Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την δουλειά που κάνω, κάτι τέτοιο θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο και ομολογώ πως δεν το είχα λάβει υπόψιν όταν το πήρα το κινητό. Τώρα όταν το χρειάζομαι πρέπει να ανοίξω το laptop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο xda πάντως λένε οτι δεν υποστηρίζει OTG. Βέβαια ούτε το galaxy S υποστήριζε αλλά το φτιάξανε με modακι. Ίσως γίνει στο μέλλον στο advance με κάποιο τρόπο (μάλλον unofficial)

 

Παντως και εγω το εψαχνα για το S και ειχα ρωτησει τοτε στο thread του S αλλα δεν θυμαμαι τελικα να το καταφερα....

Το αναφερω για τα παιδια με το advance για να μην νομιζουν οτι αν βρεθει απο xda μερια....θα ειναι ευκολη υποθεση (πχ.τρεχουμε μια εφαρμογη και καθαρισαμε....)

Λογικα θα απαιτει αλλαγη kernel....

Αν εχεις προχειρο κανενα λινκ για το πως γινεται στο S για να θυμηθω....τι ειχα προσπαθησει....(μιας και τωρα ειμαι με το S3 που το υποστηριζει απο τη μανα του....) καντο εδω ενα paste.....

Αν δεν επιτρεπεται εδω....στειλτο σε pm.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω στις ρυθμισεις για την τοποθεσια ειχα επιλεξει εκτος του gps, και τον εντοπισμο μεσω ασυρματων δικτυων.. ομως πολλες φορες οταν ανοιγα το gps(gps status & copilot) αργουσε παρα πολυ να βρει την τοποθεσια μου σε σημειο που το εκλεινα διοτι δεν την εβρισκε οση ωρα και αν περνουσε... Δοκιμασα να βγαλω την επιλογη με τα ασυρματα δικτυα, ανοιξα το gps και σε λιγα δευτερα ειχε κλειδωσει! η επιλογη με τα ασυρματα δικτυα δεν χρειαζεται; μηπως οταν εισαι συνδεδεμενος σε δικτυο και εχεις αυτην την επιλογη κατα καποιο τροπο δεν αφηνει το gps να βρει σημα απτο δορυφορο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενω το ειχα περιπου κανα 3μηνο (για τη γυναικα μου) σημερα μου ηρθε μια ιδεα να φλασαρω τη ρωσικη rom και να την χρησιμοποιω στα αγγλικα μιας που δεν ανεφερε για ελληνικα στην 4,1,2 που εβγαλε στο sammobile για την ρωσια. Το εκανα και το τηλ εχει κανονικα ελληνικα και στην κυριολεξια πεταει. Ε Ενταξει δεν παει και σαν το s2 μου αλλα την τρεχει αξιοπρεπως.

 

κ πως την περασες στο κινιτο την εκδοση ? φοβαμαι να τη βαλω γιατι δε ξερω απο ποια σελιδα απ'ολες να την κατεβασω και πως ακριβως να την περασω στο τηλεφωνο γιατι εχει πολλους τροπους ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pth76 για να επανέλθω πάλι στο θέμα του OTG ( χρήση usb flash )

διάβασα σε κάποιο forum ότι η έκδοση jeily bean επιτρέπει την χρήση OTG αληθεύει αυτό ? Μπορείς να το δοκιμάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω στις ρυθμισεις για την τοποθεσια ειχα επιλεξει εκτος του gps, και τον εντοπισμο μεσω ασυρματων δικτυων.. ομως πολλες φορες οταν ανοιγα το gps(gps status & copilot) αργουσε παρα πολυ να βρει την τοποθεσια μου σε σημειο που το εκλεινα διοτι δεν την εβρισκε οση ωρα και αν περνουσε... Δοκιμασα να βγαλω την επιλογη με τα ασυρματα δικτυα, ανοιξα το gps και σε λιγα δευτερα ειχε κλειδωσει! η επιλογη με τα ασυρματα δικτυα δεν χρειαζεται; μηπως οταν εισαι συνδεδεμενος σε δικτυο και εχεις αυτην την επιλογη κατα καποιο τροπο δεν αφηνει το gps να βρει σημα απτο δορυφορο;

 

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να μην αφήνει το gps να κλειδώσει, ίσα ίσα που το επιταχύνει.

