Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα για αυτο στη μπαταρια που υπαρχουν δυο συστηματα ανδροιντ και το ενα τρωει ολο μπαταρια, μαθαμε κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις φλάσαρα την Ιταλική, αλλά απογοητεύτηκα.

 

Λοιπόν την έβαλα πάνω από την πρώτη σέρβικη (LQB) στην οποία είχα ρουτ και custom kernel.

 

Μετά το φλασάρισμα δεν έχω ούτε ρουτ ούτε custom kernel.

 

Σα να μην έφτανε αυτό, πάω να τρέξω το universal kernel flash και κρασάρει. Οπότε δεν μπορώ να βάλω custom kernel ούτε να κάνω root.

 

H ram είναι μόνιμα στα 380+ !!

 

Επίσης, σε κανα δυο σημεία που ζορίστηκε έκανε επανεκκίνηση μόνο του.

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει ακόμα Ελληνικη JB...

 

Sarcasm

 

μαλλον βγηκε παιδια,σημερα που ανοιξα τα kies μου εγραφε ενημερωση λογισμικου.εβαλα το κντ και το εκανε μονο του!!!!!

 

Δεν έχει βγει

 

Τελικα για αυτο στη μπαταρια που υπαρχουν δυο συστηματα ανδροιντ και το ενα τρωει ολο μπαταρια, μαθαμε κατι?

 

Και μένα μερικές φορές είναι αρκετά ψηλά το "λειτουργικό σύστημα android" ενώ άλλες όχι,από την τελευταία φόρτιση μου έχει κρατήσει πάρα πολύ πρώτη φορά έτσι πάω για 3 μέρες.Δες photo.

 

Σα να μην έφτανε αυτό, πάω να τρέξω το universal kernel flash και κρασάρει. Οπότε δεν μπορώ να βάλω custom kernel ούτε να κάνω root.

 

H ram είναι μόνιμα στα 380+ !!

 

Μπορείς να περάσεις τον kernel που θες και από το custom recovery.

H ram καλά δεν είναι εκεί;Εγώ με XXLQB παίζω στα 350-430 used.

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις τον kernel που θες και από το custom recovery.

H ram καλά δεν είναι εκεί;Εγώ με XXLQB παίζω στα 350-430 used.

Ναι και πριν CoCore είχα.

 

Και εγώ LQB και με το που άνοιγε έκανα εκκαθάριση και πήγαινε 300-310. Τώρα με βελτιωμένη ρομ (υποτίθεται) και να μην πέφτει απο 380?!!!

 

Τώρα βγάζω τα άχρηστα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν αφαιρέσεις όλο το bloatware απελευθερωθεί και περισσότερη ram.

Εγώ δεν κάνω εκκαθάριση μνήμης και είμαι στα νούμερα που σου είπα,τώρα έκανα μια δοκιμαστικά και έπεσε στα 330.

Πάντως έχω βρει την ησυχία μου με LQB όλα δουλεύουν όπως τα θέλω (εκτός από ξυπνητήρι που δεν με νοιάζει) δεν παίζει να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν αφαιρέσεις όλο το bloatware απελευθερωθεί και περισσότερη ram.

Εγώ δεν κάνω εκκαθάριση μνήμης και είμαι στα νούμερα που σου είπα,τώρα έκανα μια δοκιμαστικά και έπεσε στα 330.

Πάντως έχω βρει την ησυχία μου με LQB όλα δουλεύουν όπως τα θέλω (εκτός από ξυπνητήρι που δεν με νοιάζει) δεν παίζει να την αλλάξω.

