Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως απ`ότι λένε κάποιοι Ινδοί χωρίς custom kernel κάνει και η δική τους ρομ τα γνωστά προβληματάκια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την Σερβικη ρομ αυτη την στιγμη χωρις να εχω πειραξει τιποτα αλλο.Μπορω να περασω με ODIN την νεα γερμανικη ρομ ετσι οπως ειμαι χωρις να χασω τις εφαρμογες μου? Την εχει δοκιμασει κανεις ως τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομάδα

Αστο οπως ειναι απο την μανα του το κινητο,δεν κολλαει πουθενα σε νορμαλ χρηση,ουτε χρειαζεται να καθαριζει καθολου την μνημη.

Μια χαρα value for money ειναι το καλυτερο,στα public το φθινοπωρο του 2013 ειχε 249 ευρω,τα Χριστουγεννα επεσε στα 199 και τωρα μεσω ιντερνετ απο τα public στά 179 ευρω.

Φυσικα το ειχαν (ισως και να το εχουν ακομα )και τα public στο Περιστερι λογο εγκαινιων στις 2 Απριλη μεχρι και την περασμενη βδομαδα που περασα το ειχαν ακομα,στα 169 ευρω.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες σου το παρειγγειλα σημερα απο public στα 179 μεσω νετ μου ειπαν σε 2-3 εργασιμες να παω να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Σερβικη ρομ αυτη την στιγμη χωρις να εχω πειραξει τιποτα αλλο.Μπορω να περασω με ODIN την νεα γερμανικη ρομ ετσι οπως ειμαι χωρις να χασω τις εφαρμογες μου? Την εχει δοκιμασει κανεις ως τωρα?

Μπορείς και δεν θα χάσεις τίποτα. Αλλά διάβασε εντυπώσεις κλπ πριν κάνεις οτιδήποτε. Δες πχ με την κινέζικη πολλοί το μπρίκαραν το κινητό :X

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία δεν έχει μέσα cd με τους drivers για επικοινωνία μεταξύ υπολογιστή και κινητού.

Λογικά είναι η Kies PC Sync έτσι;

http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-I9070HKAEUR-downloads

 

Έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω μόνο τους απαραίτητους drivers και όχι περιττά πράγματα;

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία δεν έχει μέσα cd με τους Drivers για επικοινωνία μεταξύ υπολογιστή και κινητού.

Λογικά είναι η Kies PC Sync έτσι;

http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-I9070HKAEUR-downloads

 

Έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω μόνο τους απαραίτητους drivers και όχι περιττά πράγματα;

 

Αν και μπαίνω από το κινητό, ναί το Kies PC Sync είναι. Όταν το κατέβασα στον υπολογιστή, δεν είδα να εγκαθιστά κάτι παραπάνω από το Kies.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To PDA version πρέπει να κοιτάμε ανεξαρτήτου χώρας για να μας έρθει αναβάθμιση σε Jelly Bean...σύμφωνα με τον πίνακα.http://live.samsung-update...evice=GT-I9070.... ποιός ξέρει να απαντήσει; Edited by dimitris296
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη γερμανική, μέχρι στιγμής μου φαίνεται πιο γρήγορη και πιο σταθερή από τη σέρβικη που είχα. Αν τη δοκίμασε κι άλλος χρήστης ας μας πει εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με την gingerbread οι jelly bean των άλλων χωρών είναι πιο γρήγορες;Γιατί διαβάζω δεξιά και αριστερά ότι είναι κάπως βαριές. Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Όταν είμαι στις επαφές αλλά και στο αρχείο καταγραφής κλήσεων, και θέλω να πάρω τηλέφωνο μια επαφή. Αντί να πατήσω πάνω της, να μπω στο προφίλ της επαφής και να πατήσω το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, σέρνω το δάχτυλό μου προς τα δεξιά και κάνει κλήση. Αντίστοιχα σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά με πηγαίνει στα μηνύματα με παραλήπτη την συγγεκριμένη επαφή. Nice. (Για 2.3.6 πάντα, για 4.1.2 δεν ξέρω αν το κάνει).

να'σαι καλα με βοηθησες πολυ. δεν το ηξερα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. απέκτησα και εγω το advance σημερα και σκεφτομαι να το κάνω ροοτ και να και να του περάσω καμια custom rom!!:)

απο εσας περιμενω να μου πειτε πως να το κάνω ροοτ?και μετα να μου προτείνεται ποια ρομ να περάσω και ποιον κερνελ!!!ακουω απόψεις :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Όταν είμαι στις επαφές αλλά και στο αρχείο καταγραφής κλήσεων, και θέλω να πάρω τηλέφωνο μια επαφή. Αντί να πατήσω πάνω της, να μπω στο προφίλ της επαφής και να πατήσω το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, σέρνω το δάχτυλό μου προς τα δεξιά και κάνει κλήση. Αντίστοιχα σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά με πηγαίνει στα μηνύματα με παραλήπτη την συγγεκριμένη επαφή. Nice. (Για 2.3.6 πάντα, για 4.1.2 δεν ξέρω αν το κάνει).

