Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιταξα αλλα τίποτα ακόμα... Στο techblog το γράφανε αλλά δεν είναι σιγουροι... Μπορει να ειναι κινητά αγορασμένα απο εξω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικα μάλλον είναι βλακείες. Βασίστηκε σε ένα σχόλιο σε ένα άρθρο ενός τύπου που ανακάλυψε τη ρωσσικη και έλεγε βγήκε αναβάθμιση κλπ
Link to comment
Share on other sites

αν θεσ θηκη συστυνω ebay εγω με 6 ευρω πηρα δυο πολυ ωραιεσ και καλεσ

 

Για πες, αν και αυτή από τα Public σιλικόνης είναι πάρα πολύ καλή και ταιριάζει κουτί....

 

Βασικά τώρα μόνο για ζελατίνες για την οθόνη ψάχνω αν έχεις τίποτα υπ'όψιν γιατί τις είχε 8 ευρώ τις 2 στο Public και τις θεώρησα πανάκριβες σε σχέση με ebay που έχω πάρει για άλλα κινητά...

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

 

Οντως η μπαταρια δεν λεει να τελειωσει τοση ωρα και το εχω ψιλο λιωσει, βλεπω το αγορασαμε και μαζι!

Αρκετα γρηγορη η συσκευη και μεχρι στιγμης δεν κανει κιχ και εχω κατεβασει μπολικα πραγματα απο wifi (περιπου 700mb σε εφαρμογες + στησιμο κινητου απο την αρχη και δεν καταλαβαινει τιποτα)

Εγω παλι αν και φαν των θηκων, των screen protextor οχι και τοσο αλλα αγορασα, αγορασα τα παρακατω σημερα:

 

Θηκη:

http://www.ebay.com/itm/380598345114?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Screen protector:

http://www.ebay.com/itm/170885114234?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Μπηκα στον πειρασμο να αγορασω απο το public, αλλα το ebay μας εχει κακομαθει.

 

Όντως πολύ καλές φαίνονται, αλλά και αυτή που πήρα σιλικόνης διάφανη από το Public δεν είναι άσχημη και ίσως είναι και πιο λεπτή από αυτή του ebay....

 

Πάω να παραγγείλω κι εγώ screen protectors τώρα!!

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!

 

 

Οντως η μπαταρια δεν λεει να τελειωσει τοση ωρα και το εχω ψιλο λιωσει, βλεπω το αγορασαμε και μαζι!

Αρκετα γρηγορη η συσκευη και μεχρι στιγμης δεν κανει κιχ και εχω κατεβασει μπολικα πραγματα απο wifi (περιπου 700mb σε εφαρμογες + στησιμο κινητου απο την αρχη και δεν καταλαβαινει τιποτα)

Εγω παλι αν και φαν των θηκων, των screen protextor οχι και τοσο αλλα αγορασα, αγορασα τα παρακατω σημερα:

 

Θηκη:

http://www.ebay.com/itm/380598345114?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Screen protector:

http://www.ebay.com/itm/170885114234?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Μπηκα στον πειρασμο να αγορασω απο το public, αλλα το ebay μας εχει κακομαθει.

 

ακριβως την ιδια θηκη αγορασα ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

ακριβως την ιδια θηκη αγορασα ειναι πολυ καλη

 

Χαιρομαι που το ακουω αυτο!

 

 

Λοιπον πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ειναι πολυ γρηγοροτερο απ' οτι το περιμενα! Καθως ερχομαι απο το motorola atrix μου κανει εντυπωση οτι ενω το atrix εχει ξεκαθαρα πιο καλα χαρακτηριστικα το advance ειναι πιο γρηγορο σε μερικες βασικες λειτουργιες.

Επισης εαν και εχω κανει μονο μια φορτιση και δεν εχει στρωσει ακομα η μπαταρια μπορω να πω οτι κραταει καλυτερα. Θετικο για μενα αυτο!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτήσεις παιδιά τους πιο παλιούς, μιας και είμαστε στην φάση που μαθαίνουμε το κινητάκι μας....

