Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε, οταν θα ερθει στην Ελλαδα η JB, θα ειναι πανετοιμη ,χωρις πολλα πολλα προβληματα.:shifty:

 

Eeeeeexactly.... :shifty: Για μας φροντίζουν κι εσείς γκρινιάζετε....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εκανα αναβαθμιση στην αναβαθμιση τηε ρωσικης και λαγκαρει λιγο,οποτε θα κανω φορματ και επανεγκατασταση

ξερει κανεις τι προσφερει η αναβαθμιση τησ jb?

ποιες οι διαφορες-διορθωσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

μηπως εχετε να προτεινετε καμια καλη βαση στηριξης για το αμαξι ειτε απο Ελλαδα ειτε απο e-bay για χρηση gps?:cool:

Link to comment
Share on other sites

σου κολλαει καθολου οταν παιζεις ενα βιντεο που εχεις τραβηξει εσυ ή βλεπεις απο youtube;

 

δεν παρατηρησα κατι τετοιο... στην αρχη κολλουσε λιγο αλλα μετα απ μια επαναφορα εργοστασιακων εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει την αναβαθμιση σχεδον απο τοτε που ειχε βγει..δν το ειχα ψαξει ομως και πολυ το θεμματακι με το βιντεο..το κινητο απλα "εγραφε" σε ολα τα αλλα προγραμματα!αλλα στο βιντεο υστερουσε..ειχα κανει πανω απο 10 επαναφορες ομως! Και ετσι πριν κανα 2ωρο εκανα downgrade σε 2.3.6...back to oldies :p Θα περιμενω να δω με την ελληνικη μηπως φτιαξει..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

υπαρχει καποιο συμβατο stereo bluetooth κατα προτίμηση με ραδιοφωνο για την αγαπημενη συσκευή μας ?

Κάθε προταση ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ομολογήσω ότι εκπλήσσομαι πολύ που το Kies επιτρέπει την αναβάθμιση σε μια συσκευή με διαφορετικό CSC (ΕUR=Eλληνικό) και διαφορετικό firmware (SER=Ρωσικό). Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει. Με βάση τη φιλοσοφία της Samsung θα έπρεπε να βγάζει το μήνυμα "Η συσκευή δεν υποστηρίζεται από το Kies". Ή συμβαίνει μόνο στο Advance, ή άλλαξε το Kies και το επέτρεψαν γενικά σε όλες τις συσκευές. Και στις δύο περιπτώσεις καλό είναι!

Το ειχα αναφερει σε προηγουμενο post μου οτι θα λαμβαναμε τις ρωσικες αναβαθμισεις κ οτι δεν χρειαζεται να περιμενουμε την ελληνικη. Οπως επισης λυθηκε και το θεμα του downgrade σε 2.3.6. Λοιπον μετα απο τη δευτερη αναβαθμιση που εκανα το ρουταρα και πεταξα οτι αχρηστες εφαρμογες ειχε απο τη μανα του. Απο τοτε δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με κολληματα, βιντεο κλπ. Κατι τελευταιο. Ενας γνωστος μου ζηταει να το ανταλαξω με το δικο του s2 αλλα δεν ψηνομαι. Μου φαινεται παλιο μοντελο πλεον το s2 και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα παρει την 4.1.2 τωρα που βγαινει το s2 plus. Εσεις τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα αναφερει σε προηγουμενο post μου οτι θα λαμβαναμε τις ρωσικες αναβαθμισεις κ οτι δεν χρειαζεται να περιμενουμε την ελληνικη. Οπως επισης λυθηκε και το θεμα του downgrade σε 2.3.6. Λοιπον μετα απο τη δευτερη αναβαθμιση που εκανα το ρουταρα και πεταξα οτι αχρηστες εφαρμογες ειχε απο τη μανα του. Απο τοτε δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με κολληματα, βιντεο κλπ. Κατι τελευταιο. Ενας γνωστος μου ζηταει να το ανταλαξω με το δικο του s2 αλλα δεν ψηνομαι. Μου φαινεται παλιο μοντελο πλεον το s2 και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα παρει την 4.1.2 τωρα που βγαινει το s2 plus. Εσεις τι προτεινετε?

