Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο gsmarena αναφέρουν χαρακτηριστικά: "upgradable to v4.1 (Jelly Bean)".

 

Στην ουσία είναι επίσημο ότι (θα) την έχει.

 

Για δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης, «πάρε τηλέφωνο το θείο».

 

 

Το πρώτο το είπα και εγώ ποιο πολύ για να καθισιχάσω κόσμο μιας και κάνει φιγούρα το κινητό με την αναβάθμιση οπότε που θα πάει αργά η γρήγορα θα την έχουμε ( άλλωστε εγώ σήμερα το πήρα) :).

Αν σου πω ότι δεν την ξέρω την έκφραση ή τέσπα ( καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά δεν βλέπω την πρόταση σου εσύ ποιο θα αγόραζες ;):rolleyes:΄ας πούμε ή έχεις δει και είναι καλό )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε θέλω να γίνομαι κακός (μιας και εγώ μερικές φορές γράφω offtopic) αλλά νομίζω πως θα ήταν καλό μία τέτοια συζήτηση να γίνει στο σωστό μέρος (υπάρχει μέρος για προγράμματα GPS) . Aυτό θα ήταν καλό για όσους παρακολουθούν ή έχουν κάποιο πρόβλημα/απορία για την συσκευή και φυσικά αν ρωτήσετε στο σωστό θέμα λογικά θα πάρετε τις απαντήσεις που επιθυμείτε. :)

 

(ΥΓ: εγώ είχα το Sygic για ένα διάστημα αλλά δε με κάλυψε 2-3 φορές που το χρειάστηκα πραγματικά και από τότε δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο :p)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν έχει ξεφύγει η κουβέντα ουσιαστικά για το κινητό μιλάμε και για κάποιο σύστημα πλοήγησης γιαυτό.

έκανα εγώ χθες μια προσπάθεια στο νήμα τον gps και ακόμα δεν έχει απάντησή κάποιος ( δεν είναι τόσο άμεση η βοήθεια από εκεί ) ενώ εδώ τα μηνύματα τα διαβάζει κόσμος οπότε κάποιος θα μπει να στείλει για παράδειγμα ( εσύ ) την απάντηση πάντως εγώ την πήρα από 1 μέλος τον ευχαριστώ πολύ ( το άλλο το παιδί που ψάχνει πίσω ας μου στείλει pm να του δώσω τα υπόλοιπα μην ξεφεύγουμε :) του θέματος. )

Link to comment
Share on other sites

Το launcher της Samsung απλα είναι απαράδεκτο. Έβαλα holo και βρήκα την υγεια μου.

Τίμιο τηλέφωνο το πήρα σε λευκό για τη συζυγο .... 199 απο public ηλεκτρονική παραγγελία.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Το launcher της Samsung απλα είναι απαράδεκτο. Έβαλα holo και βρήκα την υγεια μου.

Τίμιο τηλέφωνο το πήρα σε λευκό για τη συζυγο .... 199 απο public ηλεκτρονική παραγγελία.

 

Holo απλά ή holo plus;

Link to comment
Share on other sites

το κλείδωμα της οθόνης απενεργοποιήται? γιατί όταν παίζω κάνα παιχνιδάκι κλειδώνει και είναι σπαστικό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρω αυτη τη θηκη τιν εχει κανεις αλλο ? και κατι αλλο γιατι δεν ξερω ? πολα απο ebay εχει μεταφορικα γιατι δεν μπορω να καταλαβω αμα εχει? θα πω σε εναν γνωστο μου να μου τι παραγγιλει http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SLINE-WAVE-GEL-CASE-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S-ADVANCE-I9070-/180846167928?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a1b458778 εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη σε αυτα τα λεφτα? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύχρηστο; Μπορείς ν' αναφέρεις pros and cons γενικότερα;

 

Γενικά είναι πολύ ωραίο, και οι χάρτες του καλοί, και το ui του πολύ όμορφο και μοντέρνο.

