Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οταν γραφω μηνυμα με το swype και παω να το στειλω μου λεει το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη.αλλαξτε τη λειτουργια εισαγωγεις σε αυτοματη...πως μπορω να το βαλω αυτοματο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, έχει κάνει κανείς την συσκευή του ( s advance ) root , και αν ναι πως ;

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο .θέλω να μου πείτε πόσο κρατάει η μπαταρία και αν είστε ευχαριστημένοι με το κινητό .
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο .θέλω να μου πείτε πόσο κρατάει η μπαταρία και αν είστε ευχαριστημένοι με το κινητό .

 

Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλά παντα εξαρταται το πως θελει ο καθενας να το χρησιμοποιησει ( παιχνιδια , ιντερνετ κλπ).

Αν απο τις ρυθμισεις ξε - επιλεξεις μερικα πραγματα η μπαταρια κραταει και 3 μερες.

Σαν συσκευη ειναι πολυ αξιοπιστη,καλη κατασκευη, παρα πολυ καλη οθονη.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα τελικά φαίνεται πολύ ωραίο εξωτερικά .

Πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσω (γιατί δεν κρατιέμαι θέλω να το ανάψω αλλά φοβάμαι μην πάθει τίποτα χωρίς να το φορτίσω της απαραίτητες ώρες) ?

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα τελικά φαίνεται πολύ ωραίο εξωτερικά .

Πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσω (γιατί δεν κρατιέμαι θέλω να το ανάψω αλλά φοβάμαι μην πάθει τίποτα χωρίς να το φορτίσω της απαραίτητες ώρες) ?

 

Μη φοβασαι τιποτα, αν θελεις μπορεις να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι το 10% και μετα να το βαλεις να φορτισει.

Δεν θα το βγαλεις μολις δεις ενδειξη 100% αλλα θα το αφησεις για καμια 3 ωρες παραπανω.

Αυτη ειναι η πρωτη φορτιση, στην δευτερη παλι την εξαντλουμε μεχρι το 10% και το φορτιζουμαι μεχρι να παει 100% και το αποσυνδεουμε, κατα τον ιδιο τροπο ισχυει και για την τριτη φορτιση, επειτα απο την τριτη μπορεις να το βαζεις οποτε θελεις.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις:)

 

1.χωρις wifi,ενω εχω επιλεξει χρηση δεδομενων απο πακετετο δεν μπορω να χρησιμοποιησω καμια εφαρμογη που απαιτει ιντερνετ πχ αυτη του fb.αντιθετα μπορω να μπω μονο στο διαδυκτυο απο το εικονιδιο ιντερνερ στο μενου.κανω κατι λαθος η απλα αυτες τις εφαρμογες λειτουργουν μονο με wifi?

 

2.μια εφαρμογη απο το play store ,αυτη της εξοικονομησης της ενεργειας της μπαταριας που υποστηριζει οτι σ κραταει πολυ παραπανω την διαρκεια της ειναι αξιοπιστη??πως το επιτυγχανει??

Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

Μη φοβασαι τιποτα, αν θελεις μπορεις να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι το 10% και μετα να το βαλεις να φορτισει.

Δεν θα το βγαλεις μολις δεις ενδειξη 100% αλλα θα το αφησεις για καμια 3 ωρες.

 

Αυτό με τις 3 ώρες δεν το έκανα.. :/ Θα έχω θέμα με τη μπαταρία στο μέλλον; Και μήπως μπορώ να το κάνω και μετά από την πρώτη φόρτιση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 3 ώρες δεν το έκανα.. :/ Θα έχω θέμα με τη μπαταρία στο μέλλον; Και μήπως μπορώ να το κάνω και μετά από την πρώτη φόρτιση;

 

Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα, κρατησε τρεις κυκλους καλης φορτισης και αποφορτισης και θα ειναι ενταξει.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα, κρατησε τρεις κυκλους καλης φορτισης και αποφορτισης και θα ειναι ενταξει.