 

Το s2 την πηρε ηδη την 4.1.2

Αν θες λιγο πιο μεγαλη οθονη κανε γρηγορα την ανταλαγη..;);)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι

Μια κρίσιμη ερώτηση καθώς έχω μπερδευτεί…

Ψηνόμουν για το Samsung Galaxy S ii αλλά στην τιμή των 350 ευρώ είναι απλησίαστο για το δικό μου πορτοφόλι

Κοιτάζοντας το Advance στα 250 ευρώ και συγκρίνοντας το με το Sii οι διαφορές είναι στα

μέγεθος οθόνης που είναι 0,3 ίντσες μικρότερη… στα 3mpixel μικρότερη κάμερα και λίγο μικρότερη μπαταρία…

Oπότε όλοι εσείς που το χρησιμοποιείτε τη με συμβουλεύεται? Να περιμένω μπας και πέσει το Sii η να προχωρήσω Α! Android 4.1 JB θα πάρει τον ερχόμενο Μάρτιο?

Και μια ακόμα ερώτηση από τα 8giga μνήμης πόσα είναι διαθέσιμα για αποθήκευση?

ευχαριστώ

Edited by bromiaris
extra Ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι

Μια κρίσιμη ερώτηση καθώς έχω μπερδευτεί…

Ψηνόμουν για το Samsung Galaxy S ii αλλά στην τιμή των 350 ευρώ είναι απλησίαστο για το δικό μου πορτοφόλι

Κοιτάζοντας το Advance στα 250 ευρώ και συγκρίνοντας το με το Sii οι διαφορές είναι στα

μέγεθος οθόνης που είναι 0,3 ίντσες μικρότερη… στα 3mpixel μικρότερη κάμερα και λίγο μικρότερη μπαταρία…

Oπότε όλοι εσείς που το χρησιμοποιείτε τη με συμβουλεύεται? Να περιμένω μπας και πέσει το Sii η να προχωρήσω Α! Android 4.1 JB θα πάρει τον ερχόμενο Μάρτιο?

ευχαριστώ

 

Καλημερα το Advance ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο, οπως επισης και η τιμη του ειναι καλη. Το εχω απο τον Νοεμβριο και μεχρι τωρα δεν εχω απολυτως κανενα παραπονο, ουτε απο την συμπεριφορα του, αλλα ουτε και απο την μπαταρια του.

Δεν νομιζω οτι επειδη, το s2 εχει μεγαλυτερη καμερα και οθονη, να εδινα αυτα τα περισσοτερα χρηματα, για να το αποκτησω , την στιγμη που το advance με αφησε απολυτα ικανοποιημενο. Βεβαια σιγουρα υπαρχουν και αλλοι οι οποιοι θα υποστηριξουν για τους δικους τους λογους το s2 , αν εισαι απαιτητικος χρηστης ή ζητας πιο γρηγορο επεξεργαστη για τρελες εφαρμογες ή εισαι αυτος που θα το ρουταρει το τηλεφωνο και θα το ξεζουμισει ...... τοτε τι να πω.

Προσωπικα για μενα και το advance πολυ μου ειναι.

Για την JB , δεν αργει να την παρει, πιστευω οτι δεν θα αργησει , απο την στιγμη που ξεκινησε στην Ρωσια , αρα πηρε την κατηφορα και ερχεται.:happy:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερώτηση από τα 8giga μνήμης πόσα είναι διαθέσιμα για αποθήκευση?

 

Λιγο πιο κατω απο τα μισα, δεν θυμαμαι ακριβως, καλο θα ειναι σε καποια στιγμη, να περασεις μια εξωτερικη ( sd card ) να εισαι ησυχος.

