Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεος χαρούμενος κατοχος του προχωρημενου γαλαξια! Προερχομαι απο το xperia mini st15 το οποιο ειχε φοβερη οθονη και ευκολο χειρισμο με ενα χερι, αλλα επασχε σε πολλα αλλα. (Μπαταρια, καμερα, τζιπιες κλπ)

 

Με μονη εξαιρεση καποια πολυ απαιτητικα παιχνιδια, το κινητο παει σφαιρα, ενω εχει ικανοποιητικη μπαταρια, τζιπιες και καμερα!

 

Το σκεφτομουνα πολυ μεταξυ του xperia p και του Γαλαξια, αλλα τελικα νομιζω πως έκανα την καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα μια βόλτα απο το νέο κατάστημα των Public στον πεζόδρομο Περιστερίου και έχουν το S advance μόνο για το συγκεκριμένο κατάστημα στα 169 ευρώ.

 

είδα πως έχουν αρκέτα κομμάτια και απο τα δύο χρώματα.

 

(το αναφέρω πληροφοριακά για όποιον ενδιαφέρεται)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι σκάλωσα :worry:

 

ψαχουλευοντας μετακινησα απο την κατω γραμμη το πρασινο εικονιδειο του τηλεφωνου και το εβαλα σε καποια σελιδα των εφαρμογων ,και τωρα δεν ξερω πως το επαναφερω παλι στην κατω-κατω σειρα εκει που ειναι οι επαφες τα μηνυματα και οι εφαρμογες .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι σκάλωσα :worry:

 

ψαχουλευοντας μετακινησα απο την κατω γραμμη το πρασινο εικονιδειο του τηλεφωνου και το εβαλα σε καποια σελιδα των εφαρμογων ,και τωρα δεν ξερω πως το επαναφερω παλι στην κατω-κατω σειρα εκει που ειναι οι επαφες τα μηνυματα και οι εφαρμογες .

 

μπαινεις εκει που ειναι μαζεμενες οι εφαρμογες πατας το δεξι κουμπι μετα επεξεργασια και το βαζεις παλι εκει που ηταν . ετσι μπορεις να αλλαξεις οτι θελεις γενικα . να βγαλεις τα μυνηματα πχ να βαλεις το ιντερνετ και τλπ

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? ειναι πιο γρηγορο με go launcher απ οτι με default?

 

Το Go κατα πολλους ειναι το κορυφαιο launcher..

Εχει πολλες χρησιμες λειτουργιες, ακομη και ταχυτητα μεταβασης οθονων επιλεγεις! Λιγο ψαξιμο θελει..

 

Εγω προσωπικα δεν το αλλαζω με κανενα!

 

Δοκιμασε το και θα καταλαβεις..

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις εκει που ειναι μαζεμενες οι εφαρμογες πατας το δεξι κουμπι μετα επεξεργασια και το βαζεις παλι εκει που ηταν . ετσι μπορεις να αλλαξεις οτι θελεις γενικα . να βγαλεις τα μυνηματα πχ να βαλεις το ιντερνετ και τλπ

 

Eυχαριστω,το αριστερο κουμπι ηθελες να πεις ,αλλα οκ το καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια βόλτα απο το νέο κατάστημα των Public στον πεζόδρομο Περιστερίου και έχουν το S advance μόνο για το συγκεκριμένο κατάστημα στα 169 ευρώ.

 

είδα πως έχουν αρκέτα κομμάτια και απο τα δύο χρώματα.

 

(το αναφέρω πληροφοριακά για όποιον ενδιαφέρεται)

 

έχει ανοιξει public στον πεζοδρομο στο περιστέρι?

Link to comment
Share on other sites

έχει ανοιξει public στον πεζοδρομο στο περιστέρι?