 

Πάντα στο 10% φορτίζω τη μπαταρία, εκτός από έκτακτες περιπτώσεις. Thanks για τη γρήγορη απάντηση. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις:)

 

1.χωρις wifi,ενω εχω επιλεξει χρηση δεδομενων απο πακετετο δεν μπορω να χρησιμοποιησω καμια εφαρμογη που απαιτει ιντερνετ πχ αυτη του fb.αντιθετα μπορω να μπω μονο στο διαδυκτυο απο το εικονιδιο ιντερνερ στο μενου.κανω κατι λαθος η απλα αυτες τις εφαρμογες λειτουργουν μονο με wifi?

 

2.μια εφαρμογη απο το play store ,αυτη της εξοικονομησης της ενεργειας της μπαταριας που υποστηριζει οτι σ κραταει πολυ παραπανω την διαρκεια της ειναι αξιοπιστη??πως το επιτυγχανει??

 

Το ίδιο θέμα είχα και γω στην αρχή.. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ απ την κοσμοτέ...

01) Πατήστε το πλήκτρο [Εφαρμογές] και επιλέξτε [Ρυθμίσεις].

02) Επιλέξτε [Ασύρματα δίκτυα]> [Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας]> [Ονόματα σημείου πρόσβασης].

03) Πατήστε το πλήκτρο [Επιλογές] και επιλέξτε [Νέο APN].

Εισάγετε τις ακόλουθες πληροφορίες:

 

Όνομα : COSMOTE MMS GPRS

APN : mms

Διακομιστής μεσολάβησης : Παράβλεψη

Θύρα : Παράβλεψη

Όνομα χρήστη : αφηστε κενο

Κωδικός πρόσβασης: αφηστε κενο

Διακομιστής : Παράβλεψη

MMSC : http://mmsc.cosmote.gr:8002

MMS διακομιστής μεσολάβησης : 10.10.10.20

MMS θύρα : 8080

MCC : 202

MNC : 01

Τύπος Ελέγχου ταυτότητος : PAP

Τύπος APN : mms

 

04) Πατήστε το πλήκτρο [Επιλογές] και επιλέξτε [Αποθήκευση] .

Το προφίλ αποθηκεύτηκε και ενεργοποιήθηκε.

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί. Για να κάνετε χρήση της υπηρεσίας MMS είναι απαραίτητο να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

 

εγώ αυτά τα βήματα έκανα και λειτουργεί κανονικά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβασαι τιποτα, αν θελεις μπορεις να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι το 10% και μετα να το βαλεις να φορτισει.

Δεν θα το βγαλεις μολις δεις ενδειξη 100% αλλα θα το αφησεις για καμια 3 ωρες παραπανω.

Αυτη ειναι η πρωτη φορτιση, στην δευτερη παλι την εξαντλουμε μεχρι το 10% και το φορτιζουμαι μεχρι να παει 100% και το αποσυνδεουμε, κατα τον ιδιο τροπο ισχυει και για την τριτη φορτιση, επειτα απο την τριτη μπορεις να το βαζεις οποτε θελεις.

Ευχαριστω πολυ. 30 λεπτα που το χρησιμοποίησα μου έφυγαν 10% μπαταρίας με την φωτεινότητα στην μέση.Είναι φυσιολογικό αυτό ?(δηλαδή θα στρώσει μετά τις άλλες δύο φορτισεις ?)
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. 30 λεπτα που το χρησιμοποίησα μου έφυγαν 10% μπαταρίας με την φωτεινότητα στην μέση.Είναι φυσιολογικό αυτό ?(δηλαδή θα στρώσει μετά τις άλλες δύο φορτισεις ?)

 

Το πρώτο 5 - 10% φεύγει σχετικά εύκολα, στη συγκεκριμένη συσκευή. Αλλά μη σε ανησυχεί αυτό. Τη 1,5 μέρα την έχεις σίγουρη. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. 30 λεπτα που το χρησιμοποίησα μου έφυγαν 10% μπαταρίας με την φωτεινότητα στην μέση.Είναι φυσιολογικό αυτό ?(δηλαδή θα στρώσει μετά τις άλλες δύο φορτισεις ?)

 

Πανε ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-δικτυα κινητης τηλεφωνιας απο εκει να μη ειναι τσεκαρισμενο το " χρηση δεδομενων πακετο" και το " λειτουργια δικτυου " να ειναι μονο gsm dhladh 2g.

