Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εβαλα προχθες την Αργεντινικη με το τελευταιο change list και το κινητο πεταει

 

Να σε ρωτησω γιατι και γω το σκεφτομουν. Εχει ελληνικα για το μενου? και κατι ακομα.. εχει επιπλεον εφαρμογες απο παροχο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτησω γιατι και γω το σκεφτομουν. Εχει ελληνικα για το μενου? και κατι ακομα.. εχει επιπλεον εφαρμογες απο παροχο?

 

Ελληνικα εχει κανονικα παντου.Εχει λιγο σαβουρα μεσα αλλα τι εγινε; Οτι δεν γουσταρεις το απενεργοποιεις και εισαι οκ.

Εγω θα την αλλαξω μονο σε περιπτωση που δω πιο νεο change list.

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή!

 

Αν αφού ρυθμίσετε το ξυπνητήρι, κάνετε εκκαθάριση της ραμ, ή κάτι αντίστοιχο, χειροκίνητα είτε με κάποιο πρόγραμμα τύπου task killer, το ξυπνητήρι ΔΕΝ θα χτυπήσει.

 

Δηλαδή αφού ρυθμίσουμε το ξυπνητήρι αφήνουμε το κινητό στο κομοδίνο. Έκανα κάμποσες μέρες να καταλάβω τι φταίει. Έβαζα και ένα άλλο ξυπνητήρι, αλλά μετά την εκκαθάριση της ραμ δεν χτύπαγε κανένα.

 

Αφού περνούσε η ώρα που έπρεπε να χτυπήσει μου έγραφε "alarm missed", και από κάτω ότι μπορεί να φταίει το ότι κάποιος/κάπως έκλεισε η εφαρμογή, και όντως αυτό έφταιγε.

 

Εγω βαζω alarm που επαναλαμβανεται καθε μερα. Αν καποια στιγμη καθαρισω την ραμ δεν θα ξαναδουδεψει? Ρυθμιση απο το μηδεν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή!

 

Αν αφού ρυθμίσετε το ξυπνητήρι, κάνετε εκκαθάριση της ραμ, ή κάτι αντίστοιχο, χειροκίνητα είτε με κάποιο πρόγραμμα τύπου task killer, το ξυπνητήρι ΔΕΝ θα χτυπήσει.

 

Δηλαδή αφού ρυθμίσουμε το ξυπνητήρι αφήνουμε το κινητό στο κομοδίνο. Έκανα κάμποσες μέρες να καταλάβω τι φταίει. Έβαζα και ένα άλλο ξυπνητήρι, αλλά μετά την εκκαθάριση της ραμ δεν χτύπαγε κανένα.

 

Αφού περνούσε η ώρα που έπρεπε να χτυπήσει μου έγραφε "alarm missed", και από κάτω ότι μπορεί να φταίει το ότι κάποιος/κάπως έκλεισε η εφαρμογή, και όντως αυτό έφταιγε.

με αυτο το προγραμμα zdclock ,δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα,χτυπαει παντα σωστα απο τον Δεκεμβριο που εχω το κινητο και το εχω περασει και ακομα με το κινητο κλειστο ,ειχε μεινει απο μπαταρια,αυτο χτυπησε κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το προγραμμα zdclock ,δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα,χτυπαει παντα σωστα απο τον Δεκεμβριο που εχω το κινητο και το εχω περασει και ακομα με το κινητο κλειστο ,ειχε μεινει απο μπαταρια,αυτο χτυπησε κανονικα:)

 

Ή είσαι ο Copperfield ή ανακάλυψες την πιο επαναστατική εφαρμογή ώστε να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή android.......

Δεν μας δίνεις και το λινκ της εφαρμογής να δούμε την περιγραφή της.....???

Link to comment
Share on other sites

Ή είσαι ο Copperfield ή ανακάλυψες την πιο επαναστατική εφαρμογή ώστε να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή android.......

Δεν μας δίνεις και το λινκ της εφαρμογής να δούμε την περιγραφή της.....???

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alarmclock.xtreme.free&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmFsYXJtY2xvY2sueHRyZW1lLmZyZWUiXQ..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zdworks.android.zdclock

 

παρε να εχεις να ξυπνας,εξυπνακια

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα να στείλει SMS από Πολωνική JellyBean ROM?

Δέχνομαι κανονικά.

Στην αποστολή λεέι απέτυχε, αλλα υποψιάζομαι ότι στέλνει τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα να στείλει SMS από Πολωνική JellyBean ROM?

Δέχνομαι κανονικά.

Στην αποστολή λεέι απέτυχε, αλλα υποψιάζομαι ότι στέλνει τελικα.

