά τη διάρκεια της κλήσης το vol του ακουστικού και δεν έχω δοκιμάσει το video recording επειδή δε με ενδοιαφερει αν λειτουργεί.

Αυτά προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα!

 

Έχει θολώσει η κάμερα του κινητού και οι φωτογραφίες που βγάζω από την κύρια κάμερα είναι απαράδεκτες. Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω μόνος ή πρέπει να το πάω για service?

Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα. :)

Είχα τη vanir. Νομίζω οτι έχει ελευθερα mb μετα την εκκίνηση περίπου όσο της Vanir.

Δύο μέρες τη δουλεύω. Έναι όμορφη και δε κολλάει. Για τη μπαταρία δε μπορώ να βγάλω συμπεράσματα επειδή είναι πολύ ταλαιπωρημένη αυτή που έχω και το έχω συνεχώς βισματωμένο. Περιμένω να λήξουν cc να παραγγείλω μια άλλη.

GPS δε δοκίμασα.

Όντως επιβεβαιώνω ότι δε λειτουργει κατά τη διάρκεια της κλήσης το vol του ακουστικού και δεν έχω δοκιμάσει το video recording επειδή δε με ενδοιαφερει αν λειτουργεί.

Αυτά προς το παρον.

 

Γύρισα ξανά στη Vanir.

Το κινητό σέρνεται μετα από μερικές μέρες χρήσης.

Θέλει δουλειά ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

εγω χθες ξαναπερασα τη vanir και σερνοταν ασχημα,οποτε εκανα απο την αρχη τις διαδικασιες κ τωρα ειναι κομπλε.

δυστυχως ομως κανει αυτη την π@π@ρι@ που οταν μεταφερω εφαρμογες στην sd,αφου κανω επανεκκινηση οσες εφαρμογες ειναι στην sd εξαφανιζονται απο την αρχη οθονη.

τι παιζει εδω?

παλι ολα απο την αρχη?

δε θελω πααααλι να περναω ρυθμισεις και εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...