Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, αυτό καθορίζεται από το csc της συσκευής και όχι από την χώρα που είσαι...

 

Αν εγώ το έχω πχ με παραεισαγωγή από ρουμανία και βγεί το ρουμάνικο, τότε θα μου το εμφανίσει στο KIES και θα μπορώ να κάνω update? Ανεξαρτήτως από το πότε θα έρθει το Ελληνικό (νωρίτερα ή αργότερα)?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για την επικοινωνία pc-κινητών Samsung, εύχρηστο και λειτουργικό όπως το My Phone Explorer για τα Sony Ericsson;

Tο myphone explorer δουλεύει και στα samsung .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Tο myphone explorer δουλεύει και στα samsung .

 

Δηλαδή μπορώ τις επαφές, μηνύματα, κλπ από το Sony Ericsson να τις μεταφέρω κανονικά στο Samsung; Πολύ καλά νέα!!! :)

 

Το My Phone Explorer δουλεύει με όλες τις μάρκες;

Link to comment
Share on other sites

Αν εγώ το έχω πχ με παραεισαγωγή από ρουμανία και βγεί το ρουμάνικο, τότε θα μου το εμφανίσει στο KIES και θα μπορώ να κάνω update? Ανεξαρτήτως από το πότε θα έρθει το Ελληνικό (νωρίτερα ή αργότερα)?

 

Ναι.

 

Το που είσαι δεν έχει καμία σημασία. Το κινητό συνδέεται στο ίντερνετ και ψάχνει για αναβάθμιση. Το εάν μπαίνεις στο ίντερνετ από Ελλάδα 'η από Ιταλία 'η από Αφρική δεν έχει σημασία...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ τις επαφές, μηνύματα, κλπ από το Sony Ericsson να τις μεταφέρω κανονικά στο Samsung; Πολύ καλά νέα!!! :)

 

Το My Phone Explorer δουλεύει με όλες τις μάρκες;

 

Δουλεύει με όλα τα κινητά που έχουν αντροιντ και μεταφέρεις κανονικά επαφές και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το update για το play store. Προτιμω το παλιο να ειμαι ειλικρινης!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το update για το play store. Προτιμω το παλιο να ειμαι ειλικρινης!

 

Μόνο του ήρθε ή πρέπει να κάνεις check for updates;

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτοματα εγινε . Απλα μπαινεις στο play store και ειναι αλλαγμενο .

 

Το κινητο μου κανει καποια κολπακια στην φορτιση . Σημερα το ειχα στην

φορτιση και επεφτε η μπαταρια ενω εδειχνε να φορτιζει . Με μια επαννεκινηση

εστρωσε και φορτιζε κανονικα . Ενω σε προηγουμενες φορτισεις μου ελεγε

φορτισμενο αποσυνδεστε με το που το εβγαζα επεφτε στο 90% . Μετα ομως ετρεχε

κανονικα η μπαταρια και κρατουσε μεχρι και 2,μιση μερες μπορει και 3 .

 

Κανεις καποια ιδεα για το τι μπορει να παιζει ?

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Πήρα στην κατοχή μου και εγώ το galaxy advance και μπορώ να πω ότι μέχρι στιγμής το κινητο φαίνεται φοβερό.Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τα δεδομένα της σύνδεσης.Ενώ μπαίνω κανονικα στο internet από τον browser δεν μπορώ να μπω στις εφαρμογές που χρειάζονται internet παρά μόνο με WiFi και αυτό συμβαίνει μόνο με τον αριθμό που χρησιμοποιώ εγώ γιατί αλλάζοντας κάρτα SIM δούλευε κανονικά.Το περίεργο είναι ότι στο προηγούμενο κινητό μου( galaxy s plus)δούλευαν κανονικά!Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που δεν έχω τσεκάρει η είναι πρόβλημα του παρόχου;Ευχαριστώ εκ τον πρωτεύον.
Link to comment
Share on other sites

Ενω σε προηγουμενες φορτισεις μου ελεγε

φορτισμενο αποσυνδεστε με το που το εβγαζα επεφτε στο 90% . Μετα ομως ετρεχε

κανονικα η μπαταρια και κρατουσε μεχρι και 2,μιση μερες μπορει και 3 .

 

Αυτά ακριβώς τα κάνει και μένα.Ισως είναι θέμα λειτουργικού ελπίζω να αλλάξει στην jelly bean.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Πήρα στην κατοχή μου και εγώ το galaxy advance και μπορώ να πω ότι μέχρι στιγμής το κινητο φαίνεται φοβερό.Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τα δεδομένα της σύνδεσης.Ενώ μπαίνω κανονικα στο internet από τον browser δεν μπορώ να μπω στις εφαρμογές που χρειάζονται internet παρά μόνο με WiFi και αυτό συμβαίνει μόνο με τον αριθμό που χρησιμοποιώ εγώ γιατί αλλάζοντας κάρτα SIM δούλευε κανονικά.Το περίεργο είναι ότι στο προηγούμενο κινητό μου( galaxy s plus)δούλευαν κανονικά!Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που δεν έχω τσεκάρει η είναι πρόβλημα του παρόχου;Ευχαριστώ εκ τον πρωτεύον.