 

 

Όλο προβλήματα αυτή η jb...Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

 

Και με ποια εφαρμογή από αυτές τις 2 ανάβει το τηλέφωνο (από power off ) και χτυπαει το ξυπνητήρι???

(Γιατί καλοί οι χαρακτηρισμοί αλλά να έχουν και μια βάση....)

Link to comment
Share on other sites

Και με ποια εφαρμογή από αυτές τις 2 ανάβει το τηλέφωνο (από power off ) και χτυπαει το ξυπνητήρι???

(Γιατί καλοί οι χαρακτηρισμοί αλλά να έχουν και μια βάση....)

 

καλα εγω δεν μπαινω καν στη διαδικασια να κατεβασω καποιο απο αυτα και να το δοκιμασω γιατι απλα δεν υπαρχει κανενα ξυπνητηρι που να χτυπαει ενω η συσκευη ειναι κλειστη.μαλλον καποιο λαθοσ εχει κανει ο φιλος...

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω δεν μπαινω καν στη διαδικασια να κατεβασω καποιο απο αυτα και να το δοκιμασω γιατι απλα δεν υπαρχει κανενα ξυπνητηρι που να χτυπαει ενω η συσκευη ειναι κλειστη.μαλλον καποιο λαθοσ εχει κανει ο φιλος...

 

Και γιατί να μπεις στη διαδικασία??

Για να χάσεις το χρόνο σου...???

Ούτε και εγώ τα εγκατέστησα εννοείται.... Αφού ξέρω οτι τα ξυπνητήρια δε δουλεύουν με κλειστό τηλέφωνο ..... Δεν είμαι χθεσινός χρήστης του Android.

Απλά μπήκα στη διαδικασία να γράψω γιατί δεν ήθελα να παραπληροφορηθούν κάποιοι και να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους ότι θα χτυπήσει το ξυπνητήρι με κλειστο τηλέφωνο ..... Μην χασει και κάποιος το μεροκάματο άδικα .... Κρίμα δεν είναι ???

Άλλα αντί να γράψει ο φίλος : " Ναι παιδιά συγγνώμη έκανα λάθος "... έγινα εγώ ο κακός και ο "εξυπνάκιας".... Δεν βαριέσαι .......

όποιος διάβασε τα τελευταία post ....και έχει έστω τις βασικές γνώσεις , κατάλαβε τι ισχύει και τι όχι .... Όπως και εσύ άλλωστε .

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω δεν μπαινω καν στη διαδικασια να κατεβασω καποιο απο αυτα και να το δοκιμασω γιατι απλα δεν υπαρχει κανενα ξυπνητηρι που να χτυπαει ενω η συσκευη ειναι κλειστη.μαλλον καποιο λαθοσ εχει κανει ο φιλος...

 

Σωστός,εφόσον το κινητο απο την μάνα του εχει ξυπνητηρι (Εφαρμογη --> Ρολοι --> Ειδοποιηση --> Δημιουργια ειδοποιησης),γιατι κατεβαζουν πραγματα που δεν χρειαζονται, και φορτωνεται ασκοπα την μνημη του κινητου δεν μπορω να καταλαβω.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Σωστός,εφόσον το κινητο απο την μάνα του εχει ξυπνητηρι (Εφαρμογη --> Ρολοι --> Ειδοποιηση --> Δημιουργια ειδοποιησης),γιατι κατεβαζουν πραγματα που δεν χρειαζονται, και φορτωνεται ασκοπα την μνημη του κινητου δεν μπορω να καταλαβω.

 

Γιατι σε 4.1 δεν δουλευει.

@weather1967 Ακριβώς για αυτό που λέει ο φίλος.

με αυτο το προγραμμα zdclock ,δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα,χτυπαει παντα σωστα απο τον Δεκεμβριο που εχω το κινητο και το εχω περασει και ακομα με το κινητο κλειστο ,ειχε μεινει απο μπαταρια,αυτο χτυπησε κανονικα:)

Μόνο εσένα στο κάνει αυτό!

Εγω βαζω alarm που επαναλαμβανεται καθε μερα. Αν καποια στιγμη καθαρισω την ραμ δεν θα ξαναδουδεψει? Ρυθμιση απο το μηδεν?

Εμένα φίλε το έπαθε όσες φορές έκανα εκκαθάριση της ραμ. Όχι δεν χάνει τις ρυθμίσεις απλά δεν χτυπάει ποτέ! Για να χτυπήσει ανοίγεις την εφαρμογή και πατάς μια το πίσω, έτσι ώστε να υπάρχει στο παρασκήνιο.

Μια χαρά δουλεύει σε μένα.

Ποιά ρομ έχεις?