 

Eλα ντέ ? στο site δεν αναφερει για καταστημα Περιστεριου

 

http://www.public.gr/storelocator/

 

Ο Πεζοδρομος ειναι Εθνικης αντιστασεως ,παλια απεναντι απο το πλαισιο στο περιστερι ηταν το multirama ,μηπως ο φιλος που το ανεφερε NeCrOmAnCeR19 ειδε αν το νεο καταστημα public στο Περιστερι ηταν απενταντι απο το πλαισιο Περιστεριου στο παλιο multirama ? γιατι εχω καιρο να περασω και μπαινοντας στο site του multirama δεν αναφερει πλεον για καταστημα Περιστεριου,και ετσι σκεφτηκα μηπως εγινε public

 

NeCrOmAnCeR19 μηπως προσεξες αν ειχε και αλλες προσφορες ?

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πει που ακριβώς είναι γιατί εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω και σε 169 είναι σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

Eλα ντέ ? στο site δεν αναφερει για καταστημα Περιστεριου

 

http://www.public.gr/storelocator/

 

Ο Πεζοδρομος ειναι Εθνικης αντιστασεως ,παλια απεναντι απο το πλαισιο στο περιστερι ηταν το multirama ,μηπως ο φιλος που το ανεφερε NeCrOmAnCeR19 ειδε αν το νεο καταστημα public στο Περιστερι ηταν απενταντι απο το πλαισιο Περιστεριου στο παλιο multirama ? γιατι εχω καιρο να περασω και μπαινοντας στο site του multirama δεν αναφερει πλεον για καταστημα Περιστεριου,και ετσι σκεφτηκα μηπως εγινε public

 

NeCrOmAnCeR19 μηπως προσεξες αν ειχε και αλλες προσφορες ?

 

Καλημέρα.

 

το κατάστημα Public άνοιξε στα πρώην Metropolis. Ίσως να είχε και άλλες προσφορές λόγο εγκαινίων αλλά δεν το πρόσεξα.

 

Στα Multirama κάνουν κάτι γκρεμίσματα.. υποθέτω ανακαίνηση ?? εκτός και αν το έκλεισαν τελείως..

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

το κατάστημα Public άνοιξε στα πρώην Metropolis. Ίσως να είχε και άλλες προσφορές λόγο εγκαινίων αλλά δεν το πρόσεξα.

 

Στα Multirama κάνουν κάτι γκρεμίσματα.. υποθέτω ανακαίνηση ?? εκτός και αν το έκλεισαν τελείως..

 

Σωστός,περασα σημερα μια βολτα απο τον πεζοδρομο να δω ,και οντως στα multirama κανουν νομιζω ανακαινιση ,αν και δεν ειμαι σιγουρος,παντος υπαρχουν ακομα επιγραφες να λεει multirama,και εγραφε και κατι για το public οτι θα εχει εγκαινια 2 Απριλη κατι τετοιο αν και δεν πολυεδωσα σημασια ,το public Περιστεριου ειναι Εθνικης αντιστασεως 27 η 29 , καμμια 50 αριά μετρα πιο πανω απο τα multirama αλλα απο την αλλη πλευρα του πεζοδρομου.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Για τη προσφορά που είπες NeCrOmAnCeR19 ήταν ημέρας ή θα την έχει μέχρι εξάντλησης αποθεμάτων?

Αν ξέρεις τπτ παραπάνω μην πάω τσάμπα και θέλω καμιά ώρα μέχρι εκεί.

Edited by andreas77777
Link to comment
Share on other sites

Για τη προσφορά που είπες NeCrOmAnCeR19 ήταν ημέρας ή θα την έχει μέχρι εξάντλησης αποθεμάτων?

Αν ξέρεις τπτ παραπάνω μην πάω τσάμπα και θέλω καμιά ώρα μέχρι εκεί.

 

Δεν γνωρίζω δυστυχώς .. ρώτησα έναν υπάλληλο για πόσο καιρό θα την έχουν και δεν γνώριζε τίποτα παραπάνω παρά μόνο ότι ήταν προσφορά για το νέο κατάστημα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Για τη προσφορά που είπες NeCrOmAnCeR19 ήταν ημέρας ή θα την έχει μέχρι εξάντλησης αποθεμάτων?