 

1. Στο γρήγορο μενού που βγάζει επάνω όταν κατεβάζουμε την "κουρτινούλα" δεν έχει την συντόμευση για να κλείνω/ανοίγω τα data μέσω 3G. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλέξω εγώ τι θα περιέχει μέσα στις συντομεύσεις? ή πως γίνεται να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ τα data χωρίς να πηγαίνω στο μενού-ασύρματα δίκτυα κτλ..... ?

 

Θυμάμαι στο Onmia2 που είχα βάλει μια ROM Android που bootαρε μέσα από τα Windows, μπορούσα και επέλεγα εγώ τι θα περιέχει στις συντομεύσεις αυτές επάνω....

 

2. Για να κάνουμε kill εφαρμογές που τρέχουν, γίνεται κάπως μέσα από το Android, ή το κάνει μόνο του το κινητό όταν αρχίζει και περιορίζεται η ελεύθερη μνήμη RAM? Γιατί στην froyo που είχα στο Omnia2, είχε μια επιλογή με κάθε πρόγραμμα που τρέχει, με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου δεξιά στο πλάι να κάνει kill application.

 

Επίσης έχω βάλει Advanced Task Killer, αλλά κάποια δεν τα κλείνει και συνεχίζουν να τρέχουν συνέχεια όπως το "Συλλογή" και το "Google+". Αφήστε που κάθε φορά που πάω να κάνω Kills, έχουν μαζευτεί καμιά 10ριά εφαρμογές που τρέχουν από μόνες τους...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτήσεις παιδιά τους πιο παλιούς, μιας και είμαστε στην φάση που μαθαίνουμε το κινητάκι μας....

 

1. Στο γρήγορο μενού που βγάζει επάνω όταν κατεβάζουμε την "κουρτινούλα" δεν έχει την συντόμευση για να κλείνω/ανοίγω τα data μέσω 3G. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλέξω εγώ τι θα περιέχει μέσα στις συντομεύσεις? ή πως γίνεται να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ τα data χωρίς να πηγαίνω στο μενού-ασύρματα δίκτυα κτλ..... ?

 

Θυμάμαι στο Onmia2 που είχα βάλει μια ROM Android που bootαρε μέσα από τα Windows, μπορούσα και επέλεγα εγώ τι θα περιέχει στις συντομεύσεις αυτές επάνω....

 

2. Για να κάνουμε kill εφαρμογές που τρέχουν, γίνεται κάπως μέσα από το Android, ή το κάνει μόνο του το κινητό όταν αρχίζει και περιορίζεται η ελεύθερη μνήμη RAM? Γιατί στην froyo που είχα στο Omnia2, είχε μια επιλογή με κάθε πρόγραμμα που τρέχει, με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου δεξιά στο πλάι να κάνει kill application.

 

Επίσης έχω βάλει Advanced Task Killer, αλλά κάποια δεν τα κλείνει και συνεχίζουν να τρέχουν συνέχεια όπως το "Συλλογή" και το "Google+". Αφήστε που κάθε φορά που πάω να κάνω Kills, έχουν μαζευτεί καμιά 10ριά εφαρμογές που τρέχουν από μόνες τους...

 

1. Όχι, για το 3G δεν έχει συντόμευση και δε μπορείς να βάλεις στην "κουρτινούλα" ( :P το αντιγράφω αυτό ). Έχω εγκαταστήσει ένα widget γι' αυτό, από το Google Play. Curvefish γράψε και θα το βρεις.

 

2. Καλά αυτό με το Google+ δε λέγεται. Κάθε φορά που μπαίνω στο μενού και το βλέπω σκέφτομαι να κάνω root. Νομίζω ότι, όταν θα τελειώνει η ram, θα αρχίσουν τα force closes!! :lol: Αυτό που έχω δει με τον stock Task Manager είναι πως, αν τον επιλέξεις, θα σου έχει με κίτρινο ή με κόκκινο χρώμα τους χαρακτήρες με τα χαρακτηριστικά, καθώς και το κουμπάκι End/Stop, των εφαρμογών που χρησιμοποιούν πολλή ram, για να τις κλείσεις εσύ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

1. Στο γρήγορο μενού που βγάζει επάνω όταν κατεβάζουμε την "κουρτινούλα" δεν έχει την συντόμευση για να κλείνω/ανοίγω τα data μέσω 3G. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλέξω εγώ τι θα περιέχει μέσα στις συντομεύσεις? ή πως γίνεται να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ τα data χωρίς να πηγαίνω στο μενού-ασύρματα δίκτυα κτλ..... ?