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω σε ολα τα κινητα android που εχουν περασει απο τα χερια μου χρησιμοποιω το alarmdroid το οποιο ειναι και πολυ παραμετροποιησιμο.επειδη διαβασα πως αρκετοι εχουν προβλημα με την εκαθαριση μνημης,εκανα εκαθαριση με το widget του κινητου το advanced task killer και to ram booster.το ξυπνητηρι χτυπησε κανονικα (παντα ανοιχτο βεβαια το τηλεφωνο) για να μη δημιουργηθουν διαφορες εντυπωσεις.ελπιζω να βοηθησα! Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες...θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω η οποία να κάνει καταγραφή κλήσεων κατά την διάρκειά τους...όποια και αν κατέβασα δεν είδα αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ πολύ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια περασα την πολωνικη μετα την σερβικη που ειχα και βλεπω οτι ειναι πιο γρηγορη και σταθερη

αλλα εχω παρατηρησει ενα bug,σε αρκετες κλησεις κατα την διαρκεια συνομιλιας διακοπτεται ο ηχος για δεκα δευτερολεπτα

και επανερχεται.

μαλλον θα βαλω την αργεντινικη που εχει το πιο μεγαλο changelist

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες...θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω η οποία να κάνει καταγραφή κλήσεων κατά την διάρκειά τους...όποια και αν κατέβασα δεν είδα αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ πολύ

 

Άμα σε βοηθάει, εγώ έχω συγχωνεύσει τις επαφές μου με το google και σε κάθε επαφή μου, άμα μπω μέσα της, μου βγάζει ένα "κρυφο μενου να το πω".... κάτι τέλος πάντων καινούργιο και εκεί λέει διάρκεια κλήσεων/τελευταίας κλήσης/βιντεοκλήσης κλπ... :cool:

Edited by lordnick1993
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...ειχα καποια προβληματα με την σερβικη εκδοση jelly bean και ενας φιλος απο εδω μεσα τον οποιο ευχαριστω πολυ μου προτεινε να αλλαξω και να βαλω την τουρκικη εκδοση η οποια ειχε καλυτερη changelist...το εκανα εκανα και factory reset αλλα το κινητο συνεχιζει να εχει προβληματα....ειναι σχετικα πιο αργο πολλες φορες ανεξηγητα δεν μπορω να δεχθω κλησεις αλλα ουτε να κανω...οποτε εχω φτασει στο αμην....οποτε ρωταω αξιζει να ξαναγυρισω στην προηγουμενη εκδοση ναι η οχι?αξιζει πιο πολυ η jelly bean ωστε να παραμεινω ναι η οχι...και γενικοτερα την jelly bean στο galaxy s advance πως την βλεπεται..ρωταω γιατι θελω να δω αν εχω μονο εγω εχω παραπονα η ειναι ετσι...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...ειχα καποια προβληματα με την σερβικη εκδοση jelly bean και ενας φιλος απο εδω μεσα τον οποιο ευχαριστω πολυ μου προτεινε να αλλαξω και να βαλω την τουρκικη εκδοση η οποια ειχε καλυτερη changelist...το εκανα εκανα και factory reset αλλα το κινητο συνεχιζει να εχει προβληματα....ειναι σχετικα πιο αργο πολλες φορες ανεξηγητα δεν μπορω να δεχθω κλησεις αλλα ουτε να κανω...οποτε εχω φτασει στο αμην....οποτε ρωταω αξιζει να ξαναγυρισω στην προηγουμενη εκδοση ναι η οχι?αξιζει πιο πολυ η jelly bean ωστε να παραμεινω ναι η οχι...και γενικοτερα την jelly bean στο galaxy s advance πως την βλεπεται..ρωταω γιατι θελω να δω αν εχω μονο εγω εχω παραπονα η ειναι ετσι...

 

εγω εβαλα σερβικη και δεν μου αρεσε στο κινητο το εκανε πολυ βαρυ και ολα σχετικα αργουσαν σε σχεση με gb!!

εκανα downgrade!!

δυσκολα θα βαλω jb... μονο αν ακουσω απο καποιους (πολλους) οτι βαλανε καποια ρομ και δουλευει ρολοι σε ολους θα ξαναεπιχειρησω!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα σερβικη και δεν μου αρεσε στο κινητο το εκανε πολυ βαρυ και ολα σχετικα αργουσαν σε σχεση με gb!!

εκανα downgrade!!

δυσκολα θα βαλω jb... μονο αν ακουσω απο καποιους (πολλους) οτι βαλανε καποια ρομ και δουλευει ρολοι σε ολους θα ξαναεπιχειρησω!!

 

εχεις το λινκ για να κανω downgrade

Link to comment
Share on other sites

εχεις το λινκ για να κανω downgrade

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

κοιταξε προσεκτικα την διαδικασια ειναι πιο λιγο πιο δυσκολη απο πριν!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...