Αν ξέρεις τπτ παραπάνω μην πάω τσάμπα και θέλω καμιά ώρα μέχρι εκεί.

 

andreas77777 πιθανον αυριο το πρωι θα περάσω απο public μιας που ειμαι σχετικα κοντά ,και θα ρωτησω μεχρι ποτε ηταν η θα ειναι η προσφορα,και θα ενημερώσω στο forum.

Αν εχει εγκαινια το public Περιστεριου 2 Απριλη που διαβασα στο multirama ,λογικα θα πρεπει να την εχει την προσφορά μεχρι τα εγκαινια την Τριτη υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

weather και Necromancer ευχαριστώ. Μάλλον και εγώ θα πάω μια βόλτα από εκεί γιατί αν παίζει είναι τρομερή προσφορά
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτησει

ενα αναβαυθμησει το κινιτο σε android 4,2 αλλα δεν εποιανε καθολου σημα με αποτελσμα να το ξανακανο android 2,3,6 αλλα δεν εχει τιν ελλινηκη γλωσα μεσα ξερη καποιος που μπορω να βρω λογισμικο με ελλινηκα που να λειτουργη.

Link to comment
Share on other sites

Βάσια, τι τα θες τα ελληνικά;

Όπως σε βλέπω, καλύτερα greeklish. :p

(μη βαράτε, πλακίτσα κάνω)

 

λολ:lol:

 

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτησει

ενα αναβαυθμησει το κινιτο σε android 4,2 αλλα δεν εποιανε καθολου σημα με αποτελσμα να το ξανακανο android 2,3,6 αλλα δεν εχει τιν ελλινηκη γλωσα μεσα ξερη καποιος που μπορω να βρω λογισμικο με ελλινηκα που να λειτουργη.

 

δώσε λινκ απο τους οδηγούς που ακολούθησες για να κάνεις τα πειράματα σου να δούμε τι έκανες λάθος..

 

 

πσ:για να μην αρχίσουν να ρωτάνε κάποιοι 4.2 δεν υπάρχει για το advance ακόμα

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Με γειά!!

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

 

και τώρα κάποιες από τις απορίες.

1. Πώς βρίσκω αν το κινητό μου είναι "ελληνικό" και όχι παραεισαγωγής; σε περίπτωση που είναι όντως παραεισαγωγής, κάνω αναβάθμηση με την ρ΄ψσικη ή περιμένω να βγεί η ελληνική μήπως και την πάρει;

2. Βάζωντας άλλο Launcher, απο που τον επιλέγω μετά από το μενού;

3. Screen Capture με ποιο συνδιασμό πλήκτρων κάνω;

4. Υποτίτλους πάιζει ή να μη δοκιμάσω καν; ή θέλει άλλο player;

5. θέλω να βάλω ένα συγκεκριμένο πληκτρολόγιο (touchpal) που και το έχω συνηθίσει και που το βρίσκω πολύ λογικό. Στο Playstore όμως λέει πως δεν είναι διαθέσιμο, στην χώρα μας. Αλλά από το site τους μπορώ να το κατεβάσω, το εγκαταστείω ή όχι;

6. Τέλος έχω μια απορία για την κάρτα SD. Κάνω εγκατάσταση μια οποιαδήποτε εφαρμογή, η οποία μπορεί να περάσει στην κάρτα. Αν το κάνω τώρα (που δεν έχω βάλει εξωτερική SD ακόμα) θα πάρει το μεγαλύτερο ποσοστό από την μνημη Συσήσταματος και θα το περάσει στην εσωτερική SD (ή όπως λέει το κινητό "Συσκευή αποθύκευσης USB"). Πως επιλέγω όμως η μεταφορά αυτή να γίνεται στην εξωτερική SD (όταν βάλω) και όχι στην "USB";

 

Αυτά για αρχή, θα επανέλθω. ("Απειλή")

Sorry :cry: για το μέγεθος πάντως.

