Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην κοινοτητα.εχθες εγινα register στο oneclickroot ,επειδη ηταν το μονο που δεν με δυσκολευε, αλλα στο κρισιμο σημειο ζητουσε register.Και ενω εγινα register αρχισαν τα προβληματα και δεν μπορω να κανω root το tablet μου ενω οταν ηταν unregister δεν παρουσιαζε τιποτα και ελεγε οτι θα το κανει root.Μου λεει οτι πρεπει να εγκαταστησω χειροκινητα στο tablet τα adb drivers,καμια βοηθεια λιγο αναλυτικα?θελω να κανω root και δυο samsung duos S7562&6102.και αν θελω ν ανεβασω εικονες εδω πως το κανω?σε ποιο σαιτ τις ανεβαζω και παιρνω τα λινκ?ευχαριστω

 

αναζητησε στο xda το kingo android root

λογικα θα υποστηριζει για τη συσκευη σου

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα τι παιζει με την συσκευη εχει εγκαταληφθει πληρως;;;η τελευται επισημη αναβαθμιση που πηρε ποια ηταν;;υπαρχουν ανεπισημες;; ΛΑΘΟΣ παρακαλω να διαγραφει απευθυνομουν στο Y DUO PRO....χιλια συγνωμη. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Όποιος φίλος γνωρίζε ας με πει πως μπορώ να αλλάξω το κέρνελ από 2.6.35.7 που είναι σε 2.7.5.3 γιατί δεν τρέχει το A2SDGUI και λέει ότι θέλει κέρνελ 2.5.7.2 και μετά.

Ευχαριστώ.-

Edited by jjavram
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Εχω στα χερια μου ενα galaxy gt s6102 με λαθος χειρισμο σβησανε τα παντα.Δεν το αναγνωριζει ουτε ο υπολογιστης ετσι δεν μπορω να δουλεψω το Obin ,το μονο που βλεπω ειναι οτι μπαινει σε recovery mode . Πως μπορω να ξαναεγκαταστησω το λογισμικο του μπορει να βοηθησει καποιος;;;;
Link to comment
Share on other sites

Galaxy gt s6102 δεν συνδεεται με ODIN μετα απο wipe data και factory reset .Τωρα δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης ,το κινιτο σταματαει στο λογοτυπο της samsung και μετα τιποτα.Δεν το βλεπει ουτε στο λογοτυπο ουτε στο recovery mode ουτε στο download mode .Γνωριζει καποιος μετα τι;;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα εχω το samsung gt-s6102 y duos κ εχει ελληνικο μενου αλλα πληκτρολογιο ελληνικο δεν εχει εχω κατεβασει το greek keyboard και το facebook σαν εφαρμογες κ μου βγαζει συνεχεια οτι δεν υπαρχεις χωρος κ κολλαει κ με βγαζει στην αρχικη οθονη κ δε με αφηνει να κανω τιποτα.υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κατεβασω κατι που να μην πιανει χωρο κ να εχω ελληνικους χαρακτηρες στη γραφη;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..και εμένα μου βγάζει συνέχεια αυτο το μήνυμα με τον αποθηκευτικό χωρο .Αυτο πιστευω διορθωνεται μονο με root στη συσκευη .. σκεψου κιολας οτι η συσκευη ειναι και λιγο παλια
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Το συγκεκριμένο το έχει η αδελφή μου και τελευταία της κάνει διακοπές όταν καλεί ή την καλούν. Συγκεκριμένα μετά απο 4-5 δευτερόλεπτα ομιλίας κλείνει η γραμμή. Αυτό γίνεται 4-5 φορές σε μια κλήση και μετά μιλάς ΟΚ.

Μήπως φταίει λέτε και η SIM (έχει πιάσει βρώμα);

Το έχετε ξανασυναντήσει εσείς;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να σετάρω τον πιο πάνω router έτσι ώστε να τον βλέπει το Samsung GT-S6102 που έχω αλλά ματαίως.

Ενώ βλέπει το SSID και του βάζω το preshared key (σε WPA2-PSK) με έχει πρήξει με το "obtaining IP Address" χωρίς να συνδέεται.... Tι άλλο να κοιτάξω βρε παιδιά;

 

Thx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΧΑιρετω το φορουμ,

 

 

εχω και εγω το gt s6102 στην 2.3.6 και πλεον μου ειναι πολλη αργο .

 

τι προτεινετε ετσι ωστε να μην το παρατησω το κινητο ???

Link to comment
Share on other sites

ΧΑιρετω το φορουμ,

 

 

εχω και εγω το gt s6102 στην 2.3.6 και πλεον μου ειναι πολλη αργο .

 

τι προτεινετε ετσι ωστε να μην το παρατησω το κινητο ???

Κάνε του μια επαναφορά εργοστασισκών ρυθμίσεων να πάρει λίγο τα πάνω του. Φυσικά μην ξεχάσεις να πάρεις backup τα αρχεία σου γιατί θα διαγραφούν τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ.