 

Μια εφαρμογη για αυτο που θελεις ειναι η παρακατω μεσω google play

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.fabiosistemas.shortcut2g3g&hl=el

 

Και η curvefish που ανεφερε ο mr_47

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jdXJ2ZWZpc2gud2lkZ2V0cy5uZXR3b3JrMmczZ29ub2ZmIl0.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Eπειδη βλεπω οτι ολοι ειστε fun των screen protector ,νομίζω οτι μονο εγω δεν χρησιμοποιω screen protector,ηθελα να ρωτησω τα εξης :

 

1) Tα screen protector δεν αλλοιωνουν τα χρωματα της οθονης ?

2) Η υφη στο scrolling δεν ειναι στιφη ,ενω με το γυαλι καλυτερη ?

3) Το scrolling εχει πιο αμεσσοτητα με το γυαλι ,ενω με το screen protector μπορει να χρειαστει να διπλοπατησης μια εφαρμογη για να ανοιξει μερικες φορες ? Εννοω καλυτερο ρολάρισμα

3) με τον καιρο δεν κανει κενα αερος και ειναι η οθονη αντιαισθητική σαν να εχει λέπρα ?

4) Ξεκολάει ευκολα ? και καθε ποτε χρειαζεται να αλλαχτει το screen protector ?

5) Εγκλωβιζη την θερμοτητα της οθονης το screen protector ?, γιατι καπου σε forum του εξωτερικου το ειχα διαβασει αυτο,δεν ξερω το κατα ποσο ισχυει η ειναι μουφα.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα τους αποφευγω γιατι ολοι εχουν τα θεματα τους και βαραινουν το συστημα..
Link to comment
Share on other sites

ναι οι τιμες ειναι οπως τα λες.

 

δεν εχεις καποιον εκει κοντα που να μενει σε δρόμο με όνομα? για να το στειλουν εκει.

 

αλλιώς αν έχεις κάποιο κουριερ (ελτα, acs) εκει κοντα ίσως να γίνεται να στο στειλουν εκει, αλλα λογικά θα έχει και κάποια χρέωση.

 

 

 

Πήρα τηλέφωνο στα Public Καλαμάτας και μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο μόλις φτάσουν.

Επίσης να επισημάνω πως μου έδωσαν την επιλογή να δώσω 29Ε για να έχω εγγύηση από τα Public σε περίπτωση που κολλήσει κάποιον ιό ή χαλάσει. Σε αυτή την περίπτωση θα πάρω καινούρια συσκευή από ό,τι μου είπαν αν δεν φτιάχνεται.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτήσεις παιδιά τους πιο παλιούς, μιας και είμαστε στην φάση που μαθαίνουμε το κινητάκι μας....

 

1. Στο γρήγορο μενού που βγάζει επάνω όταν κατεβάζουμε την "κουρτινούλα" δεν έχει την συντόμευση για να κλείνω/ανοίγω τα data μέσω 3G. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλέξω εγώ τι θα περιέχει μέσα στις συντομεύσεις? ή πως γίνεται να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ τα data χωρίς να πηγαίνω στο μενού-ασύρματα δίκτυα κτλ..... ?

Τι προγράμματα και widgets ρε παιδιά?

Συνεχόμενα το power button.. είναι η δεύτερη επιλογή. ;)

1) Tα screen protector δεν αλλοιωνουν τα χρωματα της οθονης ?

2) Η υφη στο scrolling δεν ειναι στιφη ,ενω με το γυαλι καλυτερη ?

3) Το scrolling εχει πιο αμεσσοτητα με το γυαλι ,ενω με το screen protector μπορει να χρειαστει να διπλοπατησης μια εφαρμογη για να ανοιξει μερικες φορες ? Εννοω καλυτερο ρολάρισμα

3) με τον καιρο δεν κανει κενα αερος και ειναι η οθονη αντιαισθητική σαν να εχει λέπρα ?

4) Ξεκολάει ευκολα ? και καθε ποτε χρειαζεται να αλλαχτει το screen protector ?