Φυσιολογικά επίπεδα τα 330

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες...θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω η οποία να κάνει καταγραφή κλήσεων κατά την διάρκειά τους...όποια και αν κατέβασα δεν είδα αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ πολύ

 

 

ρε παιδιά; κανείς; κάποιος; κάτι; μόνο εγώ καταγράφω κάποιες κλήσεις δηλαδή;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από χθες εγκατέστησα τη νέα ιταλική LQG με τον Cocore 6.2 και το κινητό πετάει πραγματικά! Δε βλέπω να ασχολούμαι ξανά με roms, kernels κλπ. Σημειώνω πως δε χρειάστηκε ούτε factory reset- wipe data, το κινητό ήταν ταχύτατο ούτως ή άλλως. Επίσης ο Cocore 6.8 μου έκανε λίγο κόλλημα στην touchscreen οπότε δεν τον συστήνω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από χθες εγκατέστησα τη νέα ιταλική LQG με τον Cocore 6.2 και το κινητό πετάει πραγματικά! Δε βλέπω να ασχολούμαι ξανά με roms, kernels κλπ. Σημειώνω πως δε χρειάστηκε ούτε factory reset- wipe data, το κινητό ήταν ταχύτατο ούτως ή άλλως. Επίσης ο Cocore 6.8 μου έκανε λίγο κόλλημα στην touchscreen οπότε δεν τον συστήνω.

 

πως έγινε ;

Link to comment
Share on other sites

ειδα το apps list του xda για να διαγραψω μερικες εφαρμογες και εχω μια απορια πχ θελω να σβησω αυτο AccuweatherWidget - AccuWeather Widget θα σβησω και το αρχειο που εχει απο κατω και λεει AccuweatherWidget.odex?

 

 

παιδια ΣΟΣ κατω απτο InputEventApp_JANICE_EUR_OPEN η απο πανω δεν θυμαμαι ακρiβος ειχε ενα αρχειο που λεγοταν ακριβως το ιδιο αλλα αλλαζε η δευτερη λεξει και το διεγραψα καταλαθος,μπορει καποιος να το δει και να μου το στειλει αν γινετε?

 

Λοιπον βλεπω οτι εκανα πατατα και διαγραψα κατι που δεν επρεπε,πως επαναφερω το κινητο σε οφισιαλ κατασταση ειμαι με την τελευταια ιταλικι root και κερμελ 6.2.

 

Κανεις?

Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

Δε σε κατάλαβα, τι πως έγινε?

 

Ποιά διαδικασία ακολούθησες για να περάσεις αυτές τις εκδόσεις ;

Οδηγός ;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά διαδικασία ακολούθησες για να περάσεις αυτές τις εκδόσεις ;

Οδηγός ;

 

1-2 σελιδες πισω θα δεις ενα ποστ π λεει καλο διαβασμα.. εκει εχει τον οδηγο

 

παντως καλος ο cocore 6.2 τελικα πηγα και γω σε ρουτ και καστομ κερνελ οσο και να θελα να το αποφυγω... μεχρι στιγμης ολα καλα δειχνουν....

 

μια μαλλον χαζη ερωτηση αν κανεις ανρουτ χανετα και ο cocore? βασικα γινετε ανρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τόσο καιρό ανέβαλα το update που είχε βγεί για το Advance, αυτό πριν τη JB. Τελικά το έκανα σήμερα και αυτό που βλέπω είναι μεγαλύτερη ταχύτητα στις μεταβάσεις και τα εφέ. Ακόμα κι ο dialer ανοίγει πιο γρήγορα. Επίσης, μόλις κάνω εκκαθάριση της ram η δεσμευμένη πέφτει στα 235 - 250. Με επίσημη ελληνική 2.3.6
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ειδα το apps list του xda για να διαγραψω μερικες εφαρμογες και εχω μια απορια πχ θελω να σβησω αυτο AccuweatherWidget - AccuWeather Widget θα σβησω και το αρχειο που εχει απο κατω και λεει AccuweatherWidget.odex?

 

 

παιδια ΣΟΣ κατω απτο InputEventApp_JANICE_EUR_OPEN η απο πανω δεν θυμαμαι ακρiβος ειχε ενα αρχειο που λεγοταν ακριβως το ιδιο αλλα αλλαζε η δευτερη λεξει και το διεγραψα καταλαθος,μπορει καποιος να το δει και να μου το στειλει αν γινετε?

 

Λοιπον βλεπω οτι εκανα πατατα και διαγραψα κατι που δεν επρεπε,πως επαναφερω το κινητο σε οφισιαλ κατασταση ειμαι με την τελευταια ιταλικι root και κερμελ 6.2.