Ναι είναι για όταν είσαι σε δίκτυο, είτε wifi είτε 3G. Και έτσι πχ μια εφαρμογή καιρού βρίσκει με μια μικρή απόκλιση την τοποθεσία σου και σε ενημερώνει ανάλογα. Σε μια τέτοια περίπτωση εγώ δεν ανοίγω ποτέ το gps γιατί ρουφάει τη μπαταρία και δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ&ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ&ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ&ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ZOOM ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ZOOM;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
Link to comment
Share on other sites

Το zoom στην camera θα προστεθεί όταν έρθει η Jelly Bean.

 

Το τι νόημα έχει το ψηφιακό zoom, είναι άλλο θέμα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ&ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ&ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ&ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ZOOM ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ZOOM;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

Υπάρχουν κάποια apps που προσθέτουν ψηφιακό zoom αλλά θα έρθει και με την jb αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ&ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ&ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ&ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ZOOM ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ZOOM;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

Δοκίμασε το Camera Zoom FX, εκτός απο το ζουμ που ειναι προφανές από το όνομα της εφαρμογης, έχει γενικά διάφορα καλούδια ;)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=slide.cameraZoom&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInNsaWRlLmNhbWVyYVpvb20iXQ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pth76 για να επανέλθω πάλι στο θέμα του OTG ( χρήση usb flash )

διάβασα σε κάποιο forum ότι η έκδοση jeily bean επιτρέπει την χρήση OTG αληθεύει αυτό ? Μπορείς να το δοκιμάσεις ?

 

Δεν εχω το συγκεκριμενο ανταπτορα για να το δοκιμασω.!

 

κ πως την περασες στο κινιτο την εκδοση ? φοβαμαι να τη βαλω γιατι δε ξερω απο ποια σελιδα απ'ολες να την κατεβασω και πως ακριβως να την περασω στο τηλεφωνο γιατι εχει πολλους τροπους ...

 

Δυο ειναι οι τροποι. Οενας ειναι Μεσω οντιν. Υπαρχουν αρκετοι οδηγοι στο internet και ειναι ο τροπος που δεν σου μετραει o μετρητης για custom rom.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δυο ειναι οι τροποι. Οενας ειναι Μεσω οντιν. Υπαρχουν αρκετοι οδηγοι στο internet και ειναι ο τροπος που δεν σου μετραει o μετρητης για custom rom.

 

Ο δεύτερος τρόπος ποιος είναι ? Το θέμα με τον μετρητή είναι μεγάλη υπόθεση, γιατί ? ROOT=NO WARRANTY.

Παίδες τελικά το Rooting είναι μονόδρομος... Χωρίς αυτό δεν μπορείς να κανείς το πιο απλό : να ενεργοποιήσεις ένα firewall ... να τρέχεις ένα luckypatcher .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Βρήκα το κινητό στον Koτσοβολο σε σχετικά καλή τιμή και επειδή με ενδιαφέρει να το πάρω αποκλειστικά από εκεί (δεν εχω δυνατοτητα πιστωτικής η μετρητών) του είπα να μου το κρατήσει μέχρι αύριο, οπότε όπως καταλαβένετε με επείγει αρκετά η απάντηση σας. Το κινητό είναι το τελευταίο μοντέλο στις προθήκες, με τις ζελατίνες του και όλα. Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα με την μπαταρία του μιας και την έχει επάνω αλλά είναι εντελώς ξεφόρτιστο; Αν το πάρω τελικά, να κάνω κατευθείαν εργοστασιακές ρυθμίσεις προς αποφυγή κάποιας έναρξης και παράληψης αρχικών ρυθμίσεων απο το κατάστημα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μου απαντήσετε λίγο γρήγορα μήπως και το πάρω ακόμα και τώρα το απόγευμα.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Είναι αυτά που έχουν συνδεδεμένα με το φορτιστή όλη μέρα για να τα δουλεύει ο κόσμος;

 

Αν ναι, δε θα έδινα πάνω από 100€.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω. Πες μας περισσότερα για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Τι εννοείς είναι το τελευταίο μοντέλο στις προθήκες; Είναι μέσα στο κουτί του; Το κουτί έχει ανοιχτεί;

 

Έχει λειτουργήσει στο παρελθόν η συσκευή; Δοκίμασες να το φορτίσεις λίγο να δεις αν λειτουργεί;

 

Εγγύηση θα έχει κανονικά;

 

Τιμή (για να δούμε αν αξίζει); Γιατί το βρίσκεις σφραγισμένο με 198.50 και 199€.