Ετσι θα εχεις μεγαλυτερη οικονομια στην μπαταρια. Μπορει να σου παει και 3 μερες.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Είμαι κι εγώ μια χαρούμενη κάτοχος του advance, κρίμα που δεν υποστηρίζεται και πολύ από τους developers...

Η ερώτηση μου είναι προς όσους έχουν κάνει rooted τη συσκευή, ποιο firmware έχετε; Εγώ έχω xxld3 και απ' ο,τι βλέπω δεν υπάρχει στη λίστα στο thread του xda.

Στην προηγούμενη μου συσκευή το root είχε γίνει πολύ απλά και τώρα το φοβάμαι λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Είμαι κι εγώ μια χαρούμενη κάτοχος του advance, κρίμα που δεν υποστηρίζεται και πολύ από τους developers...

Η ερώτηση μου είναι προς όσους έχουν κάνει rooted τη συσκευή, ποιο firmware έχετε; Εγώ έχω xxld3 και απ' ο,τι βλέπω δεν υπάρχει στη λίστα στο thread του xda.

Στην προηγούμενη μου συσκευή το root είχε γίνει πολύ απλά και τώρα το φοβάμαι λίγο...

 

Καλημέρα δεν ξερω αν καποιος κατοχος του s advance προλαβε να κανει root την συσκευη του, νομιζω αν οποιοσδηποτε την ειχε κανει, θα το ειχε αναφερει εδω στο φορουμ.

Επισης το firmware της δικης μου συσκευης ειναι xxld3, οποτε αναγκαστηκα θα περιμενουμε.

Εκτος και αν καποιος εχοντας το ιδιο firmware (με το δικο μας) εκανε την συσκευη root και δουλευει καλα, χωρις προβληματα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα magos13!

Είδα ότι ο hotcarver1 στη σελίδα 4 έχει κάνει το root, γι'αυτο ρωτάω.

Και δυστυχώς ο developer που εχει ασχοληθεί με το root έχει σταματήσει να δουλεύει με το κινητάκι μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα magos13!

Είδα ότι ο hotcarver1 στη σελίδα 4 έχει κάνει το root, γι'αυτο ρωτάω.

Και δυστυχώς ο developer που εχει ασχοληθεί με το root έχει σταματήσει να δουλεύει με το κινητάκι μας...

 

Το εχω διαβασει, για το root που εχει κανει ο hotcarver1, αλλα δεν μας αναφερει τι firmware εχει το τηλεφωνο του,γιατι στο link που μας δινει τα firmwares ειναι διαφορετικα απο το δικο μας.

Μου κανει εντυπωση παντως, που λενε xxld1 για ευρωπη και εμεις εχουμε xxld3 , εμεις δεν ειμαστε ευρωπη ή εβγαλαν ειδικο firmware για την χωρα μας.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ GALAXY S ADVANCE ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ. ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟ 50% ΣΕ 22% . ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ GALAXY S ADVANCE ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ. ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟ 50% ΣΕ 22% . ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Εχεις πειραξει καθολου το κινητο απο την ημερα που το αγορασες ( π.χ. root ή κατι αλλο).Αν οχι ισως να φταιει καποιο προγραμμα που εχεις εγκαταστησει ή τριτη πιθανοτητα να εχει καποιο προβλημα εργοστασιακο.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

 

Ξερει καποιος να μου πει πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

 

 

Ρυθμίσεις-απόρρητο-επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Πανε ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-δικτυα κινητης τηλεφωνιας απο εκει να μη ειναι τσεκαρισμενο το " χρηση δεδομενων πακετο" και το " λειτουργια δικτυου " να ειναι μονο gsm dhladh 2g.

Ετσι θα εχεις μεγαλυτερη οικονομια στην μπαταρια. Μπορει να σου παει και 3 μερες.

Πως μπορώ να το φτάσω να κράταει 3 μέρες?

Εγώ μέχρι 1 μερα το έχω καταφέρει.

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να το φτάσω να κράταει 3 μέρες?

Εγώ μέχρι 1 μερα το έχω καταφέρει.

 

Αν οταν πιανεις το κινητο στα χερια, δεν το αφηνεις σε ησυχια, πολυ φυσιολογικο ειναι, να κραταει η μπαταρια μια μερα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...