5) Εγκλωβιζη την θερμοτητα της οθονης το screen protector ?, γιατι καπου σε forum του εξωτερικου το ειχα διαβασει αυτο,δεν ξερω το κατα ποσο ισχυει η ειναι μουφα.

 

1) Όχι.

2) Ελάχιστη διαφορά. Και αν η μεμβράνη είναι ματ έχει τελείως άλλη υφή.

3) Όχι, καμία διαφορά.

4) Ίσως κάνει κενά μετά από καιρό, τότε την αλλάζεις. Ξεκολλάει εύκολα. Το αλλάζεις ή όταν αρχίσει να παίρνει αέρα ή όταν γεμίσει σημάδια.

5) Ούτε καν.

 

Στα λέω αυτά με αρκετή εμπειρία στο θέμα των screen protectors. Σε όλα μου τα κινητά είχα.

Πήρα τηλέφωνο στα Public Καλαμάτας και μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο μόλις φτάσουν.

Επίσης να επισημάνω πως μου έδωσαν την επιλογή να δώσω 29Ε για να έχω εγγύηση από τα Public σε περίπτωση που κολλήσει κάποιον ιό ή χαλάσει. Σε αυτή την περίπτωση θα πάρω καινούρια συσκευή από ό,τι μου είπαν αν δεν φτιάχνεται.

 

Με γειά σου φίλε!

Link to comment
Share on other sites

 

1) Όχι.

2) Ελάχιστη διαφορά. Και αν η μεμβράνη είναι ματ έχει τελείως άλλη υφή.

3) Όχι, καμία διαφορά.

4) Ίσως κάνει κενά μετά από καιρό, τότε την αλλάζεις. Ξεκολλάει εύκολα. Το αλλάζεις ή όταν αρχίσει να παίρνει αέρα ή όταν γεμίσει σημάδια.

5) Ούτε καν.

 

Στα λέω αυτά με αρκετή εμπειρία στο θέμα των screen protectors. Σε όλα μου τα κινητά είχα.

 

 

 

Eυχαριστώ για την απαντηση

Επειδη γνωριζεις καλα περι screen protector εχω ακομα μερικες αποριες,και σε ευχαριστω εκ των προτέρων

 

1) Διαβαζω για 2 ειδη mat και glossy ,να υποθεσω οτι οι mat ειναι καλυτερες λογο που δεν θα κανουν την ενοχλητικη αντανακλαση οταν ειναι στον ηλιο ? 2) Γενικα οταν ειναι στο ηλιο το γυαλι δειχνη πολυ βρωμικο απο τις δαχτυλιες με το screen protector περιοριζεται αυτο το αντιαισθητικο φαινομενο η οχι ?

3) Ποια η διαφορα σε γενικες γραμμες mat και glossy ,και ποια ειναι καλυτερη ?

4) Με μια μετρια χρηση κατα την εμπειρια σου,καθε ποτε μεσο ορο χρειαζεται αλλαγμα ,να υποθεσω καθε έξι μηνες ?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απαντηση

Επειδη γνωριζεις καλα περι screen protector εχω ακομα μερικες αποριες,και σε ευχαριστω εκ των προτέρων

 

1) Διαβαζω για 2 ειδη mat και glossy ,να υποθεσω οτι οι mat ειναι καλυτερες λογο που δεν θα κανουν την ενοχλητικη αντανακλαση οταν ειναι στον ηλιο ? 2) Γενικα οταν ειναι στο ηλιο το γυαλι δειχνη πολυ βρωμικο απο τις δαχτυλιες με το screen protector περιοριζεται αυτο το αντιαισθητικο φαινομενο η οχι ?

3) Ποια η διαφορα σε γενικες γραμμες mat και glossy ,και ποια ειναι καλυτερη ?

4) Με μια μετρια χρηση κατα την εμπειρια σου,καθε ποτε μεσο ορο χρειαζεται αλλαγμα ,να υποθεσω καθε έξι μηνες ?

 

1) Οι glossy είναι γυαλιστερές σαν την οθόνη του κινητού. Η ματ είναι ματ :p και έχει τελείως άλλη υφή.

2) Αυτό περιορίζεται με τις ματ μεμβράνες.