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω 200€ αλλά έχω δικαίωμα να βάλω δόσιες χωρίς πιστωτική κάρτα, που δεν έχω, και φυσικά όχι μετρητά, που ούτε αυτά έχω. εννοείται πως θα το ανοίξω μπροστά τους να δω αν δουλεύει, και εννοείται πως έχω εγγύηση κανονικά. Το ρώτησα. Είναι εκτός κουτιού, εκθεσιακό. Για το οποίο δεν έχω πρόβλημα, γιατι οι εργοστασιακες ζελατίνες είναι ακόμα κολλημένες. Δεν ξέρω αν ποτέ ήταν ανοιχτό στο παρελθόν και για αυτό ρωτάω, αν δεν έχει γίνει η πρώτη φόρτιση ποτέ, και το κινητό απλά έκλεισε, αν θα έχω πρόβλημα μετά κάνοντας σωστά τους 2-3 πρώτους κύκλους.
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω 200€ αλλά έχω δικαίωμα να βάλω δόσιες χωρίς πιστωτική κάρτα, που δεν έχω, και φυσικά όχι μετρητά, που ούτε αυτά έχω. εννοείται πως θα το ανοίξω μπροστά τους να δω αν δουλεύει, και εννοείται πως έχω εγγύηση κανονικά. Το ρώτησα. Είναι εκτός κουτιού, εκθεσιακό. Για το οποίο δεν έχω πρόβλημα, γιατι οι εργοστασιακες ζελατίνες είναι ακόμα κολλημένες. Δεν ξέρω αν ποτέ ήταν ανοιχτό στο παρελθόν και για αυτό ρωτάω, αν δεν έχει γίνει η πρώτη φόρτιση ποτέ, και το κινητό απλά έκλεισε, αν θα έχω πρόβλημα μετά κάνοντας σωστά τους 2-3 πρώτους κύκλους.

 

Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Εγώ είχα πάρει παλιότερα ένα εκθεσιακό Νόκια (στα 300 ευρώ παρακαλώ) με κουτί και εγγύηση κανονικά και μου βγήκε άριστο.

 

Πάντως 200 είναι πολλά. Αν ήταν 150 οκ. Όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω με 200 το παίρνεις σφραγισμένο.

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Εάν τα 3 πρώτα μαγαζιά που βλέπεις στο skroutz: http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html?keyphrase=s+advance δε μπορούν να σε εξυπηρετήσουν με τον τρόπο που θες και μπορεί ο Κωτσόβολος, τότε προχώρα. Και να έχει δουλέψει το κινητό, αλλάζεις μπαταρία κάποια στιγμή και είσαι ΟΚ.

 

Κι αφού σου δίνουν κι εγγύηση, τότε λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Απλά ο μόνος λόγος που αξίζει, είναι επειδή σε διευκολύνουν με τις δόσεις χωρίς κάρτα κ.λπ.. Κατά τ' άλλα θα προτιμούσα σφραγισμένο εννοείται.

 

Επίσης αν θες πες τους ότι το βρίσκεις στα ίδια χρήματα σφραγισμένο μήπως σου ρίξουν την τιμή, δε νομίζω να σε χαλάσει να το πάρεις π.χ. 175€.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν θες πες τους ότι το βρίσκεις στα ίδια χρήματα σφραγισμένο μήπως σου ρίξουν την τιμή, δε νομίζω να σε χαλάσει να το πάρεις π.χ. 175€.

 

Ναι αυτό το σκέφτηκα και εγώ. Μάλλον θα το παζαρέψω λίγο αύριο που θα πάω. Σας ευχαριστω όλους πάντως για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το σκέφτηκα και εγώ. Μάλλον θα το παζαρέψω λίγο αύριο που θα πάω. Σας ευχαριστω όλους πάντως για τις απαντήσεις σας.