 

Αυτο συμβαινει με τον tw αν αλλαξετε ρομ και βαλετε καποια καστομ εκτος tw δεν λειτουργει το συγκεκριμενο κολπακι!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη γερμανική, μέχρι στιγμής μου φαίνεται πιο γρήγορη και πιο σταθερή από τη σέρβικη που είχα. Αν τη δοκίμασε κι άλλος χρήστης ας μας πει εντυπώσεις.

 

Με Odin κανονικα την περασες?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. απέκτησα και εγω το advance σημερα και σκεφτομαι να το κάνω ροοτ και να και να του περάσω καμια custom rom!!:)

απο εσας περιμενω να μου πειτε πως να το κάνω ροοτ?και μετα να μου προτείνεται ποια ρομ να περάσω και ποιον κερνελ!!!ακουω απόψεις :D

 

Καλορίζικο!

 

Τέλειος οδηγός: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

Στη θέση της ρομ που λέει εγώ έβαλα τη σέρβικη και όλα πήγαν ρολόι.

Κάστομ μη δοκιμάσεις ακόμα. Βάλε κάποια από τις jb της samsung και αν δεν σε καλύψει βλέπεις.

Κέρνελ εγώ έχω αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

Για ρομ, χωρίς να την έχω δοκιμάσει, νομίζω πως αυτή είναι πολύ καλή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212315

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την κινεζικη και την ινδικη ρομ μην την βαλετε.Ο, τι ειναι πιο προσφατο χρονικα δεν σημαινει παντα οτι ειναι και το πιο συγχρονο.

Να παρατηρητε τα τρια τελευταια γραμματα του firmware.

Οι πιο συγχρονες για το κινητο μας ειναι μεχρι στιγμης η ρωσικη LQ4, η σερβικη LQB και η γερμανικη LQE.

Εγω εβαλα την ρωσικη αλλαξα και το sales code γιατι βλεπω οτι η ρωσια το "τρεχει" με τις αναβαθμισεις.Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι? η ελληνικη ποτε το βλεπετε να ερχετε? και θα μπορω να καμω εγκατασταση απο ενημερωση λογιαμικου μεσα απο το κινητο? η μονο odin?
Link to comment
Share on other sites

Το πότε θα έρθει το γνωρίζει μόνο η Samsung.

Αν δεν έχεις πειράξει κάτι στο κινητό σου (π.χ. αλλαγή kernel) θα μπορέσεις να πάρεις κανονικά την αναβάθμιση.

Αν πάλι έχεις πειράξει κάτι τότε ευτυχώς υπάρχει και το Odin!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα από τα λεγόμενα σας ότι άλλο κερνελ άλλο ρομ. :p

 

Μια μικρή ερώτηση. Αν βάλω κάποιο ρομ τι παραπάνω/διαφορετικό θα έχει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα από τα λεγόμενα σας ότι άλλο κερνελ άλλο ρομ. :p

 

Μια μικρή ερώτηση. Αν βάλω κάποιο ρομ τι παραπάνω/διαφορετικό θα έχει το κινητό;

 

Φιλε αυτο ερωτημα δεν απανταται τοσο ευκολα....

Καταρχην τι ειδους ρομ θες να βαλεις...?

Στοκ η custom?

Αν googlarεις ομως (κατα προτιμηση προς xda μερια) θα βρεις πολλες απαντησεις.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!!!!!!

 

Οκ την περασα και εγω. Μου ψιλοκολλαει. Θα κανω ενα ρεσταρτ να δω. Μηπως πρεπει να κανω παλι wipe να τελειωνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ την περασα και εγω. Μου ψιλοκολλαει. Θα κανω ενα ρεσταρτ να δω. Μηπως πρεπει να κανω παλι wipe να τελειωνουμε?

 

Κάνε και μια επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι γενικό πρόβλημα με τα Samsung αλλά ρωτάω κι εδώ μιας και έχω το S Advance (έχω ανοίξει και ξεχωριστό νήμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363184)

Τι πρέπει να κάνω για να ''δει'' ο υπολογιστής τη συσκευή;

Ούτε με το Kies ούτε με το MyPhoneExplorer γίνεται τίποτα.

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα από χθες και δεν βλέπω φως...:angry:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι γενικό πρόβλημα με τα Samsung αλλά ρωτάω κι εδώ μιας και έχω το S Advance (έχω ανοίξει και ξεχωριστό νήμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363184)

Τι πρέπει να κάνω για να ''δει'' ο υπολογιστής τη συσκευή;

Ούτε με το Kies ούτε με το MyPhoneExplorer γίνεται τίποτα.

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα από χθες και δεν βλέπω φως...:angry:

 

Το advance εχει μεσα μια εφαρμογη που λεγεται kies air το μονο που χρειαζεται ειναι να ειναι το pc σου και το κινητο σου στο ιδιο ρουτερ .

Ανοιξε το προγραμμα kies air ,πατα εναρξη ,θα σου δειξει το κινητο σου μια διευθυνση URL ,ανοιξε τον browser στο pc σου και πληκτρολογησε την,θα σου ανοιξει το kies air .

Προσωπικα αυτο κανω αν θελω να μεταφερω κατι απο το κινητο στο pc και αντιστροφα ,ουτε καλωδια ουτε extra software samsung kies ουτε τιποτα.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...