3) Όψη και υφή. Πέρα από την εμφάνιση (που ειναι ανάλογα τον άνθρωπο και τα γούστα) οι ματ είναι ένα κλικ καλύτερες γιατί δεν αφήνουν δαχτυλιές.

4) Αυτό εξαρτάται από την ποιότητα της μεμβράνης. Μπορεί να πάρεις μία και να σε βγάλει ένα μήνα, άλλη μπορεί να σε βγάλει 4 μήνες.

 

Εγώ σου προτείνω να πάρεις και ματ και glossy και να αποφύγεις τις πολύ φθηνές. πχ βλέπω κάποιες και έχουν 1,5 ευρώ οι 6, μπορεί να βγουν και καλές, αλλά μάλλον θα είναι ψιλομούφα.

Link to comment
Share on other sites

petran_7 η οποιος αλλος φιλος ,εχει χρησιμοποιηση καποιος αυτες τις celly που εχει το public ? . Εχει μεσα 2 μια glossy και μια mat ,απο οτι διαβασα στο site της εταιριας celly.Ειμαι παντελώς άσχετος απο αγορες απο e-bay ,αρα η αγορα απο Ελλαδα ειναι μονοδρομος.

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/celly-screen230-gia-to-samsung-galaxy-s-advance/prod3000020pp/

 

Τις εχει και το e-shop ,αλλα βλεπω κατω ενα πολυ αρνητικο σχολιο για αυτες.

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010591

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξής απορία. Ενω η εσωτερική του μνήμη είναι (θεωρητικα) 8 Gb, στην πραγματικότητα η μνήμη που μένει για τις εφαρμογές είναι κοντά στα 2 Gb!!! Καταλαβαίνω ότι τα 2 από τα 8 Gb είναι δεσμευμένα για το λειτουργικό. Τα άλλα 4 απ΄οτι παρατήρησα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ δεσμευμένα για να movies από την κάμερα ή φωτογραφίες. Άλλαξα την ρύθμιση έτσι ώστε οι φωτογραφίες, τα videos κτλ να καταλήγουν στην sd καρτα αλλά και πάλι εμφανίζει σαν τελική μνήμη διαθέσιμη για τις εφαρμογές κοντά στα 2 Gb. Tα 4 (όπως είπα) είναι υποχρεωτικά δεσμευμένα για την κάμερα κτλ. Θεωρώ ότί είναι αστείο, αν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μπορεί εγώ να θέλω να χρησιμοποιήσω μεγάλο μέρος ης μνήμης για τις εφαρμογές. Άφησε που έτσι όλο και περισσότερα ''κολλήματα'' θα προκύπτουν όταν θα εγκαθιστώ νέες εφαρμογές στη κάρτα. Όση περισσότερη μνήμη έχει κάποιος για τις εφαρμογές , τόσο το καλύτερο. Ας μπορεί κάποιος ας εκφράσει άποψη. Κατά τα άλλα το κινητό είναι όμορφο από πολλές απόψεις. Αυτό με τη μνήμη είναι μεγάλο θέμα για μένα πάντως γιατι ένας από τους βασικούς λόγους επιλογής μου ήταν η 8αρα εσωτερική μνήμη. Στην ουσία όμως είναι 2άρα για το βασικό κορμό ενός κινητού που είναι οι εφαρμογές!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξής απορία. Ενω η εσωτερική του μνήμη είναι (θεωρητικα) 8 Gb, στην πραγματικότητα η μνήμη που μένει για τις εφαρμογές είναι κοντά στα 2 Gb!!! Καταλαβαίνω ότι τα 2 από τα 8 Gb είναι δεσμευμένα για το λειτουργικό. Τα άλλα 4 απ΄οτι παρατήρησα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ δεσμευμένα για να movies από την κάμερα ή φωτογραφίες. Άλλαξα την ρύθμιση έτσι ώστε οι φωτογραφίες, τα videos κτλ να καταλήγουν στην sd καρτα αλλά και πάλι εμφανίζει σαν τελική μνήμη διαθέσιμη για τις εφαρμογές κοντά στα 2 Gb. Tα 4 (όπως είπα) είναι υποχρεωτικά δεσμευμένα για την κάμερα κτλ. Θεωρώ ότί είναι αστείο, αν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μπορεί εγώ να θέλω να χρησιμοποιήσω μεγάλο μέρος ης μνήμης για τις εφαρμογές. Άφησε που έτσι όλο και περισσότερα ''κολλήματα'' θα προκύπτουν όταν θα εγκαθιστώ νέες εφαρμογές στη κάρτα. Όση περισσότερη μνήμη έχει κάποιος για τις εφαρμογές , τόσο το καλύτερο. Ας μπορεί κάποιος ας εκφράσει άποψη. Κατά τα άλλα το κινητό είναι όμορφο από πολλές απόψεις. Αυτό με τη μνήμη είναι μεγάλο θέμα για μένα πάντως γιατι ένας από τους βασικούς λόγους επιλογής μου ήταν η 8αρα εσωτερική μνήμη. Στην ουσία όμως είναι 2άρα για το βασικό κορμό ενός κινητού που είναι οι εφαρμογές!!!

