Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες έχω στον υπολογιστή μια ιστοσελιδα με database απο την εταιρεία η οποία χρειάζεται java runtime ή κάτι τέτοιο. Στο κινητό έχω Dolphin για περιήγηση αλλά όταν προσπαθώ να δώ την ίδια δεν κάνει κάτι.

Βγάζει ένα παράθυρο που λέει "Detecting Java ..." αλλά δεν κάνει κάτι.

ασυμβατότητα μάλλον ;;; καμία σκέψη ;;;

απο το λίγο που το έψαξα πρέπει να εγκαταστήσω το "java runtime environment" για android αλλα δεν το βρίσκω το play store....

 

 

δοκιμασε το Dalvik

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.jessies.dalvikexplorer&

feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5qZXNzaWVzLmRhbHZpa2V4cGxvcmVyIl0.

η αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aide.ui&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5haWRlLnVpIl0.

Edited by salma15
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Salma15 αυτα νομίζω ότι είναι μόνο για development ή προγραμματισμό ... Για βοηθα λίγο παραπάνω .

Τα εγκαθιστώ και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες αλλά τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

ενώ δεν είχα κανένα θέμα με την μπαταρία μπορεί να κράταγε και 4 μερες στις τελευταίες φορτίσεις κρατάει με το ζόρι μία μέρα..

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ....

Δεν έχω αλλαξει κάτι στις ρυθμίσεις και κάνω ακριβώς την ίδια χρήση με πριν...

Προτέινετε να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα να το δούν???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες αλλά τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

ενώ δεν είχα κανένα θέμα με την μπαταρία μπορεί να κράταγε και 4 μερες στις τελευταίες φορτίσεις κρατάει με το ζόρι μία μέρα..

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ....

Δεν έχω αλλαξει κάτι στις ρυθμίσεις και κάνω ακριβώς την ίδια χρήση με πριν...

Προτέινετε να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα να το δούν???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Καλησπέρα! :)

 

1. Έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή τώρα τελευταία;

 

2. Μήπως έχεις την επιλογή της Διπλής Λειτουργίας, δηλαδή Gsm/Wcdma;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

1. Έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή τώρα τελευταία;

 

2. Μήπως έχεις την επιλογή της Διπλής Λειτουργίας, δηλαδή Gsm/Wcdma;

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

αυτές τις μέρες που έχω το πρόβλημα δεν έχω κάνει κάποια εγκατάσταση εφαρμογής ,τσέκαρα βέβαια την διπλή λειτουργία που μου είπες

και όντως ήταν επιλεγμένη το έβαλα μόνο Gsm τώρα αν και δεν θυμάμαι να το είχα αλλάξει....ελπίζω τώρα να μην έχω θέμα...

και πάλι ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις μέρες είπε το παλικάρι ή εγώ δεν άκουσα καλά;

14 εγώ αλλά εχω άλλη μονάδα μέτρησης ... Ώρες :banghead::banghead::banghead::banghead:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) Εδώ και μερικές μέρες, όταν πάω στην Έκθεσή μου, επιλέξω μια εικόνα και πάω να κάνω zoom in, είτε με pinch to zoom είτε με double tap είτε με tilt ολόκληρης της συσκευής, ενώ ακουμπάω στην οθόνη 2 δάχτυλα, αργεί οικτρά, σε σημείο που να κλείνω την έκθεση και να μην ασχολούμε. Δεν έχω κάνει κανένα update ( ούτε ένα μικρό, που έχει εμφανιστεί εδώ και καιρό ). Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μόνο το zoom out πηγαίνει σωστά. :mad:

 

Τέσσερις μέρες είπε το παλικάρι ή εγώ δεν άκουσα καλά;

14 εγώ αλλά εχω άλλη μονάδα μέτρησης ... Ώρες :banghead::banghead::banghead::banghead:

 