 

Κανεις?

 

Ξαναπερνα τη ρομ από πάνω χωρίς τα wipes....

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα τη ρομ από πάνω χωρίς τα wipes....

Και θα ειναι οκ?θα πρεπει να ξανακανω ροοτ και να περασω τον κερμελ?η παραμενει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τόσο καιρό ανέβαλα το update που είχε βγεί για το Advance, αυτό πριν τη JB. Τελικά το έκανα σήμερα και αυτό που βλέπω είναι μεγαλύτερη ταχύτητα στις μεταβάσεις και τα εφέ. Ακόμα κι ο dialer ανοίγει πιο γρήγορα. Επίσης, μόλις κάνω εκκαθάριση της ram η δεσμευμένη πέφτει στα 235 - 250. Με επίσημη ελληνική 2.3.6

 

δεν το αγορασες με 2.3.6 ?? :ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν το αγορασες με 2.3.6 ?? :ninja::ninja::ninja:

 

εννοει ενα μικρο update που ειχε το κινητο... σε 2.3.6 εμενε απλα αν θυμαμαι καλα διορθωνε καποια προβληματακια με το σημα

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ κινητικοτητα για 4.1.2 για το κινητο μας.

Λετε να μας ερθει συντομα και η ελληνικη version;

 

Την εχω την συσκευη περιπου 2,5 μηνες και ειναι τελειως απειραχτη.

Το μοναδικο αρνητικο που εχω δει ειναι η υψηλη ραμ που μου μενει ελευθερη και κολληματα σε μερικα παιχνιδια (οπως GTA).

Εαν βαλω μεσω Odin που λετε καποια πιο προσφατη οπως Ιταλικη, δεν θα εχω τα παραπανω θεματα;

Επισης η διαδικασια που ακολουθειται για φλασαριμσα μεσω Odin ειναι αυτη; : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 (ακολουθω το πρωτο βημα και κατεβαζω το update που θελω απο εδω; : http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ κινητικοτητα για 4.1.2 για το κινητο μας.

Λετε να μας ερθει συντομα και η ελληνικη version;

 

Την εχω την συσκευη περιπου 2,5 μηνες και ειναι τελειως απειραχτη.

Το μοναδικο αρνητικο που εχω δει ειναι η υψηλη ραμ που μου μενει ελευθερη και κολληματα σε μερικα παιχνιδια (οπως GTA).

Εαν βαλω μεσω Odin που λετε καποια πιο προσφατη οπως Ιταλικη, δεν θα εχω τα παραπανω θεματα;

Επισης η διαδικασια που ακολουθειται για φλασαριμσα μεσω Odin ειναι αυτη; : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 (ακολουθω το πρωτο βημα και κατεβαζω το update που θελω απο εδω; : http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070)

 

Δε νομιζω να υπαρξει καλη 4.1.2 συντομα... ακομα και Ελληνικη να βγει... και στην Ιταλικη παρατηρησα καποια κολληματακια (κυριως 2 τεραστια παγωματα του κινητου κ μετα εκανε μονο τ ρισταρτ)

Αρχιζω να πιστευω πως η ελληνική αντιπροσωπία... επειδη ειμαστε ελληνες και κραζουμε πχ γιατι δεν αναβαθμιζεται το galaxy s mini (με αλλα λογια κραζουμε πολυ κ καποιες φορες χωρις λογο) μαλλον περιμενει να δωσει προς το τελος μηπως και φτιαχτουνε τα πραγματα... αν δηλαδη το χρησιμοποιουν οι ιταλοι και οι ρωσοι και επεσε η αποδοση ελαχιστα στο σημα φαντασου τι θα γινει εδω αν εισαι κοσμοτε και πεσει η αποδοση στο σημα! θα πεσουν να τους φανε :lol::lol::lol::lol:

 

Σοβαρα τωρα μαλλον κατι παιζει με το hardware μας και την jelly bean... κατι δε καθεται καλα κ αφου δε το βρηκαν ως τωρα δε νομιζω να ασχοληθουν αλλο... αν θες jelly bean βαλε καποια και περνα custom kernel μπας και δεις ασπρη μερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...