 

Εχε ομως υπ'οψην σου οτι αυτος ο χωρος για εφαρμογες (τα 2gb) δεν γεμιζει τοσο ευκολα οσο νομιζεις...

Πρεπει να προσπαθησεις αρκετα.....

Link to comment
Share on other sites

Εχε ομως υπ'οψην σου οτι αυτος ο χωρος για εφαρμογες (τα 2gb) δεν γεμιζει τοσο ευκολα οσο νομιζεις...

Πρεπει να προσπαθησεις αρκετα.....

 

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες αλλά πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε android κινητό. Και το samsung galaxy tab 2 7.0 που είχα και ένα άλλο κινητό sony που είχα στο παρελθον, σου παρουσιάζαν ολοκληρη τη μνήμη (εκτος από αυτή που χρησιμοποιείται για το λειτουργικό) για να την χρησιμοποιήσεις όπως εσυ θέλεις (και φυσικά χωρις διαχωρισμό). Αυτό είναι από τα πλέον κουφά και κυρίως δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι γι αυτό!Ουσιαστικά η μνήμη του κινητού για εφαρμογές είναι 2 Gb!!! Σε αυτό το κομμάτι έχω πέσει από τα σύννεφα. Κυριώς γιατί ξέρω ότι δεσμεύομαι με 2 Gb. Άλλο 6 και άλλο 2!Ειδικά για κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες αλλά πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε android κινητό. Και το samsung galaxy tab 2 7.0 που είχα και ένα άλλο κινητό sony που είχα στο παρελθον, σου παρουσιάζαν ολοκληρη τη μνήμη (εκτος από αυτή που χρησιμοποιείται για το λειτουργικό) για να την χρησιμοποιήσεις όπως εσυ θέλεις (και φυσικά χωρις διαχωρισμό). Αυτό είναι από τα πλέον κουφά και κυρίως δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι γι αυτό!Ουσιαστικά η μνήμη του κινητού για εφαρμογές είναι 2 Gb!!! Σε αυτό το κομμάτι έχω πέσει από τα σύννεφα. Κυριώς γιατί ξέρω ότι δεσμεύομαι με 2 Gb. Άλλο 6 και άλλο 2!Ειδικά για κινητό.

 

 

Εχεις δικιο στο σκεπτικο....

Τωρα που εχω το s3 ετσι οπως λες ειναι....(ολοκληρη δηλαδη)...

Αλλα δεν ειναι τοσο ασυνηθιστο για samsung.

Στο πρωην μου (galaxy S) ειχα 1.5 gb για εφαρμογες ....αλλα οσο και να του εβγαζα τα ματια και να εγκαθιστουσα εφαρμογες....το 1gb δεν το περασα ποτε.....

 

Edit: απο οτι ξερω και το s2 τον ιδιο χωρο εχει (2gb)

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Τι προγράμματα και widgets ρε παιδιά?

Συνεχόμενα το power button.. είναι η δεύτερη επιλογή. ;)

 

Θεός!! Το κάνει όντως....

 

Και άλλη μια ερώτηση: ψάχνω μια συντόμευση για την κάμερα, για να μην χρειάζεται να πηγαίνω κάθε φορά που θέλω να βγάλω μια φωτογραφία μενού->εφαρμογές->κάμερα. Έχουμε τίποτα? :) ?