 

Το μόνο του θέμα είναι ότι καμιά φορά (στις 30 φορές που το έχω χρησιμοποιήσει, τις 2) τρώει κανα κολληματάκι στο πληκτρολόγιο. Δηλαδή γράφεις την οδό και μπορεί να μην γράψει κάποιο γράμμα και να σε παιδέψει λίγο. Αλλά αυτό συμβαίνει σπάνια όπως είπα και παραπάνω.

 

Δεν έχω να πω πολλά, εμένα με ικανοποιεί στο φουλ. Δεν το αλλάζω..

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο το θείο ??? τι εννοεις φιλε μου ?

 

^εγώ έχω το CoPilot, είναι κομπλέ για μένα

 

το copilot δεν εχει φωνητικη καθοδήγηση και δε βολευει τοσο ... καποιο καλυτερο ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρω αυτη τη θηκη τιν εχει κανεις αλλο ? και κατι αλλο γιατι δεν ξερω ? πολα απο ebay εχει μεταφορικα γιατι δεν μπορω να καταλαβω αμα εχει? θα πω σε εναν γνωστο μου να μου τι παραγγιλει http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SLINE-WAVE-GEL-CASE-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S-ADVANCE-I9070-/180846167928?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a1b458778 εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη σε αυτα τα λεφτα? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Την έχω και εγώ αυτή, πριν λίγες μέρες την πήρα είναι πολύ καλή ταιριάζει γάντι στο κινητό! Απο τον συγκεκριμένο πωλητή την πήρα, σε 6-7 μέρες είχε έρθει, τα μεταφορικά (αν πατήσεις see details εκει που λέι "Postage" και διαλέξεις Greece) είναι 0.99£

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω η συζήτηση για τις εφαρμογές να συνεχιστεί στην ενότητα Android.

Επίσης να υπενθυμίσω ότι απαγορεύεται η αναφορά σε παράνομο λογισμικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενω το ειχα περιπου κανα 3μηνο (για τη γυναικα μου) σημερα μου ηρθε μια ιδεα να φλασαρω τη ρωσικη rom και να την χρησιμοποιω στα αγγλικα μιας που δεν ανεφερε για ελληνικα στην 4,1,2 που εβγαλε στο sammobile για την ρωσια. Το εκανα και το τηλ εχει κανονικα ελληνικα και στην κυριολεξια πεταει. Ε Ενταξει δεν παει και σαν το s2 μου αλλα την τρεχει αξιοπρεπως.
Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο το θείο ??? τι εννοεις φιλε μου ?

 

το copilot δεν εχει φωνητικη καθοδήγηση και δε βολευει τοσο ... καποιο καλυτερο ?

 

πως δεν έχει? έχει κανονικότατα! έχει 2 γυναικείες φωνές, η default είναι σαν να μιλάει ρωσίδα, αλλά η δεύτερη είναι κομπλέ.

 

Την έχω και εγώ αυτή, πριν λίγες μέρες την πήρα είναι πολύ καλή ταιριάζει γάντι στο κινητό! Απο τον συγκεκριμένο πωλητή την πήρα, σε 6-7 μέρες είχε έρθει, τα μεταφορικά (αν πατήσεις see details εκει που λέι "Postage" και διαλέξεις Greece) είναι 0.99£

 

είναι λεπτή? ένας φίλος έχει μια παρόμοια για το nexus s και είναι πασίχοντρη. αν δεν σου κανει κόπο στειλε καμια φωτό να δουμε γιατί αυτές που έχουν στο λινκ του ebay δεν ειναι και πολύ αξιόπιστες :)

 

Καλησπερα. Ενω το ειχα περιπου κανα 3μηνο (για τη γυναικα μου) σημερα μου ηρθε μια ιδεα να φλασαρω τη ρωσικη rom και να την χρησιμοποιω στα αγγλικα μιας που δεν ανεφερε για ελληνικα στην 4,1,2 που εβγαλε στο sammobile για την ρωσια. Το εκανα και το τηλ εχει κανονικα ελληνικα και στην κυριολεξια πεταει. Ε Ενταξει δεν παει και σαν το s2 μου αλλα την τρεχει αξιοπρεπως.