Link to comment
Share on other sites

λολ:lol:

 

 

 

δώσε λινκ απο τους οδηγούς που ακολούθησες για να κάνεις τα πειράματα σου να δούμε τι έκανες λάθος..

 

 

πσ:για να μην αρχίσουν να ρωτάνε κάποιοι 4.2 δεν υπάρχει για το advance ακόμα

 

Δεν θυμάμαι από πού κατέβασα αυτήν έκδοση είναι το 2,3,6 αλλά δεν έχει ελληνικά ούτε μενού ούτε χαρακτήρες μπορεί κάποιος να μου πει από πού μπορώ να κατεβάσω το android με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,

 

 

και τώρα κάποιες από τις απορίες.

1. Πώς βρίσκω αν το κινητό μου είναι "ελληνικό" και όχι παραεισαγωγής; σε περίπτωση που είναι όντως παραεισαγωγής, κάνω αναβάθμηση με την ρ΄ψσικη ή περιμένω να βγεί η ελληνική μήπως και την πάρει;

2. Βάζωντας άλλο Launcher, απο που τον επιλέγω μετά από το μενού;

3. Screen Capture με ποιο συνδιασμό πλήκτρων κάνω;

4. Υποτίτλους πάιζει ή να μη δοκιμάσω καν; ή θέλει άλλο player;

5. θέλω να βάλω ένα συγκεκριμένο πληκτρολόγιο (touchpal) που και το έχω συνηθίσει και που το βρίσκω πολύ λογικό. Στο Playstore όμως λέει πως δεν είναι διαθέσιμο, στην χώρα μας. Αλλά από το site τους μπορώ να το κατεβάσω, το εγκαταστείω ή όχι;

6. Τέλος έχω μια απορία για την κάρτα SD. Κάνω εγκατάσταση μια οποιαδήποτε εφαρμογή, η οποία μπορεί να περάσει στην κάρτα. Αν το κάνω τώρα (που δεν έχω βάλει εξωτερική SD ακόμα) θα πάρει το μεγαλύτερο ποσοστό από την μνημη Συσήσταματος και θα το περάσει στην εσωτερική SD (ή όπως λέει το κινητό "Συσκευή αποθύκευσης USB"). Πως επιλέγω όμως η μεταφορά αυτή να γίνεται στην εξωτερική SD (όταν βάλω) και όχι στην "USB";

 

Αυτά για αρχή, θα επανέλθω. ("Απειλή")

Sorry :cry: για το μέγεθος πάντως.

 

με γεια!

 

εχω καποιες απαντησεις

 

2.Κατεβασε τον απο το google play και τρεξε την εφαρμογη οπως ενα παιχνιδι

 

4.Δοκιμασα με bs player παιζει εξωτερικους υποτιτλους σε mkv και avi

Link to comment
Share on other sites

με γεια!

 

2.Κατεβασε τον απο το google play και τρεξε την εφαρμογη οπως ενα παιχνιδι

 

Ναι αλλά δεν ππρέπει να έχει κάπου επιλογή για να επαναφέρω τον αρχικό;

Τον χάνω; Ή απλά κάνω απεγκατάσταση τον καινούριο και επανέρχεται ο παλιος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, δοκιμάζοντας το wifi παρατηρώ ότι 3 γραμμές (full) πιάνει μόνο όταν είσαι 3-4 μέτρα από το router, και λίγο πιο πέρα πέφτει στις 2 και στη 1, εκεί όπου θα έπρεπε να πιάνει full (όπως πιάνω και στο laptop αλλά και στο παλιό μου κινητό).

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο? Μου φαίνεται ότι το σήμα του στο wifi δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά οκ την δουλειά του την κάνει μέσα στο σπίτι έστω κ έτσι....

 

Μπορεί αυτό να ρυθμιστεί κάπως ή απλά έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...