 

Όσο για τα screen protectors, ρώτησα σήμερα στο mall που ήμασταν τόσο στην Cosmote, όσο και στο Πλαίσιο και τον Κωτσόβολο και η απάντηση ήταν: "Έχει καταργηθεί το μοντέλο, έχουμε μόνο universal που την κόβεις εσύ".

 

Οπότε και για να μην περιμένω 3 εβδομάδες από ebay, πήγα στο Public που το πουλάει ακόμα κανονικά το κινητάκι μας και τσίμπησα δυο με 8 ευρώπουλα...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε και για να μην περιμένω 3 εβδομάδες από ebay, πήγα στο Public που το πουλάει ακόμα κανονικά το κινητάκι μας και τσίμπησα δυο με 8 ευρώπουλα...

 

Oταν την τοποθετησης ,μπορεις να μας πεις αν ειναι καλες αυτες οι μεμβρανες ,γιατι υπαρχει ενα αρνητικο σχολιο για αυτες,οτι δεν κολλαει ποτε καλα στην οθονη ,και οτι ξεκολαει ευκολα

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010591

Link to comment
Share on other sites

Oταν την τοποθετησης ,μπορεις να μας πεις αν ειναι καλες αυτες οι μεμβρανες ,γιατι υπαρχει ενα αρνητικο σχολιο για αυτες,οτι δεν κολλαει ποτε καλα στην οθονη ,και οτι ξεκολαει ευκολα

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010591

 

Την έβαλα πολύ προσεκτικά γιατί να σου πω την αλήθεια πίστευα ότι κάτι έχει κάνει λάθος ο φίλος που έγραψε το σχόλιο, ή ότι έτυχε η δική του να μην κολλάει καλά...

 

Τελικά είχε απόλυτο δίκιο. Αφού καθάρισα την οθόνη 3-4 φορές πολύ καλά με ειδικό υγρό μαντηλάκι για οθόνες, μετά την ξεσκόνισα με το ειδικό τσοχάκι για να φύγουν όλες οι σκόνες και οι τριχούλες, και κολλάω προσεκτικά την πρώτη ζελατίνη. Αφού την πάτησα καλά να και παντού για να κολλήσει, πάω να ξεκολλήσω το προστατευτικό πάνω μέρος, και αντί να βγει μόνο το πάνω αυτοκόλλητο όπως πρέπει, ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!!

 

Λέω καλά μούφα τελείως, αλλά ας βάλω την δεύτερη και ας το ξεκολλήσω πολύ προσεκτικά, να με βγάλει μέχρι να πάρω καινούρια από ebay.

 

Επαναλαμβάνω την διαδικασία λοιπόν, καθαρίζω, κολλάω καλά την δεύτερη, βγάζω προσεκτικά το προστατευτικό κάλυμμα, και διαπιστώνω τα εξής:

 

1. Μαζεύει πολλές φουσκαλίτσες και δεν κολλάει καθόλου καλά γενικά.

 

2. Αλλάζει τελείως την υφή σε ματ.

 

3. Χαλάει την απεικόνιση της οθόνης.

 

Όλα αυτά δεν τα είχα στο παλιό SAMSUNG Omnia2, που είχα βάλει screen protectors από ebay και μάλιστα πολύ φθηνότερα.

 

Οπότε μην την πάρετε, κι εγώ την πάτησα αλλά πίστευα ότι θα είναι καλή και έδωσα τα 8 ευρώ για να μην περιμένω 15-20 μέρες από ebay αλλά τελικά μάπα το καρπούζι...

 

Έχει κανείς να προτείνει καμία που έχει ήδη αγοράσει από ebay??

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα κανονικα το screen protector του public χωρις προβλημα με την μια. Ουτε φουσκαλες, ουτε ξεκολησε. Και το εχω το κινητο ετσι απο τελη Δεκεμβρη που το πηρα με την προσφορα. Πιθανοτατα θα επεσες σε ελαττωματικο προιον.

 

Και γω πηρα την διαφανη-λευκη θηκη απο τα public και εχει κατσει τελεια στο κινητο. Δεν μπορουσα να περιμενω για θηκη απ το ebay μεσα στα χριστουγεννα οποτε η λυση αυτη ηταν μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...