Grgasteus, αρχικά φίλη είναι. :p Στο πρόβλημά σου, εξαρτάται και από τη χρήση που του κάνεις. Πάντως και 14 ώρες που λες, με "σκίσιμο" της συσκευής, είναι παραπάνω από ικανοποιητικά. :) Ψάξε παλαιότερα posts μου στο ίδιο thread και δες τι χρήση κάνω. Και το διήμερο είναι σχετικά άνετα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγήκε νέα έκδοση για το Ρώσικο firmware I9070XXLQ4. Μου βγήκε να το αναβαθμίσω και μέσω KIES. Την έχει κάνει κανείς... ξέρει πως γίνεται σ' αυτή root; Edited by dervenagas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την εγκατάσταση της ενημέρωσης και το πρώτο που είδα είναι ότι έχουν προστεθεί δύο νέες εφαρμογές... το Play Movies και το Βιβλία Play. Και οι δύο αυτές εφαρμογές μου βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμες για την Ελλάδα. Επίσης με τον καθαρισμό της μνήμης ελευθερώνει περισσότερη μνήμη, τώρα μου βγάζει 368ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια γιατί μετά από 62 σελίδες κάπου το ‘χασα.:wacko:

Έχω απενεργοποιήσει το packet data και έχω αφήσει και στο δίκτυο μόνο το GSM για τον φόβο των Ιουδαίων. Οκ μέχρι εδώ. Ερωτήσεις τώρα.

Με το packet data απενεργοποιημένο δέχομαι και στέλνω MMS ή όχι;

Με το packet data ανοιχτό τι πρόγραμμα (όχι μόνο δωρεάν) μου προτείνεται για να «κόβω» το internet από τις εφαρμογές που προσπαθούν να το κάνουν access; Σημειώνω ότι δεν θα ήθελα να κάνω root. Και με αυτή την προϋπόθεση πως μπορώ να απενεργοποιήσω μία και καλή τις εφαρμογές που έχει το Advance by default που δεν χρειάζομαι;

Επίσης με μόνο το GSM ενεργοποιημένο μήπως χειροτερεύει λίγο η κάλυψη; Αλλιώς η κεραία του μου φαίνεται πιο αδύναμη από του N97 mini που είχα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την εγκατάσταση της ενημέρωσης και το πρώτο που είδα είναι ότι έχουν προστεθεί δύο νέες εφαρμογές... το Play Movies και το Βιβλία Play. Και οι δύο αυτές εφαρμογές μου βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμες για την Ελλάδα. Επίσης με τον καθαρισμό της μνήμης ελευθερώνει περισσότερη μνήμη, τώρα μου βγάζει 368ΜΒ.

 

Την εκανες μεσω kies; Η συσκευη πως συμπεριφερεται σε σχεση με πριν;

Link to comment
Share on other sites

Την εκανες μεσω kies; Η συσκευη πως συμπεριφερεται σε σχεση με πριν;

 

Την έκανα μέσω kies... μέχρι στιγμής καλά φαίνεται... κάποια βίντεο που μου κολλάγανε στο youtube παίζουν καλά τώρα. Βέβαια ακόμα είναι νωρίς... αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα. Ψάχνω να βρω στο Internet αν ο προηγούμενος τρόπος για root ισχύει και γι' αυτή την έκδοση. Αν βρω κάτι θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) Εδώ και μερικές μέρες, όταν πάω στην Έκθεσή μου, επιλέξω μια εικόνα και πάω να κάνω zoom in, είτε με pinch to zoom είτε με double tap είτε με tilt ολόκληρης της συσκευής, ενώ ακουμπάω στην οθόνη 2 δάχτυλα, αργεί οικτρά, σε σημείο που να κλείνω την έκθεση και να μην ασχολούμε. Δεν έχω κάνει κανένα update ( ούτε ένα μικρό, που έχει εμφανιστεί εδώ και καιρό ). Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μόνο το zoom out πηγαίνει σωστά. :mad:

 

Έρχομαι να απαντήσω στον εαυτό μου. Είπα να αλλάξω σήμερα wallpaper και από εκείνη τη στιγμή το zoom in λειτουργεί και πάλι.. :blink

 

 

Μια ερώτησε σε όσους έχουν περάσει τη ρώσικη JB, αφού σε αυτό θα είναι ίδια με την official: Στο μενού των εφαρμογών, υπάρχουν μόνο καρτέλες και η δυνατότητα των φακέλων καταργείται;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Xperia P, σκέφτομαι και το S3 mini αλλά είναι πιο ακριβό.

 

Το S Advance τα πάει καλά με 3D παιχνίδια?