 

ευχαριστούμε για το feedback! μέσω οντιν το έκανες?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ποια γραφίδα να πάρω για το κινητό από Ελλάδα;

Έχω βρει διάφορες άλλα σχεδόν όλες γράφουν "συμβατότητα με ipod/ipad/iphone", κάνουν και για το S advance ή πρέπει να βρω κάτι άλλο;

 

Επίσης για να χρησιμοποιηθεί η γραφίδα πρέπει να υπάρχει screen protector ή δεν παίζει ρόλο;

 

Πάντως το κινητό για 200euro πιστεύω είναι πολύ καλό. Το πήρα για την μάνα μου και λίγο που το έτρεξα μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Ποια γραφίδα να πάρω για το κινητό από Ελλάδα;

Έχω βρει διάφορες άλλα σχεδόν όλες γράφουν "συμβατότητα με ipod/ipad/iphone", κάνουν και για το S advance ή πρέπει να βρω κάτι άλλο;

 

Επίσης για να χρησιμοποιηθεί η γραφίδα πρέπει να υπάρχει screen protector ή δεν παίζει ρόλο;

 

Πάντως το κινητό για 200euro πιστεύω είναι πολύ καλό. Το πήρα για την μάνα μου και λίγο που το έτρεξα μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

 

Κανονική γραφίδα υπάρχει μόνο για το note. Σε όλα τα άλλα κινητά που έχουν capacitive οθόνη θα πρέπει να πάρεις μια γραφίδα που έχει λαστιχένια άκρη και ουσιαστικά μοιάζει με το μικρό δαχτυλάκι σου παρά με κανονική γραφίδα. Και η ακρίβεια που προσφέρουν δεν διαφέρει πολύ από αυτή που έχεις με το δάχτυλό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι θεωρώ εγώ γιατί δεν είναι για μένα, αλλά ποια γραφίδα να αγοράσω για το συγκεκριμένο smartphone.

Δεν είχα για κανένα κινητό ως τώρα και δεν έχω ιδέα αν είναι για συγκεκριμένες οθόνες κτλ.

 

 

bbbb κατάλαβα ποιες λες. Είδα μερικές τέτοιες. Σ'ευχαριστώ.

Edited by riquelme
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω ένα στικάκι ( Corsair ) 8 Gb με καλώδιο usb σε micro usb . Τζίφος :cry:

Δεν το αναγνωρίζει ...

Το στικάκι με το tablet μου δουλεύει μια χαρά ...

Σαφώς πρέπει να γίνει πρώτα mount για να το διαβάσει ... καμιά από της προτεινόμενες εφαρμογές από το google strore ( Usb Host Controller , USB Storage Manager κλπ ) δεν τα καταφέρνει .

Στο Tablet κάνω χρήση του StickMount που δουλεύει τέλεια ( Θέλει όμως Root ) .

Με το galaxaκι τι παίζει έχει κανείς καμιά ιδέα ? Το έχετε δοκιμάσει ?

Link to comment
Share on other sites

Στο xda πάντως λένε οτι δεν υποστηρίζει OTG. Βέβαια ούτε το galaxy S υποστήριζε αλλά το φτιάξανε με modακι. Ίσως γίνει στο μέλλον στο advance με κάποιο τρόπο (μάλλον unofficial)
Link to comment
Share on other sites

Στο xda πάντως λένε οτι δεν υποστηρίζει OTG. Βέβαια ούτε το galaxy S υποστήριζε αλλά το φτιάξανε με modακι. Ίσως γίνει στο μέλλον στο advance με κάποιο τρόπο (μάλλον unofficial)

 

Σωστά τώρα το είδα ...NO USB OTG support! :angry:

Κακό αυτό ..άρα μεταφορά μέσο wifi ή bluetooth μέχρι νεωτέρας ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, μέσω PC δε γίνεται;

 

Άλλο πράμα το ένα άλλο το άλλο. Γίνεται από PC απλά το κινητό δε μπορεί να διαβάσει στικάκι USB αν το συνδέσεις με αντάπτορα πάνω στην micro USB του.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνω αυτό απ' τη στιγμή που έχω (όπως όλοι) PC;

 

Για όταν θα είμαι στην καφετέρια (που δεν πατάω);

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...