 

Αδερφουλη.....δεν καταλαβαινω τον λογο για τον οποιο θα δωσεις τα ιδια χρηματα για δουλεμενη συσκευη ενω με τα ιδια μπορεις να παρεις καινουργια! :O

Αλλα και παλι η επιλογη ειναι δικια σου.....παντως η συσκευη τα σπαει.....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παρακολουθω το φορουμ περιπου 10 χρονια με πολυ λιγες παρεμβασεις λογω δουλειας,αλλα ομολογω οτι ηταν οδηγος μου οι ρεαλιστικες αποψεις σας στην σωστη αγορα πολλων κινητων ανα καιρο και παντα χρησιμες.Παλι σημερα βρισκομαι σε ενα αγοραστικο διλλημα και θα ηθελα την γνωμη σας μιας και το ενα κινητο ειναι το s advance i9070.Εξ αρχης ηθελα να αγορασω ενα κινητο smartphone dual sim για να εχω τις 2 εταιριες που δουλευω αλλα σε ενα κινητο για ευκολια και εργονομια.Απο την αλλη ομως θελω και ενα κινητο γρηγορο και value for money ως προς τα χαρακτηριστικα του και μεχρι την τιμη των 200-220 ευρω διοτι τρεχω ολη μερα και θα ηταν κριμα να εχω ενα πανακριβο κινητο με τον κινδυνο να μου το κλεψουν η να μου μεινει απο καμια πτωση.Οι απαιτησεις μου ειναι γρηγορο απλο browsing,καμια φωτογραφια ανεκτη δηλαδη να βλεπετε,και να κανει σωστα την δουλεια του σαν κινητο χωρις να χρειαζετε καθε εβδομαδα να ανακαλυπτω και απο ενα ψευγαδι.Τα μονο κινητα που ειδα με λιγο ψαξιμο που ανταποκρινονται σε αυτο που θελω ειναι το s advance i9070 και το Alcatel 0t-997D me to πρωτο να μην ειναι dual sim αλλα να με ψηνει να το παρω λογω Samsung και κανοντας την θυσια να κουβαλαω και ενα φθηνο μικρο κινητο για την αλλα καρτα.Απο την αλλη το Alcatel ειναι στα ιδια επιπεδα hardware και με μεγαλυτερη οθονη και dual sim αλλα το φοβαμαι επειδη δεν την εχω γνωρισει αυτη την μαρκα ..θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας οποιος γνωριζει και τα 2 κινητα ετσι ωστε να αποφασισω.... σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

^φίλε μου εγώ θα σε συμβούλευα να πάρεις το advance.

 

Όπως είπες έχει το ατού ότι είναι Samsung. H Alcatel όπως και να το κάνουμε είναι alcatel, οι 2 αυτές εταιρίες δεν συγκρίνονται.

 

Όσον αφορά τις συσκευές, το alcatel το έχω δουλέψει λίγο, η αίσθηση που μου άφησε ήταν πολύ κακή. Ίσως να φταίει η οθονη που είναι απλή tft και με πολύ χαμηλό ppi, μόλις 217!!! Γενικά οπως το χειριζόμουν πίστευα πως δεν θα με καλύψει σε τίποτα. Έχει mediatek επεξεργαστή, λίγο φθηνιάρικος για μένα. Αν ψάξεις υπάρχουν πολλές κινέζικες συσκευές που έχουν αυτό τον επεξεργαστή, τον βάζουν οι χαμηλές εταιρίες γιατί ειναι φθηνοί και έτσι δεν ανεβαίνει πολύ το κόστος παραγωγής της συσκευής. Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με τον επεξεργαστή του advance.

 

Επίσης, το alcatel είναι (για μενα τουλάχιστον) πολύ χοντρό και πάρα πολύ βαρύ. Πριν πάρω το advance είχα το atrix 4g το οποίο ήταν στα 135 γραμμάρια και να φανταστείς μερικές φορές πιανόταν το χέρι μου.

 

Στα υπέρ του alcatel είναι η ραμ, η ανάλυση της κάμερας (δεν γράφω σκέτο την κάμερα γιατί δεν ξέρω αν τραβάει καθαρές φωτογραφίες, έχουμε δει και κινητά όπως τo LG L9 στα 8mp να τραβάνε πολύ κακές φωτογραφίες) και το μέγεθος της οθόνης.

 

Από την άλλη το advance είναι πούπουλο και πολύ λεπτό. Έχει πολύ ωραίο ντιζάιν και τρομερή οθόνη.

 

Αν δε σου κάνει κόπο πέρνα από ένα μαγαζί και δες τα από κοντά, αμέσως θα καταλάβεις τις διαφορές τους ;)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Μόλις χθες αγόρασα τη συσκευή σε μαύρη από τα Public. Έχω ξενερώσει απίστευτα με το παρακάτω πρόβλημα:

 

 

Το κάνει και σε εσάς; Βρήκε κανείς λύση; Να πάω για DOA από Public και έχει κανείς εμπειρία από DOA του Public;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...