 

Δημήτρη καλορίζικο το κινητο θα το χαρεις πραγματικά

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις --> ασυρματη επικοινωνια και δικτυα --> δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> ονοματα σημειων προσβασης ,πατα επανω στον πάροχο σου της κινητης π.χ cosmote internet --> πηγαινεις τερμα κατω εκει που λεει τυπος APN πατας επανω --> και επιλεγεις internet + DUN ,και θα εχεις μαρκαρισμενο το cosmote internet και οχι το cosmote wap .

 

Αν το προβλημα ειναι σε λαθος ρυθμισεις σου,ριξε μια ματια εδω και να βαλεις τις σωστες ρυθμισεις ,εχει για ολους τους παρόχους

 

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με το ιντερνετ. Μου έχει στείλει τις ρυθμίσεις η cosmote αλλά και πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ. Έχω ανοιχτή τη λειτουργία δικτύου δεδομένων. Παρατήρησα οτι δεν εμφανίζει τα βελάκια που δείχνουν την κίνηση δεδομένων. Έχει κανεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; :confused::confused::wacko:Ευχαριστώ! :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με το ιντερνετ. Μου έχει στείλει τις ρυθμίσεις η cosmote αλλά και πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ. Έχω ανοιχτή τη λειτουργία δικτύου δεδομένων. Παρατήρησα οτι δεν εμφανίζει τα βελάκια που δείχνουν την κίνηση δεδομένων. Έχει κανεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; :confused::confused::wacko:Ευχαριστώ! :worry:

 

Δοκιμασε να κανεις μια επανεκινηση του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με το ιντερνετ. Μου έχει στείλει τις ρυθμίσεις η cosmote αλλά και πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ. Έχω ανοιχτή τη λειτουργία δικτύου δεδομένων. Παρατήρησα οτι δεν εμφανίζει τα βελάκια που δείχνουν την κίνηση δεδομένων. Έχει κανεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; :confused::confused::wacko:Ευχαριστώ! :worry:

 

κοίταξες δυο σχόλια πιο πάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Παρήγγειλα πριν από 1 μήνα από ebay αυτές τις ζελατίνες http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170873958227&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160 αλλά δεν ήρθαν ποτέ και μου επέστρεψαν τα χρήματα. Κάποιος που να παρήγγειλε ζελατίνες από ebay και να έμεινε ικανοποιημένος (από παράδοση, ποιότητα κτλ.);

 

Επίσης ψάχνω και θήκη στυλ φάκελο για να μπαίνει μέσα όλο το κινητό, κάποια πρόταση;

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις ζελατινες και κοίτα να χαρείς την οθόνη του κινητού

 

Oκ, μέσα.. Θήκη;; Έχω την Puro αλλά δε μ'αρέσει όπως δείχνει το κινητό, χάνει, γι'αυτό ψάχνω θήκη-φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Oκ, μέσα.. Θήκη;; Έχω την Puro αλλά δε μ'αρέσει όπως δείχνει το κινητό, χάνει, γι'αυτό ψάχνω θήκη-φάκελο.

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτή,εχει θηλια στο πισω μερος και μπορεις να την περνας στην ζωνη του παντελονιου ,εχει και λουρί ώμου.

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Mobile-Case-9x1x15cm-multi-purpose-00-HK91606-1.htm

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρουταρισμενο το κινητό και έχω περασμένο custom kernel.

Αν φλασαρω με odin άλλη ρομ θα φύγει το root η παραμένει ?

Link to comment
Share on other sites

 

Σου ήρθαν κανονικά; Σε πόσες μέρες; Ο άλλος από Κίνα που παρήγγειλα δεν τις έστειλε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτή,εχει θηλια στο πισω μερος και μπορεις να την περνας στην ζωνη του παντελονιου ,εχει και λουρί ώμου.

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Mobile-Case-9x1x15cm-multi-purpose-00-HK91606-1.htm

 

Σ'ευχαριστώ, ψάχνω κάτι σε μαύρο, πιο διακριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρουταρισμενο το κινητό και έχω περασμένο custom kernel.

Αν φλασαρω με odin άλλη ρομ θα φύγει το root η παραμένει ?

 

Φεύγουν όλα, δεν μένει τίποτα custom. Όλα θα γίνουν οφισιαλ. Αυτό γίνεται γιατί μέσω odin φλασάρεις το επίσημο firmware. Μετά από αυτό μπορείς να ξανακάνεις ρουτ και να περάσεις custom recovery και από εκεί να κάνεις ότι άλλο θες.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Όταν είμαι στις επαφές αλλά και στο αρχείο καταγραφής κλήσεων, και θέλω να πάρω τηλέφωνο μια επαφή. Αντί να πατήσω πάνω της, να μπω στο προφίλ της επαφής και να πατήσω το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, σέρνω το δάχτυλό μου προς τα δεξιά και κάνει κλήση. Αντίστοιχα σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά με πηγαίνει στα μηνύματα με παραλήπτη την συγγεκριμένη επαφή. Nice. (Για 2.3.6 πάντα, για 4.1.2 δεν ξέρω αν το κάνει).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...