 

Μπορεί να μου πει κανείς τι σκορ δίνει στο Antutu?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την εγκατάσταση της ενημέρωσης και το πρώτο που είδα είναι ότι έχουν προστεθεί δύο νέες εφαρμογές... το Play Movies και το Βιβλία Play. Και οι δύο αυτές εφαρμογές μου βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμες για την Ελλάδα. Επίσης με τον καθαρισμό της μνήμης ελευθερώνει περισσότερη μνήμη, τώρα μου βγάζει 368ΜΒ.

περασα και εγω το update , τα χρωματα μου φαινονται καπως θολα ..

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Rootαρα το κινητό με την τελευταία έκδοση του JB με την διαδικασία που περιγράφεται στο παρακάτω link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424 . H όλη διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη. Με την ίδια διαδικασία μπορεί να γίνει root σε οποιαδήποτε άλλη JB έκδοση του συγκεκριμένου κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλως σας βρηκα. Μόλις απεκτησα το s advance και εχω την εξης απορια. Ειναι φυσιολογικο οτι στο apps>running εμφανιζει συνολικη μνημη κοντα στα 500 mb (συγκεκριμενα 296 σε χρηση 199 ελευθερα); Θέλω να πω οτι δεν ειναι πολυ πιο κατω απο την 768 που εχει θεωρητικα; Ειμαι με android 2.3.6

 

Ειμαι νιουφης όπως καταλαβατε αφου η τελευταια συσκευη που ειχα ήταν το x10 mini την οποια ουσιαστηκα σαν απλη συσκευη την χρησιμοποιουσα (δεν ειχα ασχοληθει ιδιατερα με apps αρα ουτε και με το πως κατανεμεται η μνημη)

 

Χμμμ... νομιζω οτι βρηκα την απαντηση. Για τυχον αλλους νιουφιδες οριστε το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1792076

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν κάνει κανένα :confused:

Κάτι άλλο να προσπαθήσω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλως σας βρηκα. Μόλις απεκτησα το s advance και εχω την εξης απορια. Ειναι φυσιολογικο οτι στο apps>running εμφανιζει συνολικη μνημη κοντα στα 500 mb (συγκεκριμενα 296 σε χρηση 199 ελευθερα); Θέλω να πω οτι δεν ειναι πολυ πιο κατω απο την 768 που εχει θεωρητικα; Ειμαι με android 2.3.6

 

Ειμαι νιουφης όπως καταλαβατε αφου η τελευταια συσκευη που ειχα ήταν το x10 mini την οποια ουσιαστηκα σαν απλη συσκευη την χρησιμοποιουσα (δεν ειχα ασχοληθει ιδιατερα με apps αρα ουτε και με το πως κατανεμεται η μνημη)

 

Χμμμ... νομιζω οτι βρηκα την απαντηση. Για τυχον αλλους νιουφιδες οριστε το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1792076

 

Φίλε το κινητό έχει μαμά 512ΜΒ διαθέσιμα για όλο το λειτουργικό, τα άλλα 256ΜΒ είναι μνήμη shared μέσω της kernel και του CPU (επεξεργαστή), με την αναβάθμιση και το rootάρισμα της συσκευής θα πάει λογικά στα 619MB διαθέσιμα προς τον χρήστη για εφαρμογές κ.τ.λ., αυτά θα τα δούμε στο μέλλον περίμενε μέχρι το καλοκαίρι και θα ενημερωθείς... από το xda. :rolleyes:

 

Παιδια η αναβαθμιση σε JB εχει ερθει στην ελλαδα ακομα?

 

Φίλε η επίσημη αναβάθμιση στην Ελλάδα δεν ήρθε ακόμα, θα περιμένεις μέχρι μέσα Μαρτίου του 2013, αλλιώς unofficial rom από το xda αν δεν αντέχεις την αναμονή (προϋπόθεση: Root, Custom Recovery κ.τ.λ.) :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση σε JB εχει ερθει στην ελλαδα ακομα?

 

δεν εχει ερθει ακομα. αν εισαι ανυπομονος υπαρχει η unofficial rom της xda

η μπορεις να περασεις το ρωσσικο official απο http://techotv.com/flash-samsung-galaxy-s-advance-with-official-jelly-bean-firmware/

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει κανένα :confused:

Κάτι άλλο να προσπαθήσω ;

ριξε μια ματια εδω http://www.oracle.com/technetwork/java/javame/javamobile/overview/getstarted/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι η jelly bean θα δοθεί στις περισσότερες χώρες στις 18 φεβρουαρίου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...