 

ΕΧΩ ΤΟ SAMSUNG GALAXY Y DUOS GT-S6102 ME ANDROID 2.3.6 , ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ RESET ,

ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ!!! ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ , ΚΑΙ ΤΟ PLAY STORE.

 

H ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ROOT , ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ , UPDATE ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ , ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :)

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ.

 

ΕΧΩ ΤΟ SAMSUNG GALAXY Y DUOS GT-S6102 ME ANDROID 2.3.6 , ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ RESET ,

ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ!!! ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ , ΚΑΙ ΤΟ PLAY STORE.

 

H ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ROOT , ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ , UPDATE ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ , ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.:)

 

Κατέβασε την εφαρμογή google store και κάνε την εγκατάσταση.-

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996995

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή google store και κάνε την εγκατάσταση.-

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996995

 

Ευχαριστω πολυ , και συγνωμη για τα κεφαλαια στο προηγουμενο μυνημα μου.

 

Τη κατεβασα την εφαρμογη , την εβαλα στην καρτα , αλλα μολις παταω για εγκατασταση μου γραφει

{Υπαρχει καποιο προβλημα με την αναλυση του πακετου}

 

:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ , και συγνωμη για τα κεφαλαια στο προηγουμενο μυνημα μου.

 

Τη κατεβασα την εφαρμογη , την εβαλα στην καρτα , αλλα μολις παταω για εγκατασταση μου γραφει

{Υπαρχει καποιο προβλημα με την αναλυση του πακετου}

 

:(

 

Στην ίδια σελίδα πιο κάτω έχει πιο παλιές εκδόσεις (OLD VERSIONS).

Κατέβασε από εκεί και ίσως κάποια γίνει εγκατάσταση ( δοκίμασε τις Version 5.-

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια σελίδα πιο κάτω έχει πιο παλιές εκδόσεις (OLD VERSIONS).

Κατέβασε από εκεί και ίσως κάποια γίνει εγκατάσταση ( δοκίμασε τις Version 5.-

 

Κατεβασα 3 απο τις version 5 (μια ,μια) , τις κανει εγκατασταση αυτες , αλλα μολις παταω στο εικονιδιο να ανοιξει , δεν ανοιγει η εφαρμογη μου χτυπαει 3 φορες η δονηση , και μου βγαζει μυνημα για αναγκαστικο κλεισιμο. Και το κανει συνεχεια μεχρι να κανω απεγκατασταση.

Δεν ξερω τι γινεται.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα 3 απο τις version 5 (μια ,μια) , τις κανει εγκατασταση αυτες , αλλα μολις παταω στο εικονιδιο να ανοιξει , δεν ανοιγει η εφαρμογη μου χτυπαει 3 φορες η δονηση , και μου βγαζει μυνημα για αναγκαστικο κλεισιμο. Και το κανει συνεχεια μεχρι να κανω απεγκατασταση.

Δεν ξερω τι γινεται.:(

 

Για δοκίμασε το παρακάτω αρχείο γιατί σε μένα δουλεύει.

http://www.easybytez.com/e5tygvs32kvi

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το παρακάτω αρχείο γιατί σε μένα δουλεύει.

http://www.easybytez.com/e5tygvs32kvi

Κατι γινεται με την συσκευη , δεν παιζει...

Το κατεβαζει , δουλευει , και μετα λιγο ξανα διπλη δονηση και κλεινει με μυνημα αναγκαστικου κλεισιματος.

 

Και ολα αυτα οταν του εκανα reset , και μετα , γιατι παλι εκανε το ιδιο πραγμα , οταν μετεφερα στην καρτα το play store ,

το οποιο ομως οπως ειχα πει μετα το reset , δεν φαινεται καμια εφαρμογη της καρτας , σαν να ειναι αδεια.

Να εσβησε το reset την καρτα δεν γινεται.

Οποτε κατι αλλο παιζει.

Αλλα τι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι γινεται με την συσκευη , δεν παιζει...

Το κατεβαζει , δουλευει , και μετα λιγο ξανα διπλη δονηση και κλεινει με μυνημα αναγκαστικου κλεισιματος.

 

Και ολα αυτα οταν του εκανα reset , και μετα , γιατι παλι εκανε το ιδιο πραγμα , οταν μετεφερα στην καρτα το play store ,

το οποιο ομως οπως ειχα πει μετα το reset , δεν φαινεται καμια εφαρμογη της καρτας , σαν να ειναι αδεια.

Να εσβησε το reset την καρτα δεν γινεται.

Οποτε κατι αλλο παιζει.

Αλλα τι ?

 

Η μόνη λύση που υπάρχει πια εiναι να περάσεις το firmware από την αρχή και να κάνεις όλη τη διαδικασία του ρουταρίσματος.

Άλλη βοήθεια δεν μπορώ να σου προσφέρω.-

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...