Ετσι εκανα και εγω.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Με το Android OS, v2.3.6 που έχει τώρα είναι εύκολο να αποθηκεύεις τις εφαρμογές στη εξωτερική κάρτα αλλά όταν πάρει όμως την 4.1 (Jelly Bean) δεν θα είναι εφικτό
Link to comment
Share on other sites

όταν πάρει όμως την 4.1 (Jelly Bean) δεν θα είναι εφικτό

 

Και σιγά - σιγά το ελεύθερο λογισμικό γίνεται όλο και λιγότερο ελεύθερο.... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το Android OS, v2.3.6 που έχει τώρα είναι εύκολο να αποθηκεύεις τις εφαρμογές στη εξωτερική κάρτα αλλά όταν πάρει όμως την 4.1 (Jelly Bean) δεν θα είναι εφικτό

 

Ποιος το λεει αυτο? Εχω 4.1.2 και μια χαρα τις περναω στην sd

Link to comment
Share on other sites

Με το Android OS, v2.3.6 που έχει τώρα είναι εύκολο να αποθηκεύεις τις εφαρμογές στη εξωτερική κάρτα αλλά όταν πάρει όμως την 4.1 (Jelly Bean) δεν θα είναι εφικτό

 

Δε μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο το έκαναν αυτό πραγματικά... Αν και με root θα γίνετε αλλά γιατί να σε αναγκάσουν να κάνεις? (αφού η μνήμη της συσκευής για τις εφαρμογές δεν είναι και τόσο μεγάλη)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο το έκαναν αυτό πραγματικά... Αν και με root θα γίνετε αλλά γιατί να σε αναγκάσουν να κάνεις? (αφού η μνήμη της συσκευής για τις εφαρμογές δεν είναι και τόσο μεγάλη)

 

Για 2 λόγους:

 

1. Για να ελέγχουν καλύτερα τι έχει κάποιος στη συσκευή του.

 

2. Για να μην αγοράζεις μια τόσο "φτηνή" συσκευή, αλλά συσκευή τύπου S3...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λεει αυτο? Εχω 4.1.2 και μια χαρα τις περναω στην sd

 

και εγω εχω την 4.1.2 και ολα τα προγραμματα που μπορουνε να περασουνε στην καρτα περνανε και κανοντας root τη συσκευη, σβηνεις ολα τα προγραμματα της rom που δεν θελεις και εχεις ακομα περισσοτερο χωρο, αν σου χρειαζεται:)

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω την 4.1.2 και ολα τα προγραμματα που μπορουνε να περασουνε στην καρτα περνανε και κανοντας root τη συσκευη, σβηνεις ολα τα προγραμματα της rom που δεν θελεις και εχεις ακομα περισσοτερο χωρο, αν σου χρειαζεται:)

 

Συγγνώμη έχεις την 4.1.2 χωρίς root και περνάς εφαρμογές στην sd?

Για τη ως τώρα όλοι μα όλοι λένε το αντίθετο…

Και θα μου πεις για τη να μην κάνεις root?

1ον γιατί μπορεί ο χρήστης να είναι αρχάριος

2ον να μην θέλει να χάσει την 2χρονη εγγύηση

Οπότε η εσωτερική μνήμη των 8giga που θα είναι σίγουρα η μισή είναι μονόδρομος για να αποθηκεύουν εφαρμογές και παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Ace 2. Ποιό προτείνετε?

 

Το advance ανταποκρίνεται καλά σε βαριά παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω 'root' το κινητο αλλα επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι θελω αν γινεται να μου στειλετε εναν οδηγο για το συγκεκριμενο κινητο τον οποιο να τον εχει δοκιμασει καποιος...οταν το κανω root αυτα που εχω μεσα (εφαρμογες κ.α) θα χαθουν ή δεν υπαρχει προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...